מהנדס אינסטלציה

הנדסת אינסטלציה ותכנון סניטרי

הכנת נספח סניטרי לאישור העירייה ותאגיד המים

תכנון אספקת מים חמים וקרים והתחברות לקו העירוני

תכנון מתזים ואישורם במכון התקנים

תכנון שלד וליווי מהנהכנת תוכניות עבודה מפורטות לקבלן

תהליך עבודה של מהנדס אינסטלציה

מהנדס אינסטלציה מלווה אתכם להיתר בניה, תוכניות עבודה ועד לקבלת טופס 4 אכלוס

כאשר אתה (הלקוח) פונה אלינו לשם קבלת יעוץ אינסטלציה אנו נבקש להבין ולהעריך את גודל הפרויקט שלך אם ע"י תיאור טלפוני או שליחת תכניות אדריכליות ראשוניות במייל.לאחר קבלת התכניות צוות המהנדסים שלנו בודק ומעריך את היקף העבודה הנדרשת לתכנון נכון ומקצועי של הפרויקט שלך.

אנו נשלח אליך הצעת מחיר נוחה, הוגנת, מפורטת ומותאמת אישית לפרויקט.
לאחר שתאשר את הצעת המחיר ניצור קשר עם אדריכל הפרויקט להמשך עבודה משותפת ותכנון מדויק, כאשר הוא אמון על הצד האדריכלי ואילו אנו אמונים על תכנון סניטרי נכון לפרויקט.
צוות המהנדסים שלנו יבצע תכנון סניטרי לפרויקט תוך פרק זמן קצר ככל האפשר ובתיאום ושיתוף פעולה מלא עם כל יועצי הפרויקט- קונסטרוקטור, יועץ בטיחות, יועץ פיתוח ועוד.
לאחר השגת אישור תאגיד המים נוציא תוכניות עבודה מפורטות של הפרויקט למכרז/ לקבלן. במידת הצורך נשמח לתכנן עבורך מתזים אם הפרויקט דורש. 
לאחר גיבוש תוכנית הנדסת אינסטלציה סופית אשר תהיה מקובלת הן על היזם והאדריכל והן על יתר היועצים בפרויקט נגיש את התכנית לתאגיד המים ברשות המקומית.
בשלב הביצוע אנו נגיע לשטח לפיקוח עליון ולמעשה נבדוק שהקבלן עובד על פי התכנון שהצגנו. נלווה אתכם עד לשלב קבלת טופס 4 המיוחל.
אנו בחברת דרך ארץ הנדסה בע"מ עובדים מזה שנים רבות עם אנשי מפתח ברשויות המקומיות ולכן יש לנו ניסיון ויכולת להביא לאישור התכניות תוך זמן קצר.
פגישות עם תאגיד המים ובמידת הצורך תיקון הערות עד לאישור התאגיד, כמו גם ליווי עד לקבלת היתר בניה.

כל מה שצריך לדעת על מהנדס אינסטלציה

מקצועיות וזמינות

כל פרויקט בנייה דורש תכנון מוקפד המשלב לא מעט אנשי מקצוע שונים על מנת להביא את הפרויקט לידי הצלחה, נוחות המשתמשים וכמובן האישורים הנדרשים מהרשויות השונות לקבלת טופס 4 או רישיון עסקי. בניית בית פרטי, בבניין מגורים, מבנה מסחרי או ציבורי נדרש לבצע מערך שלם המשלב תחומים שונים ומגוונים כמו תכנון האדריכלי, אישור הקונסטרוקציה למבנה, תכנון מערכות המים, החשמל, מיזוג אוויר ועוד רבים אחרים. כדי שהתכנון יבוצע בצורה הטובה ביותר וגם תקינה יש להתייעץ אם בעלי מקצוע מנוסים ומקצועיים כמו אדריכל, מהנדס אינסטלציה, מהנדס חשמל ועוד יועצים רבים אחרים.

למה חשוב לבחור מהנדס אינסטלציה מוסמך?

בחירת מהנדס מקצועי לפרויקט

כל רשות מקומית או עירייה דורשים להציג נתונים ואישורים רבים על מנת לאשר את המבנה לשימוש הציבור, מה שנקרא טופס 4 או רישיון עסקי למבנים מסחריים או תעשייתיים. על מנת להשיג את האישור על המבנה להיות מותאם ב 100% לכל הדרישות הנדרשות. מהנדס אינסטלציה מוסמך יעניק לכם מסמכים מאושרים בחתימתו שהם נדרשים להוכחת התכנון והביצוע בשטח לפי התכניות המוצגות.

בהמשך נצטרך לקבל את אישור שרותי הכבאות ואת אישור תאגיד המים המקומי לתכניות שלנו.
משרדנו בעל נסיון רב בעבודה מול שרותי הכבאות ותאגידי המים ברחבי הארץ, דבר המאפשר הבנה מעמיקה של דרישות אותן רשויות ומתן מענה נכון ומהיר שיכול לחסוך זמן רב ועל כך יכולים להעיד אלפי לקוחות מרוצים.

תחומי אחריותו של מהנדס אינסטלציה

תכנון נכון של מערכות המים

עבודתם של מהנדסי אינסטלציה מורכבת מכמה שלבים:

• תכנון מערכות המים המספקות מים למבנה – כל מבנה צריך שתהיה לו גישה למים בין אם זה לכיורים, למקלחות, אמבטיות ולאסלות ואם מדובר במנה מגורים ישנן גם תכניות עבור מכונת הכביסה, מדיח הכלים ולפעמים גם למקרר בעל אפשרות הבר. מהנדס אינסטלציה יכול לחשב במדויק מה הם הלחצים הנדרשים לכל אחת מנקודות המים, אילו רדיוסים נדרשים למערכות השונות והיכן יושבות קופסאות הביקורת להן.

• תכנון ניקוזי מים – בעניין הניקוזים מהנדס אינסטלציה אחראי על שני מישורים. הראשון ניקוז מים המגיעים מתוך המבנה, אלו נקודות הביוב השונות שאנחנו מכירים בדירתנו. המהנדס מחשב את השיפועים הנדרשים על פי התקן לנקז את המים על מנת שלא ייווצרו הצפות או סתימות. במישור השני, על המהנדס לתכנן את ניקוזי המים מחוץ למבנה כמו הצמ"גים המנקזים את מי הגשמים ואלו מופנים לנקודות ניקוז ייעודיות ולא לביובים.

• התנהלות מול רשויות שונות – מהנדס אינסטלציה ילווה אתכם בצורה הטובה ביותר מול הגופים השונים. ראשית על המהנדס לקבל אישורים שונים מתאגיד המים, במקרים בהם נדרש לתכנן מערכות כיבוי אש הוא יתנהל מול כוחות כיבוי והצלה על מנת לאשר את הלחצים והפריסות של הספרינקלרים בחללים השונים וכמובן לאורך הדרך מול העירייה או הרשות המקומית.

מומלץ לפנות למהנדס אינסטלציה עוד בתחילת הפרויקט! תכנון מוקדם של המערכות השונות יכול להקל על האדריכל וכמובן עליכם על מנת שלא ייווצרו עיכובים מיותרים או חלילה תיקונים ושינוים בתכניות.

שאלות ותשובות

תפקידו של מהנדס אינסטלציה בפרויקט בנייה הינו מורכב וחשוב ביותר. אדריכל הפרויקט יעביר למהנדס את התכניות הראשוניות של הפרויקט והמהנדס יתחיל בתכנון מערכות המים השונות כמו ניקוזים בתוך המבנה, כיורים, אסלות, מקלחות וכן הלאה. בנוסף לכך יש לתכנן את חיבורי הניקוזים אל המערכות העירוניות בדגש על שיפועים מתאימים שעומדים בתקן ובהתאם להוראות תאגיד המים כדי למנוע מאותם מים שאמורים לצאת מהמבנה לא לחזור חזרה לתוכו מה שאנחנו קוראים בשפה היום יומית הצפות או סתימות. בנוסף לכך, מהנדס אינסטלציה אחראי על אספקת המים למבנה, תכנון גמל מים, חלוקת מערכות המים החמים והקרים כדי להקנות למשתמשים במבנה זרימת מים טובה בעלת לחצי מים תקינים.ישנם מבנים המחויבים בהתקנת מערכות לכיבוי אש, מהנדס אינסטלציה יעניק לאדריכל הפרויקט את הנתונים הנדרשים על פי תקן להתקנת מערכות ספרימקלרים וגלגלונים במקרה הצורך. מערכות אלו דורשות אישורים מהעירייה או הרשות המקומית וגם מכוחות כיבוי והצלה האזוריים. מהנדס אינסטלציה מנוסה יכיר את ההתנהלות מול הגופים השונים לקבלת אישורים למבנה וכך יוביל את הפרויקט שלכם לקבלת טופס 4 בצורה מהירה יותר ללא עיכובים.
מומלץ להזמין מהנדס אינסטלציה עוד בשלבי התכנון הראשונים של הפרויקט, שילוב עבודתם של האדריכל ומהנדס האינסטלציה בהרכבת הפרויקט חשובים ביותר. שירותיו של מהנדס אינסטלציה איכותי ומנוסה יקלו הן על האדריכל בתכנונו שכן מערכות האינסטלציה השונות עוברות ברצפת המבנה וחלקם בקירות המבנה ואם מדובר בצינורות ורטיקליים חלקם אף עוברים ביציקות בטון התומכות במבנה כולו ואת אלו לא ניתן לשנות לאחר מכן או לחילופין יעלו הרבה מאוד כסף כדי לשנותם.אם כבר התחלתם בתכנון פרויקט בנייה ללא מהנדס אינסטלציה, מומלץ לבחור אחד כמה שיותר מהר. ככל שהתכנון מתקדם כך ישנו סיכוי גבוה יותר שידרשו שינויים על מנת לעמוד בתקנים המחמירים. לכן אם אתם בשלבים מתקדים בפרויקט מהרו והזמינו מהנדס אינסטלציה.בנוסף, המהנדס יעביר את הטפסים הרלוונטיים לפרויקט שלכם בין הגופים הנדרשים למשל תאגיד המים ואישורם, העירייה או הרשות המקומית ובמקרים מסוימים גם את אישורם של שירותי כיבוי והצלה האזוריים שיאשרו את המערכות לכיבוי אש.
כל פרויקט מתומחר בהתאם לדרישות והצרכים, אם מדובר בבית פרטי המחיר של הנדסת אינסטלציה יהיה שונה מאשר בניין מגורים בעל מספר קומות ומספר רב של דירות. מה גם התכנון עבור בניין מגורים מורכב בהרבה מבית פרטי גם אם יש בו 3 חדרי שירותים הכוללים מקלחות בהם. חשוב שכשאתם מבקשים הצעת מחיר לבקש פירוט להצעה. ככל שההצעה תהיה מפורטת יותר כך יהיה לכם קל יותר לערוך השוואות.לפני בקשת הצעת מחיר וודאו כי מהנדס אינסטלציה שאתם מתעניינים בשירותיו תכנן בעברו פרויקטים הדומים לשלכם. אם אתם מתכננים מבנה מסחרי והמהנדס מתמחה בבתים פרטיים כדי שתוודאו תחילה כי הוא מכיר את כל התחומים, התקנים והחוקים הנדרשים לתכנון מרכז מסחרי.לסיכום, מהנדסי אינסטלציה גובים את שכרם באופן שונה זה מזה, באופן עקרוני המחיר משתנה בהתאם לגודל המבנה, מספר הקומות במבנה, מורכבותו וכמות הדירות. מומלץ לבקש הצעת מחיר מפורטת ככל הניתן לצורך השוואת מחירים.
בקשו מהמהנדס להציג לכם תעודה. אתם לא רוצים ליפול לידי אנשים המציגים את עצמם מהנדסים ולבסוף לא תוכלו לקבל את חתימתם מול הרשויות השונות. הרשויות מצריכות את חתימתו של מהנדס מוסמך על מנת לקבל את האישורים הנדרשים. התנהלות מול אדם המציג עצמו כמהנדס אך אינו בעל אישור חתימה יגזול מכם כסף ללא תמורה ויבזבז את זמנכם היקר.הזמינו מהנדס עוד בתחילת הפרויקט על מנת לחסוך בעלויות גבוהות לתיקונים ושינויים בתכניותיכם. זכרו, ככל שמהנדס אינסטלציה מעורב בפרויקט שלכם כך אתם משיגים תוצאות טובות יותר ועם שינויים מינוריים ואולי אפילו ללא תרך בשינויים כלל. תכנון נכון מההתחלה של הפרויקט שלכם יגרום לזרימה טובה יותר בין אנשי המקצוע השונים ולבסוף לקבלת כל האישורים הנדרשים בקלות יתרה.בחרו במהנדס בעל חוות דעת טובות הן מלקוחותיו השונים והן מאדריכלים שעבד מולם בעבר. העבודה של מהנדס אינסטלציה גובלת בעבודתם של מהנדסים ויועצים שונים ומגוונים. כדי לצלוח את התהליך כולו בקלות תבקשו לקבל חוות דעת גם מאדריכלים שעבד מולם לפני כן וגם עם הלקוחות כדי שתדעו מצד אחד אם היה נעים לעבוד איתו וגם את מקצועיותו ומנגד תדעו עם לקוחותיו היו מרוצים מהתוצאה הסופית.תשאלו את המהנדס אינסטלציה מה הם סוגי המבנים שהוא תכנן, ניסיונו של המהנדס בסוג המבנה כמו הפרויקט שלכם יכול להועיל לכם רבות. מהנדס שמתמחה במבני מגורים יוכל לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר עבור מבני מגורים שונים ואילו המהנדס המתמחה במבנים מסחריים או רבי קומות למשל יוכל להעניק לכם את השירות והמקצועיות הטובה ביותר בהתאם לניסיונו.תחומו של מהנדס אינסטלציה בפרויקט גדול ביותר. אל תקלו ראש בבחירת מהנדס אינסטלציה לפרויקט שלכם והשתדלו להזמינו עוד בשלבים הראשונים של תחילת הפרויקט. אצלנו בדרך ארץ הנדסה תמצאו מהנדסי אינסטלציה מהטובים והמנוסים ביותר. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

מהנדס אינסטלציה

מים הם המשאב החשוב ביותר עבור בני האדם. תשתית ביוב שמסוגלת לעמוד בעומסים משמעותיים היא עוד מרכיב קריטי באיכות החיים שלנו, וחוץ מהכיורים, האסלות והמקלחות, גם הספרינקלרים זקוקים לחיבור אמין ויעיל למים. בהתאם חשוב מאוד להקדיש את מלוא תשומת הלב הנדרשת לתכנון מערכות האינסטלציה השונות בכל פרויקט בנייה, ובאופן טבעי כדאי להפקיד את המלאכה בידי איש מקצוע עתיר ניסיון. מהנדס אינסטלציה מטעם חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מבטיח – וגם מקיים – תכנון יעיל ובנוסף את קבלת כל ההיתרים הרלוונטיים בפרק זמן קצר ככל האפשר.

מדוע חשוב לבחור מהנדס אינסטלציה בעל ניסיון רב?

סטנדרטים גבוהים לתשתיות החיוניות
עם מהנדסי אינסטלציה מנוסים המערכות השונות – מים, ביוב וכו' – יתפקדו באופן מושלם, בהתאם לסטנדרטים העכשוויים הגבוהים, ובכך יספקו מקסימום נחת לדיירים / עובדים / מבקרים במבנה.

מינימום תקלות במשך שנים רבות
תכנון חכם מונע תקלות ועוגמות נפש עתידיות, ובפרט בתחום מורכב כמו אינסטלציה. כשלוקחים בחשבון את מורכבות התיקון של הצנרות השונות, מובן לחלוטין למה כדאי להשקיע מחשבה ולהסתמך על ידע נרחב בתחום.

חיבורים מדויקים לרשת העירונית
הן של צינורות המים והן של צינורות הביוב.

קבלת היתרים
מתאגיד המים העירוני, מהרשות המקומית ומגופים רלוונטיים נוספים כמו הרשות הארצית לכבאות והצלה.

מהנדס אינסטלציה – ליווי צמוד ורב תועלת משלב התכנון ועד להשלמת העבודות

מהנדס אינסטלציה חייב להיות איש מקצוע בעל ניסיון רב, בקיאות מעמיקה שנשענת גם על התעדכנות מתמדת בתחום, ולא פחות חשוב – יכולת לשתף פעולה ביעילות עם גורמים נוספים בפרויקט. כשאתם שוכרים את שירותיו של מהנדס כזה מחברת דרך ארץ הנדסה בע"מ, אתם יכולים לסמן V על כל המרכיבים הנ"ל, וגם על מחויבות מלאה אליכם ואל הפרויקט. השירות כולל הכנת נספח סניטרי, תכנון מקיף של מערכת הספרינקלרים, עריכת תוכניות עבודה עבור הקבלן, התנהלות מול כל הגורמים הרגולטוריים הרלוונטיים וליווי צמוד של העבודות כדי לוודא שהתוכניות מיושמות ללא רבב. כדאי לזכור שמהנדס האינסטלציה משפיע על איכות החיים במבנה במשך עשרות שנים ובהתאם גם על המוניטין של החברה שהקימה את המבנה – ולכן כדאי שהוא יהיה איש מקצוע משכמו ומעלה.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: