הצהרת רוחב בדרך גישה

הגשת הצהרת רוחב בדרך גישה

תכנון רוחב בדרך גישה מצריך ממהנדס תנועה מקצועי ומנוסה להכיר את כל החוקים והתקנות, מומלץ לפנות ליועץ תנועה בעל שם מוכר שיכול ללוות אתכם לאורך כל הדרך עד לקבלת כל האישורים הנדרשים וזאת כדי שאתם תקבלו את היתר הבניה הנדרש ותכלו להתחיל בעבודות הבניה.

שאלות ותשובות

הצהרת רוחב בדרך גישה זה למעשה העברת התכנון לרשות המקומית בה אתם מציגים בפניהם את דרכי הגישה למבנה שאתם מתכננים לבנות, את המשתמשים בדרך, ולמעשה אתם מציגים בפניהם את האפשרות של כבאית להגיע לשטח במקרה של שירפה או אירוע חירום אחר. לכל דרך גישה יש את הנתונים הקבועים בחוק המאפשרים למהנדס התנועה לתכנן את כניסתה ויציאתה של משאית הכיבוי, לאמבולנסים להגיע לשטח ואם הדרך גם משמשת כדרך גישה לחניה אזי גם רוחב תקין ונוח לנסיעה ברכב על מנת להחנות אותו מבלי לגרום לנזק הן לרכב והן למבנה. דרכי גישה יכולים להיות גם עבור הולכי רגל אך התייחסות הרוחב היא לרכבי ההצלה שצריכים גישה בשעת חירום.את ההצהרה מכין מהנדס תנועה מוסמך ומקצועי שמכירים את כל חוקי התנועה, הבניה והדרישות שהרשויות המקומיות דורשות להציג. כאשר נעזרים ביועץ מוסמך ומנוסה, ניתן לקבל ביתר קלות את התכנון הראוי והטוב ביותר הן מבחינת החוק והן מבחינה תכנונית המתאימה לתכנון הפרויקט שלכם. היות ואין בחוק רשימה ברורה של רוחב מינימלי של דרך גישה כל פרויקט צריך להיבחן באופן פרטני. כדי שלא "תגזרו" מהפרויקט שלכם שטח גדול מידי לדרך גישה או שלא תעמדו בדרישות הרשות המקומית לדרך הגישה חשוב לפנות ליועץ תנועה מקצועי שינחה אתכם בכל הדרישות ויציג עבורכם את האפשרויות הטובות ביותר עבור הפרויקט שלכם.
למעשה כמעט בכל פרויקט בניה נדרש להציג הצהרת רוחב בדרך גישה. זו למעשה הצהרה שמגנה עליכם ועל הדיירים שעתידים לגור במבנה שאתם מתכננים או למבקרים במבנה למשל מבקרים של מבני ציבור או מסחר. לכן, כחלק בלתי נפרד מהגשת בקשה להיתר בניה אתם תידרשו להגיש בין היתר גם הצהרת רוחב בדרך גישה. בכל עירייה ובכל רשות יש את התקנים המקומיים ועל מנת לעמוד בדרישותיהם רצוי להיעזר ביועץ תנועה מקצועי שמכיר את הדרישות השונות ויכול לתכנן עבורכם את דרכי הגישה בצורה האופטימלית לתכנון המבנה שלכם.היות ומדובר בהיתר בניה אזי רצוי לפנות ליועץ תנועה בהקדם האפשרי על מנת שזה יוכל לבחון את קווי הבניין שהאדריכל מתכנן, מעברי הולכי הרגל בכניסה וביציאה מהמבנה, היכן האדריכל חשב למקם את הכניסה לחניה והיציאה ממנה, היכן ממוקמים מערכות כיבוי האש במבנה ועוד פרמטרים רבים אחרים על מנת שתכנונו של זה לא יתנגש בתכנונו של האחר.העבודה הכפולה של תכנון ראשוני ולאחר מכן שינויים על גבי התכניות השונות עלול לקחת זמן רב וגם לעלות לכם רבות ולכן מומלץ בחום לפנות בהקדם האפשרי ליועץ תנועה שיעבוד מול האדריכל עוד בשלבי התכנון הראשונים לקראת הגשת בקשה להיתר בניה.
מחירה של הצהרת רוחב בדרך גישה משתנה מפרויקט לפרויקט ותלויה במשתנים רבים. אחת הנגזרות העיקריות למחיר הצהרת רוחב בדרך גישה הינה גודל הפרויקט. במקרים של פרויקטים קטנים על המהנדס או היועץ המוסמך לתכנן פחות שטח מאשר בפרויקטים גדולים. בנוסף לגודל הפרויקט גם מורכבות הפרויקט משפיעה על המחיר רבות. פרויקטים מורכבים יערכו זמן רב יותר מאשר פרויקטים פשוטים הן בתכנון והן בביקורות בזמן ביצוע העבודות. נגזרת נוספת שיש לקחת בחשבון בהצעת המחיר הינה סוג המבנה, היות ומבנים פרטיים לרוב נחשבים לקטנים יותר לצורך הדוגמא בניין מגורים בעל 4 קומות בלבד התכנון יהיה שונה בתכלית מתכנון של קניון. הראשון בעל דרישות תכנון פרטיות ואילו השני כבר מצריך חישובים ולעמוד בתקנים רבים יותר היות ומדובר במבנה ציבורי הפתוח לקהל הרחב.כדי להעסיק את המהנדס המתאים ביותר עבור הפרויקט שלכם, מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר על מנת שתוכלו לערוך השוואה בין היועצים. בקשו הצעות מחיר מפורטות ככל הניתן כך בסופו של דבר תכלו לערוך השוואות הן במחירים והן השוואה בתמורה. אם בהצעת מחיר אחת מופיע סעיף הכולל ליווי לוועדה בעירייה ובאחרת לא מופיע רצוי לשאול האם זה בתוספת תשלום ואם כן בכמה. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את מה שהתכוונתם ולא משלמים עלויות לא צפויות כי סעיפים שונים לא הופיעו בהצעת המחיר.
הרשויות המקומיות וכוחות כיבוי והצלה אינם מקלים ראש כלל וכלל בדרכי גישה למבנים ופרויקטים עתידיים. על מנת להציל חיי אדם, לאפשר למשתמשים במבנה ובדרך הגישה לשימוש נוח ובטוח הם מבקשים מכל יזם או בעל נכס שמעוניין לבנות בשטחו תנאים מחמירים ביותר על מנת להבטיח שאלו מתקיימים בפועל. לכן, אל תקלו ראש ופנו ליועץ תנועה מוסמך בהקדם האפשרי וזאת כדי לשלב את תכנונו שלו עם התכנון האדריכלי. במקרים של הצטלבויות דרכים שמעלים ספק ברשויות, לא יינתן היתר בניה וחבל על הזמן שלכם ועל הכסף שלכם. לכן תכנון מקצועי ואיכותי מההתחלה יקל על התהליך שאתם עוברים.שנית, תערכו השוואות מחירים וסעיפים בהצעות המחיר על מנת להיות בטוחים מה אתם מקבלים בסופו של דבר ובאיזו עלות. אם אתם מוצאים הצעות מחיר לא מפורטות תתעקשו ובקשו אותן כי רק כך תדעו מה אתם תדעו, אם יועץ מתחמק מהגשת הצעה מפורטת, פנו לאחר אחר.אנחנו דרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו מכל רחבי הארץ בתכנון פרויקטים, הגשת הצהרת רוחב בדרך גישה, ליווי לבקשות היתר בניה ועוד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: