תסקיר אקוסטי לבריכה

בחירת אנשי מקצוע הנכונים לפרויקט

סנכרון מלא בין היועצים בפרויקט

תסקיר אקוסטי לבריכה חייב להתבצע על ידי יועץ אקוסטי מוסמך. חשוב לפנות רק ליועצים בעלי הסמכה מוכחת על מנת לא להתאכזב ולבזבז את כספכם היקר. בניית בריכת שחייה פרטית משלבת הרבה מאוד אנשי מקצוע שונים שיחדיו מתכננים ובונים עבורכם את בריכת חלומותיכם. אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תמצאו את כל היועצים תחת קורת גג אחת שיספקו לכם את השירות המקצועי והאיכותי לתכנון ובניית בריכת השחייה שחלמתם תמיד.

שאלות ותשובות

לצורך קבלת היתר בנייה לבריכה פרטית יש להגיש לרשויות המקומיות תסקיר אקוסטי לבריכה. בתסקיר זה יבחנו מפלסי הרעש החזויים בסמוך לבריכה ועמידותם בתקנות הקבועות בחוק ובנוסף לרעשי הבריכה יבחנו גם רעשים העלולים להיווצר בעת שימוש ותחזוקת הבריכה. הדרישות מבעלי נכסים המעוניינים לבנות בריכת שחייה פרטית בשטחם היא לתכנן חדר מכונות בו יתרכזו מרבית אם לא כל המערכות שישמשו לתפעול הבריכה וכמובן ימוקמו כל הבקרים הנדרשים לתפעול המערכות השונות. היות ומדובר במערכות כמו מפוחי אוויר, משאבות שונות, מנועים וכן הלאה, נדרש לחשב את הרעשים הצפויים על מנת שלא יהוו הפרעה סביבתית. את התסקיר האקוטי לבריכה עורך יועץ אקוסטי מוסמך, ראשית הוא מבצע סקר מקיף ובהתאם לתכניות שמעביר לו אדריכל הפרויקט לקבלת היתר בנייה. לאחר חישובים ואומדנים היועץ מפיק תסקיר מפורט שיוגש לעירייה או לרשות המקומית על מנת לקבל היתר בנייה ולהתחיל בעבודות בניית הבריכה.תסקיר אקוסטי לבריכה יוגש בשנית לרשויות המקומיות וזאת יהיה לאחר סיום הבנייה על מנת לקבל טופס 4. בתסקיר זה נבדק כי כל המערכות והחישובים המתוכננים עומדים בדרישות בפועל ואינם חורגים מהדרגות המותרות בחוק. על מנת שתסקיר אקוסטי לבריכה יאושר בצורה חלקה על ידי הרשויות מומלץ לפנות ליועץ אקוסטי המתמחה באקוסטיקה לבריכה ומכיר את דרישות הרשויות השונות , החוקים והתקנות.
לתסקיר אקוסטי לבריכה ישנן שתי משמעויות או מטרות האחת לצורך קבלת היתר בנייה והשנייה לקבלת טופס 4. על כן מומלץ להזמין תסקיר אקוסטי לבריכה בשלב מוקדם של תכנון הפרויקט על מנת להשיג את היתר הבנייה בזמן הרצוי לכם וללא עיכובים מיותרים ובנוסף, שאותו יועץ אקוסטי שהכין עבורכם את התסקיר להיתר הבניה יוכל להנפיק לכם בשנית תסקיר לצורך קבלת טופס 4.מומלץ לפנות ליועץ אקוסטי בשלבים מוקדמים על מנת שיוכל לספק מענה גם ליועצים ואנשי מקצוע אחרים הפועלים לטובת הפרויקט שלכם. היועץ יכול להמליץ על מיקום המכונות שעלולות להוות מוקד רעש, להמליץ על שימוש בחומרים שיצמצמו רעשים ויבודדו אקוסטית טוב יותר כך שהתכנון בצמוד לאדריכל הפרויקט ואנשי מקצוע אחרים חשוב ביותר.תהליך הבנייה דורש עבודה רבה מצד בעלי המקצוע השונים כמו אדריכל, מהנדסים ויועצים שונים וגם סבלנות מצד בעל הנכס. על מנת להכין תסקיר אקוסטי לבריכה מפורט ואיכותי שיאושר מול הרשויות המקומיות השונות על היועץ לערוך תחילה סקר, לקבל את תכניות הפרויקט ולחשב את כל המפגעים האקוסטיים הסביבתיים שעלולים להיות חלק מתכנון הבריכה. היות ותהליך הבנייה יכול להימשך זמן מה מומלץ להתקשר עם יועצים שונים בשלבים מוקדמים על מנת שיערכו לקראת הפרויקט שלכם ויפנו זמן בלו"ז שלהם, כך אתם לא תדחקו ללחץ בזמנים שעלול להוביל להחלטות פזיזות.
דרישת תסקיר אקוסטי לבריכה הינה דרישה על פי חוק. על פי תקנות התכנון והבניה התשס"ח – 2008 (תיקון מס' 2), על פי חוק יש להתייחס להנחיות הנדרשות מבחינה אקוסטית לבריכות שחייה פרטיות. למעשה התקנה קובעת כי כל בעל נכס המעוניין לבנות בריכה פרטית חייב להגיש תסקיר מפורט לרשויות שיאשרו כי בניית הבריכה לא תהוו מפגע אקוסטי סביבתי.כל אחד המעוניין לקבל היתר בנייה נדרש להציג בפני הרשויות מסמכים, אישורים, תכניות ועוד דו"חות רבים נוספים. כשמדובר בפרויקט המשלב תכנון של בריכת שחייה פרטית ישנם מסמכים נוספים הנדרשים לקבלת היתר הבנייה ולאחר מכן לטופס 4. על מנת להישמע לחוקים ולהתחיל בבניית הבריכה בצורה חוקית יש לקבל תחילה היתר בנייה מהרשות המקומית. אמנם מדובר בטפסים רבים ובירוקרטיה לא פשוטה תמיד אך בליווי יועץ אקוסטי מוסמך, מקצועי ואיכותי תוכלו לעבור את התהליך בצורה פשוטה ונעימה. סיבה נוספת שרצוי לכם להחזיק בתסקיר אקוסטי לבריכה היא כיסוי בפני תביעות משפטיות (משכנים למשל). היות והיום ישנם הרבה בעלי נכסים המחליטים לבנות בריכה פרטית בחצר ביתם ישנם שכנים שאינם מתלהבים בלשון המעטה מהנושא והם תובעים את שכנם על הפרעות סדר ורעש בעקבות שימוש ותחזוקת הבריכה. מי שאין בידו תסקיר אקוסטי לבריכה מגורם מוסמך חשוף לתביעות משפטיות שבלא מעט מקרים בתי המשפט נעזרים בהכרעתם בתסקיר אקוסטי זה. לכן, אם ברצונכם להיות רגועים מתביעות מיותרות שכאלו, פנו ליועץ אקוסטי מוסמך שינפיק עבורכם תסקיר אקוסטי לבריכה שיאושר ברשויות המקומיות ויהוו אסמכתה שתגן עליכם משפטית.
תסקיר אקוסטי יכול לנוע מכמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים. המחיר שיועץ אקוסטי ידרוש בגין ביצוע הסקר והנפקת התסקיר שיוגש לרשויות המקומיות לאישור תלוי בכמה גורמים ואינו אחיד. ראשית, גודל הבריכה ומורכבותה ישפיעו רבות על המחיר. אם הבריכה כוללת מערכות רבות לתחזוקתה העבודה של היועץ האקוסטי רבה יותר, אם ישנן מזרקות מים לנוי הדבר עלול להוסיף במחיר היות וישנם עוד גורמים שיש לחשב וכן הלאה.אל תסתפקו בהצעה אחת, תמיד טוב שיש לכם מול מה להשוות. הצעות מחיר מפורטות יקלו עליכם את השוואת ההצעות בין אחת לשנייה וכך תוכלו ביתר קלות לדעת אם ההצעה כוללת את כל הסעיפים הנדרשים לכם או שישנם נושאים שלא כלולים בהצעה וכנראה יעלו לכם בהמשך כתוספת להצעה הראשונה. לכן, חשוב לבחון את הצעות המחיר על פי הסעיפים הרשומים בהצעה ולא רק על פי המחיר הסופי. בקשו הצעות מחיר מפורטות ככל הניתן ואם עולות לכם שאלות אל תתביישו ותשאלו את היועץ עוד בטרם חתימה על חוזה מולו. לא תמיד ההצעה הזולה ביותר תהוו עבורכם את הפתרון המתאים לכם, לכן מומלץ לבחון את ההצעה גם על פי הניסיון של היועץ ויכולותיו.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: