תיק פק"מ אבטחה

הרכבת תיק פק"מ אמין ואיכותי בהתאם לדרישות משטרת ישראל

תיק פק"מ אבטחה

מקצועיות וזמינות

ניהול עסק או מתחם עסקי מחייב את בעליו לשים לב לפרטים רבים, מהתכנון ועד להתנהלות השוטפת במקום עבור מבקרי המתחם או מבקרי בית העסק בין אם זה לקוחות או עובדי המקום. אחד הפרמטרים החשובים שיש לשים לב אליהם הוא אבטחה של המקום. במסגרת חוק רישוי עסקים על בעל העסק לעמוד בכל הדרישות שמשטרת ישראל מעמידה בפניו. כל עסק שעיסוקו באכלוס אנשים, שהייה של הרבה אנשים בעת ובעונה אחת, תעבורה במסות רבות בין אם הולכי רגל או כלי רכב וכן הלאה, על בעל העסק להגיש לתחנת המשטרה האזורית תיק פק"מ אבטחה.

חשיבותו של תיק פק"מ אבטחה

הכנת תיק פק"מ אבטחה עם תיק שטח מפורט

תיק פק"מ אבטחה הינו כלי אינפורמטיבי חשוב ביותר וללא הגשתו לא יינתן רישיון עסקי לבעל העסק. מבין העסקים הנדרשים בתיק פק"מ אבטחה הם מסעדות, מרכזים מסחריים, מפעלים, מרכזי אירועים וכנסים, בתי קולנוע, מגרשי ספורט ,אולמות גדולים (בין אם הם פתוחים או סגורים), תחנות מרכזיות לרכבות ואוטובוסים ומרכזי לימוד שונים. האינפורמציה הכלולה בתיק פק"מ אבטחה עוזרת לגורמי אבטחה שונים להתמודד במצבי חירום שונים בהתאם לאירוע או התרחיש המתקיים בזמן אמת. המידע בפק"מ אבטחה יחד עם תיק שטח מפורט מעניקים לכוחות ההצלה השונים כמו: משטרת ישראל, ליחידות לוחמה בטרור וכוחות סיוע כמו מכבי אש, מד"א וכן הלאה להיות מוכנים ולהכיר את המבנה בצורה הטובה ביותר על מנת להתמודד בשעת חירום.

דרך ארץ הנדסה – מומחים בהרכבת תיק פק"מ אבטחה

ניסיון למעלה מ-20 שנה

מבין האירועים שבהם המשטרה נעזרת במידע שבתיק פק"מ אבטחה הם: מו"מ במקרים של מקום שבו מוחזקים בני ערובה, במקרי טרור כמו ירי על עוברי אורח או שימוש בכלי נשק קר, מחבל מתאבד בתוך שטח העסק, השתלטות על אירוע כשנמצא בשטח העסקי רכב תופת ועוד מקרי חירום רבים אחרים. על מנת להנפיק את המידע הטוב ביותר כדי שישמש את כוחות ההצלה במקרי חירום שונים ומגוונים העלולים להתרחש בבית העסק, יש לפנות למומחים ומנוסים בהרכבת תיק פק"מ אבטחה אמין ואיכותי.

שאלות ותשובות

אחד הדרכים היעילות ביותר להשתלטות של כוחות ההצלה בעת אירוע חירום הוא תיק פק"מ אבטחה. בתי עסקים רבים, מקומות מסחריים ומבנים רבים אחרים נדרשים להגיש את התיק לתחנת המשטרה האזורית על מנת לקבל רישיון עסקי עוד בטרם פתיחתו של בית העסק. המקומות הנדרשים להמצאת תיק פק"מ אבטחה יכולים להיות פתוחים או סגורים כמו למשל אולמות ספורט שונים גם אם הם פתוחים וגם אם הום סגורים על בעל הנכס להציג בפני משטרת ישראל המקומית תיק פק"מ מפורט שעליהם לאשר ולחתום על מנת שאותו אולם יוכל לקבל רישיון עסקי ולהתחיל לעבוד.על פי דרישות משטרת ישראל, על תיק פק"מ אבטחה יהוו בסיס מבצעי עליו תושתת אבטחת המתקן. לכל מתקן ישנן דרישות והגדרות ממוקדות על מנת להתאים את הממצאים בהתאם לתחום העיסוק של המקום ולכן תיק פק"מ אבטחה הינו דינאמי וחייב להתאים לתנאי השטח, הסיכונים הצופיים למקום ומשתנים רבים אחרים. לכן על כל תיק ותיק לקבל אישור ממשטרת ישראל כי עומד בכל הדרישות הקבועות לאזור המרחבי ובהתאם לסוג הנכס. את תיק פק"מ אבטחה יש למלא בהתאם לנוהל שמשטרת ישראל מציבה ועל פי כללים סדורים ובנוסף, מטרתו של הנוהל להנחות את הגורם המאשר למילוי תיק פק"מ אבטחה בצורה הטובה ביותר וזאת על מנת שהנכס יהיה מאובטח בצורה הטובה ביורת על כל תרחיש.
על פי הנחיות משטרת ישראל ישנן מספר הגדרות לתיק פק"מ אבטחה להלן ההגדרות: מתקן מאובטח – כל מקום, מבנה או מתקן שמתקיימות בו פעולות אבטחה על ידי אנשי אבטחה או אמצעי אבטחה טכנולוגיים כמו מצלמות אבטחה וכד'.רמת אבטחה – הגדרה זו מחולקת למספר אפשרויות למשל רמת אבטחה בשימוש כוח אדם או אמצעים שונים. בנוסף, רמת האבטחה על פי נהלי המקום ושיטות הפעולה הנדרשות לשמירת אותו מתקן. כל אלו יבואו בחשבון בהתאם לרמת האיום שיוגדרו לאותו מתקן לפי הערכת מצב וניתוח מאפיינים בפעילות המתקן.שיטת אבטחה – האופן בו יאובטח אותו המתקן וסביבתו הקרובה. גם כאן הדרישות יינתנו בהתאם לסוג המתקן ולרמת האבטחה שתיקבע לו על ידי משטרת ישראל.איש אבטחה – הינו אדם שהוכשר והוסמך על ידי חטיבת אבטחה ורישוי בהתאם להנחיות משטרת ישראל כגוף מנחה על פי החוק במדינת ישראל.אירוע חירום / אירוע קיצון – אלו למעשה אירועים או תקריות שבהם נשקפת סכנת חיים מיידית או מוחשית לחיי אדם או לפגיעה במקום המאובטח.פק"מ – פקודת קבע לאבטחת מתקן את הפקודה יש לכתוב בהתאם לרמת הרגישות במתקן והיא תיכתב ע"י מנב"ט.תיק שטח – אוגדן המכיל נתונים רבים ומפורטים על המתקן וסביבתו, מסייע למערך האבטחה, לכוחות חירום והצלה להכיר את השטח ואת המתקן על כל מרכיביו בעת אירוע חירום.גורם מאשר – מנב"ט (מנהל ביטחון) אזורי או ארצי שמאשר את תיקוף תיק פק"מ אבטחה של המתקן, בהתאם לרמת הרגישות ולדרישות שניתנו בהתאם.גורם מאשרר – הינו בעל תפקיד במערך אבטחה ורישוי, המאשרר את תיקוף פק"מ האבטחה של המתקן:בקר אבטחה ורישוי בכיר אשר עבר הסמכה לאישור פק"מ.קצין אבטחה ורישוי ברמת תחנה.קצין אבטחה ורישוי ברמת מרחב.קצין אבטחה ורישוי ברמת מחוז.
על מנת להגיש תיק פק"מ אבטחה בצורה מסודרת העומדת בכל הדרישות הניתנות ממשטרת ישראל יש לעקוב אחר מספר שלבים:איסוף נתונים של המתקן, המבנה ושיטחו מסביב, אלו יכריעו בין היתר על רמת האבטחה במקום.ניתוח של הנתונים ובהתאם להם להתאים את הערכת המצב עפ"י איום הייחוס, מודיעין, ניתוח השטח והסביבה, אופי שימוש המבנה, התייחסות לאירועים בעבר ומגבלות משאבים.בחינת תיק פק"מ אבטחה באמצעות תרגילים המושתתים על גבי מודלים ובפועל בשטח עצמו על מנת לבחון את ישימותם ושלמותם של פעולות האבטחה.הנפקת עותקים עבור גורמים שונים כמו: מוקד הביטחון של המבנה או המתקן, מנב"ט מקומי ואזורי או אפילו ארצי (בהתאם להנחיות) ומשטרת ישראל.את כל הנתונים הללו ועוד אחרים יש לאסוף ולאגד בצורה מסודרת לתיק פק"מ אבטחה שיאושר על יד  הגורמים הרלוונטיים ולכן מומלץ לפנות עוד מבעוד מועד לחברה מקצועית ואמינה על מנת שתנפיק עבורכם את תיק הפק"מ בצורה הטובה ביותר כדי שתקבלו את האישור לתיק פק"מ אבטחה ללא עיכובים.
על מנת להגיש תיק פק"מ אבטחה בצורה מסודרת העומדת בכל הדרישות הניתנות ממשטרת ישראל יש לעקוב אחר מספר שלבים:כל חברה מוסמכת או אנשי מקצוע עצמאיים שקיבלו אישור והסמכה מתמחרים את שירותיהם בצורה שונה זה מזה. על מנת שיהיה לכם קל יותר להשוות בין הצעות המחיר השונות מומלץ לבקש מנותני השירותים הצעת מחיר מפורטת ככל הניתן. כך יהיה בידכם כל המידע לו אתם זקוקים על מנת לבצע השוואה הן מבחינת המחיר והן מבחינת השירות שאתם מקבלים.מומלץ לפנות ל 2-3 חברות או אנשי מקצוע על מנת להשוות את המחירים והשירותים ולא להתפזר על יותר מידי הצעות מחיר. כך תוכלו להשיג את השירות המתאים ביותר עבורכם ועבור הנפקת תיק פק"מ אבטחה למבנה או המתקן שלכם.אנחנו חברת דרך ארץ הנדסה מתמחים בשירותי הנדסה ופתרונות שונים ללקוחותינו הרבים. אנשי הצוות המקצועיים שלנו ינפיקו עבורכם תיק פק"מ אבטחה וילוו אתכם מול הגופים השונים עד לקבלת האישור לתיק פק"מ. במידה ואתם נדרשים גם בתיק שטח, אצלנו תמצאו את כל השירותים תחת קורת גג אחת בהתאמה לצרכים שלכם כדי שתקבלו את הרישיון העסקי שלכם ללא עיכובים מיותרים ובהתאם לדרישות והנהלים הקבועים בחוק. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: