פרשה טכניתסביבתית

פרשה טכנית סביבתית

ראשויות מקומיות רבות דורשות כחלק בלתי נפרד מתהליך אישור בקשה להיתר בניה או רישיון עסק בתחומה להציג בפניהם פרשה טכנית סביבתית. מטרתו של מסמך זה בתהליך הבקשה לרשויות המקומיות הוא להציג נתונים ותכנון המבנה כך שלא יגרום כל זנק או מטרד לסביבה וכמובן שכל אלו עומדים בתקנות ובחוקים. כל עסק באשר הוא עלול ליצור מטרדים או נזקים סביבתיים ולכן, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות הם שני הגופים שמפקחים על עסקים שונים ברחבי הארץ כי הם פועלים בהתאם להנחיות ובשמירה על הסביבה. על מנת לעבור את תהליך הגשת הפרשה הטכנית לרשויות באופן מהיר ופשוט מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואיכותית שתלווה אתכם כל הדרך.

דרישות לפרשה טכנית סביבתית

בין אם אתם מתכננים לבנות מסעדה, מפעל או מאפייה שכונתית תידרשו על ידי הרשויות להנפיק פרשה טכנית סביבתית על מנת לקבל היתר בניה. בנוסף לכך, במקרה של עסק עובד וקיים, על מנת לחדש את רישיון העסק שלכם תידרשו גם כאן להנפיק פרשה טכנית סביבתית כדי לקבל אישור לחידוש הרישיון. אינכם נדרשים לאסוף את כל המידע בעצמכם ועל מנת להקל ולזרז את התהליך מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתחום. באופן מקצועי ומיומן היא תאסוף עבורכם את כל הנתונים הנדרשים על מנת להציגם מול הרשויות, תסייע לכם לקבל את כל האישורים הנדרשים על מנת שאתם תוכלו לפתוח את העסק שתמיד רציתם או פשוט להמשיך את פועלו של העסק הקיים שלכם.

הגשת פרשה טכנית סביבתית

על מנת לקבל היתר בנייה או רישיון עסק יש להגיש פרשה טכנית סביבתית למשרד להגנת הסביבה, לרשות המקומית ורשויות נוספות על פי דרישה. ישנם מקרים על מנת לקבל את האישור יש לבצע חישובים הנדסיים שחברה מקצועית ובעל ניסיון רב שנים יכולה לעשות זאת עבורכם בקלות ומקצועיות רבה.

שאלות ותשובות

פרשה טכנית סביבתית הינו מסמך (מיני רבים) שיש להגיש לרשויות המקומיות, למשרד להגנת הסביבה ו/או משרד הבריאות במקרים בהם מתוכנן או קיים בית עסק. מטרת הפרשה הטכנית היא להציג בפני הרשויות השונות את פועלו של העסק, לאפשר להן להבין איך העסק עובד ומתחשב בכל היבט סביבתי. רק עם אישורו של מסמך זה הרשויות המקומיות יעניקו לבעל העסק היתר בנייה במקרה של בניית עסק חדש, הרחבתו או שינוי ייעודו או חידוש רישיון עסק במקרה של עסק קיים.את השיקולים הסביבתיים בבית העסק יש לחשב ולקחת בחשבון עוד בשלבי התכנון של העסק. הנושא עלול להשפיע על קבלת היתר בנייה עבור יזמים ובעלי עסקים המעוניינים להקים עסק חדש ולכן התכנון המקדים הוא צעד חשוב ביותר. אין זה אומר שלפני שאתם מתחילים לתכנן את בית העסק שלכם עליכם ללמוד את כל רזי איכות הסביבה. ולכן פנייה לחברה מקצועית ומיומנת בהגשת פרשות טכניות סביבתיות לעסקים מתחומים שונים תעניק לכם את המסמך המפורט ובעל כל הנתונים הנדרשים מהרשויות השונות.חשוב לפנות לחברה מקצועית וזאת משום שפרשה טכנית מתייחסת לגורמי זיהום שונים כמו: זיהום מי הים, זיהום פסולת, זיהום הקרקע, זיהום אוויר ועוד מפגעים רבים אחרים שעלולים להיווצר מבית העסק. הרשויות מתייחסות בכל דרישה באופן פרטני כך שלא ניתן לקצר הליכים ויש להגיש להם את כל הנתונים כולל פירוט לתהליכי עבודה בתוך העסק, מערכות שיפעלו (או פועלות) בעסק ועוד. רק אחרי שהם ייווכחו כי כל התנאים עומדים בתקנים והחוקים רק אז יינתן אישור להיתר בנייה או לרישיון עסק.
הרשויות המקומיות בשיתוף פעולה עם המשרד לאיכות הסביבה מציבים בפני בעלי עסקים רבים יותר ויותר דרישות לפני שהם מחליטים לתת לבעל העסק רישיון עסק או במקרה של עסק חדש לבנייה, היתר בנייה. חשוב לציין כי גם במקרים של שינוי ייעוד המבנה או הרחבת בית העסק (בכל מקרה בו נדרש היתר בנייה) יש לעמוד באותן הדרישות.בעשורים האחרונים אנחנו עדים לעליה חדה בדרישות הרשויות השונות וזאת כמובן על פי חוק. בניית עסקים ברחבי הארץ והפעלתם תוך כדי שמירה על איכות סביבתית הינה בגדר חובה ואין על כך עוררין. לכן כדי לעמוד בכל הדרישות שהרשויות המקומיות מעמידות בפני מבקשי היתר הבנייה או רישיון העסק, יש להגיש להן את כל המסמכים הנדרשים כשהם מולאו באופן אחראי, מקצועי ומפורט.פרשה טכנית מורכבת מנתונים רבים, חישובים שונים, התייחסות למערכות שונות במבנה, אופי העבודה במבנה ועוד פרטים רבים נוספים. לכן מומלץ לפנות לגוף מקצועי שיוכל לספק לכם את כל הפתרונות והנתונים וכך יחסוך לכם כסף רב, זמן יקר ובירוקרטיה מסורבלת. על מנת שגם אתם תוכלו לקדם את העסק שלכם צעד אחד קדימה לקראת היתר הבניה או לקראת רישיון עסקי אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה, מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר על מנת שנלווה אתכם לאורך התהליך ובאופן פשוט ומהיר תוכלו לקבל את האישורים הנדרשים לכם הן להיתר בנייה והן לרישיון עסקי.
פרשה טכנית סביבתית זהו מסמך בעל חשיבות גבוהה ביותר על מנת לקבל היתר בנייה או רישיון עסקי ולכן כשבונים את המסמך ועונים על כל הדרישות ובהתאם לחוק אסור להקל ראש בבחירת איש המקצוע שיערוך את המסמך הזה עבורכם. ישנם יועצי איכות סביבה רבים בישראל שמעניקים שירותים שונים ומגוונים בתחום הסביבה, אך במקרים של פרשה טכנית יש לבחור ביועץ סביבה מקצועי ובעל ניסיון בנושא הסביבתי בכלל ובפרשה טכנית בפרט.בנוסף לבחירת איש מקצוע יש לקחת בחשבון כי גודל הפרויקט המדובר ומורכבותו עלולים להשפיע על הצעת המחיר באופן משמעותי. פרויקט של 200 מ"ר מול פרויקט של 1200 מ"ר יתומחר באופן שונה. המבנים יידרשו במערכות שונות, יש צורך להתייחס לסוג בית העסק האם זו מסעדה, מפעל לייצור מזון או בית קפה וכו', כל אלו הם פרמטרים המשפיעים עם הצעת המחיר הסופית.דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. יחד עם הצוות המקצועי שלנו אתם נהנים משירותים כוללים לעסק שלכם תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם פרשה טכנית סביבתית מדויקת ומפורטת בהתאם לתקנות והחוקים, על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות במהירות ובקלות.
פרשה טכנית סביבתית נדרשת בשני מקרים עיקריים: קבלת היתר בנייה וקבלת רישיון עסקי. במקרה של היתר בנייה מומלץ לפנות לחברה מקצועית ובעלת ניסיון רב שנים בהנפקת פרשות טכניות עוד בשלבים הראשונים של התכנון המקדים. ליווי של יועץ סביבתי בתחילתו של הפרויקט יכול להקל משמעותית על התכנון האדריכלי ועל התקיימות כל הדרישות על פי התקנות והחוקים. ולכן עבודה משותפת בין אנשי המקצוע תזרז עבורכם את התהליך וגם תחסוך בעלויות שעלולות להתווסף עקב שינויים בתכניות או התאמתן לדרישות שהמשרד לאיכות הסביבה עלול לדרוש על מנת לקבל היתר בנייה.במקרה השני בו נדרש בעל עסק להגיש לרשויות פרשה טכנית סביבתית הוא במקרה של קבלת רישיון עסקי או חידושו. על מנת שתהליך אישור רישיון עסק יעבור בצורה חלקה ומהירה מומלץ לפנות ליועץ סביבתי עוד לפני שפג תוקפו של הרישיון הקיים. פנייה מוקדמת לחברה מקצועית ואחראית תעניק לכם שקט להמשך פועלו של העסק על פי חוק.חברת דרך ארץ הנדסה מזמינה אתכם ליצור קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: