יועץ אינסטלציה

תכנון סניטרי לקבלת היתר בניה וטופס 4

הכנת נספח סניטרי לאישור העירייה ותאגיד המים

תכנון אספקת מים חמים וקרים והתחברות לקו העירוני

תכנון מתזים ואישורם במכון התקנים

תכנון שלד וליווי מהנהכנת תוכניות עבודה מפורטות לקבלן

ייעוץ אינסטלציה

מלווים אתכם להיתר בניה, תוכניות עבודה ועד לקבלת טופס 4 אכלוס

כאשר אתה (הלקוח) פונה אלינו לשם קבלת יעוץ אינסטלציה אנו נבקש להבין ולהעריך את גודל הפרויקט שלך אם ע"י תיאור טלפוני או שליחת תכניות אדריכליות ראשוניות במייל.לאחר קבלת התכניות צוות המהנדסים שלנו בודק ומעריך את היקף העבודה הנדרשת לתכנון נכון ומקצועי של הפרויקט שלך.

אנו נשלח אליך הצעת מחיר נוחה, הוגנת, מפורטת ומותאמת אישית לפרויקט.
לאחר שתאשר את הצעת המחיר ניצור קשר עם אדריכל הפרויקט להמשך עבודה משותפת ותכנון מדויק, כאשר הוא אמון על הצד האדריכלי ואילו אנו אמונים על תכנון סניטרי נכון לפרויקט.
צוות המהנדסים שלנו יבצע תכנון סניטרי לפרויקט תוך פרק זמן קצר ככל האפשר ובתיאום ושיתוף פעולה מלא עם כל יועצי הפרויקט- קונסטרוקטור, יועץ בטיחות, יועץ פיתוח ועוד.
לאחר השגת אישור תאגיד המים נוציא תוכניות עבודה מפורטות של הפרויקט למכרז/ לקבלן. במידת הצורך נשמח לתכנן עבורך מתזים אם הפרויקט דורש.
קונסטרוקטור שלנו יגיע לשטח לצורך פיקוח עליון בכל יציקת אלמנט ראשוני.
בשלב הביצוע אנו נגיע לשטח לפיקוח עליון ולמעשה נבדוק שהקבלן עובד על פי התכנון שהצגנו. נלווה אתכם עד לשלב קבלת טופס 4 המיוחל.
אנו בחברת דרך ארץ הנדסה בע"מ עובדים מזה שנים רבות עם אנשי מפתח ברשויות המקומיות ולכן יש לנו ניסיון ויכולת להביא לאישור התכניות תוך זמן קצר.
פגישות עם תאגיד המים ובמידת הצורך תיקון הערות עד לאישור התאגיד, כמו גם ליווי עד לקבלת היתר בניה.

תכנון אינסטלציה מקיף

מקצועיות וזמינות

יועצי האינסטלציה בחברת "דרך ארץ הנדסה" הינם בעלי נסיון רב בתכנון פרויקטים הנדסיים ובמציאת פתרונות יצירתיים לטובת מתן מענה לצורכי הלקוח וכך גם לאפשר חיסכון בהוצאות מיותרות. לצד זאת אנו מקפידים על זמינות מלאה בין אם זה לשאלות מצד הלקוח ובין אם זה להתייעצות מול כלל היועצים בפרויקט, אדריכל, מהנדס, יועץ פיתוח וכ"ו, כל זאת המטרה לאפשר טיפול מהיר ואיכותי.

אישור הרשויות ותאגיד מים

אנו אחראים לרדוף אחר הרשויות ולספק לכם אישורים אלו
הוצאת אישור הרשויות ותאגיד מים היא חלק מתפקידו של יועץ אינסטלציה והתהליך תלוי במספר גורמים. תחילה נקבל תכניות אדריכליות המפרטות את צורת המבנה, את מיקום המערכות הסניטריות במבנה ואת מיקום מערכות הביוב במגרש עפ"י תכניות מדידה. בנוסף נצטרך לקבל מידע בנוגע ללחץ המים המגיע מהמערכת המקומית.
בהמשך נצטרך לקבל את אישור שרותי הכבאות ואת אישור תאגיד המים המקומי לתכניות שלנו.
משרדנו בעל נסיון רב בעבודה מול שרותי הכבאות ותאגידי המים ברחבי הארץ, דבר המאפשר הבנה מעמיקה של דרישות אותן רשויות ומתן מענה נכון ומהיר שיכול לחסוך זמן רב ועל כך יכולים להעיד אלפי לקוחות מרוצים.

כל הייעוצים תחת קורת גג אחת

סנכרון מלא בין היועצים בפרויקט
חברת דרך ארץ מהנדסים מציעה מגוון ייעוצים מלבד ייעוץ אינסטלציה, מצב המאפשר סינרגיה מלאה בין היועצים ושיתוף פעולה מלא ויחד אנחנו מאפשרים ליווי ולאורך כל הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי תוך מתן ייעוץ ופיקוח מלא. היועצים שלנו יושבים במשרד אחד כך שמתאפשרת התייעצות בכל שאלה שעולה באופן מידי ללא בזבוז זמן מיותר וכמובן תוך שיתוף פעולה מלא אתכם ולשביעות רצונכם.
משרדנו ישמח לייעץ לכם בכל סוגי הפרויקטים במחירים הוגנים תוך שמירה על מקצועיות ושירות ברמות הגבוהות ביותר, נשמח לעמוד לרשותכם כיועצי אינסטלציה, ובשאר הייעוצים במשרד.

שאלות ותשובות

כל מבנה צריך גישה למערכות אינסטלציה, בין אם זה כיורים, אסלות מקלחות ואפילו ספרינקלרים ומערכות מיגון אז אחרות. כל אלו הן באחריותו של יועץ אינסטלציה לספק את הפתרונות למבנה ולוודא כי הן מבוצעות על הצד הטוב ביותר על מנת שיעבדו בצורה טובה לאורך השהות במבנה. תחום האינסטלציה כולל בתוכו חישובים רבים ולמעשה הוא מצריך מהיועץ לרכוש מידע רב בתחומים שונים כמו ידע בהנדסת מים, פיסיקה, בנייה ותכנון ועוד ידע רב נוסף. את כל הידע הזה על יועץ אינסטלציה לרכוש במוסדות מקובלים ומוכרים על מנת להיות ראוי לחתום על מסמכים, אישורים ותכניות בנייה. בלימודיו הוא לומד ומכיר את מערכות אספקת המים והביוב, בקרת מערכות מים ושופכים, תורת מי התהום, טכנולוגיות חדשות לטיפול במים כשלמעשה כל אלו יחד מעניקים לו את הידע הנדרש כדי לפתור בעיות במקרים שונים למבנים שונים. יועץ אינסטלציה מקצועי ידע להעניק לכם את כל הפתרונות הנדרשים לכם משלבי התכנון הראשונים ועד לקבלת היתרי הבנייה כולל חיבור המבנה למים. יועץ אינסטלציה מומחה יכול להוזיל לכם בעלויות רבות הנגרמות בשל תכנון לקוי או אי הכרת המערכות הטכנולוגיות החדשות המאפשרות לכם יעילות במבנה.

מומלץ לפנות ליועץ אינסטלציה עוד בשלב התכנון של פרויקט חדש, יועץ מומחה יוכל לתת פתרונות למיקום הצנרת, להבטיח את תקינות המערכות השונות ויאפשר לאדריכל לשלב את התכנון שלו על השטח בצורה בטוחה. לא פעם אדריכלים מתייעצים עם יועצי אינסטלציה כדי להפיק תכניות תקינות ואיכותיות שישמשו את בעלי המבנה שנים רבות וללא תקלות עתידיות. בין אם זה בניין מגורים בו יש צורך בסוללות מים לכל דירה המשלבות כניסת מים חמים וקרים לדיירי הדירות, משאבות ללחץ מים טוב שיגיעו אל הדירות בקומות העליונות וכן הלאה. במבנה תעשייה יועץ אינסטלציה צריך לחשב את המרחקים של מתזי כיבוי אש, לתכנן את מיקומם ולאשר את סוגי הספרינקלרים בהתאם למתווה התכנית האדריכלית. למעשה, יועץ אינסטלציה מלווה את הפרויקט לכל אורכו ולכן מומלץ לפנות למומחה עוד בשלבים הראשונים על מנת למנוע שינויים בתכניתו של האדריכל או ליצור עלויות רבות בשלב הביצוע בשטח.במקרים בהם המבנה קיים ועליו "מלבישים שינויים" כמו בתמ"א 38, שיפוץ מבנה או הגדלתו, יש להיעזר ביועץ מומחה  שיוכל לשלב מערכות או להודיע כי יש להחליף את המערכות השונות, בין אם זה חיבור המים למבנה ובין אם יציאת המים כמו מי ביוב ניקוז מי גשם ועוד. ההמלצה הגורפת היא לפנות ליועץ בשלב המוקדם ביותר שמתאפשר לכם, אל תמתינו לחיפוש אחר יועץ אינסטלציה לרגע האחרון כדי למנוע עלויות מיותרות וכמובן עיכובים שעלולים לגרום להוצאות רבות.

צורכי הפרויקט שלכם שונה מצורכי פרויקט אחר ולכן אין אפשרות להוציא הצעת מחיר כללית על מבנה חדש בגודל כזה או אחר המחיר יהיה אחד ולאותו מבנה בגודל שונה המחיר יהיה בהתאם. יועץ אינסטלציה מקצועי צריך לבדות את תנאי השטח, את מורכבות המבנה ואת מיקומו על מנת לספק לכם הצעת מחיר הוגנת וראויה. במבנים קיימים על היועץ לבדוק את הצנרת הקיימת בשטח, האם היא תקינה או שהיא ישנה ויש להחליפה על מנת למנוע בעיות ותקלות אינסטלציה בעתיד. האם החיבור למים בקו הראשי של העירייה מספיק לשינויים העתידיים במבנה או שיש להגדילם בהתאם לכמות הדירות שיתווספו או השטח הבנוי הנוסף. במידה הצנרת הקיימת נמצאה תקינה על היועץ למצוא פתרונות שחיבור מערכות נוספות בהתאמה. מומלץ לבקש הצעת מחיר מיועץ אינסטלציה המתמחה בסוג המבנים שאתם מעוניינים לבנות, חשוב לבקש הצעות בטרם עת על מנת לבחור את היועץ המתאים לכם לאחר שקול דעת והשוואות מחירים. נקודה חשובה להשוואות המחירים, אנחנו ממליצים לכם לבחון את כל הסעיפים שכתובים בהצעת המחיר, האם זה כולל חתימות על תכניות? האם הוא מוציא לכם טפסים לאישור העיריות או הרשויות המקומיות וכן הלאה. מחיר נמוך מידי עבור יועץ אינסטלציה יכול להיות מפתה אך יחד עם זאת כנראה שאינו כולל נושאים חשובים ועיקריים במהלך הדרך או לחילופין אינו מקצועי.

תעודות, אחד הדברים שחשוב לוודא עוד לפני שמבקשים הצעת מחיר היא אסמכתו של יועץ אינסטלציה לחתום על התכניות והאישורים הנדרשים מהעיריות והרשויות המקומיות השונות. באופן עקרוני, יועץ אינסטלציה יכול לתת שירותים בכל הארץ אך עליכם לוודא כי יש בידו את הניסיון לאזורכם, הכרת סוג הקרקע בשטח והבנת הדרישות המקומיות. לכן, אם אתם פונים ליועץ שאינכם מכירים בקשו תעודת הסמכה. מקצועיות היא לא מילה גסה, חשוב לבדוק את המקצועיות של היועץ ואת הניסיון שלו בסוג הפרויקט שאתם עובדים עליו. ישנם חוקי בנייה, היתרים שונים וחריגות מסוימות הניתנות על ידי הרשויות המקומיות והעיריות השונות. יועץ אינסטלציה מקצועי ידע על ההנחיות המקומיות ויוכל לתת לכם פתרונות עוד בטרם ביצוע טעויות מה שמוביל להריסת קירות והחלפת צנרת שהותקנה מה שגובל בעלויות לא קטנות בכלל. יועץ אינסטלציה מקצועי יכול למעשה לחסוך לכם הרבה כסף וכמובן הרבה מאוד כאב ראש. חוות דעת הן חשובות ביותר, כדי שאתם תהיו בטוחים שאתם פונים ליועץ איכותי ואמין אתם יכולים לבקש חוות דעת של לקוחות קודמים, אמנם לרוב אלו משרדי אדריכלים ובעלי מקצוע שמתכננים מבנים אבל אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מזמינים את איש המקצוע הטוב ביותר עבורכם ועבור הפרויקט שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם המידע לו אתם זקוקים.

השאירו פרטים

נספחים סניטרים לדוגמה

מסמך 1
מסמך 2
מסמך 3
מסמך 4

יועץ אינסטלציה לעמידה בתקנים הרלוונטים

מערכות האינסטלציה השונות הן מרכיב משמעותי בכל פרויקט בנייה. בין אם מוקם בניין למגורים, בין אם מדובר על מוסד ציבורי ובין אם זהו פרויקט מסחרי – הצנרות השונות (מים, ביוב) והחיבורים של כל מכשירי הקצה שזקוקים למים (כולל מתזים) חייבים לעמוד בתקנים רלוונטיים ובנוסף לספק את כל צרכי בני האדם שישתמשו במבנה לאחר השלמת הקמתו. בהתאם יועץ אינסטלציה הוא דמות מפתח בכל פרויקט בענף הבנייה, וחשוב לבחור אותו באופן מושכל. בחברת דרך ארץ הנדסה בע"מ עובדים מיטב אנשי המקצוע בתחומים השונים של התכנון ההנדסי, לרבות יועצי אינסטלציה עתירי ניסיון ובעלי יכולות גבוהות.

התועלות המשמעותיות שמספק יועץ אינסטלציה מנוסה

תכנון יעיל במיוחד
כשכל מערכות האינסטלציה הרבות הנדרשות לצורך פעילות תקינה במבנה מתוכננות ע"י איש מקצוע מיומן, התוצאה תהיה מקסימום יעילות ובזכותה חיסכון כספי משמעותי.

עמידה בכל התקנים העדכניים
ובהתאם קבלת כל האישורים הנדרשים למבנה בלי עיכובים שלא לצורך.

שימוש בפתרונות המתקדמים ביותר
ובהם למשל משאבות שמבטיחות לחץ מים תקין בקומות העליונות של בניינים רבי קומות.

עמידות מרבית
כך שגם לחברה הקבלנית וגם לבני האדם שישהו בבניין מובטח ראש שקט.

יועץ אינסטלציה – תכנון מוקפד בפרויקטים מכל הסוגים

מלאכתו של יועץ אינסטלציה מחייבת התייחסות מעמיקה ותשומת לב לפרמטרים רבים. חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ צברה ניסיון רב בייעוץ בתחום זה לפרויקטים מכל הסוגים, לרבות פרויקטים של התחדשות עירונית שבהם נדרשת קבלת החלטות מורכבת – למשל בחירה בין החלפת מערכות האינסטלציה הקיימות לבין השארתן והוספת רכיבים חדשים בהתאם לצרכים המשתנים. מרכיב נוסף בשירות הוא הכנת נספח סניטרי לטובת קבלת האישורים הנדרשים מתאגיד המים המקומי ומהרשות המקומית. ההתנהלות מול גופים שונים כוללת גם את מכון התקנים, שמאשר את פריסת המתזים וכמו כן נדרש חיבור מיטבי של קווי המים של המבנה לצנרת העירונית. את כל אלה מבצע יועץ האינסטלציה מטעם בחברת דרך ארץ הנדסה בע"מ במיומנות גבוהה, תוך שיתוף פעולה אפקטיבי עם שאר אנשי המקצוע שמובילים את הפרויקט ובראשם כמובן האדריכל. השירות כולל גם ליווי צמוד לאורך העבודות בפועל, כדי לוודא התאמה מושלמת לתוכניות – וקבלת טופס 4 בהקדם האפשרי.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: