יועץ מיגון

ייעוץ מיגון על ידי יועץ מוכר בפיקוד העורף אישור ממ"ד תוך זמן קצר וחיסכון בעלויות

פגישות עם פיקוד העורף לטובת אישורם

קבלת אישור הג"א להיתר בנייה

תכנון המרחב המוגן או המקלט

יועץ מיגון מקצועי ומוסמך

מלווים אתכם לאורך כל הפרויקט – החל מהתכנון הראשוני ועד לביצוע
  1. ראשית כל לאחר פנייתך ל"דרך ארץ הנדסה" לקבלת ייעוץ מיגון, אנו נבקש תכניות אדריכליות במייל או תיאור טלפוני של הפרויקט, זאת בכדי שהיועצים שלנו יוכלו לאמוד את היקף העבודה שתידרש לתכנון הפרויקט בצורה מדויקת ומיטבית.
  2. בשלב הבא תקבל מאיתנו הצעת מחיר הוגנת ומותאמת לפרויקט שלך ולך. לאחר אישור ההצעת המחיר אנו נתנהל מול אדריכל הפרויקט לצורך עבודה משותפת ותכנון מקצועי ונכון המתאים לתקנות פיקוד העורף
  3. מהנדסי המיגון שלנו יתכננו את הפרויקט תוך עמידה בלו"ז ובשיתוף עם המתכננים האחרים – קונסטרוקטור, יועץ בטיחות וכו'. לאחר מכן נגיש את התכנית לאישור פיקוד העורף, לא לפני שנגבש תכנית המאושרת על כל הצדדים.
  4. בשלב הביצוע והפיקוח העליון נבדוק שהקבלן מבצע הלכה למעשה את התכנון שלנו ונלווה אתכם עד לקבלת טופס 4.

תקנות הג"א – התגוננות אזרחית:

הנחיות פיקוד העורף

מה עושים אם הנחיות פיקוד העורף משתנות במהלך הפרויקט?
בשנת 1992 נתקבלה ההחלטה לגבי הוספת חדר ממד בדירות ובבתים פרטיים, בשל תחזוקה לקויה של אותם מקלטים אשר שימשו את התושבים בארץ במלחמות עבר. הצורך במענה בטיחותי, הניב דרישה לחדרי ממד בכל בית/מבנה וזאת כחלק מדרישות התקן. חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מציעה לכם תכנון הנדסי מקצועי של פתרונות מיגון למבנה.
ישנה דרישה שונה בקרב אזורים שונים בארץ, בהיבט של פתרון מיגון בפיקוד העורף. אנו מקפידים על הלימה בין דרישות פיקוד העורף הספציפיות לאותו אזור ובין התוכניות שלנו שהינן מוקפדות ומקטינות את הסיכון לקבלת התנגדויות מפיקוד העורף. אף על פי כן, אנו ערוכים לתקן ריג'קטים במקום ובכך למעשה חוסכים זמן יקר, ומקדמים את קבלת היתר הבניה.
תכנון המרחב המוגן ושיפורי המיגון

באם אתה נדרשים לתכנן מרחב מוגן מאפס או לבצע שיפור מיגון כדי לאפשר מרחב מוגן בחלל קיים, אנו בקיאים בכלל ההנחיות והדרישות של פיקוד העורף במטרה לתת לכם את כלל המידע וההנחיות וליווי האדריכל לביצוע תכנון נכון עבור המרחב המוגן שלכם ולאפשר לכם קיום של חלל מוגן בתוך המבנה שלכם.

קיום מרחב מוגן במבנה שלכם נותן לכם חיזוק אופקי למבנה שלכם ומשפר את עמידותו בפני רעידות אדמה שעלולות לפקוד את אזורינו בעתיד וכמובן עמידות בפני רסס ומפגעי טרור ועל כן ביצוע תכנון נכון ומקצועי הינו הכרחי לתפקוד יעיל של המבנה. תהליך קבלת אישור הג"א.

דרך ארץ הנדסה בע"מ – כלל המהנדסים

כאשר אתם בוחרים לעבוד איתנו בכל הקשור לייעוץ מיגון – אתם בוחרים לעבוד בצורה נכונה ומסודרת, חסכונית וכמובן בטיחותית. המהנדסים המקצועיים שלנו בקיאים בכל חוק התכנון והבניה הנוגע לתכנון מיגון עבור אלפי יזמים, אדריכלים וקבלנים לאורך השנים.

חברת "דרך ארץ הנדסה" מציעה מגוון ייעוצים מלבד יועץ ליועץ מיגון, מצב המאפשר סינרגיה מלאה בין היועצים ושיתוף פעולה מלא, יחד אנו מאפשרים ליווי לאורך כל הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי תוך מתן ייעוץ ופיקוח מלא, קבלת היתר בניה וטופס 4. היועצים שלנו יושבים במשרד אחד, כך שמתאפשרת התייעצות בכל שאלה שעולה באופן מידי ללא בזבוז זמן מיותר וכמובן תוך שיתוף פעולה מלא אתכם ועם האדריכל ולשביעות רצונכם.

שאלות ותשובות

הפניה ליועץ מיגון צריכה להיות בשלבים הראשונים של תכנון המבנה, עליו לקבל את ההנחיות של פיקוד העורף, כדאי שעוד לפני שהאדריכל מתחיל את תוכניותיו על מנת לחסוך לכם כסף רב. כדי להיות מוגנים בעת התקפה קונבנציונאלית או בלתי קונבנציונאלית פיקוד העורף חילק את הארץ לשלושה אזורי מיגון שונים בהתאם למיקומם מול האזורים המאיימים ביותר. לכן פנייה ליועץ מיגון מקצועי שמכיר את ההנחיות והתקנות יוכל לסייע בתכנון הפרויקט מהצעד הראשון. פועלו של יועץ מיגון לאורך הפרויקט חשובים ביותר עד לקבלת טופס 4 בסיומו של הפרויקט. השלב הראשוני הוא מוציא תכנון עקרוני למרחבים המוגנים בין אם זה ממ"ד, ממ"ק, מקלט או כל מרחב מוגן אחר בהתאם לדרישות. השלב השני שהוא שלב קריטי ביותר, הוא ילווה אתכם לפגישה עם פיקוד העורף על מנת לקבל מהם את האישור העקרוני להמשך התהליך. עם קבלת האישורים מפיקוד העורף יש לבצע את השינויים הנדרשים ללקויים הקיימים ולמעשה להתאים את המבנה לכל הדרישות בהתאם להנחיות הברורות והבלתי מתפשרות של פיקוד העורף. פיקוד העורף משנה את הנחיותיו לא מעט ולכן גם אם ישנם עדכונים או שינויים בהנחיות, יועץ מיגון מקצועי ואיכותי יוכל למצוא עבורכם את הפתרון עם כמה שפחות שינויים על מנת לעמוד בכל הדרישות. לכן מומלץ עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט לבחור ביועץ מיגון איכותי ומקצועי.

יועצי מיגון ברחבי הארץ גובים מלקוחותיהם מחירים שונים וזאת משום שלכל פרויקט הצרכים שלו. אם אתם רוצים להוסיף חדר מוגן בבית קיים או שאתם רוצים להפוך חדר קיים לחדר מוגן אלו עלויות שונות זה מזה ולכן מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר על מנת לקבל תמונה ברורה יותר. בפרויקטים חדשים כמו בנייני מגורים או מבני משרדים או תעשיה המחירים גם כאן מאוד מגוונים. לכל אחד מהמבנים יש צורך שונה והנחיות שונות מפיקוד העורף. למשל אם במפעל מסוים מחזיקים חומרים מסוכנים אזי התכנון של המרחב המוגן הוא הרבה יותר מפורט ומורכב מאשר דירות מגורים וגם בבנייני מגורים עולה השאלה כמה דירות יש בבניין. ולכן אין מספר מדויק שניתן לתת על מנת לבין כמה גובה יועץ מיגון על פרויקט. חשוב לשים לב בהצעת המחיר של היועץ האם זה כולל את הליווי שלו לכל הפגישות הבירוקרטיות או שהן מתומחרות בנפרד, האם זה כולל הגשת מסמכים או רק הנפקתם ואתם צריכים לגשת לפיקוד העורך ולהילחם אתם על האישורים. מומלץ לבחור ביועץ מיגון שילווה אתכם לאורך כל הדרך על מנת שאתם תרגישו בטוחים יותר מול הרשויות השונות ותוכלו להמשיך את בניית הפרויקט ללא עיכובים או שינויים רבים שיגבו מכם הרבה מאוד משאבים.

בבחירת יועץ מיגון עליכם לשים לב לפרמטרים הבאים: מקצועיות היועץ – יועץ מיגון מקצועי ואיכותי יוכל לספק לכם את כל הפתרונות בהתאם למבנה שלכם עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט. יועץ מקצועי לא ישאיר אתכם לבדכם כדי להתמודד עם הבירוקרטיה מול הרשויות וייצג אתכם על הצד הטוב ביותר. וודאו לפני שאתם חותמים עם היועץ על חוזה כי הוא מכיר את ההנחיות המשתנות והוא יעמוד לצדכם גם אם בפיקוד העורף יוציאו הנחיות חדשות. יחס אישי – יועץ מיגון עובד לאורך התהליך עם הארבה מאוד אנשי מקצוע שונים בפרויקט שלכם. אתם רוצים לבחור באיש מקצוע אדיב ונעים בעל אמביציה שיוכל לקדם את הפרויקט שלכם הן מול הרשויות הנדרשות והן מול אנשי הביצוע בשטח, כך תוכלו להיות רגועים כי אתם בידיים טובות. הצעת מחיר – לפני שאתם חותמים עם חוזה עם יועץ, וודאו כי הצעת המחיר שלו כוללת את כל הפרמטרים הנדרשים לכם בפרויקט. פרויקט בנייה גם ככה עולה לא מעט כסף ואם הצעת מחיר שכוללת בתוכה את כל האפשרויות אתם יכולים להיות בטוחים שלא יהיו לכם הפתעות בדרך כמו שינויים בתוכניות, תיקונים בשטח וכדומה שעלולים להביא להוצאות גדולות למדי. תזמון – אם התחלתם פרויקט ועדיין אין לכם יועץ מיגון פנו עוד היום ליועץ מקצועי ואמין. בחירתו של יועץ בשלבים מוקדמים ככל הניתן לפרויקט שלכם יכול לחסוך לכם כסף רב, זמן יקר ואפשרות לעמוד בכל הדרישות.

השאירו פרטים

יועץ מיגון – לביטחון מלא בעמידות המבנה

ישראל כידוע נמצאת תחת איומים ביטחוניים באופן מתמיד. אין אזור בארץ שלא חשוף למתקפות טילים, ועל כן בכל המבנים החדשים ישנה חובה לכלול מרחב מוגן בכל דירה – הלא הוא הממ"ד. גם במבנים הקיימים בוחרים בעלי הנכס ביותר ויותר מקרים להתקין ממ"ד, ובמקומות שבהם אין לכך היתכנות הנדסית או כלכלית מומלץ בחום לוודא שהמקלט תקין, נקי, פנוי מחפצים מיותרים ועומד בכל הדרישות העדכניות של פיקוד העורף – שכן אף פעם אי אפשר לדעת מתי תתרחש הסלמה ובעקבותיה התקפות טילים גם על המקום שבו אתם חיים. בהתאם יועץ מיגון הוא איש מקצוע מבוקש, וחשוב לבחור אותו נכון. דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירותי ייעוץ גם לקבלנים שבונים בניינים חדשים וגם לפרויקטים שמתמקדים בשדרוג הקיים, ועושה זאת על בסיס ניסיון עשיר וידע רחב היקף.

למה חשוב להיעזר בשירות של יועץ מיגון?

קבלת ההיתרים הנדרשים
על-מנת לקבל טופס 4 לפרויקט בנייה חדש נדרש בין השאר אישור הג"א. בהתאם כדאי מן הסתם לבנות ממ"ד שיעמוד בכל התקנים העדכניים, ולשם כך נדרשים שירותיו של יועץ מומחה למיגון.

ביטחון מלא לכל צרה שלא תבוא
מעבר לצורך באישור הפורמלי, כל אדם אחראי עושה כל מה שהוא יכול כדי להבטיח את שלומו ושלום משפחתו בכל תרחיש אפשרי, לרבות מלחמה או עימות צבאי בעצימות נמוכה שגם הוא כולל סכנות רבות. רק ממ"ד ומקלט שתוכננו בעזרת יועצי מיגון מיומנים מספקים את רמת ההגנה המרבית האפשרית.

בנייה יעילה של הממ"ד וחיסכון כספי
יועץ המיגון משתף פעולה עם עוד אנשי מקצוע רבים ובראשם האדריכל, ומצליח לתרום גם בהיבט הכלכלי בזכות מניעת טעויות שעלולות לעלות ביוקר ותכנון חכם שמייעל את העבודה בפועל.

יועץ מיגון מקצועיות, מחויבות, זמינות ואחריות

יועץ מיגון של חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ הוא איש מקצוע בעל בקיאות מקצועית גבוהה ויושרה מוחלטת. בנוסף הוא מתנהל מתוך מחויבות מלאה אליכם ובזמינות מרבית. כל אלה, ובתוספת היכולת לשתף פעולה באופן מיטבי עם יועצים, מתכננים וקבלנים, מובילים לחיסכון ניכר בזמן ולקבלת אישורים במהירות. השירות כולל גם פיקוח על יישום התוכניות כך שתוכלו לדעת בוודאות שהנכס שלכם ואתם מוגנים באופן מקסימלי.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: