יועץ בניה ירוקה

ליווי יועץ בניה ירוקה לקבלת היתר בניה וטופס 4

ייעוץ וליווי פרויקטים לתקןבנייה ירוקה ת"י 5281

יועץ בנייה ירוקה – הפיכת המבנה לבריא יותר

מלווים אתכם לקבלת היתר בניה ועד לטופס 4

חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירות של בניה ירוקה עבור יזמים אשר מעוניינים להפוך את המבנה לבריא יותר עבור הדיירים ועבור הסביבה.
זאת באמצעות תכנון נכון הלוקח בחשבון שיקולים אקולוגיים שונים ואף שימוש במשאבים שהטבע נתן לנו באופן יעיל. יש לנו הידע, והמקצועיות לצורך הסמכת מבנה על פי תו התקן הישראלי: ת"י 5281 – בנייה בת קיימה (בנייה ירוקה) ות"י 5282 – דירוג אנרגטי של מבנים.
ליווי פרויקט שכזה מצריך עבודה המשלבת את כל גורמי התכנון. יועץ בניה ירוקה הוא למעשה הגורם המקצועי בצוות התכנון אשר מבין ויודע את מכלול הנושא הירוק על בוריו, ובכלל זה את המרכיבים שיש להתייחס אליהם בפרויקט: הקריטריונים לקבלת התקן, דרכי פעולה ופתרונות אופציונליים עבור היזם, מנהל הפרויקט, או הקבלן.

​משרדנו מייעץ לכל סוגי הלקוחות, החל מלקוחות פרטיים ועד לציבוריים, ממשלתיים כמו גם בפרויקטי של נדל"ן בניה רוויה, מסחר ותעשיה ברחבי הארץ בתחומי בנייה ירוקה, אקולוגיה וערים חכמות.

תכנון בית מגורים ידידותי לסביבה וחסכוני באנרגיה
תקן בניה ירוקה

מטרתו של ת”י 5281 היא לצמצם את השפעת הבינוי על הסביבה. בניינים אשר עומדים בדרישות התקן מתועדים כמבנים ברי קיימא (בניינים ירוקים). התקן כולל תשעה קריטריונים:
1. אנרגיה – זהו למעשה המרכיב העיקרי של התקן והוא מהווה כ 30% מהציון הכללי.
2. קרקע – התאמתם של תכניות הבינוי לתוואי הקרקע הטבעית , שימוש בצמחים המותאמים לתנאי האקלים ושיקומו של הנוף בסיום הבניה.
3. מים, שפכים וניקוז- קריטריון זה מודד חיסכון במים במהלך הפרויקט ,ניצול מי המזגנים לצרכי השקיה , שמירה על מערכות הניקוז והחלחול הקיימות ואף שימוש במים שפירים בפרויקט.
4. בריאות ורווחה – קריטריון זה נוגע לשימוש בתאורה טבעית במבנה, אוורור , ומדדי הקרינה והרעש.
5. תחבורה – כגון: אמצעי תחבורה חלופיים, הנגשת התחבורה הציבורית וכדומה.
6. חומרים – שימוש במוצרים שעשויים מחומרים ממוחזרים או כאלה שהינם בעלי תו תקן ירוק.
7. ניהול אתר הבנייה – מודד צמצום בהיקפי פסולת הבניין במהלך הפרויקט ועוד.
8. פסולת – נוגע להפרדת הפסולת , הנגשת מתקני ההפרדה והמחזור.
9. חדשנות – קריטריון זו מתייחס לטכנולוגיות היצירתיות/ חדשניות. שימוש בטכנולוגיות שכאלה נותן ערך מוסף למבנה בהיבט של הבניה הירוקה.

מה כולל הייעוץ?
ניהול נכון ומקיף
כאשר אתם בוחרים לעבוד איתנו בכל הקשור לייעוץ לבניה ירוקה – אתם בוחרים לעבוד בצורה נכונה ומסודרת, חסכונית וכמובן בטיחותית. המהנדסים המקצועיים שלנו בקיאים בכל חוק התכנון והבניה הנוגע לחובת בניה ירוקה ובתכנון מערכות חוסכות אנרגיה עבור אלפי לקוחות לאורך השנים. 
כלל היועצים תחת קורת גג אחת
התחומים בהם אנו עוסקים ומתמקצעים
חברת "דרך ארץ הנדסה" מציעה מגוון ייעוצים מלבד יועץ לבניה ירוקה, מצב המאפשר סינרגיה מלאה בין היועצים ושיתוף פעולה מלא, יחד אנו מאפשרים ליווי לאורך כל הפרויקט החל משלב התכנון הראשוני ועד שלב הבנייה הסופי תוך מתן ייעוץ ופיקוח מלא, קבלת היתר בניה וטופס 4. היועצים שלנו יושבים במשרד אחד, כך שמתאפשרת התייעצות בכל שאלה שעולה באופן מידי ללא בזבוז זמן מיותר וכמובן תוך שיתוף פעולה מלא אתכם ועם האדריכל ולשביעות רצונכם.

שאלות ותשובות

רק בשנים האחרונות אנחנו שומעים את המונחים בניה ירוקה או תכנון ירוק, אלו למעשה נושאים שעלו יחסית בזמן האחרון בתחום הבניה הישן והידוע וזאת על מנת להתחשב יותר בסביבה ולאפשר לאוכלוסייה לחיות תנאים טובים יותר. הדרישות החדשות הללו הולידו למעשה את יועצי הבניה הירוקה והיום לכל פרויקט שי גם יועץ בניה ירוקה שמלווה אותו.כחלק מהדרישות של יועץ בניה ירוקה עליו להיות בעל הסמכה מגופי התקינה כמו מכון התקנים הישראלי והוא בעל ידע רחב בכל הנושאים הקשורים לבניה ירוקה על מנת שיבואו לידי ביטוי בפרויקט עצמו. למשל במבנים קיימים עליו לשאוף ולהשיג המטרות על מנת שהמבנה יחשב למבנה ירוק, לספק פתרונות ואפשרויות ביצוע לאדריכל, הקבלן וכמובן ללקוח, לעמוד בדרישות התקן המחמירות בשטח ולהציג את הנתונים לרשויות המקומיות על מנת שהמבנה יחשב למבנה ירוק ועוד.מה עוד באחריותו של יועץ בניה ירוקה? הנחיית כל הגורמים בפרויקט לבניה ירוקה וחשיבותה. עליו לתת את ההנחיות והדגשים מהאדריכל המתכנן את הפרויקט ועד לעובדים באתר על מנת שיבצעו את ההנחיות כראוי. על היועץ לנתח את הפרויקט ולתכנן אסטרטגיה מפורטת להשגת כל היעדים בתחום הבניה הירוקה בהתאם לדרישות מהרשויות על הפרויקט הספציפי על מנת שהפרויקט יקבל את כל האישורים הנדרשים.
יועץ בניה ירוקה מומלץ להזמין עוד בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט. אתם זקוקים ליועץ זה על מנת לקבל היתר בניה לפרויקט המתוכנן, הוא יכול לייעץ ולתת פתרונות תכנוניים לאדריכל על מנת לעמוד בדרישות התקן על מנת שהמבנה שלכם יחשב למבנה ירוק ועליו האחריות לבדיקה ויישום העבודה בשטח.אם המבנה כבר קיים ואתם רוצים לערוך שיפוץ או למשל תמ"א 38 עליכם גם כאן להיעזר ביועץ בניה ירוקה על מנת שיגיש עבורכם את כל הטפסים הנדרשים ברשויות המקומיות על מנת לעמוד בתנאים. הבירוקרטיה מול הרשויות השונות לא תמיד פשוטה ונעימה וכדי שיהיה לכם שקט נפשי עליכם להיעזר ביועץ בניה ירוקה מוסמך שיוכל להקל עליכם את התהליך.חשוב לזכור, התייעצות עם יועץ בניה ירוקה עוד בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט יחסוך לכם הרבה מאוד כסף וימנע מכם שינויים של הרגע האחרון או ביצוע התאמות בהתאם להנחיות שיינתנו לכם בהמשך. הוא שומר עליכם גם בשלב התכנוני הראשוני מול הרשויות המקומיות וגם מוודא כי הדברים מבוצעים בשטח.נושא הבניה הירוקה הינו נושא חשוב בפרויקט שלכם והרשויות המקומיות שמות עליו דגש מאוד חזק, לכן הקדימו ככל הניתן בבחירת יועץ בניה ירוקה לפרויקט שלכם על מנת שלא ייווצרו עיכובים מרגיזים שיעלו לכם בזמן יקר וכסף רב.
כל יועץ לבניה ירוקה מתמחר את שירותיו באופן שונה ובהתאם לצרכי הלקוח והפרויקט המדובר. כל הצעת מחיר תהיה מורכבת מפרמטרים מעט שונים וכדי לעשות סדר בדבר ערכנו עבורכם רשימה המפרטת מהם הגורמים המשפיעים על הצעת מחיר של יועץ בניה ירוקה.גודל הפרויקט: אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בהצעת המחיר יהיה גודל הפרויקט, אם מדובר לבניין מגורים המחיר יבטא את כמות הדירות שבו ואם מדובר במבנה משרדים חשיבות כמות המשרדים או החללים המרכיבים את המבנה ישפיעו על הסכום הכללי. מה שמוביל לפרמטר הבא.יעוד המבנה: סוג המבנה הינו חלק משמעותי גם כן בהצעת המחיר של יועץ בניה ירוקה, מבנה ציבורי, מגורים, בית פרטי או מרכז חינוך וכן הלאה לכל אחד מאלו ישנם קריטריונים שונים הנדרשים על פי התקנים ולכן משפיעים רבות בצעת המחיר הכוללת.הסמכה או תקן: על פי הדרישות לכל מבנה יש את התנאים עליו לעמוד על מנת להיחשב למבנה ירוק. למשל תו התקן הישראלי 5281 הינו עבור מבני מגורים ואין בנושא הזה אפשרות בחירה להבדיל מהתן BREEAM הבריטי או LEED האמריקאי שהם מיועדים לבניה ירוקה במידה ולקוחות מעוניינים בכך. מה שכן בידו של הלקוח הוא מהי הדרגה לה הוא רוצה שהמבנה יקבל את ההסמכה, הכוונה שהמבנה מחויב בדרגת המינימום והלקוח יכול לבחור אם לעבור אותה.מורכבות הפרויקט: עוד משתנה שמשפיע על הצעת המחיר הינו מורכבות הפרויקט ככל שהפרויקט מורכב יותר היועץ יגבה מחיר גבוה יותר בשל עבודתו הרבה בהתאם לפרויקט.
מומלץ לבחור ביועץ בניה ירוקה שילווה את הפרויקט עוד מהשלבים הראשונים של התכנון. בשלב הגשת תיק מידע לרשויות המקומיות היועץ נדרש לחשב ולהמליץ לכם על תכנון אופטימלי ולאחר שתיק מידע יוגש עליו להעביר מסמכים רבים למכון התעדה לסדיקה.ישנם מספר דו"חות שחייבים לספק עוד בשלב הראשוני של תכנון המבנה ואי אפשר לדחות את הגשתם למועד מאוחר יותר והם: דו"ח אקוסטי, דו"ח קרינה, דו"ח תרמי ודו"ח הידרולוגי. הגשת המסמכים עלולה לקחת מספר שבועות וכדי להימנע מעיכובים מיותרים מומלץ לפנות ליועץ בניה ירוקה במעוד מועד.חתימה על ההצהרה מחייבת, לאחר הגשת כל המסמכים הנדרשים עליכם לחתום על הצהרה ולעמוד בה כדי שלא תגידו "לא ידעתי" עליכם לעבור על כל סעיפי ההצהרה ולעמוד בהם בשלבי הביצוע באתר הבניה. כאן נכנס תפקידו של יועץ בניה ירוקה שיכול גם להסביר לכם את תוכן ההצהרה וגם לוודא כי כל השלבים יבוצעו בפרויקט.בנוסף, אם עדין לא הוחלטו כל חומרי הבניה לפרויקט שלכם, יועץ הבניה הירוקה יוכל לעזור לכם לבחור את החומרים המתאימים ביותר על מנת לעמוד בדרישות שחתמתם. אל תתפשרו בבחירת היועץ, יועץ בניה ירוקה מקצועי בעל הסמכה יעניק לכם שקט נפשי ויחסוך מכם הרבה זמן וכסף.

השאירו פרטים

יועץ בניה ירוקה לבנייה בת קיימא ודירוג אנרגטי מוצלח

במאה ה-21 כבר ברור לכולנו שהמין האנושי חייב לשנות את ההתנהלות אם ברצונו לאפשר חיים נעימים ונוחים על פני כדור הארץ גם בעתיד – ולאו דווקא הרחוק אלא גם זה הקרוב. ידידותיות לסביבה הפכה לאחד הערכים החשובים ביותר, וההיבט האקולוגי הוא שיקול שנלקח בחשבון בעוד ועוד החלטות. בפרט חשוב להקפיד על עמידה בתקנים רלוונטיים בתחום הבניה, שהשפעתו על הסביבה רבה, ולכן כדאי לשכור את שירותיו של יועץ בניה ירוקה. איש מקצוע מנוסה יסייע לתכנן את הפרויקט על סמך ת"י 5281 וכן ת"י 5282, התקנים שמבטיחים בנייה בת קיימא ודירוג אנרגטי מוצלח. חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירות זה על בסיס הבנה מעמיקה של התחום ומקצועיות ללא פשרות.

איך יועץ בניה ירוקה משדרג את הנכס?

יעילות אנרגטית
מבנה שמתוכנן בהתאם לעקרונות הקיימות מאפשר להפחית את צריכת החשמל במהלך השימוש בו, ובמידה ניכרת.

ניצול מים
עוד משאב שחשוב לצמצם את השימוש בו הוא מים. בעזרת יועץ לבניה ירוקה ניתן לנצל מי מזגנים להשקיה, לשמר מערכות חלחול וניקוז טבעיות וגם להפחית את צריכת המים במהלך הבנייה.

טיפול מושכל בפסולת
גם במהלך הקמת המבנה וגם במהלך השימוש במבנה, וזאת באמצעות שימוש בפתרונות מתקדמים מתאימים.

היבטים נוספים
עקרונות הבניה הירוקה באים לידי ביטוי בשלל היבטים ובהם למשל מינימום רעש, שימוש בחומרים ממוחזרים בפרויקט, צמחיה מותאמת לאקלים, שיקום נוף בתום העבודות ועוד.

יועץ בניה ירוקה בישראל

יועץ בניה ירוקה של חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ הופך כל פרויקט לידידותי מאוד לסביבה ובהתאם גם למי שצפוי ליהנות מהמבנה – בין אם מדובר על בניין מגורים, מרכז מסחרי, מוסד ציבורי וכו'. השירות ניתן מתוך היכרות מעמיקה עם התקנים הרלוונטיים בתחום וגם עם האספקטים השונים של הבנייה, כך שמובטח גם שיתוף פעולה יעיל להפליא עם שאר נשות ואנשי המקצוע שעובדים על הפרויקט. דגש נוסף הוא זמינות גבוהה, שבצירוף הידע המקצועי מאפשר ליועץ הבניה הירוקה למלא את תפקידו גם בלו"ז תובעני במיוחד מבלי לעכב את העבודות.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: