השפלת מי תהום

ביצוע השפלת מי תהום עם מומחים

במידה והפרויקט שלכם מצריך חפירות באתר, מומלץ לפנות עוד היום לחברה המספקת שירותי הנדסה נרחבים וזאת משום שאם לא תקבלו את כל האישורים בהקדם, אתם עלולים להיכנס לעיכובי בנייה. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים יזמים, קבלנים ובעלי נכסים רבים ברחבי הארץ לאורך פרויקט הבניה שלהם. עם צוות מהנדסים מנוסה ויועצים מקצועיים בתחומים שונים שלנו אתם מקבלים את כל הפתרונות תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

שאלות ותשובות

על מנת לבצע עבודות בנייה רבות ברחבי ישראל נדרשים יזמים ובעלי נכסים לבצע השפלת מי תהום על מנת שיאושר להם להתחיל בעבודות הבניה. למעשה פעולת ההשפלה היא הכרחית ובלעדיה לא ניתן להתחיל בעבודות החפירה. השפלת מי תהום היא למעשה פעולת פינוי וסילוק מי התהום במקום שבו צריך להתחיל בעבודת חפירות. הרי מי הגשמים מחלחלים בקרקע, הקרקע סופחת את המים ואוגרת אותם ברגע שהם מגיעים לשכבה האטומה שאינה מחלחלת וכך אגירת המים הופכים למי תהום. כמובן שבמקרים כמו סדיקה בקרקע האטומה אנחנו נתקלים במעיינות. אך כל עוד והמים במצאים בתוך הקרקע הם מי תהום שלא יודעים על קיומם עד לביצוע בדיקת יועץ קרקע מוסמך. תהליך השפלת מי תהום מאפשר למעשה ניקוז או שאיבה של המים על מנת שקבלני עבודות העפר יוכלו להתחיל את עבודות החפירה באתר. הדבר, מצריך תחילה בדיקה מקיפה של סוג הקרקע, מהו גומה פני מי התהום, באם הם אינם גבוהים יתכן כי יינתן אישור לתחילת עבודות החפירה ללא כל צורך בהשפלת מי תהום, במקרה של מי תהום גבוהים בהכרח יהיה צורך לתת מענה לנושא על מנת שהקבלנים השונים יוכלו לבצע את עבודתם. ישנן שתי שיטות עיקריות שמיישמים בישראל על מנת לבצע השפלת מי תהום. הראשונה היא על ידי שאיבת המים ופינויים אל ביוב או מאגר אחר שסוכם ואושר על ידי הרשויות המקומיות או בשיטה השנייה המאפשרת העברת מי התהום אל מקום אחר באתר במידת האפשר. במרבית המקרים השיטה הראשונה היא הישימה יותר מסיבות שונות ובעיקר על אפשרויות ביצוע העבודות בשטח.
על מנת שתהיו מוכנים ככל הניתן לכל מה שקשור להשפלת מי תהום בפרויקט שלכם, נתחיל דווקא בבירוקרטיה. אתם נמצאים כבר בשלבי תכנון על מנת להגיש בקשה להיתר בניה, אתם יודעים כי הפרויקט שלכם קולל קומות תת קרקעיות כמו מרתף או מבנה עם מעליות ולכן צריך לתכנן פיר למעליות וכן הלאה. על מנת שמחלקת הנדסה בעיר תאשר ותעניק לכם היתר בניה עליה לראות את התכניות של המבנה העתידי, ואם ישנו תכנון לבניה תת קרקעית, אזי אתם תידרשו להציג בדיקת קרקע על ידי יועץ קרקע מוסמך. את הבדיקה מומלץ לערוך מוקדם ככל הניתן היות ומרגע בו השאיבה מתבצעת הקרקע צריכה להישאר יבשה עד לסיום עבודות הפרויקט כולו. לכן מומלץ לפנות ליועץ קרקע כבר בתחילת התכנון כאשר אתם יודעים בוודאות כי מדובר בפרויקט בעל קומות תת קרקעיות. כך יהיה ליועץ מספיק זמן לבדוק את הממצאים בשטח, לתכנן עבור היזם או בעל הנכס את פתרונות השפלת מי תהום הטובים ביותר והמשתלמים ביותר וכמובן לסייע מול הבירוקרטיה ברשויות המקומיות לקבלת אישורי בניה שונים. חשוב לציין כי הפנייה המוקדמת לחברת הנדסה מומחים או ליועץ קרקע מנוסה מסייעת בקיצור לוחות הזמנים ועמידה ביעדים בתהליך הבנייה. בדיקת הקרקע מצריכה מבעל הנכס או היזם להזמין קידוחים, להציג בדיקות מעבדה שונות, לעבור את האישור ברשויות המקומיות וכל אלו עלולים לקחת זמן לא מבוטל ולכן כדי לא להיכנס לעבודות הבנייה באיחור מומלץ לפנות ליועץ קרקע מקצועי בעל וותק רב שילווה אתכם לכל אורך התהליך.
מחירי השפלת מי התהום משתנה מפרויקט לפרויקט. ראשית ישנה התייחסות לגודל הפרויקט ולמורכבותו. האם מדובר בקומה בודדת תת קרקעית, שתים שלוש או יותר המצריך התייחסות שונה ומעמיקה יותר לנתונים בשטח. בנוסף, תכנון תהליך השפלת מי תהום משתנה גם כן בהתאם לפרויקט המתוכנן שבו יועץ קרקע מחשב את הסיכונים ואת האפשרויות למתן פתרונות מהטובים ביותר על מנת שאתם תכלו להתקדם בפרויקט שלכם ללא עיכובים ובירוקרטיה מסורבלת. מומלץ לפנות לחברת הנדסה מנוסה ומקצועית בעלת אנשי מקצוע המתעסקים בתחומי הנדסה שונים על מנת לקבל מעטפת של שירותי תכנון וליווי לאורך הפרויקט. רצוי לבקש הצעות מחיר משלושה גורמים שונים כמו חברת הנדסה בעלת וותק, יועץ קרקע או הידרולוג על מנת לבצע השוואה איכותית בין ההצעות השונות. חשוב לבחון את תוכן ההצעות ולא רק את השורה המסכמת בסופו של המסמך שנשלח אליכם.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי הנדסה נרחבים בפרויקטים שונים ברחבי הארץ. הצוות המיומן והמקצועי שלנו מונה מהנדסים ויועצים מקצועיים בעלי וותק וניסיון רב. אצלנו תקבלו מעטפת שירותי תכנון וייעוץ תחת קורת גג אחת כשכל גורמי המקצוע מאחדים כוחות לטובת הפרויקט שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
הנקודות החשובות ביותר שכדאי שתזכרו הן, ראשית להזמין בדיקת קרקע ולהתייעץ עם יועץ קרקע בהקדם האפשרי. התהליך עלול לקחת מספר חודשים כולל קדיחות באתר ושליחת ממצאים למעבדה וכמובן התייחסות ומענה מגוף ציבורי שבמקרים רבים כל אלו עורכים מספר חודשים. לכן, אם אתם מתכננים מבנה בעל קומות נמוכות מהקרקע, פנו כבר עכשיו ליועץ קרקע מוסמך. הנקודה השנייה היא לבחון את הצעות המחיר שתקבלו על מנת להיערך נכונה בתהליך השפלת מי תהום משלבי החפירה ועד לשלבי השאיבה או כל פתרון אחר שהוצע לכם. בנוסף, עליכם לזכור כי האתר צריך להישאר ללא מי התהום עד לסיום עבודות הבנייה כולה. לכן לכל אלו ישנה השפעה הן תכנונית והן כלכלית על הפרויקט. בחינה ממוקדת של הצעות המחיר תאפשר לכם לחשב את מסלולכם בצעדים בטוחים הן בסידור העבודה והן תקציבית.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: