יועץ תנועה

תכנון תנועה וחניה להיתר בניה, תב"ע, טופס 4

הכנת טבלת מאזן חניה תוך מציאת מקומות חניה מאקסימליים

הכנת נספח תנועה וחניה

חוו"ד ועוד

תכנון הסדרי תנועה זמניים להתארגנות אתר, חוו"ד ועוד

ייעוץ תנועה וחניה

פתרונות יצירתיים למציאת מקומות חניה מקסימליים

כאשר תפנה אלינו לקבלת ייעוץ תנועה וחניה, אנו נאמוד את גודל הפרויקט באמצעות שליחת תכניות אדריכליות במייל או לחילופין תיאור הפרויקט בטלפון. לאחר מכן יועצי התנועה שלנו יבדקו את התוכניות ויעריכו את היקף העבודה שתידרש לתכנון הפרויקט בצורה מדויקת ואופטימלית.

תקבל מאיתנו הצעת מחיר הוגנת ומפורטת בהתאם לפרויקט שלך ומותאמת עבורך. לאחר אישור ההצעה נעמוד בקשר מול אדריכל הפרויקט/ מנהל הפרויקט לצורך עבודה משותפת ותכנון איכותי ומקצועי המתאים לחוקי משרד התחבורה, המשטרה והרשות המקומית.

מהנדסי התנועה שלנו יתכננו את הפרויקט תוך עמידה בלו"ז ובשיתוף עם המתכננים האחרים – יועץ פיתוח, יועץ נגישות, קונסטרוקטור ועוד. לאחר גיבוש התכנית אשר תהיה מקובלת על כל הצדדים וכמובן עליך, אנו נגיש אותה למחלקת תנועה ברשות המקומית לקבלת אישור.

בשלב הביצוע והפיקוח העליון אנו נבדוק שהקבלן מבצע הלכה למעשה את התכנון שלנו ונלווה אתכם עד לקבלת טופס 4.

איך לתכנן תכנית תנועה וחניה בצורה נכונה ?

תכנית תנועה וחניה משפיעה באופן ישיר על חיי הדיירים ומשתמשי הדרך בפרויקט שלך

דרך ארץ הנדסה בע"מ יודעת לספק שירותי תכנון דרך באופן בו משתמשי הקצה יוכלו להנות מרווחה ונוחות מאקסימלית, כחלק מהמשימות המונחות על שולחנו של יועץ התנועה הם:

  • תכנון וייעוץ מתקני חניה
  • תכנון רמזורים וצמתים
  • תכנון מעגלי תנועה
  • תכנון כניסה ויציאה מהמגרש
  • תכנון דרכי גישה
  • תכנון חניות לקניונים ומרכזי קניות

מהנדסי התנועה במשרדנו נדרשים להגיש מסמכים כחלק מהפעילות בפרויקט שלך, מסמכים אלו הם הכרחיים על מנת לקבת היתר בניה וטופס 4, הדוחות מוגשים על ידי מהנדס תחבורה מומחה בעל ניסיון של שנים רבות בתחום, אנו מלווים אותך החל מהגשת מסמכים אלו בתחילת הפרויקט ועד לקבלת אישור סופי מהרשויות, טופס 4. אנו בחברת "דרך ארץ הנדסה" מבינים שדוחות אלו הם חלק בלתי נפרד מתהליך תקין של הפרויקט ולכן אנו משקיעים בהם מחשבה ומאמצים רבים.

מה המחיר של יועץ תנועה?

שכר טרחה בעבור הכנת נספח תנועה וחניה

אנו בחברת "דרך ארץ הנדסה" מבינים את העלויות הכרוכות בהקמת הפרויקט שלך, כך שכבר בשלב התכנון אנו יודעים לחסוך את עלויות הביצוע המשמעותיות במהלך הדרך, אנו משתמשים בפתרונות יצירתיים לטובת מתן מענה יעיל וחסכוני, למשל צמצום מירבי במתקני חניה ככל האפשר. לכן בחירה של משרד תכנון יעיל אמור להיות בראש סדר העדיפויות. במשרדנו נדע להתאים עבורך את המחיר הנוח ביותר תוך כדי ליווי נכון עד לאישור הצעה, במחיר הנכון ביותר המשקף את שעות העבודה הנדרשות בפרויקט הייחודי שלך ומתחייבים למחיר הטוב ביותר, תוך מקצועיות, זמינות ומהירות עבודה.

כלל היועצים תחת קורת גג אחת

מבני ציבור, מגורים, משרדים, מסחר ותעשיה, תמ"א 38

חברת "דרך ארץ הנדסה" מציעה מגוון ייעוצים מלבד יועץ תנועה, מצב המאפשר סינרגיה מלאה בין היועצים ושיתוף פעולה מלא, יחד אנו מאפשרים ליווי לאורך כל הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי תוך מתן ייעוץ ופיקוח מלא, קבלת היתר בניה וטופס 4. היועצים שלנו יושבים במשרד אחד, כך שמתאפשרת התייעצות בכל שאלה שעולה באופן מידי ללא בזבוז זמן מיותר וכמובן תוך שיתוף פעולה מלא אתכם ועם האדריכל ולשביעות רצונכם.

הפרוייקטים שלנו

שאלות ותשובות

כל מי שבונה בית, בניין מגורים או עסק צריך להחתים על תכניותיו יועץ תנועה כדי לקבל בסומו של תהליך את טופס 4 המיוחל. כחלק מתפקידו של יועץ תנועה עליו תכנן את הדרכים העירוניות ובינעירוניות וכמובן לתכנן חניות ודרכי גישה של הרכבים השונים, מחניית רכב פרי ועד גישה למשאית הזבל שמגיעה פעמים בשבוע (במרבית הישובים) לפינוי האשפה.במרבית המקרים את שירותיו של יועץ התנועה מבקשת הרשות העירונית או הרשות המקומית מהאדריכל שמתכנן עבורכם את הבית. לרשות ישנה רשימה מפורטת המתאימה לתכנון העירוני או האזורי על מנת לאפשר ניידות נוחה וזורמת בין כל חלקי העיר או האזור, הקטנת מצבי לחץ בכבישים כמו פקקים ונגישות נוחה למקומות חנייה, חנייה מספקת לפי כמות התושבים ועוד חישובים רבים אחרים.חשוב לזכור ככול שבניין מורכב יותר, בעל דיירים רבים יותר כך עבודתו של יועץ התנועה מורכבת יותר ומצריכה חישובים מדויקים כדי מצד אחד לעמוד בדרישות הרשות המקומית ומצד שני לא למקסם את השטח המרחבי על מנת לא "לבזבז" שטחים יקרים וכל זה בשמירה על נוחות המשתמשים קרי הדיירים לעתיד.

כחלת בלתי נפרד מתכנון הבנייה ישנו תכנון הנגישות למבנה. התייעצות עם יועץ תנועה מורשה או עם מהנדס תנועה הכרחית עוד בשלבים הראשונים של התכנון הכולל. ישנם אדריכלים השומרים את התייעצות עם יועץ התנועה לשלבים מאוחרים יותר של התקדמות הפרויקט (כמו בשיפוצים או תמ"א 38) כי למבנה כבר ישנו תכנון חניות וכדומה אך זו פעולה שגויה בהכרח. שכן למשל במצב של תמ"א 38 מתווספים לבניין עוד מספר דירות, משמע ישנם דיירים נוספים על אותו השטח (וגם כאן ישנו סייג שנסביר בהמשך) ואם לפני הבנייה היו 12 חניות שכן עכשיו על האדריכל בשילוב עם יועץ התנועה לתכנן את החניות הנוספות. בנקודה הנוספת שחשוב לזכור, אמנם לכל רשות ההנחיות והחוקים שלה אבל ברגע ששטח דירה גדל כך גם מספר החניות לאותה הדירה משתנה בהתאם ולכן אם לאותו הבניין נוספו 5 דירות אין זה אומר שיתווספו 5 חניות בלבד אלא יותר.בגלל שישנה חשיבות מאוד גדולה לתכנון החניות ודרכי הגישה חשוב להתייעץ עם מהנדס תנועה או יועץ תנועה עוד בשלבים הראשונים שכן על היועץ לאסוף מידע מהרשות והדרישות ממנה, עליו לתכנן את השטח בהתאם לתכניותיו של האדריכל ולהתאימן בצורה אופטימלית ולפעמים ישנם התנגשויות בין התכנון האדריכלי לבין תכנונו של היועץ תנועה. זה יכול להשפיע על לא מעט מערכות הבניין כמו קווי מים קווי חשמל, עמודי תמך ועוד, על הכניסות למבנה והיציאות ממנו וכמובן על הגישה והנוחות לדיירים בבניין.

יועץ תנועה מגיש הצעת מחיר ללקוחותיו בעיקר עבור שכר הטרחה. בתוך הצעתו הוא כולל גם את החישובים שעליו לבצע כדי לעמוד בתנאי הרשויות המקומיות גם בדק בשטח ועוד. במרבית המקרים יועץ תנועה כולל את הכול תחת סעיף אחד אך ישנם גם יועצי בטיחות המפרידים את הצעת המחיר לסעיפים מפורטים יותר.בשני המקרים עליכם לוודא כי אתם מקבלים את השירות לו אתם מצפים לקבל ואם ההצעה היא כללית אך כוללת שירותים כמו שרטוט, וביקור בשטח הבנייה וזה לא מצוין בהצעת המחיר, אתם יכולים לבקש מיועץ התנועה שיוסיף את הסעיף. מקרה אחר שניתן לראות מה ההצעה כוללת במידה והיא כללית ישנו חוזה שמחייב את שני הצדדים ומפרט את תנאי התשלום מצדכם ופרוט עבודתו של היועץ תנועה, זהו חוזה שאתם חותמים מולו וכך אתם מכוסים. בכל אופן אם יש לכם צל של ספק מומלץ לשוחח עם יועץ התנועה ממנו קיבלתם את הצעת המחיר כדי שיסביר לכם את מרכיביה.חשוב שתדעו יועצי תנועה מנוסים וותיקים בעלי ניסיון במשרדים ממשלתיים או שעבדו רבות עם רשויות מקומיות ידרשו שכר טרחה גבוה יותר. אך חשוב לזכור האחריות המוטלת על יועץ תנועה היא גדולה וכבדה מאוד ולכן שמו וניסיונו בהחלט ישפיעו לטובת הפרויקט שלכם. לכן גם אם קיבלתם המלצה לפנות ליועץ תנועה כזה או אחר בקשו ממנו הצעת מחיר כדי שלא תתחילו בתהליך עמו ותופתעו מהמחיר שיגבה בסופו של יום.

דבר ראשון שאתם מוכרחים לבדוק הוא את ניסיונו של היועץ. יועץ תנועה הוא בעל אחריות רבה, עליו לבדוק את תנאי השטח, להתאים את הנגישות למבנה בהתאם לתכנית המתאר העירונית או האזורית (בהתאם למקום הפרויקט), לתכנון היועץ ישנן השלכות כבדות מחיר בין אם שיפועים שיש לחשב, התחברות לצירי תנועה, רדיוסים נוחים לפניות ונסיעה ברכב, חניות מרווחות, הקצאת חיות נכים לפי דרישות העירייה או רשות המקומית באזור ועוד רבים אחרים. לכן יועץ תנועה בעל ניסיון רב יוכל למצוא עבורכם פתרונות טובים ויעילים עוד מתחילת תהליך התכנון.דבר שני שחשוב לבדוק הוא מה הם תנאי הרשות המקומית והאם ישנן דרישות חריגות כדי לקבל אישור לשטח הפרויקט שלכם. את המידע כמובן יוכל לאסוף יועץ התנועה שתבחרו לעבוד מולו אך גם אתם יכולים לבקש מהרשויות המקומיות את תכנית המתאר והדרישות. חשוב שתדעו כל שינוי בתב"ע (תכנית בניין עיר) מצריך אישור של ועדות שונות במחלקת ההנדסה של העירייה או הרשות עוד בטרם התחלת העבודות בשטח הפרויקט.דבר אחרון שמומלץ לבדוק לפני שאתם חותמים על חוזה עבודה עם יועץ תנועה זה חוות דעת. חוות הדעת ליועץ תנועה תוכלו לקבל או ממכרים ובני משפחה שעברו תהליך דומה לשלכם או מאדריכלים שעובדים עם יועץ תנועה באופן שוטף. עיקר העבודה של יועץ תנועה מתנהל מול האדריכל ולכן חשוב שתהיה תקשורת טובה בין היועץ תנועה והאדריכל.

ישנם מספר דרכים למצוא יועץ תנועה מקצועי, טוב ואמין. הראשונה, אם יש לכם אדריכל שמנהל עבורכם את תכנון הבנייה אתם יכולים להיעזר בו כדי למצוא יועץ תנועה מקצועי וטוב. אדריכלים שעובדים על פרויקטים בעליל שינוי ייעוד הקרקע כמו הקמת בניינים חדשים, כנו שינוי ממבנה תעשיה למבנה מגורים או להפך וכן הלאה הם אדריכלים שכחלק מפועלם השוטף הם נעזרים ביועצי תנועה בפרויקטים השונים שלהם.שנית, תוכלו למצוא יועצי תנועה רבים וטובים גם באינטרנט אך עליכם לעשות עבודת חקר מעמיקה שכן אתם נמצאים בידיים טובות ושמים את הפרויקט שלכם אצל בעל מקצוע איכותי ואמין. אם בחרתם לחפש באינטרנט יועץ תנועה, אל תתעצלו ובקשו חוות דעת או לשוחח לקוחות וותיקים שלו. זכרו, האחריות המוטלת על יועץ תנועה בעל חשיבות גדולה ביותר עבור הפרויקט שלכם.דרך נוספת שתוכלו למצוא יועץ תנועה שייתן לכם שירות טוב אלו משרדים של יועצי בנייה. ישנם משרדי מהנדסים ו/או הנדסאים בעלי ניסיון מוכח וטוב. תוכלו ליצור אתם קשר ולהשיג יועץ תנועה ואולי אפילו תמצאו יועצים נוספים שעליכם למצוא בהמשך הדרך כמו יועצי בטיחות, יועצי אקוסטיקה וכן הלאה.

השאירו פרטים

יועץ תנועה – לפתרון יעיל לחניה

ישראל היא מדינה קטנה שהאוכלוסייה בה הולכת וגדלה באופן קבוע ומשמעותי, ואת התוצאה של המגמה הזו אפשר לראות ביותר ויותר כבישים מדי יום. הצפיפות הרבה ובעקבותיה גם מצוקת החנייה שהפכה לאחד הגורמים שפוגעים במידה ניכרת באיכות החיים של ישראלים רבים מחייבות מציאת פתרונות יעילים לחנייה ולתנועה בכל פרויקט חדש – וזוהי מהות תפקידו של יועץ תנועה. דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירותי ייעוץ ותכנון לכל סוגי הפרויקטים בכל רחבי הארץ, בזמינות גבוהה ובמחירים נמוכים.

מה כוללת עבודתו של יועץ תנועה?

תכנון הסדרי תנועה במהלך העבודות
כדי למזער את ההפרעה לשגרה באזור ולמנוע קונפליקטים מיותרים מול הרשות המקומית.

תכנון הכניסות והיציאות למגרש ודרכי הגישה
באופן היעיל ביותר ובהתאם לצרכים הספציפיים בכל פרויקט.

הכנת מאזן חנייה
במטרה להבטיח מקסימום מקומות חנייה בשטח הנתון ותוך שימוש בפתרונות מתקדמים במידת הצורך. זהו מרכיב מרכזי בשירות גם כשמדובר על בניין רב קומות, גם כשמדובר על הקמת מבנה ציבורי וגם כשזהו קניון או מרכז מסחרי מכל סוג שהוא וצפויים להגיע אליו מספר גדול של כלי רכב.

תכנון מעגלי תנועה וצמתים
עבור רשויות מקומיות וגופים נוספים.

יועץ תנועה במרכז – שירות זמין, יעיל ומחויב לחלוטין

יועץ תנועה מנוסה הוא איש מקצוע שמודע לחלוטין לאחריות הרבה שמוטלת עליו – גם כלפי הלקוח, כלומר החברה שמבצעת את הפרויקט, גם כלפי בני האדם שיגורו או יגיעו אל המבנה וגם כלפי הציבור באופן כללי. המהנדסים של דרך ארץ הנדסה בע"מ נסמכים על הניסיון רחב ההיקף שהצטבר בחברה וכמובן על הבקיאות המעמיקה שלהם בכל הנוגע לחנייה ולתנועה – כך שגם כשיש אילוצים הנדסיים ומגבלות משמעותיות יימצאו פתרונות יעילים. איכות חשובה נוספת בייעוץ התנועה של דרך ארץ הנדסה בע"מ היא שיתוף הפעולה המלא והמוצלח עם כל גורמי המקצוע האחרים בפרויקט, כדי לייצר תוכניות אופטימליות בכל ההיבטים. המקצועיות והיעילות מובילים לעמידה מלאה בכל לוח זמנים, כך שלא ייגרם עיכוב לפרויקט, ועוד מרכיב בשירות שלנו הוא התנהלות מוצלחת מול הרשות המקומית וגורמים רגולטוריים אחרים כדי לקבל כל היתר נדרש בזמן הקצר ביותר האפשרי.

מה כוללת עבודתו של יועץ תנועה?

תכנון הסדרי תנועה במהלך העבודות
כדי למזער את ההפרעה לשגרה באזור ולמנוע קונפליקטים מיותרים מול הרשות המקומית.

תכנון הכניסות והיציאות למגרש ודרכי הגישה
באופן היעיל ביותר ובהתאם לצרכים הספציפיים בכל פרויקט.

הכנת מאזן חנייה
במטרה להבטיח מקסימום מקומות חנייה בשטח הנתון ותוך שימוש בפתרונות מתקדמים במידת הצורך. זהו מרכיב מרכזי בשירות גם כשמדובר על בניין רב קומות, גם כשמדובר על הקמת מבנה ציבורי וגם כשזהו קניון או מרכז מסחרי מכל סוג שהוא וצפויים להגיע אליו מספר גדול של כלי רכב.

תכנון מעגלי תנועה וצמתים
עבור רשויות מקומיות וגופים נוספים.

יועץ תנועה במרכז – שירות זמין, יעיל ומחויב לחלוטין

יועץ תנועה מנוסה הוא איש מקצוע שמודע לחלוטין לאחריות הרבה שמוטלת עליו – גם כלפי הלקוח, כלומר החברה שמבצעת את הפרויקט, גם כלפי בני האדם שיגורו או יגיעו אל המבנה וגם כלפי הציבור באופן כללי. המהנדסים של דרך ארץ הנדסה בע"מ נסמכים על הניסיון רחב ההיקף שהצטבר בחברה וכמובן על הבקיאות המעמיקה שלהם בכל הנוגע לחנייה ולתנועה – כך שגם כשיש אילוצים הנדסיים ומגבלות משמעותיות יימצאו פתרונות יעילים. איכות חשובה נוספת בייעוץ התנועה של דרך ארץ הנדסה בע"מ היא שיתוף הפעולה המלא והמוצלח עם כל גורמי המקצוע האחרים בפרויקט, כדי לייצר תוכניות אופטימליות בכל ההיבטים. המקצועיות והיעילות מובילים לעמידה מלאה בכל לוח זמנים, כך שלא ייגרם עיכוב לפרויקט, ועוד מרכיב בשירות שלנו הוא התנהלות מוצלחת מול הרשות המקומית וגורמים רגולטוריים אחרים כדי לקבל כל היתר נדרש בזמן הקצר ביותר האפשרי.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: