פגיעה באיכות מי התהום

מניעת פגיעה באיכות מי התהום

שאיבת מי תהום פרויקטים שונים בענף הבנייה או בכלל באתרים רבים ברחבי הארץ חשוב לבצע את הבדיקות והחישובים בצורה מדויקת וקפדנית. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליהנות משירותי הנדסה המתקדמים ביותר ואנחנו נשמח להביא לידכם את הפתרונות המתקדמים ביותר לפרויקט שלכם. התקשרו עכשיו או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על יותר ויותר מקרים בהם נמצאו מקורות מי תהום מזוהמים. הנושא כנראה עולה יותר ויותר לכותרות הן משום שישנה מודעות גדולה יותר לטבע ולסביבה וגם אמצעי התקשורת שפועלים היום יותר מתמיד. אך מה גורם לאותן פגיעות באיכות מי התהום? ישנן מספר גורמים המשפיעים על איכות מי התהום שאנחנו שותים או משתמשים לצורכי חקלאות כמו השקיית ירקות ופירות או בעלי החיים במשקים חקלאיים.פגיעה באיכות מי התהום נובעת בעיקר מזיהומים המחלחלים אל מקורות המים, בין אם מריסוסים וחומרי הדברה המשמשים לצרכים רבים ברחבי הארץ. החומרים מיושמים על פני הקרקע אך מהר מאוד הם מחלחלים אל תוכה עם הזמן הם פשוט מגיעים למי התהום הנמצאים בתחתית. סיבה נוספת היא פסולת המושלכת בקרקע, שפכים שונים ממפעלים מתחנות דלק וכן הלאה שמוצאים את דרכם בסופו של דבר במי התהום שאנחנו, רבים מאתנו שותים בכל יום. אך לא רק מחלחול מזהמים מי התהום נפגעים. גם משאיבת מי תהום רבים מידי עלולה להתרחש פגיעה במים. כדי להימנע מפגיעה באיכות מי התהום בענף הבניה יש לבצע שאיבת מי תהום בצורה מבוקרת ואחראית. לכן חשוב לפנות ליועץ קרקע מוסמך, מקצועי ובעל וותק, כך ניתן למנוע נזקים אקולוגיים חמורים שאינם ברי פתרון בכל המקרים. אם גם אתם לפני פרויקט בנייה אנחנו בדרך ארץ מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
אם ישנו חשש לפגיעה באיכות מי התהום ישנו הצורך לפנות מידית למשרד לאיכות הסביבה על מנת שאלו יבדקו את הממצאים. אם אתם חוששים על זיהום באתרכם הפרטי, עליכם ליצור קשר גם עם יועץ הקרקע שעשה עבורכם את החישובים והבדיקות. אך הפתרון הטוב ביותר הוא להימנע מלכתחילה מגרימת פגיעה באיכות מי התהום בכל דרך אפשרית. אם אתם לפני פרויקט בניה, ובתכניות הפרויקט ישנם קומות תת קרקעיות או תכנון מרתף או מעלית חשוב לפנות מבעוד מועד ליועץ קרקע או לחברת הנדסה מוכרת ובעלת שם וותק על מנת שילוו אתכם בתהליך. תהליך קבלת אישור לביצוע חפירות באתר בניה במקרה של בניה תת קרקעית מחייבת את בעל הנכס או היזם להציג בדיקה מקיפה באתר הכוללת דגימות מהשטח, חישובים וממצאים שונים על מנת לוודא את קיומם של מי התהום ועומקם. כך היועץ יוכל להמליץ לכם ביתר דיוק איך רצוי לבצע את השאיבה באתר ומה העלויות הכרוכות בנושא. זכרו, קל הרבה יותר למנוע פגיעה באיכות מי התהום מאשר לתקן את הנזק ולכן מומלץ לפנות ללא כל דיחוי. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים פתרונות הנדסה מתקדמים ומעניקים ללקוחותינו ליווי וייעוץ הנדסי משלבי התכנון המוקדמים של הפרויקט ועד לקבלת טופס 4. אם גם אתם רוצים לעבור את התהליך בקלות וללא עיכובים אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת. התקשרו עכשיו!
ישנן פגיעות באיכות מי התהום שלא ניתן כלל לתקן אפילו אם מושקעים בכך משאבים רבים והון שמן במיוחד. לכן, הדרך הזולה ביותר היא להימנע מפגיעת איכות מי התהום מלכתחילה. תכנון נכון, בדיקות מקצועיות וקפדניות וליווי של יועץ מקצועי לאורך כל הדרך יבטיחו לכם ראש שקט וביצוע עבודות בצורה איכותית ובטוחה. לפני שאתם מזמינים שאיבת מי תהום עליכם להיעזר ביועץ קרקע מקצועי ומוסמך שיבצע בדיקות באתר שלכם. היועץ יבחן את הנתונים בשטח, יגיש למעבדה את הממצאים שהוא אסף באתר וכך הוא ירכיב דו"ח מפורט ובו כל נתוני הקרקע, מי התהום בה ודרכי פתרון כדי לאפשר בנייה באתר מתחת לפני השטח, קרי ביצוע חפירות. לאחר הבדיקות היועץ יוכל לשלול את הצורך בשאיבת מי תהום, כי אולי באתר לא קיימים מאגרי מי תהום או שהוא יכול לקבוע כי מי התהום נמוכים דיים שאין כל צורך בשאיבה. במקרה והתגלה כי יש צורך בשאיבת מי התהום, היועץ מקצועי יציע לכם את דרך המשתלמת והטובה ביותר עבורכם ועבור הכיס שלכם לשאיבת מי התהום וזאת תוך כדי שמירה על מקור הטבע, על מי התהום.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: