תכנון מתזים

תכנון מערכות ספרינקלרים לצורך קבלת אישור כיבוי אש

חשוב לפנות לאנשי מקצוע איכותיים

הדרישות והחוקים בנושא מתזים לכיבוי אש הם מהמחמירים ביותר ולכן חשוב לפנות ליועץ מקצועי שמכיר את עבודתם של יתר הקבלנים במבנה על מנת לתכנן מתזים בצורה הטובה ביותר תחילה עבור הלקוח אך גם על מנת שעבודתם של יתר הקבלנים תתנהל ללא הפרעה לתכנון המתזים. מומלץ לפנות לחברה מקצועית שמסוגלת לרכז עבורכם שירותי ייעוץ שונים תחת קורת גג אחת, שמכירה היטב את החוקים והתקנות וכמובן את הדרישות מהרשויות השונות על מנת שלכם יהיה תכנון מתזים איכותי שעומד בכל הדרישות והתקנים המחמירים ביותר.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

כל בעל נכס או יזם שמתכנן מבנה יודע כי מערכות לגילוי אש ועשן וכן מערכות מתזים או בשמם הנפוץ יותר ספרינקלרים, הן מערכות חיוניות במקרי חירום ואפילו מצילות חיים. תכנון והתקנת הספרינקלרים לא זול בהכרח וישנם השואלים האם הם מחויבים להתקין ספרינקלרים במבנה שלהם. בישראל החוק מחייב ונוקשה להגנת משתמשי המבנה ולכן ישנם לא מעט מבנים שהרשויות המקומיות מחיבות את בעל הנכס או היזם לתכנן מתזים במבנה ולהתקין אותם על פי התוכנית וזאת על פי חוק.באופן כללי ישנם הרבה מאוד מבנים המחויבים על פי חוק להתקין מתזים בחלל הנכס, לחשב את מיקומם בהתאם לתכנון של המבנה ולהתאים את סוגי המתזים לפי המרחקים והמפתחים בחללים השונים של המבנה. אך חשוב לדעת שישנם מבנים הפטורים מתכנון והתקנת מתזים במבנה וכדי להקל על ההסבר, נציין כאן אילו מבנים אינם דורשים התקנת מתזים (יכולה להיות להם דרישה שונה על ידי הרשויות כמו גלוני כיבוי אש, מטפי כיבוי אש וכן הלאה, אך לא מתזים / ספרינקלרים).על פי חוק מרבית המבנים החד קומתיים, בנייני מגורים נמוכים שאינם רבי קומות וגם למשל דיור מוגן שהוא צמוד קרקע ולא כולל יותר משתי קומות, אינם מחויבים בהתקנת ספרינקלרים אך בחלקם ישנה חובת תכנון אמצעי כיבוי אש וגילוי עשן. כל שאר המבנים, ממבני מגורים שגובהם לפחות 29 מטרים מפני הקרקע, מבני מסחר, מבנים ציבוריים, מבני תעשיה וכן הלאה, בין שהם חד קומתיים או רב קומתיים, החוק מחייב את אלו בתכנון והתקנת מערכות אוטומטיות לגילוי וכיבוי אש כמו מערכות מתזים.
תכנון מתזים והתקנתם על פי חוק אינם נמצאים כדי לסמן ווי ברשימת המשימות בבניית הפרויקט והמתזים הללו מצילים חיים במקרי חירום ומונעים אסונות. בנוסף לכך, אתם שומרים על הנכס הן מבחינת בנייה חוקית והן בשימוש הנכס לאורך שנים.מומלץ לפנות ליועץ מתזים איכותי ומקצועי המכיר את רזי המקצוע, מנוסה בחישוב מרחקי המתזים זה מזה, המכיר את סוגי המתזים השונים, בין אם מבחינת הלחצים השונים במערכות השונות ובין אם הנראות שלהם בתוך המבנה כמו מתזים סמויים וכד'. מערכות המזים הן גם תורה בפני עצמה וישנן מערכות הדורשות הפעלת משאבה ליצירת לחץ מים ברמה אופטימלית על מנת שהמערכת תתפקד כראוי בעת הצורך.בחירת יועץ איכותי ומנוסה הבקיא בדרישות החוק, התקנים והרשויות השונות אתם מקבלים תכנון איכותי ואמין שיעבור את כל הביקרות לאורך הפרויקט ועד לקבלת טופס 4. מומלץ להיעזר ביועץ עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט ולא להשאיר את התכנון של מערכות כיבוי האש וגילוי העשן לרגע האחרון.
ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על הצעת המחיר לתכנון מתזים במבנה. ראשית, סוג המבנה וגודלו משפיעים רבות על המחיר של התכנון. בכל חלל וחלל שנדרש להתקין מתז כיבוי אש יש לתכנן גם את גודלו, את סוגו וגם להחליט על מיקומו במדויק. ככל שהמבנה גדול יותר כך ישנו הצורך בתכנון של מתזים רבים יותר. בנוסף לכך, אם נדרש להוסיף משאבה שתפעיל את לחץ המים במקרה הצורך וכד', זה עלול ליקר את התכנון בפרויקט.חשוב לזכור, נושא גילוי עשן וכיבוי אש הם נושאים לא זולים במיוחד והחוק מחייב את בעלי הנכס להתקינם. כך שאם חובה לבצע אותם ויש לעמוד בכל הדרישות של כוחות כיבוי והצלה, של הרשות המקומית וכן הלאה חשוב לפנות למומחים ומנוסים בתחום. שכן הרשויות השונות מאוד מחמירות בנושא ואתם לא רוצים להיכנס לשינוים ותיקון שמוסיפים על המחיר הסופי או לחילופין לסגור חוזה עם אדם חסר ניסיון. באופן עקרוני תכנון מתזים הוא תכנון מוקפד ובעל חישובים רבים על מנת לספק את הפריסה המתאימה ביותר של המתזים במבנה, הצגתם על גבי התכניות השונות כולל את המפרט של כל אחד ואחד מהמתזים. המתכנן צריך לחשב את החיבור של המערכת לחיבור המים העירוני או הראשי, לוודא כי האספקה של המים אכן ראויה לתפעול המערכת ולהיות בטוח כי הביצוע בשטח מתקיים בדיוק על פי התכניות, שבסופו של הפרויקט לפני קבלת טופס 4, כוחות כיבוי והצלה יגיעו לביקורת אחרונה לאישור המערכות לאישור סופי לטופס 4.
דבר ראשון שאתם מוכרחים לבדוק הוא את ניסיונו של היועץ. יועץ תנועה הוא בעל אחריות רבה, עליו לבדוק את תנאי השטח, להתאים את הנגישות למבנה בהתאם לתכנית המתאר העירונית או האזורית (בהתאם למקום הפרויקט), לתכנון היועץ ישנן השלכות כבדות מחיר בין אם שיפועים שיש לחשב, התחברות לצירי תנועה, רדיוסים נוחים לפניות ונסיעה ברכב, חניות מרווחות, הקצאת חיות נכים לפי דרישות העירייה או רשות המקומית באזור ועוד רבים אחרים. לכן יועץ תנועה בעל ניסיון רב יוכל למצוא עבורכם פתרונות טובים ויעילים עוד מתחילת תהליך התכנון.דבר שני שחשוב לבדוק הוא מה הם תנאי הרשות המקומית והאם ישנן דרישות חריגות כדי לקבל אישור לשטח הפרויקט שלכם. את המידע כמובן יוכל לאסוף יועץ התנועה שתבחרו לעבוד מולו אך גם אתם יכולים לבקש מהרשויות המקומיות את תכנית המתאר והדרישות. חשוב שתדעו כל שינוי בתב"ע (תכנית בניין עיר) מצריך אישור של ועדות שונות במחלקת ההנדסה של העירייה או הרשות עוד בטרם התחלת העבודות בשטח הפרויקט.דבר אחרון שמומלץ לבדוק לפני שאתם חותמים על חוזה עבודה עם יועץ תנועה זה חוות דעת. חוות הדעת ליועץ תנועה תוכלו לקבל או ממכרים ובני משפחה שעברו תהליך דומה לשלכם או מאדריכלים שעובדים עם יועץ תנועה באופן שוטף. עיקר העבודה של יועץ תנועה מתנהל מול האדריכל ולכן חשוב שתהיה תקשורת טובה בין היועץ תנועה והאדריכל.
כחלק בלתי נפרד מהיתר הבניה עליכם להציג בפני הרשויות אישור כיבוי אש. על מנת לקבל את האישור בצורה מהירה ויעילה מומלץ לפנות ליועץ מתזים עוד בשלב התכנון הראשוני של הפרויקט לקבלת היתר בניה. חוק הבניה בישראל אינו מאפשר להתחיל בעבודות הבנייה אלא אם ניתן אישור בכתב כי ישנו היתר בנייה ולכן אם אינכם רוצים להיכנס לעיכובים מיותרים בשל המתנה לאישורים בודדים, מומלץ לפות ליועץ בהקדם.מה גם, תכנון הספרינקלרים במבנה יכולים להשפיע על התכנון של האדריכל ואפילו של החשמלאי. למעשה בתכנון מבנה ישנם כל כך הרבה גורמים המשלבים את המערכות שלהם זה בזה וחשובה שתהיה התאמה בין כל הגורמים על מנת שהמבנה יתוכנן על פי כל התקנים והחוקים. למשל, לא ימוקם ספרינקלר בקרבה לנקודת חשמל כמו מנורה או שקע חשמל ואפילו לא למזגן.אם תכנון מתזים עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט, יחד עם האדריכל ויחד עם היועצים השונים בפרויקט אתם מבטיחים לעצמכם סנכרון בין כל אנשי המקצוע להתאמה מרבית עוד בתחילת הפרויקט, כך שביתר קלות אתם תקבלו טופס 4 או רישיון עסק למבנה שלכם.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים מעל 20 שנים בליווי ומתן שירותים הנדסיים ללקוחותינו בפריסה ארצית. אצלנו תמצאו את כל השירותים תחת קורת גג אחת, יועצי מתזים, אדריכלים, יועצי חשמל, קונסטרוקטורים ועוד רבים אחרים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: