הידרולוג

איסוף נתוני מפלס מי התהום

חישובים הידראוליים

יחסי הגשם והמבנים

תהליך עבודה של  הידרולוג

מעל 20 שנות ניסיון של ייעוץ הידרולוגי לכל סוגי הפרויקטים
  1. מיד עם פנייתכם אלינו בשלב הראשוני – נרכז את כל הפרטים בצורה מסודרת, כך שנוכל להתארגן לשליחת יועץ הידרולוגיה אל האתר לטובת ביצוע סקר הידרולוגי מקיף, ואיסוף כל הפרטים הרלוונטיים להמשך העבודה.
  2. השלב השני יביא עמו ביצוע סקר הידרולוגי, שבמהלכו נסקור את תשתית האתר, מפלס מי התהום הנוכחי פוטנציאלי, תנודות אפשריות של מפלס מי התהום, והשפעתם על הכוחות המופעלים על המבנים והאלמנטים האחרים באתר.
  3. בשלב הבא, יועץ ההידרולוגיה ירכז את כל הנתונים מהסקר ההידרולוגי שנעשה, ותוך התייעצות ואינטגרציה עם בעלי מקצוע נוספים – יגבש חוות דעת מקצועית ומקיפה לגבי המשך הפעילות באתר.
  4. בשלב זה, ותוך עמידה בלוחות הזמנים המבוקשים ע"י הלקוח – יועץ ההידרולוגיה יספק את חוות הדעת המקיפה לגבי האתר. חוות הדעת תכלול את ריכוז הנתונים שנאספו בשטח, צפי לתופעות עתידיות, המלצה לגבי הפעילות המתוכננת באתר, וצירוף הצעת מחיר רלוונטית לעבודה ע"פ דרישות הלקוח.
  5. לאחר השגת אישור תאגיד המים נוציא תוכניות עבודה מפורטות של הפרויקט למכרז/לקבלן. במידת הצורך נשמח לתכנן עבורך מתזים אם הפרויקט דורש.
  6. השלב האחרון הוא שלב ביצוע הפרויקט בפועל, שבמהלכו אנשי המקצוע שלנו יהיו עמכם בקשר מתמיד – על מנת לבצע את העבודה לשביעות רצונכם המלאה!

סקר הידרולוגי מקיף – מקצועיות וזמינות

אחד מתפקידיו העיקריים של יועץ הידרולוגיה – הוא ביצוע סקר הידרולוגי מקיף.
הסקר ההידרולוגי הוא חלק בלתי נפרד מביצוע פרויקטים שונים, למשל עבודות בניין, הצבת כבישים ומסילות רכבת, תוכניות אב טופוגרפיות ועוד.
במהלך הסקר ההידרולוגי ייאספו נתונים מקיפים על האתר, בהתחשב בעבודות המיועדות להתבצע בו.
בין הנתונים שייאספו נוכל למצוא את מפלס מי התהום, המפלס הפוטנציאלי של מי התהום, יחסי הגשם והמבנים, השפעות גאות, חישובים הידראוליים ועוד.

אצלנו ב"דרך ארץ הנדסה בע"מ", תוכלו למצוא צוות מקצועי ומיומן – החולש על כל מקצועות ההנדסה באשר הם.
צוות כזה מחזיק ביתרון משמעותי, מכיוון שהוא משתמש בסיעור מוחות על בסיס יום יומי – מה שמאפשר שיתוף פעולה והפריה הדדית בין בעלי המקצוע השונים.

יועצי ההידרולוגיה שלנו הם בעלי ניסיון רב בתחום, ועבודתם מתוגברת ע"י בעלי מקצועות חופפים בתחום ההנדסה והבנייה – מה שתמיד מביא להחלטה הנכונה ביותר!

החשיבות בבחירת הידרולוג

מים הם האלמנט המביא חיים, והם גם ידועים כאחד היסודות העוצמתיים בטבע.
בעת תכנון פרויקט הקשור בצורה ישירה או עקיפה לתחום ההידרולוגיה, עלינו לקחת בחשבון את השפעתם העצומה של המים על עבודתנו.
בימי החורף כולנו עדים לכשלים בניקוז ובתחזוקה ההידרולוגית, המביאים עמם תאונות ובעיות שהיו יכולות להימנע עם שיטת עבודה נכונה יותר.

אל תתפשרו על ייעוץ הידרולוגי מקיף לפני תחילת העבודה, מכיוון שהדבר ישפיע ישירות על בטיחות התוצר שאותו אתם מתכננים. בין אם מדובר בהנחת פסי רכבת או הקמת בניין משרדים חדש – המוניטין שלכם עומד למבחן עם כל פרויקט חדש שאתם יוזמים!

אצלנו ב- "דרך ארץ הנדסה בע"מ", תוכלו למצוא יועצי הידרולוגיה מנוסים, שעבודתם היום יומית מתרחשת בסביבת עבודה דינאמית הכוללת בעלי מקצוע מכל התחומים.
תודות לניסיון של מעל 20 שנים בכל תחומי ההנדסה – אנו מציעים לכם ייעוץ הידרולוגי מקיף הכולל סקר יסודי, חוות דעת מקצועית והצעת מחיר הוגנת להמשך עבודה!

מידע נוסף:

שאלות ותשובות

יועץ הידרולוגיה חוקר את מכלול האלמנטים הקשורים לנושא המים על פני הקרקע ובתוכה. ישנם לא מעט גורמים הנדרשים להיעזר בשירותיהם של יועצי הידרולוגיה כמו עיריות ורשויות מקומיות, יזמים, מתכננים, עסקים ועוד. מסמך הידרולוגי סביבתי יש להציג בפני הרשויות המקומיות שכן הוא בודק את מיקום מי התהום בשטח הפרויקט, השימוש בקרקע והחדרת מי הנגר. על מנת שכל עבודות אלו יבוצעו באתר בצורה טובה ונכונה יש לפנות ליועץ הידרולוגיה שיספק לכם את כל הנתונים מהשטח ויעביר לכם את חוות דעתו המקצועית. מתכננים רבים, רשויות מקומיות, מפעלים ויזמים שונים פונים ליועץ הידרולוגיה כדי לקבל את כל המידע הקשור למי התהום בשטח וכמובן קווי המים הנמצאים מעל פני השטח. היום יותר מתמיד ישנה חשיבות עליונה לניהול חכם ויעיל של מי הנגר מעיריות והרשויות המקומיות השונות על מנת למנוע הצפות מצד אחד ומנגד לא להזרים מי גשם יקרים וחשובים כל כך במדינת ישראל לים. לא משנה מה סוגו של המבנה אותו אתם מתכננים לבנות, בין אם זה מבנה מגורים, מבנה תעשיה ומסחר או ציבורי בכל המקרים חשוב לפנות ליועץ הידרולוגיה איכותי ואמין שיוכל לנהל את מי הנגר בפרויקט שלכם בצורה הטובה היותר, בהתאם לתנאי הקרקע בפרויקט והסביבה בכלל.

כדי שהפרויקט שלכם יזרום בצורה חופשית בהתאם ללוחות הזמנים שלכם וללא עיכובים מומלץ לפנות ליועץ הידרולוגיה עוד בשלב התכנון הראשוני. היועץ מספק מידע רב ויקר ערך עבורכם שיכול להוזיל לכם בעלויות ככל שתיעזרו בו בשלבים המוקדמים של הפרויקט. למה כל כך חשוב להיעזר בו בשלבים המוקדמים? אפיון הקרקע – היועץ בודק ובוחן את סוג הקרקע עליה מתוכנן להיבנות הפרויקט שלכם, מה היא רמת החדירה של הקרקע ואיך תכונות הקרקע משפיעות על זרימת הנגר הן על פני הקרקע והן חילחולו בקרקע. אפיון משקעים – יועץ הידרולוגיה בוחן גם את כמות המשקעים והגשמים המאפיינים את אזור הפרויקט, בדיקה מעמיקה של ממוצעי המשקעים והגשמים יכולה להוות פתרון או להקנות מציאת פתרונות למבנה המתכונן וכך להיות מוכנים גם בימים קשים יותר. זהו התנאי ההכרחי על מנת לתכנן את אגירת מי הנגר בפרויקט. פתרונות יעילים – ניהול מי הנגר חשובים ביותר להצלחת הפרויקט שלכם, יועץ הידרולוגיה מומחה ומקצועי יוכל להעניק לכם פתרונות יצירתיים ואיכותיים כדי למנוע הצפות וגם כדי לשמור על מי גשמים שלא ישפכו לים ולכוונם למי התהום כנדרש. הקדימו להזמין יועץ הידרולוגיה לפרויקט שלכם עוד בשלב התכנון וכך המתכננים והאדריכל יוכלו לתכנן את תוכניותיהם בהתאם למפרט שנבחן ללא צורך בתיקונים או שינויים במהלך הפרויקט ככל שתקדימו להזמין יועץ הידרולוגי לפרויקט שלכם כך תחסכו יותר כסף.

כל הצעת מחיר של יועץ הידרולוגיה יש לבחון באופן פרטני. כל יועץ מתמחר את שירותיו מעט שונה מהאחר וכדי לערוך השוואת מחירים בין היועצים השונים מומלץ לבקש מהיועצים הצעת מחיר מפורטת ככל הניתן. שטח הפרויקט – ככל ששטח הפרויקט גדול יותר כך גם עבודתו של היועץ גדולה יותר ולכן יש לגודל הפרויקט השפעה מאוד גדולה על הצעת המחיר שתקבלו. סוג המבנה ומורכבותו – לא רק גודל הפרויקט קובע אלא גם המורכבות וסוגו. כל יועץ יבצע את החישובים המתאימים לו ואתם תוכלו לבצע השוואת מחירים בין ההצעות שתקבלו רק שוב, וודאו כי ההצעות מפורטות כך תוכלו גם לדעת על מה אתם משלמים וגם מה ההבדלים בין היועצים השונים. אל תשאירו את בחירת יועץ הידרולוגיה לסוף, בקשו הצעות מחיר מבעוד מועד כדי שיהיה לכם את כל המידע לו את זקוקים בשעת הצורך בשירותיו של היועץ. בחירה נכונה ושקולה יכולה להעניק לכם את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

וודאו כי יועץ הידרולוגיה שאתם שוקלים לעבוד מולו בעל התעודות והסמכות הרלוונטיות. היועץ חוקר את כל ההיבטים הקשורים למים הנמצאים הן על פני הקרקע בפרויקט שלכם והן המים התת קרקעיים וכדי לקבל את כל המידע שאתם צריכים מומלץ לפנות ליועץ מקצועי ואמין.דרישות של העיריות והרשויות המקומיות בנושא ההידרולוגיה לא פשוטים תמיד ובמיוחד היום כשהבנייה העירונית ובכלל הבנייה בארץ מתפשטת יותר ויותר כך גם תכנון מי הנגר בעיריות והרשויות המקומיות תופסת תאוצה וחשיבות רבה. וודאו כי היועץ מכיר את האזור בו אתם מתכננים את הפרויקט, בכל אזור בארץ יש את האפיונים המתאימים לו ונקודות ההתייחסות שיש לשים לב אליהן. אזור מישור החוף למשל מאופיין ברובו בקרקע מחלחלת להבדיל מאזור אחר ובו הקרקע היא גירית. כל אזור צריך לקבל את ההתייחסות המתאימה לו וכך היועץ יכול לספק לכם את הנתונים האופטימליים ביותר עבורכם. כחלק בלתי נפרד מעבודתו של יועץ הידרולוגיה עליו לשתף פעולה עם בעלי מקצוע נוספים הפועלים בפרויקט שלכם ולכן מומלץ לבחור ביועץ אדיב ושירותי שיהיה נעים לעבוד אתו לא רק כלקוח אלא גם בין אנשי המקצוע השונים.בחרו במשרד יועצים מסודר ואחראי, אתם רוצים לבחור ביועץ הידרולוגי שיהיה זמין עבורכם ויוכל לתת לכם מענה לכל שאלותיכם. ישנם משרדים המספקים שירותי יעוץ בתחומים שונים וביניהם גם יועץ הידרולוגי ושם אתם יכולים להשיג את כל השירותים הרחבים לייעוץ עבור הפרויקט שלכם. אם יש לכם שאלות נוספות הקשורות יועץ הידרולוגיה או בכלל עבור הפרויקט שלכם אנחנו כאן נשמח לתת לכם את המענה לשאלותיכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

הסדרי תנועה זמניים

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: