יועץ אקוסטיקה

יועץ אקוסטיקה – הכנת סקר אקוסטי לבריכה, להיתר בנייה ולטופס 4.

הכנת דוח אקוסטי / סביבתי כנספח להיתר בנייה

חוו"ד אקוסטית על פי הנחיות משרד לאיכות הסביבה

פתרונות אקוסטיים למניעת מטרדי רעש

יועץ אקוסטיקה – תהליך עבודה

ייעוץ אקוסטי למעלה מ- 20 שנה – תהליך עבודה

  1. כשלקוח פונה אלינו לקבלת ייעוץ אקוסטי, אנו נבקש להבין את מהות הפרויקט ע"י שליחת תוכניות אדריכליות במייל או תיאור הפרויקט בטלפון. מהנדסי האקוסטיקה שלנו יבדקו את התוכניות ויעריכו את היקף העבודה הנדרשת להכנת סקר אקוסטי/חוות דעת אקוסטית.
  2. בשלב שני תקבל מאתנו הצעת מחיר מפורטת ומותאמת לפרויקט. לאחר שתאשר את הצעת המחיר אנו נתנהל מול אדריכל הפרויקט/מנהל הפרויקט לצורך עבודה משותפת ותכנון מקצועי בהתאם לדרישות המשרד לאיכות הסביבה.
  3. מהנדסי האקוסטיקה שלנו יתכננו את הפרויקט תוך עמידה באילוצי לוח זמנים ובשיתוף פעולה עם המתכננים האחרים – יועץ מיזוג אוויר, קונסטרוקטור ועוד.
  4. לאחר הכנת חוות הדעת/הסקר האקוסטי אנו נגיש אותו לאישורך ולאישור האדריכל, לאחר שנקבל אישור מצדכם נגיש את הסקר/החו"ד  לאישורם הסופי של הרשויות.
  5. בשלב הביצוע והפיקוח העליון אנו נלווה את הפרויקט ונבדוק שהקבלן מבצע הלכה למעשה את התכנון שלנו ונלווה אתכם עד לקבלת טופס 4.

חיזוי הרעש

באמצעות מודל לחיזוי רעש – חוק למניעת מפגעים התשכ"א – 1961, למניעת מפגעים: (מניעת רעש) התשנ”ג 1992 ו- (רעש בלתי סביר) התש”ן 1990. את תקנות אלו אנו מפעילים בתכנון ובהוצאת סקר האקוסטי אותו תקבל, בין היתר מספר הבדיקות שאנו מבצעים הם: בדיקת רעש הולם, בדיקת רעש נישא, חיזוי רעש עתידי, בדיקת רעש ממכונות, בדיקת רעש סביבתי ועוד.

בדיקת רעש מתבצעת ע"פ חוק וכוללת את המאפיינים הבאים:

1. עדות מהימנה על קיומם של רעשים מטרידים
2. מדידה מקצועית של רמת הרעד ותיעודה בדציבלים
3. חוות דעת של אוטוריטה בתחום לצורך קביעה של בית המשפט האם אכן התקיימה עבירה על החוק
מכון התקנים הישראלי הוא הגוף התאגידי שקובע את התקנים בתחום, לפיהם מחויבים הגופים והחברות במשק לפעול. אחת מקביעותיו של מכון התקנים בנושא זה הירי רמת הרעש דהיינו רמת הדציבלים המותרת לשמיעה באזור מגורים. חריגה מרמה זו של 50 דציבלים עלולה להביא לנקיטת צעדים משפטיים ופיצוי כספי לטובת הנפגעים.

כלל היועצים תחת קורת גג אחת

כאשר אתם בוחרים לעבוד איתנו בכל הקשור לייעוץ אקוסטי – אתם בוחרים לעבוד בצורה נכונה ומסודרת, חסכונית וכמובן בטיחותית. המהנדסים המקצועיים שלנו בקיאים בכל חוק התכנון והבניה הנוגע לתכנון אקוסטי ובתכנון מערכות למניעת רעש עבור אלפי לקוחות לאורך השנים.
חברת "דרך ארץ הנדסה" מציעה מגוון ייעוצים מלבד יועץ אקוסטי, מצב המאפשר סינרגיה מלאה בין היועצים ושיתוף פעולה מלא, יחד אנו מאפשרים ליווי לאורך כל הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי תוך מתן ייעוץ ופיקוח מלא, קבלת היתר בניה וטופס 4. היועצים שלנו יושבים במשרד אחד, כך שמתאפשרת התייעצות בכל שאלה שעולה באופן מידי ללא בזבוז זמן מיותר וכמובן תוך שיתוף פעולה מלא אתכם ועם האדריכל ולשביעות רצונכם.

מה החשיבות בבחירת יועץ אקוסטי?

אחד התחומים המשמעותיים ביותר בתכנון בניין מגורים פרטי או מבנה ציבורי הוא התכנון האקוסטי שכן בנין שמתכננים בצורה נכונה יהיה מבודדת מבחינה אקוסטית ואף תמנע מפגעי רעש שעלולים להפוך לבעיה ממשית. תכנון המבנה צריך לקחת בחשבון את כלל מרכיבי הבניה, כולל בידוד הרעש בין הקומות, הקירות, וכן החלונות והדלתות. תכנון אקוסטי נכון ומקצועי יוביל לתוצאות מרשימות, שבסופו של יום ישרתו היטב את צורכי המשתמשים.

שאלות ותשובות

על פי מכון התקנים בישראל, כל בניין מגורים, מפעל או מבנה ציבור (באופן עקרוני כל מבנה באשר הוא) מחויב לעמוד בתקנים המחמירים של בידוד אקוסטי. לבידוד אקוסטי יש שתי מטרות האחת, הקטנת אנרגיית הקול בין שני חללים שונים והשנייה, הקטנת ההד הנוצר בחלל אחד. כדי לעמוד בתקנים חובה להתייעץ עם יועץ אקוסטיקה מוסמך ומקצועי שידע להפיק עבורכם את הפתרונות הדרושים לכם על מנת לעמוד בתנאים הנדרשים וכמובן בסופו של תהליך הבנייה לקבל טופס 4.לא רק מבנים חדשים נדרשים באישור אקוסטי, מבנים ישנים העוברים שיפוץ כמו תמ"א 38 וכדומה נדרשים לעבור בין יתר הבדיקות לאישור האכלוס (טופס 4) בדיקה אקוסטית. במקרים אלו לעיתים נדרש יועץ האקוסטיקה לתכנן את הבידוד האקוסטי בין הדירות הקיימות, בין אם בחלק שהתווסף לדירה או לכולה תלוי במקרה של אותו בניין המדובר.מפעלים ובתי תעשייה מצריכים אישורים מחמירים גם כן לבידוד אקוסטי. יועץ אקוסטי יחשב ויתכנן עבור אותו המפעל או בית העסק את הבידוד התקני על מנת לצמצם את סיכון העובדים במקום ולמנוע נזק לסביבה. השימוש במכונות מרעישות במיוחד במקומות תעשייה אלו ללא אישור יועץ אקוסטיקה מומחה לא יאפשרו את הפעלת העסק.

שלבי תכנון בנייה הם מורכבים ורבים וכדי לצלוח את התהליך מבלי להיכנס לחריגות זמן ותקציב מומלץ להתייעץ עם יועץ אקוסטיקה עוד בשלב הראשוני של תכנון הבנייה. בין אם אתם מתכננים בית מגורים ובין אם מדובר במנה ציבורי עליכם להיעזר בייעוץ מההתחלה על מנת להיות ערוכים לעלויות הכוללות את הבידוד האקוסטי והבנייה בכלל.אם התחלתם את תכנון הפרויקט ולא נעזרתם מההחלה ביועץ אקוסטיקה מומלץ לפנות לאחד בהקדם האפשרי על מנת שתוכלו לבצע את העבודות בתיקונים מזעריים וכך תקטינו את העלויות שעלולות להתווסף כמו פירוק והרכבה מחודשת ותקנית.יועץ אקוסטיקה מקצועי ואמין יכול להעניק לכם את הפתרונות האקוסטיים עוד בטרם התחלתם לבנות, הוא יחשב את הדציבלים המתאימים למבנה המתוכנן, יחשב עבורכם את העלויות הכוללות את מערכת הבידוד האקוסטי והמרכיבים וכמובן יחסוך לכם בזמן רב.תכנון מבנה, בית או בניין לוקחים זמן רב, אך כדי לחסוך בזמן יקר מאוד, להימנע מתיקונים ומטעויות שמתכנני הפרויקט עלולים לעשות כי כמו שכבר אמרנו, תכנון הבנייה גובל בשיתוף פעולה של אנשי מקצוע רבים, פניה ליועץ אקוסטיקה עוד בשלב ההתחלתי של הפרויקט יחסוך לכם זמן יקר וכסף רב. אל תחכו לרגע האחרון שבביקורת לטופס 4 אתם תגלו כי אתם לא עומדים בתקנות ובחוקי הבנייה, התייעצו מבעוד מועד עם יועץ אקוסטיקה.

על מנת שתקבלו הצעת מחיר איכותית, מקצועית ואמינה הכוללת את כל מרכיבי ההצעה עליכם לדעת ראשית כי הצעת המחיר כוללת ומושפעת ממספר מרכיבים שונים כמו: גודל הפרויקט, מורכבות הפרויקט, דחיפות הביצוע וכן הלאה. בנוסף, לעיתים תוכלו לשכור את שירותיו של יועץ הנמצא הרחק ממקום הפרויקט שלכם והוא עלול לחייב אתכם בנוסף על הנסיעה והמרחק שעליו לעשות כדי לבקר בשטח הפרויקט. תוספת במחיר עבור נסיעה ומרחק בהחלט הגיונית רק עליכם לשים לב שאתם מודעים לכך כדי שלא יהיו תהיו מופתעים בהגשת החשבונית לתשלום.כדי לקבל הצעת מחיר מהימנה שתואמת לנתוני הפרויקט עליכם להעביר ליועץ אקוסטיקה את תכניות הפרויקט, במרבית המקרים אדריכל הפרויקט או מהנדס הבניין או קונסטרוקטור (תלוי בפרויקט) מעביר את התכניות המפורטות ומציין את הדרישות האקוסטיות בפרויקט בפירוט מרבי ככל שניתן מבוסס על הידע האישי שלו. יועץ אקוסטיקה מקצועי יעבור על הדרישות ויתקן או יתאים אותם בהתאם לבקשותיהם ולצרכי הפרויקט כדי לקבל את האישורים הנדרשים.חשוב לשים לב לפרטים המרכיבים את ההצעה האם הם מוגבלים בכמות של ביקורים או מתומחרים בנפרד למשל, ישנם יועצים המחייבים בנפרד כל ביקור באתר ומציינים זאת בשורה נפרדת להצעת המחיר וישנם הכוללים זאת בהצעה הכללית ושמים כוכבית קטנה שמעל לכמות מסוימת של ביקורים באתר הלקוח יחויב בנפרד. אתם צריכים להבין את ההבדלים ולהיות ערים לכך על מנת שלא תופתעו בהמשך הדרך.

תחום יועצי אקוסטיקה הוא די פרוץ בארץ לצערנו ולכן קל מאוד ליפול על שרלטנים. היום כל אחד יכול לקרוא לעצמו "יועץ אקוסטי" או יועץ אקוסטיקה אך אין באמת גוף מסודר שמסמיך אנשים או מאגד אנשים בעלי ידע מקצועי טוב ואמין. לכן חשוב לפני שסוגרים חוזה עם יועץ אקוסטיקה לבדוק את הרקע שלו, את הידע שלו וכמובן לבדוק פרויקטים שהוא סיים. אם אפשר אפילו לבקש לבקר במקום שבו הוא היה אחראי על האקוסטיקה בו (מקומות ציבוריים הם העדיפות) שכן ניתן להגיע אליהם ללא מבוכה או חדירה לפרטיות של דיירי בית.דבר שני שמומלץ לבחון הוא הצעת המחיר. בעלי מקצוע איכותיים ואמינים יודעים לכתוב בהצעת המחיר שלהם את כל הפרטים הכוללים, בקשו ממספר יועצים הצעות מחיר והשוו ביניהם, לא תסתכלו רק על הסכום הסופי שבתחתית ההצעה עברו על פירוט ההצעה, בחנו האם ישנם אלמנטים שמופיעים אצל אחד כשאצל האחר אינם מופיעים ושימו לעצמכם כשאלה. יכול להיות שהיועץ לא מנוסה מספיק והצעתו לא כוללת פריטים, חומרים או עבודה הכרחית או שהוא יוכל להבהיר לכם אם הכניס את אותם הפריטים שנראים לא מופיעים בסעיף אחר.אין חכם מבעל ניסיון! בקשו חוות דעת מלקוחות קודמים של היועץ אתו אתם שוקלים לעבוד. יועצים איכותיים ואמינים ישמחו להפנות אתכם ללקוחותיהם המרוצים כדי להגדיל את עבודתם, את הלקוחות המרוצים שלהם וכך להמשיך ולהצליח בעיסוקם.

אם תקלידו במנוע החיפוש "יועץ אקוסטיקה" תגיעו למאות תוצאות שונות, בגלל שהתחום לא מסודר בארגון מוסמך, אין אישור חתום או תעודה שניתן להוכיח את מקצועיות נותן השירות, ישנם לא מעט חובבנים שפשוט הדביקו לעצמם את הכותרת "יועץ". כדי שלא תפלו על כל מי שישב באינטרנט וקרא כמה מאמרים בודדים והחליט על דעת עצמו שהוא יועץ לענייני אקוסטיקה מומלץ לפנות לחברות מורשות המתמחות במתן שירותי יעוץ בענף הבנייה.חברות בעלות שם וותק הן בעלות תיק עבודות עבה קרס שניתן לקבל מלקוחותיהם משנים עברו רושם, דעה וכמובן האם הם מרוצים מהעבודה בשורה התחתונה. ניתן לפנות לאדריכלים שהם בעלי תעודה ואסמכתא כי הם בעלי מקצוע וכחלק מהשירותים שהם נותנים ללקוחותיהם הם צריכים יועץ אקוסטיקה צמוד לכל פרויקט שהם מתכננים.דבר נוסף שמומלץ לעשות הוא לשאול מכרים או בני משפחה שעברו בניית בית או עסק לאחרונה, כחלק מתהליך הבנייה היה עליהם להשתמש בשירותיו של יועץ אקוסטיקה והם יוכלו להפנות אליכם אליו במידה והם מרוצים מעבודתו.טיפ חשוב! לא משנה איך הגעתם ליועץ האקוסטיקה, נהלו עמו שיחת טלפון או תאמו פגישה. תהליך הבנייה הוא ארוך ומצריך מכם תקשורת טובה בין כל אנשי המקצוע השונים ולכן שיחת טלפון או פגישת היכרות יכולה לתת לכם לא מעט מידע על האדם שעומד מולכם ואם אתם מתחברים לצורת התקשורת אתו או לא.

השאירו פרטים

יועץ אקוסטיקה – איש מקצועי לבידוד אקוסטי אפקטיבי להפליא

יעוץ אקוסטיקה – למה זה חשוב?

העולם שבו אנחנו חיים עלול להיות מקום רועש במיוחד. רעש במרחבי המגורים מהווה מטרד מעיק מאוד, ולכן הציפייה מכל חברת בנייה היא לעשות כל מה שאפשר כדי ליצור עבורנו סביבה שקטה. בהקשר זה כדאי לדעת שבשנים האחרונות פותחו פתרונות חדשניים ויעילים שיוצרים בידוד אקוסטי אפקטיבי להפליא. איש המקצוע החשוב ביותר על-מנת להגיע למטרה זו הוא יועץ אקוסטיקה, וחשוב לוודא שהוא בעל ניסיון רב ובקיאות מקצועית נרחבת. בחברת דרך ארץ הנדסה בע"מ תמצאו יועצים בכל התחומים הרלוונטיים לבנייה ובפרט בנושא משמעותי זה – כך שהתוצאה תהיה התאמה לדרישות העדכניות של המשרד להגנת הסביבה ורמת דציבלים מינימלית ביחידות הדיור שמרכיבות את הפרויקט.

השלבים השונים בעבודתו של יועץ אקוסטיקה

התעמקות בתוכניות הבנייה

כדי להבין מהם גורמי הרעש האפשריים, מהם האילוצים ההנדסיים ומהם הדגשים החשובים ביותר לפרויקט הספציפי בהיבט האקוסטי.

עריכת סקר אקוסטי

והצגתו בפני האדריכל ומנהל הפרויקט בדרך לתכנון מושכל.

תכנון אקוסטי מקיף

כולל התייחסות לבידוד רעש בין קומות, לקירות, דלתות, חלונות ועוד, וניצול פתרונות מתקדמים קיימים.

הגשת התוכנית

התוכנית שמגבש יועץ האקוסטיקה עשויה להשתנות לאור חוות דעת של מומחים רלוונטיים אחרים ובהתאם לדרישות הפרויקט. התוכנית הסופית מוגשת לרשויות הרלוונטיות על-מנת שתאושר על-ידן.

ליווי צמוד של העבודות בפועל

כדי לוודא שהתוכנית מיושמת באופן מושלם, כך שאפשר יהיה לקבל טופס 4 בלי עיכובים.

יועץ אקוסטיקה – ידע רחב היקף ומחויבות מוחלטת לכל לקוח

בדרך ארץ הנדסה בע"מ הצטבר ידע נרחב מאוד לגבי מניעת מטרדי רעש, וזאת לאחר ייעוץ וליווי לשורה ארוכה מאוד של לקוחות במגוון רחב של פרויקטים. השירות של יועץ אקוסטיקה מטעמנו כולל בדיקות מקיפות לרבות בדיקת הרעש הנישא, בדיקת רעשים סביבתיים, חיזוי הרעש העתידי ועוד, כל זאת על בסיס בקיאות מעמיקה בחוקים הרלוונטיים, ובפרט החוק למניעת מפגעים ותקנות למניעת מפגעים (רעש בלתי סביר). הניסיון הרב מאפשר לנו לזהות מראש בעיות שעלולות להיווצר וכך להקדים תרופה למכה ולמנוע נזקים כלכליים ואחרים. בנוסף מתאפיין השירות שלנו בהקפדה על עבודה מסודרת כך שאף פרט רלוונטי לא יתפספס, במחויבות מלאה ללקוח ובעמידה בלוחות הזמנים שנקבעו – כדי שאפשר יהיה להשלים את הפרויקט ללא עיכובים מיותרים.

יועץ אקוסטי – לבידוד אקוסטי איכותי בביתכם

לפעמים נדמה שהתרגלנו לחיות ברעש – אבל כל מי שחי בדירה בלי בידוד אקוסטי מותאם לרמות הרעש הסביבתיות, ולכן מבחינתו רגעי שקט הם רגעים נדירים, יודע עד כמה הדציבלים המיותרים פוגעים באיכות החיים. גם החוק מודע לבעייתיות של הרעש ועל כן נקבעו תקנות שמתייחסות לנושא ספציפי זה – תקנות למניעת מפגעים (רעש בלתי סביר). יועץ אקוסטי מבטיח בנייה בהתאם לתקנות הנ"ל ותוך ניצול פתרונות מתקדמים חכמים, ולמעשה מאפשר לפרויקט לעמוד בסטנדרטים העכשוויים בנוגע לאחד המרכיבים המשפיעים ביותר על שביעות הרצון של הדיירים. דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירותי ייעוץ אקוסטי ברמה גבוהה במיוחד, בכל לוח זמנים דרוש ובמחירים הוגנים.

איך יועץ אקוסטי מבטיח מינימום רעש בכל פרויקט?

היכרות עם כל התקנות הרלוונטית

התקנות למניעת מפגעי רעש כוללות התייחסות מקיפה לסוג המבנה, למקורות השונים של הרעש, לפרקי הזמן שבהם הרעש קיים וגם לסוג הרעש (התקפי, מתמשך, פיצוצים ועוד). כמו כן קובעות התקנות כיצד למדוד את רמת הרעש ומהי העוצמה המרבית המותרת בחלקי היממה השונים. בקיאות בכל אלה היא כמובן הבסיס להצלחתו של היועץ האקוסטי.

בקיאות לגבי פתרונות בידוד אפקטיביים

בידוד בין קומות, תקרות, חלונות, דלתות ועוד.

שיתוף פעולה יעיל עם נשות ואנשי מקצוע נוספים

כדי ליצור סינרגיה בדרך לתוצאות אופטימליות בהיבט האקוסטי ובאספקטים חשובים נוספים.

יועץ אקוסטי – ניסיון של יותר מ-20 שנים ולמידה מתמדת

יועץ אקוסטי נדרש מצד אחד לניסיון רחב היקף בפרויקטים מכל הסוגים, ומצד שני להתעדכן בכל החידושים בתחום – הן מבחינת הרגולציה (שמשתנה מעת לעת לנוכח חשיבות מניעתם של מפגעי רעש) והן מבחינת האמצעים להבטחת מקסימום שקט. צוות המומחים של דרך ארץ הנדסה בע"מ נשען על ניסיון של יותר מ-20 שנות פעילות מוצלחת בכל ההיבטים השונים של הבנייה לרבות אקוסטיקה, ומקפיד גם על למידה מתמדת. היכולות הגבוהות של הצוות באות לידי ביטוי גם בעמידה בלוחות הזמנים של כל פרויקט ובהתנהלות יעילה מול הרשויות. בין הלקוחות של חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ ניתן למצוא גופים מהמובילים במשק כגון חברת החשמל, איקאה, רמי לוי, רשויות מקומיות ושלל חברות בנייה בכל רחבי הארץ.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: