נספח נוף

נספח נוף

ההתייחסות הסביבתית של נספח נוף מאפשרת לצמצם ככל הניתן בעיות סביבתיות הנובעות מהמבנה ומהפעילות השוטפת המתכוננת להתקיים בו. ההתייחסות צריכה להיות תואמת לסוג פועלו של הנכס: מפעל, מבנה מסחרי, בניין משרדים וכן הלאה. אם ייעוד המבנה לא הוחלט עדיין יהיו לכך השלכות והתאמת המבנה מבחינת התייחסות סביבתית תהיה מהמחמירות ביותר. נספח נוף מכיל בתוכו פתרונות ומענה להנחיות רבות ושונות הקשורות לסביבה מהרשויות המקומיות לפני בניית מבנה. הנספח למעשה מציג בפני הרשויות את ההשפעה של המבנה על הסביבה והשפעת הסביבה על המבנה. הרשויות המקומיות מתייחסות בחומרה למפגעים סביבתיים העלולים להיגרם לאזור תחת חסותם עקב בנייה חדשה או שינויים בבניה קיימת.

הדרישות בנספח נוף

העת בקשה להיתר בניה מהרשויות המקומיות צריך להגיש לרשויות המקומיות רשימה ארוכה של מסמכים ונספחים. אחד מהם הוא נספח נוף הכולל בתוכו תרשים סביבתי, מפת מדידה מ 6 החודשים האחרונים, סימון המבנה המבוקש, דרכים וכבישים בסמוך לשטח המיועד לבניה ועוד נתונים רבים אחרים. ישנם מצבים כי התרשימים אינם מספיקים לרשויות המקומיות ויש צורך להרחיב ולפרט יותר. בנוסף לכך יש לתאר את הפרויקט, להציג את מטרת המבנה, אלו תשתיות יעברו בו, היכן ימוקמו חניות ומה הן דרכי הגישה ועוד. הנספח צריך לכלול פתרונות לבעיות סביבתיות הצפויים להתרחש בו כמו השפעת הסביבה על המבנה או המבנה עצמו על הסביבה וגם להתייחס לנושאים סביבתיים אחרים המצריכים התחשבות סביבתית רחבה יותר.

הגשת נספח נוף

הגשת נספח נוף מתבצעת עוד בשלב בקשה להיתר בניה. תכנון יעיל ומפורט עוד בשלבים הראשונים של הגשת הבקשה יחסוך לכם זמן יקר וכסף רב. נספח נוף מכיל בתוכו אינפורמציה רבה ועל מנת שהיועץ שמכין עבורכם את הנספח ומגיש אותו לרשויות יהיה מספיק זמן לעמוד בקריטריונים השונים ולהביא לפתרונות במקרים הנדרשים בהתאם לתכנון האדריכלי מומלץ לפנות ליועץ נוף בהקדם האפשרי.

שאלות ותשובות

עוד בשלבים הראשונים של תכנון פרויקט ועוד לפני הגשת בקשה להיתר בניה יושב האדריכל, עם היזם או בעלי הנכס ועם יועצים רבים נוספים על מנת לתכנן את כל התכניות שיש להגיש בפני הרשויות השונות שכולן יחד יעניקו לבעלי הנכס היתר בניה על השטח שבבעלותו. כחלק בלתי נפרד מתכנון הפרויקט יש לחשוב גם על כל השיקולים הסביבתיים בפרויקט עוד בשלבים הראשונים של התכנון, מצד היזם או בעל הנכס בתכנון להיתר בניה וגם מצד הרשויות עבור תכנון הסביבה המרחבי ולאישורי תכניות פיתוח אזוריות. כדי שכל האנשים הקשורים בנושא יוכלו לבצע את התכנון בצורה האופטימלית ביותר על מנת לשמור על הסביבה יש להגיש נספח נופי.את הנספח הנופי יש להגיש בעת ההגשה לבקשת היתר ורק עם אישורו של הנספח ניתן לקבל היתר בניה ולהתחיל בעבודות הבניה. אך עוד לפני כן יש לקבל את האישור על הנספח מהמשרד לאיכות הסביבה של מכון הרישוי העירוני ולבקש את חוות הדעת הסביבתית להיתר הבניה המבוקש. בעקבות ההמלצות של המשרד לאיכות הסביבה, יבחנו התנאים וההתניות לקבלת היתר בניה ונקיטת אמצעים למניעת מפגעים סביבתיים. כל פרויקט חייב התייחסות סביבתית על ידי שירותיהם של בעלי מקצוע מומחים שיכינו חוות דעת סביבתית להיתר, ינפיקו נספח נופי מפורט ושההמלצות יעוגנו בהיתר הבניה וזאת על מנת לקבל בסופו של תהליך תעודת אכלוס או רישיון עסק על פי החוק.
בנספח נופי ישנם פרמטרים רבים שיש לשים עליהם את הדעת ואי התייחסות לכל הנושאים הנדרשים עלול להוביל לאי אישורו של הנספח והגשתו פעם נוספת עם כל התיקונים הנושאים הנדרשים. הרשויות המקומיות מציבות בפני מגישי בקשה להיתר בניה בירוקרטיה ארוכה ומסורבל ולכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיכולים להוביל אתכם בנחת לאישורו של נספח זה. הנספח כולל בתוכו נושאים רבים שיש לחשב, להציג ולתת מענה לבעיות שעלולות להופיע עם סיום בנייתו של המבנה ואפילו לאורך בנייתו. נספח נופי מאושר הינו אחד מסמכים החשובים ביותר המופיעים ברשימת הדרישות של הרשויות המקומיות לקבלת היתר בניה.המשרד לאיכות הסביבה שם דגש בשנים האחרונות על יותר ויותר פרמטרים שעל בעלי נכסים המעוניינים לקבל היתר בניה לבנייה חדשה צריכים לעמוד בהם ואפילו כאלו המבקשים לקבל היתרי בניה בעניין נכס קיים כמו למשל שינוי ייעוד הנכס או תוספות בנייה למיניהן על בעל הנכס לעמוד בקריטריונים מחמירים בהתאם לחוקים והתקנות לבניה ירוקה.  יש לכלול בנספח נופי את כל המפגעים העלולים להתרחש בסביבה עקב בנייתו של מבנה כזה או אחר וגם למבנה עצמו ולמשתמשי המבנה עקב מפגעים סביבתיים. בהתאם לסוג המבנה הרשויות המקומיות מציבות פרמטרים ודרישות על מנת שתקינות וייתכנות המפגעים הסביבתיים יהיו תחת הגדרות החוק והתקנות ולא יחרגו מהם. כאשר כל אלו הושגו ואושרו על ידי המשרד לאיכות הסביבה ניתן יהיה לקבל היתר בניה ולהתחיל את הפרויקט בהתאם לדרישות החוק.
נספח נופי הינו מסמך המכיל בתוכו חישובים רבים, התייחסויות לגורמים שונים הנמצאים בשטח המבנה המתוכנן ובסביבה ההיקפית לו, בנוסף, יש צורך לקחת בחשבון גורמי טבע נוספים כמו מיקום גאוגרפי וכן הלאה. כל אלו בנוסף לייעוד המבנה, גודלו ומורכבותו משפיעים רבות על הצעת המחיר שתשלח אליכם באי מייל. בנוסף לכך, כל יועץ נוף או מהנדס רשאי לגבות שכר טרחה כראות עיניו ולכן הצעות המחיר יהיו שונות מאוד זו מזו.על מנת להבין את מרכיבי הצעת המחיר מומלץ לפנות למספר יועצים ולבקש הצעת מחיר בהתאם לפרויקט שלם. חשוב להעביר כמה שיותר מידע שיש לכם בעניין הפרויקט על מנת שהיועץ יוכל להרכיב עבורכם הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן. לאחר שתקבלו הצעות מחיר מפורטות תוכלו לערוך השוואה ביניהן וכך לבחור את היועץ במחיר המתאים ביותר עבורכם. חשוב לזכור, הנושא הסביבתי ביעני הרשויות השונות הוא נושא חשוב ביותר ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע איכותי ובעל ניסיון רב שנים בהגשת נספח נופי לבעלי נכסים שונים. לכן אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר ולא בהכרח שהיקר ביותר הוא הטוב ביותר, פשוט בצעו השוואה של מחירים ושירותים ואם אתם לא בטוחים לגבי הצעת מחיר כזו או אחרת כדאי להתקשר ולשאול.חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. רוצים להשיג נספח נופי איכותי שיקבל אישור ללא עיכובים? אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם נספח נופי מדויק ומפורט על מנת שהפרויקט שלכם יעבור את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות.
על מנת לעמוד בכל הדרישות לקבלת היתר בניה יש לפנות בהקדם האפשרי לחברה מנוסה ומקצועית שתנפיק עבורכם נספח נופי בהתאם לסוג הנכס שאתם מעוניינים לבנות. היות והנספח כולל בתוכו נתונים רבים והתייחסויות רבות בעניין הנזקים הסביבתיים שעלולים להתקיים עקב בנייתו של המבנה יש להיעזר ביועץ איכותי ומקצועי עוד בשלבי תכנון הפרויקט המוקדמים ביותר. כך סיכוייכם לקבלת היתר בניה ללא עיכובים גדול יותר. חשוב לזכור כי תוצאות החישובים והבדיקות שיבוצעו עלולים להשפיע על תכנון הפרויקט כולו. במידה ובמשרד לאיכות הסביבה ימצאו כי המבנה אינו עומד בדרישות הסביבתיות לא יינתן אישור לנספח ותיגררו לעיכובים.אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי, לאישור נספח נופי ולקבלת היתר בניה בהתאם לדרישות וללא עיכובים.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: