נספח סניטרי

תכנון סניטרי לקבלת היתר בניה וטופס 4
נספח סניטרי לצורך קבלת היתר בניה וטופס 4

לכל תכנית של בית, עסק, מפעל או כל פרויקט בנייה אחר ישנה חובה על פי חוק להגיש נספח סניטרי. המערכת הסניטרית כוללת בתוכה תכנון מוקפד המתחשב בתכנונו של אדריכל הפרויקט, של אדריכל הנוף בפרויקט ולמעשה משלבת את התכנון הפנימי והחיצוני גם יחד.

הגשת נספח סניטרי
אנו אחראים לרדוף אחר הרשויות ולספק לכם אישורים אלו

את הנספח הסניטרי יש להגיש כחלק מהגשת בקשה להיתר בנייה ולאחר קבלתו חובה על בעל הנכס לעמוד בנתונים שהוגשו לרשויות המקומיות ולוודא כי הם מתקיימים בפועל במבנה על מנת לקבל טופס 4. הנספח מכיל בתוכו פירוט של ניקוזים כמו ניקוז גגות, מרפסות חצרות ואדניות כשאלו באים לידי ביטוי בהרחקת מי גשמים מהמבנה, תכנון הניקוז בצורה נכונה ויעילה על מנת להימנע ממים עומדים כמו שלוליות והצפות. בנוסף, יש להציג בנספח סניטרי את מערכות הביוב במבנה. חיבור אסלות, מקלחות וכיורים בתוך הפרויקט דרך שוחות שונות כולל חיבור משאבות במקרה הצורך עד להתחברות הביוב לשוחה העירונית. מה גם את אספקת המים למבנה יש להציג בנספח סניטרי, שכן חלוקת מים חמים וקרים, הצגת נתוני הקטרים לצנרת חלוקת הקווים במבנה וההתחברות למערכת העירונית.

תכנון מוקדם מקל על קבלת האישורים
יועץ סניטרי מוסמך ומקצועי – ליווי לאורך כל הדרך

כדי להיערך נכונה לנספח סניטרי להיתר בנייה ולביצוע העבודות במבנה כנדרש, יש להיעזר ביועץ סניטרי מוסמך בעל תעודות הסמכה מוכרות בחוק. תכנון מוקדם בצמוד לתכנונו של אדריכל הפרויקט יכול לחסוך לכם כסף רב וזמן יקר ערך. חברת דרך ארץ הנדסה מעמידה לרשותכם מגוון רחב של יועצים ופתרונות לתכנון המבנה שלכם. צריכים יועץ להגשת נספח סניטרי? התקשרו אלינו עוד היום ואנחנו נסביר לכם במפורט את כל התהליך ונלווה אתכם לאורך כל הדרך על מנת שתקבלו היתר בניה בהקדם האפשרי עם תכנון מוקפד ותקין שיעניק לכם טופס 4 במהרה.

שאלות ותשובות

בעל נכס המעוניין לבנות בית או לבצע בו שינויים ותוספות הכוללות קווי מים נוספים או שינוי מערכת המים הקיימת, מחויב על פי חוק במדינת ישראל להגיש בקשה להיתר בניה. כחלק מדרישות הרשויות הפזורות בארץ למנתן היתר בניה על מגיש הבקשה, קרי האדריכל לצרף לבקשה נספח סניטרי שהונפק על ידי גורם מוסמך.הרשויות מבקשות להציג בנספח סניטרי נתונים רבים, חישובים וכן הלאה היות והנספח הסניטרי בעל חשיבות רבה. בנוסף, יש להציג  אישורים רבים מגופים שונים ביניהם תאגיד המים על מנת לקבל היתר בניה. לאחר קבלת היתר בניה הנספח הסניטרי מהווה אבן דרך לביצוע עבודות הבנייה בשטח ובסופן לביקורת סופית טרם קבלת טופס 4 בסיום הפרויקט.הנספח הסניטרי מציג בפני הרשויות השונות את מערך הניקוזים במבנה ומחוצה לו. על יועץ מוסמך לתכנן את מערכות ניקוזי הביוב, ניקוזי מי גשם ממרזבים ומבריכות ניקוז בחצר ופינויים מהשטח לפי השוחות הנדרשות לפינויים. בנוסף לכך, על היועץ לבחון את קטרי המערכות בהתאם לתכנון האדריכל, המרחקים בין נקודות המים והניקוזים ולדאוג כי המערכת תפעל בצורה יעילה וטובה לאורך שנים רבות.ישנם מבנים מסוימים שצריך להיעזר במשאבות על מנת לספק את המים למבנה בהתאם לתכנון. יועץ מקצועי ומנוסה יבצע חישובים מדויקים על מנת להעניק לכם בנכס את המערכות האופטימליות בהתאם לצרכים שלכם. לאחר התכנון מערכות המים והניקוז בפרויקט יוכל היועץ להגיש את הנספח לרשויות, לבצע ביקורת בשטח על מנת לוודא כי העבודה מתבצעת לפי התכנון ובסופו של תהליך להגיש את נספח מאושר לקבלת טופס 4.

הנספח הסניטרי נדרש על ידי הרשויות המקומיות על מנת להעניק לבעל נכס היתר בניה. לכן, חשוב לפנות ליועץ מוסמך עוד בשלבי תכנון מוקדמים ביותר כאשר האדריכל מתחיל את התכנון של הפרויקט לקראת הגשת בקשה להיתר בניה. תכנון פרויקט בנייה בין אם זה בית פרטי ובין אם זה בניין מגורים מצריך חשיבה רבה, התייעצות עם גורמים שונים ורבים על מנת לספק את כל הנתונים בזמן כשהם מוגשים בהתאם לדרישות הרשויות השונות. רק כך ניתן לקבל היתר בנייה בצורה חלקה, מהירה וללא עיכובים.רצוי לדעת כי ליועץ המכין עבורכם את הנספח הסניטרי נדרש זמן על מנת לאסוף את כל הנתונים הנדרשים ולתכנן עבורכם את המערכות בצורה האופטימלית ביותר. ישנן מקרים שדרישות תאגיד המים יחסית פשוטות כך שניתן להגיש נספח סניטרי במהירות רבה, וישנן מקרים בהם הדרישות מחמירות יותר ונדרש להציג אישורים נוספים ונתונים רבים. המקרים הללו תלויים באזורים השונים ולכל רשות ישנה האפשרות לבקש מידע מפורט יותר או פחות. לכן רצוי לפנות עוד בצעדיו הראשונים של הפרויקט ליועץ מוסמך על מנת שיוכל להכין את הנספח הסניטרי ביעילות ומקצועיות ו להגישו בזמן.

בחירת יועץ מוסמך על פי חוקרק בעל מקצוע בעל אישורי חתימה יכול להגיש נספח סניטרי שיתקבל ברשויות לבדיקה ואישור. חשוב בטרם סגירת חוזה מול יועץ לוודא כי יש באפשרותו להגיש עבורכם את הבקשה לרשויות המקומיות.תכניות מדידהבחלק מהמקרים תאגיד המים והרשויות המקומיות דורשות להגיש בנוסף לנספח סניטרי גם מפת מדידה. במקרים אלו על מפת המדידה להיות בתוקף. חשוב לדעת כי מפת מדידה תקפה למשך שנה ואם לא יוגש הנספח עם המפה בעודה בתוקף, יהיה עליכם להזמין מדידה מחדש.תכנון משולבתכנונו של האדריכל בפרויקט הולך יד ביד עם תכנונו של היועץ שמגיש את הנספח הסניטרי. היות והאדריכל מתכנן את מיקומי האסלות, הניקוזים ונקודות המים לפי צורכי הלקוח, בהתאם לתקנים ולעיצוב במבנה, על היועץ לאשר את ייתכנות התכנון של האדריכל ולהציע חלופות במקרה הצורך. רצוי לבחור בחברה המספקת שירותים רחבים בתכנון בנייה על מנת שתקבלו את כל השירותים תחת קורת גג אחת ובכך לקצר ולזרז הליכים רבים.אישורים נלוויםלכל היתר בניה נדרש להציג בנפסח סניטרי את החלטת הועדה ואת אישור כיבוי אש. במקרים מסוימים הרשות זכאית לבקש בנוסף אישור ממשרד הבריאות (בתכנון במבני תעשייה ומסחר) או אישור של המשרד להגנת הסביבה. יועץ מנוסה יוכל להציג עבורכם תמונה ברורה עוד בשלבים המוקדמים להגשת נספח סניטרי בהתאם לסוג המבנה שלכם ומיקומו הגאוגרפי.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על מחיר נספח סניטרי. אחד הפרמטרים החשובים ביותר להצעת מחיר להגשת נספח סניטרי הוא גודל הפרויקט ומורכבותו. ככל שהפרויקט גדול יותר כך נדרש תכנון מורכב יותר, ישנו צורך לתכנון קווי מים רבים, ניקוזים הן בתוך המבנה והן מחוצה לו כמו חיבור למספר שוחות, הגדלת קווי מים וכן הלאה. מומלץ לפנות לחברה המספקת שירותי ייעוץ והגשת נספח סניטרי במעוד מועד על מנת לקבל הצעת מחיר בהתאם לגודל ומורכבות הפרויקט.גורם נוסף המשפיע על מחירו של נספח סניטרי הוא תנאי השטח, מרבית השטחים למגורים מתוכננים כך שגובה הקרקע של המבנה גבוה מגובה הרחוב, מה שמקל משמעותית בתכנון. במקרים בהם גובה השטח נמוך מהשוחות העירוניות ומקווי המים על היועץ למצוא פתרונות ואלו עלולים להעלות את המחיר.על מנת לקבל הצעת מחיר המתאימה לפרויקט שלכם ולתנאי השטח הספציפיים שלכם אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.חברת דרך ארץ הנדסה מתמחה בשירותי ייעוץ ותכנון בענף הבנייה. אצלנו תמצאו יועצים, מהנדסים, קונסטרוקטורים ועוד אנשי מקצוע מוסמכים אחרים תחת קורת גג אחת.  מעל 20 שנה שאנחנו מלווים את לקוחותינו בפריסה ארצית ומעניקים שירותי ייעוץ תכנון וליווי לפרויקטים שונים בארץ. אם גם אתם רוצים לעבור את תהליך הבנייה בקלות ובמהירות אנחנו כאן בשבילכם.

השאירו פרטים

נספחים סניטרים לדוגמה

תל חי 14 נס ציונה סניטרי
שירת גאולים 3 הרצליה -סניטרי
סניטרי מש חבה
אוזן אהרון 16 ראשלצ משה מזרחי -סניטרי

נספח סניטרי – בקיאות מקצועית מעמיקה ומחויבות למצוינות

נספח סניטרי

מערכות האינסטלציה הן מרכיב חשוב מאוד בכל מבנה – בין אם הוא משמש למגורים, לתעשייה, למסחר או כמוסד ציבור. בהתאם כל פרויקט שכולל הקמת מבנה חדש או שינויים משמעותיים בבניין קיים (למשל במסגרת תמ"א 38) מחייב הכנת נספח סניטרי שנבחן בקפידה ע"י הרשות המקומית וע"י תאגיד המים הרלוונטי. על-מנת לקבל מהם את ההיתר הדרוש לצורך העבודות, חשוב לוודא שהנספח עונה על כל הדרישות של גופים אלה ועומד בכל התקנים העדכניים. דגש נוסף הוא תכנון מושכל כך שכל האלמנטים הקשורים למים ולביוב יהיו המתאימים ביותר למבנה ויבטיחו שימוש יעיל ומינימום תקלות לאורך השנים. חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ אמונה על הכנת נספחים סניטריים בזמן קצר ובאיכות גבוהה, תוך שיתוף פעולה אפקטיבי עם אנשי המקצוע האחרים שמובילים את הפרויקט.

מה כולל נספח סניטרי?

תיאור מפורט של מערכת הביוב

כל קווי הביוב, השוחות והמשאבות, מהמבנה שעבורו מוכנת התוכנית ועד לחיבור אל השוחה העירונית הרלוונטית.

תיאור מפורט של מערכת המים

לרבות החלוקה בין צינורות המים הקרים לצינורות המים החמים, הקוטר של כל אחד מהצינורות שייכלל במבנה, ההתחברות אל המערכת העירונית ועוד.

תיאור מפורט של הניקוזים

בגג, במרפסות, בחצרות ובעוד מקומות רלוונטיים לכך, כשהמטרה היא כמובן הרחקת מי הגשמים מהמקומות שבהם נמצאים בני אדם.

דרך ארץ הנדסה בע"מ מחויבת להכין נספח סניטרי מושלם עבור כל פרויקט מכל סוג שהוא. המחויבות למצוינות כוללת התייחסות הן לתועלות הצפויות ללקוחות הקצה, כלומר מי שהמבנה מיועד עבורם, והן לכל הנהלים של תאגיד המים והרשות המקומית. התכנון הסניטרי המוקפד נעשה על-ידינו תוך מחשבה מעמיקה גם על היבטים אחרים של הפרויקט, ועל בסיס ניסיון של למעלה מ-20 שנים בתחום התכנון ההנדסי על המרכיבים השונים שלו. הצוות של החברה מורכב ממהנדסים בוגרי הפקולטות הנחשבות ביותר, שממשיכים להתעדכן ולשכלל את יכולותיהם כל העת. בצירוף עבודת הצוות הסינרגטית ושיתוף הפעולה עם כלל הגורמים בפרויקט מובטחים לכם גם הנספח הסניטרי האופטימלי וגם עמידה בכל לוח זמנים דרוש.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: