לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

מערכת שופכין ודלוחין

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תפקידה של מערכת שופכין ודלוחין

לכל מערכת אינסטלציה יש את התפקיד שלה. למערכת שופכין ודלוחין ישנם למעשה שני תפקידים עיקריים שנראים לנו בעידן של היום מאוד טבעיים שיתקיימו וזאת בגלל שאנחנו לא מכירים דרך אחרת. מי הדולחין הם המים שמתנקזים כשאנחנו שוטפים את הידיים או את הכלים בכיור, כשאנחנו מתקלחים ואפילו עושים אמבטיה. מי השופכין הם המים שאנחנו מורידים באסלה. ישנה מחשבה מאוד ברורה למה המערכות הללו צריכות להיות בנפרד וגם למה בסופו של הצינור הן מתנקזות יחדיו. כאן התקן המחמיר נכנס לפעולה וזאת על מנת לשמור על המערכת תקנה לאורך שנים בכל מבנה ומבנה.

חשיבות מערכת שופכין ודלוחין

תהיתם כמה מים אדם משתמש בממוצע בכל יום? על פי נתוני חברת מקורות מדובר בסדר גודל של מאות ליטרים ביום. ובכן לאן כל המים האלו הולכים לאחר השימוש? המים שנחנו כולנו משתמשים צריכים להתפנות למקום כלשהו, למעשה הם ממשיכים לשמש במקומות אחרים וכך אנחנו יוצרים שימוש חוזר ומצמצמים את בזבוז המשאב היקר הזה. בישראל מערכת שופכין ודלוחין מתוכננים כך שלאחר השימוש הביתי למשל המים עוברים למערכות ייעודיות שמאפשרות טיהור שפכים. כך את המים המטוהרים אפשר לייעד לשימוש חוזר כמו בענף החקלאות בו משתמשים במים להשקיה וכדו'.

תכנון מערכת שופכין ודלוחין

תכנונה של מערכת שופכין ודלוחין הינה חשובה ביותר, הן בפרויקט של בית פרטי ועל כמה וכמה בפרויקטים רחבים יותר כמו בנייני מגורים, מוסדות ציבוריים, מפעלים וכו'. פינוי המים מהמבנה חשובה ביותר על מנת להימנע מתקלות כמו סתימות והצפות לאורך חיי המבנה וכמובן כדי לקבל טופס 4 על המבנה חייבים לעמוד בכל הדרישות והתקנות המחייבות. אנחנו דרך ארץ הנדסה מתמחים בתכנון מערכת שופכין ודלוחין למבנים רבים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם להיות מבין לקוחותינו המרוצים וליהנות מתכנון מקצועי, איכותי וחסכוני. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

מערכת שופכין ודלוחין - שאלות ותשובות

מהי מערכת שופכין ודלוחין?

מערכות האינסטלציה במבנה הן מהמערכות המורכבות והמרכזיות בו. ככל שהמבנה גדול יותר כך גם תכנון המערכות הולך ומסתעף. למשל בבית פרטי ישנו הצורך למצוא פתרונות עבור כניסת מים שהם צינורות מים חמים ומים קרים ופינויים דרך מערכת שופכין ודלוחין, מה שרבים קוראים לזה לביוב. בנוסף לאלו ישנם עוד סוג של ניקוזים ואנחנו פחות מתייחסים לקיומם אלו ניקוזי הצמ"גים שהם מי הגשמים וכמובן ניקוזים נוספים בתוך המבנה כמו ניקוזי מזגנים וכן הלאה. לכל אלו ישנה חשיבות מאוד גדולה כבר בשלב התכנון, לאורך שלבי הביצוע באתר ועד לקבלת טופס 4 שעם קבלתו מאושר לנו להשתמש במבנה ולא פחות חשוב זה כי לאורך כל הדרך העבודות בוצעו תחת החוקים והתקנים הנדרשים. עד לכאן הצגנו רק רשימה כללית של מערכות האינסטלציה הפועלות בתוך מבנה יחסית פשוט כמו בית פרטי, עכשיו הוסיפו לכך תכנון של מספר דירות בבניין מגורים, מפעל או מבנה תעשייה גדול, מרכזים מסחריים וכן הלאה. ככל שהמבנה מורכב יותר כך גם תכנון מערכת שופכין ודלוחין בו תהיה מורכבת וכמובן תכנון האינסטלציה בכלל.

מרבית היזמים ובעלי הנכסים מעוניינים לדעת כי התכנון של מי השופכים והדלוחין שלהם יפונו מהמבנה ופחות מעניין אותם לאן זה ממשיך משם. אך למעשה זה חשוב לא פחות להבין ולו ברמה הכללית לאן המים הללו הולכים. המים, עוברים למרכזי טיהור ארציים שממוקמים ברחבי הארץ, כמו בגוש דן, חדרה ועוד אחרים ששם המים עוברים טיהור וכך ניתן למחזרם ולהשתמש בהם עבור החקלאות למשל. ישנם בעלי בתים פרטיים שהגדילו ועשו מערכת לטיהור המים בביתם, זה כבר מורכב יותר והרשויות אינן מעודדות את השימוש החוזר באופן פרטי מחשש לזיהומים ותקלות תחזוקה. אך גם עם המערכת העירונית והארצית אנחנו כולנו תורמים לאיכות הסביבה.

מתי מתכננים או בודקים מערכת שופכין ודלוחין במבנה?

המשרד להגנת הסביבה ואיכות הסביבה פועלים רבות בתחום הבניה בישראל. ישראל אינה יחידה בנושא, מדינות רבות ברחבי אירופה ובכלל מדינות מפותחות ברחבי העולם מציבים קריטריונים מחמירים ביותר על מנת להטמיע עקרונות שישמרו על הסביבה ויאפשרו צריכת אנרגיה חכמה וכך להגן על הסביבה הן בפן הסביבתי ההיקפי והן בשימוש צריכה אישי. לפי כך רשויות מקומיות ועיריות מחייבות בעלי נכסים שמעוניינים להתחיל בפרויקט בנייה לעמוד בדרישות הבניה הירוקה. עד לפני מספר שנים בודדות הנושא היה תחת המלצה בלבד ולא היו בעלי הנכסים להתמודד עם ההשלכות והדרישות השונות והיום הנושא תחת תקן וחוק. אי לכך, תכנון מערכת שופכין ודלוחין במבנה חייבים לעבור אישור לקבלת היתר ורק לאחר קבלת האישור ניתן יהיה להתחיל בעבודות באתר.

במקרה של מבנה קיים חשוב לבצע ביקורת תקופתית לבדיקת המערכות וזאת על מנת שחלילה לא יתגלו תקלות חמורות יותר בהמשך. מה גם במקרה של שיפוץ במבנה קיים חשוב לערוך בדיקה מקיפה של המערכת כדי להעריך אם המערכת צריכה חידוש או שינויים בתוואי על מנת שתתאים לתכנון החדש.

כמה משלמים עבור מערכת שופכין ודלוחין?

הצעת המחיר עבור מערכת שופכין ודלוחין הינה מורכבת מכמה פרמטרים שונים ובעיקרם שני חישובים משמעותיים. האחד זהו שכרו של היועץ, לעיתים ישנה נטייה לפנות ליועץ המציע מחיר זול מהמתחרה וזו יכולה להתגלות בעתיד כשגיאה חמורה. היות וניסיונו של היועץ יכולה לפתור בעיות בשטח ובזמן אמת, למצוא פתרונות יצירתיים במקרים מורכבים וכן הלאה התשלום לניסיון היועץ יכול לחסוך לכם רבות בהמשך הדרך. השני הוא כמובן כתב כמויות שזו למעשה הרשימה של החלקים והמוצרים שעל הקבלנים להשתמש במקרה של ביצוע התכנון כפי שהוצג לכם.

על כל פנים, חשוב לעשות סקר שוק לפני שאתם סוגרים עם יועץ אינסטלציה או יועץ ניקוז בפרויקט שלכם. ערכו השוואה בין הצעות המחיר וחשוב לא פחות לבחון את פירוט ההצעה. עם הצעות מחיר מפורטות אתם יכולים לערוך השוואה כמותית וכללית בצורה טובה יותר וברורה יותר, לשאול שאלות במקרה של סעיפים לא ברורים וכמובן לקבל תמונה בהירה של אילו שירותים ההצעה כוללת ואילו שירותים היא אינה כוללת. במקרה וקיבלתם הצעה קצרה ולא מפורטת, בקשו הסבר או פירוט להצעה וזאת שיהיה לכם קל יותר לערוך את ההשוואה.

אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתכננים ללקוחותינו ברחבי הארץ מערכות שופכין ודלוחין וכן מעניקים ייעוץ הנדסי בהיקף רחב בענף הבניה. אם גם אתם לקראת פרויקט חדש, אם גם אתם רוצים לקבל שירותי ייעוץ היקפיים תחת קורת גג אחת, אנחנו כאן בשבילכם. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

למה חשוב לתכנן מערכת שופכין ודלוחין עם מומחים?

תכנון מבנה ולו הפשוט ביותר ועל אחת כמה וכמה מבנה מורכב ומסועף דורשים ירידה לפרטים, תכנון מפורט ומעמיק וכמובן תכנון מקצועי. חשיבות מערכת שופכין ודלוחין במבנה הינה רבה מאוד, הרי אף אחד אינו רוצה סתימות בביוב, הצפות לא נעימות שעלולות לגרום למבנה נזק רב. לכן, חשוב לפנות למומחים מקצועיים שעברו הכשרה ובעלי ניסיון רב שנים כדי שיספקו לכם את הפתרונות הטובים ביותר לנכס שלכם.

הצוות של דרך ארץ הנדסה מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים מקצועיים רבים אחרים. משרדנו מספק שירותי ייעוץ ותכנון ללקוחות רבים ברחבי הארץ, מבעלי נכס פרטיים ועד חברות ויזמי ענק. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירותי תכנן, ייעוץ ופיקוח מהמובילים בישראל. יחד עם הצוות שלנו אתם נהנים משירותים נרחבים תחת קורת גג אחת. צרו אתנו קשר או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram