סקר אקוסטי לבריכה

סקר אקוסטי לבריכה

בשנים האחרונות ישנה עלייה חדה בבניית בריכות שחיה פרטיות. כמו בכל בנייה או שיפוץ נכס, גם במקרה של בניית בריכה, נדרש לקבל היתר בנייה מהרשות המקומית. עם קבלת היתר בנייה ניתן להתחיל בעבודות על פי התקנים ולעמוד בדרישות החוק. היתר בנייה או שיפוץ מותנה במקרים רבים בביצוע סקר אקוסטי סביבתי. כחלק מהדרישות של המשרד לאיכות הסביבה, נדרש מבעל הנכס להזמין סקר אקוסטי על מנת לקבל את היתר הבנייה המבוקש. מטרת הסקר היא תמיד לתת מענה לתופעות הרעש הצפויות, משלב עבודות הבנייה ועד לסיומן.

הקשר בין בריכה וסקר אקוסטיקה

הכנת דו"ח מפורט והגשתו לרשויות המקומיות לאישור

בעת בניית בריכה אחת הדרישות הבולטות ביותר מהרשויות המצריכות מבעל הנכס לערב איש מקצוע כמו יועץ אקוסטיקה הוא סקר אקוסטיקה. במרבית הפרויקטים שיש בהם תכנון בריכה, ישנם גם מערכות שמתפעלות את הבריכה. המערכות לתפעול הבריכה כמו מערכות מכאניות, מפוחי אוויר, גנרטורים, משאבות מים ועוד מערכות סינון, בקרה ותפעול שונות כולן יחד לבסוף מייצרות רעש. בסקר אקוסטי לבריכה ניתן למדוד את הרעש שאותן מערכות יוצרות וכך להכין דו"ח מפורט ולהגישו לרשויות המקומיות לאישורן. חשוב לציין כי הדרישה לסקר אקוסטי לבריכה היא חובה על פי חוק וללא ביצוע הסקר לא יינתן היתר בנייה.

ייעוץ מקצועי למעלה מ- 20 שנה

שירותי ייעוץ שונים תחת קורת גג אחת

בעלי נכסים פרטיים שרוצים לבנות בריכה בנכס שלהם לא תמיד מכירים את החוקים והדרישות מהרשויות המקומיות. להבדיל מאדריכלים, מהנדסים וקבלנים המודעים לחשיבות הסקר וביצועו על פי התקנות הנדרשות לבעלי הנכסים לא תמיד יש הידע כי הם מחויבים להזמין איש מקצוע שיבצע עבורם סקר אקוסטי לבריכה. מומלץ לפנות לחברה מקצועית שמסוגלת לרכז עבורכם שירותי ייעוץ שונים תחת קורת גג אחת, שמכירה היטב את החוקים והתקנות וכמובן את הדרישות מהרשויות השונות על מנת שלכם יהיה סקר אקוסטי איכותי שעומד בדרישותיהם.

 

שאלות ותשובות

כחלק מהדרישות לקבלת היתר בנייה מהרשויות המקומיות, יש לבצע סקר אקוסטי שמאשר בין היתר על ידי המשרד לאיכות הסביבה. יש לציין כי דרישות המשרד לאיכות הסביבה הן על מנת להבטיח רמת סף סביבתית מינימלית בבנייה חדשה בכדי שתתקיים צריכת משאבים מושכלת ויופחתו מפגעים סביבתיים במהלך עבודות הבנייה והמשך חיי המבנה לאחר מכן. לכן ישנה דרישה מהרשויות המקומיות בבציע סקר אקוסטי לבריכה לאלו המבקשים היתר בנייה לבניית בריכה בשטחם.על פי תקנות התכנון והבניה (תיקון מס' 2), התשס"ח – 2008, נכנסה לתוקף הדרישה להתייחס מבחינה אקוסטית גם לבריכות שחיה פרטיות. לכן, על כל בעל נכס המעוניין לבנות בריכת שחייה פרטית עליו להזמין בודק מוסמך שיבצע סקר אקוסטי לבריכה. הסקר בוחן את הרעשים הסביבתיים שיגרמו עקב בניית הבריכה במהלך עבודות הבנייה ובנוסף, הסקר בודק מה הם הרעשים שמכונות ההפעלה והתחזוקה של הבריכה כמו משאבות מים, משאבות סינון, בקרים, מפוחים, גנרטורים וכן הלאה עלולים ליצור לאחר סיום עבודות הבנייה ובעת השימוש השוטף בה לאחר מכן. יש להזמין את הסקר מחברה מקצועית ומימנת שמקירה את הדרישות בחוק על מנת שאתם תוכלו לעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים מהרשות המקומית לקבלת היתר בנייה.
כמו כל סקר אקוסטי אחר שיש לבצע על מנת לקבל היתר בנייה גם סקר אקוסטי לבריכה נדרש על ידי הרשויות על מנת לאפשר לכם לבנות את הבריכה המבוקשת ולהעניק לכם היתר בנייה. חשוב לפנות לגוף מוסמך, מקצועי ומיומן להכנת סקר אקוסטי לבריכה וזאת על מנת להימנע מתיקונים, דחיות או אי קבלת ההיתר עד לאחר השינויים הנדרשים מהעירייה או הרשות המקומית האזורית.בנוסף לכך, סקר אקוסטי לבריכה המאושר על ידי הרשויות השונות מאפשר לכם לישון בראש שקט ולהימנע מתביעות משפטיות. סקר אקוסטי לבריכה מאגד בתוכו את כל הדרישות מהרשות המקומית כך במקרה של שכנים מתלוננים או שכנים שמחליטים לתבוע אתכם אתם יכולים להיות רגועים כי אם העירייה או הרשות המקומית אפשרה לכם לבנות את הבריכה אתם מכוסים מבחינה משפטית. דבר נוסף שחשוב לדעת! ישנן רשויות מקומיות שלא שמות את סקר אקוסטי לבריכה ברשימת הדרישות להיתר בנייה. אם אתם רוצים להיות מכוסים במקרה של תביעה, בצעו זאת על כל פנים והגישו לרשויות לאישור. במקרה בו לא תידרשו בסקר ותוגש נגדכם תביעה משפטית מאחד השכנים השופטים רשאים לפסוק לטובתו.מעבר לנושא המשפטי, המשרד לאיכות הסביבה שם דגש על מפגעים בסיבתיים בכלל ואקוסטיים בפרט. חשיבות סקרים אקוסטיים שונים ביניהם סקר אקוסטי לבריכה הינם בעלי חשיבות גבוהה ביותר במשרד לאיכות הסביבה.
כשמתחילים בתכנון הבריכה, בין אם היא תוספת לבנייה קיימת ובין אם היא חלק מבנייה חדשה יש להיערך לדרישות הרשויות המקומיות ולעמוד בכל המסמכים שהם דורשים על מנת לקבל היתר בנייה. אחד הפרמטרים הנדרשים להיתר בנייה הינו סקר אקוסטי לבריכה. מומלץ לפנות לחברה מקצועית, מיומנת ואמינה שתבצע עבורכם את הסקר הנדרש על פי ההנחיות, התקנות והחוקים. מי שעורך את הסקר האקוסטי הינו יועץ אקוסטיקה מוסמך. היועץ צריך להיות בעל תעודה הנדסית מאושרת הכוללת את הסמכתו בתחום האקוסטי. רק יועץ אקוסטי מוסמך יכול לבצע עבורכם את הסקר ולהגישו לרשויות המקומיות. לכן כשאתם פונים ליועץ אקוסטיקה תבקשו לראות תעודת הסמכה, ללא הסמכתו הסקר שיעניק לכם לא יתקבל ברשויות ואתם תבזבזו את כספכם לחינם. מחיר לסקר אקוסטי לבריכה תלוי בכמה גורמים: גודל הבריכה, מורכבות הפרויקט, הנגישות לאתר או לחצר המקום, סוג המכונות הדורשות בדיקה, כמות המערכות השונות ועוד גורמים נוספים. מומלץ לבקש הצעת מחיר מפורטת ככל הניתן על מנת שתוכלו לבצע השוואת מחירים הוגנת שכוללת את כל המשתנים שאתם זקוקים להציג בפני הרשויות. אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא יועצים מוסמכים ומקצועיים המספקים שירותי ייעוץ בתחומים שונים. מומלץ לפנות לחברה המספקת שירותים נרחבים לפרויקט שלכם כשכל היועצים נמצאים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר לקבלת הצעת מחיר משתלמת ומפורטת.
חשוב להזמין סקר אקוסטי לבריכה בשלבים המוקדמים ביותר בתכנון הבריכה או הפרויקט בכלל. הסקר נדרש לא רק על מנת לספק לכם היתר בנייה, בשלב התכנון האדריכל של הפרויקט, מהנדסים ויועצים נוספים משלבים את המערכות השונות זה בתכנונו של זה וכל אלו לפי דרישות וציפיות הלקוח. על מנת שלא ייווצר מצב בו תכניות האדריכל לא יהיו תואמות לתכניות יועץ כזה או אחר, יש לשלב את כל המערכות יחדיו עוד בשלב התכנון הראשוני.עם הזמנת סקר אקוסטי לבריכה בשלבים המתקדמים ביותר בתכנון הפרויקט ניתן יהיה ביתר קלות להתאים את המערוכות השונות בתכניות האדריכליות המוגשות להיתר הבנייה, לקבל את האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות ולעמוד בציפיות הלקוח עם כמה שפחות שינויים עתידים לאורך התכנון, הבנייה וחלילה לקראת סיומה בשלב ביצוע עבודות פרטי הגמר. בבניית בריכה פרטית אתם משקיעים את מיטב כספכם בתכנון ובביצוע. על מנת שלא תיגררו להוצאות מיותרות מומלץ לפנות ליועצים מקצועיים ואמינים עוד בשלבים המוקדים של הפרויקט. אנחנו, בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם עם בהקדם עם כל הפרטים לסקר אקוסטי לבריכה ובנוסף, תוכלו להיעזר עם היועצים והמהנדסים שלנו כדי לקדם את הפרויקט שלכם על הצד הטוב ביותר.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: