זיהום מי תהום

מניעת זיהום מי תהום באתרי בניה

בכל אתר בניה בו נדרש לבצע חפירות בקרקע יידרש היזם או בעל הנכס להציג בדיקה מפורטת ומדויקת על נתוני הקרקע כדי שיינתן אישור לביצוע החפירות. את הבדיקה צריך לבצע יועץ קרקע מוסמך בעל ניסיון רב על מנת שיעניק לכם את הפתרון האיכותי והמשתלם ביותר עברכם.

שאלות ותשובות

מי התהום אמנם אינם נגלים לנגד עינינו אך הם נמצאים במקומות רבים ברחבי הארץ ולמעשה אפשר לומר שמהחרמון ועד לבאר שבע ממזרח למערב ישנם מקורות של מי תהום מתחת לרגלינו. מי התהום משמשים את רוב האוכלוסייה בישראל לשתייה ורחצה ולמעשה כל ברז בבית או בדירה זורמים בו מי תהום. הגורמים שעלולים להיות מקור זיהום למי התהום יכולים להיות רבים ומגוונים ומסיבות שונות ולכן חשוב לשמור על המקור מי השתייה שלנו על הצד הטוב ביותר. מפעלים, תעשיות ומשקים חקלאיים יכולים להוות מקור זיהום למקורות מי התהום שלנו אך לא רק הם. גם בענף הבנייה עלולים לגרום למקרי זיהום קשים מאוד. ששאיבת מי תהום בצורה בלתי מבוקרת עלולה ליצור בולענים בקרקע וגם להביא לחוסר איזון מלחים בה. כך נוצר זיהום שלא תמיד ניתן לתקן. לכן, חשוב שגם אם אינכם מכירים את כל החוקים והתקנות אך אתם לקראת פרויקט בנייה שתכירו את הנושא מעט על מנת שלא תיקנסו על חוסר הידיעה. כל אתר בו מתוכנן מרתף או קומה מתחת לפני שהטח, יש צורך לבצע חפירה. טרם ביצוע החפירה צריך להזמין יועץ קרקע על מנת שהוא יוכל לגשת לממצאים בשטח, לאסוף חומרים ולהגיש למעבדה לבדיקה את הנתונים באתר. כך הוא יוכל להרכיב לכם תכנית מפורטת וחסכוני של שאיבת מי תהום בשטח הפרויקט שלכם (במידה ונמצאו מי תהום בו) ישנה גם אפשרות כי לא תצטרכו בשאיבה כיוון שאין מי תהום או שהם נמוכים דיים ואינם מפריעים להתקדמות שלבי העבודה באתר.
מומלץ לפנות ליועץ קרקע עוד בשלבים הראשונים של התכנון, אם אתם יודעים שהמבנה בפרויקט כולל קומת מרתף, אם אתם מתכננים מעלית למשל או חניון תת קרקעי אזי אתם ככל הנראה תהיו חייבים בביצוע בדיקת מי תהום באתר. על כן, חשוב לפנות ליועץ בהקדם האפשרי שכן הבדיקה לוקחת מספר חודשים ועלולה להיות דחופה ביותר עבורכם אם אתם ממשיכים בתכניות שונות כמו סידור עבודה וכן הלאה אך טרם קיבלתם את אישורן של הרשויות המקומיות לביצוע חפירות בשטח. חשוב לקחת בחשבון כי הבדיקה עלולה לקחת לא מעט זמן ולא רק מכיוון שישנן זמני המתנה של נותני שירות שונים אלא גם אנשי מקצוע רבים שמרכיבים כולם יחד את הבדיקה כל אחד בתחומו. למשל על מנת לקחת דגימה מהקרקע ישנו צורך ליצור קשר גם עם יועץ קרקע שלוקח את הממצאים אך גם עם חברת קידוחים שיש להם את כל המכשירים הטכנולוגיים המתקדמים על מנת לבצע את הקידוח בצורה מדויקת ואחראית. לאחר מכן יש לאסוף את הדגימות ולהעבירן למעבדה מורשת והיא לרוב מלא בפניות קודמות. בנוסף לכל אלו ישנו התור שצריך להמתין במחלקת ההנדסה של העירייה ואצל גורמים נוספים אחרים בדרך. לכן מומלץ לפנות בהקדם האפשרי על מנת שלא תתעכבו לחינם.
השירות שיועץ קרקע מעניק ללקוחותיו משתנה בהתאם לצרכי הפרויקט לכן, מחירו ישתנה בהתאם לגודל הפרויקט ומורכבותו, במקרה של בדיקת מי תהום באתר בניה ישנה גם חשיבות למיקום הגאוגרפי שכן, ישנם מקומות על המפה שאינם נמנים עם אלו שתחתם ישנם מקורות של מי תהום ולכן מראש יועץ מקצועי ומנוסה ידע לסבר את אוזנו של הלקוח כבר בשיחה מקדימה. כמובן שכדי לקבל הצעת מחיר מסודרת ומפורטת יצטרך היועץ לקבל מספר פרטים על האתר ועל הפרויקט. חשוב לעשות השוואת מחירים בין מספר יועצים שונים ולבקש מכל אחד מהם הצעת מחיר מפורטת. כך יהי לכם יותר קל ונוח להבין על מה אתם באמת משלמים ומה עלותו של כל שלב בתהליך. בנוסף, חשוב לבקש חוות דעת של לקוחות קודמים, יועץ קרקע בבדיקת מי תהום באתרכם היא בחירה חשובה מאוד שכן מדובר בהזנקת הפתיחה בעבודות באתר ולכן כל עיכוב בשלב כל כך מוקדם זה עלול להוביל לעיכובים חמורים יותר בהמשך.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: