רישוי עסקים

רישוי עסקים בקלות ומהירות

רישוי עסק הוא תהליך ארוך, אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו לאורך כל התהליך ומעניקים להם שירותי הנדסה, תכנון וליווי מול הרשויות השונות תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

חוק רישוי עסקים הוא למעשה עסקים הנדרשים בצו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי). צו זה הוא למעשה היתר הניתן על ידי רשות מוסמכת המאשרת כי ניתן להפעיל את העסק בכפוף לתנאים שהיא קבעה. העסקים הנדרשים בקיום אותו צו רישוי עסקים הינם שונים זה מזה והחוקים משתנים ממדינה למדינה ועל כן חשוב לבחון כל עסק לגופו. עסקים שהפרו את תנאי רישוי העסק יחויבו בקנס וישנם מקרים שאף יופעל על העסק צו סגירה.על מנת לקבל רישוי עסקים על היזם או בעל העסק לעמוד בכל הדרישות שנקבעו על ידי הרשויות השונות, לרשום את העסק באופן תקין וכדין, לפרט ככל הניתן על ניהול העסק, על שיטות הייצור או השינוע, לפרט על המערכות ועוד פרטים רבים אחרים. מהותו של רישוי עסקים הוא להבטיח כי מתקיימים כל האמצעים והתכנונים המתאימים כדי לאפשר לעסק לפעול כראוי ובצורה תקינה.באופן כללי חוק רישוי עסקים הוא לטובת בעל העסק, עובדיו ולציבור הרחב. כבר משלב היתר הבניה נשקלים ונבחנים כל הפרמטרים על מנת להפעיל את בית העסק בצורה בטוחה עבור כולם. לשמור על בריאות העובדים והציבור, לאפשר תנאי בטיחות אופטימליים, להימנע מנקים סביבתיים העלולים להוביל לירידה באיכות חיי האזרחים ועוד. כאשר בעל עסק מקבל תעודת רישוי עסקים הוא למעשה מבטיח כי בוצעו במבנה כל המערכות והתנאים הנדרשים כולל מערכות כיבוי אש, בטיחות והצלה וכי השימוש במבנה שכזה הוא בטיחותי יותר ואמין יותר ולא פחות חשוב עומד בכל דרישות החוק.
ישנה רשימה ארוכה של עסקים הנדרשים ברישוי עסק על מנת להפעיל את העסק בצורה חוקית. ניתן למנות את העסקים על פי קבוצות עיסוק למשל: עסקים בתחום הבריאות והקוסמטיקה, עסקי חקלאות ובעלי חיים, עסקי המסעדנות והמזון, עסקי נופש וספורט, עסקים בתחום הרכב והתחבורה, שמירה ואבטחה, עסקים המשתמשים בכימיקלים ועוד רבים אחרים.כדי להיות בטוחים אם העסק שאתם מתכננים לפתוח בעל דרישת קיום צו רישוי עסקים מומלץ לבחון את הנושא עוד לפני שאתם קונים חלקת אדמה או חותמים על שכירות למקום. מכיוון שלא כל נכס מיועד לשימוש אותו אתם רוצים לעסוק ואתם עלולים למצוא את עצמכם בסירובים רבים מול הרשויות או לחילופין לבצע שינויים רבים הן במבנה והן במערכות שעלולים להוביל אתכם להוצאות גבוהות ביותר שאם הייתם יודעים עליהם עוד לפני כן לא הייתם בוחרים דווקא בשטח זה אלא מחפשים מקום טוב יותר בעל ייעוד מתאים. אם אכן מצאתם מקום המתאים לסוג העסק שלכם, עכשיו ניתן להתחיל בתכנון ולהתאים את המערכות הנדרשות לעסק שלכם. במידה ואתם משכירים מקום, זה השלב בו צריך לבחון את המערכות הקיימות ולהתאימן לעסק שלכם. בשלב הזה על בעל העסק לקבל אישורים רבים מרשויות שונות כמו תאגיד המים, מחלקת ההנדסה, שירותי כיבוי והצלה ועוד.
רישוי עסקים הינו תהליך מורכב ובעל הרבה משתנים. מומלץ להתייעץ עם מומחים כבר בשלבים הראשונים לתכנון עסק על מנת לעבור את התהליך כראוי וללא עיכובים. כדי לקבל רישיון עסק עליכם לעמוד בקריטריונים רבים עוד משלבי התכנון העסקי ועד לפתיחת העסק כולל תכנון ראוי, שימוש במערכות ייעודיות המתאימות לסוג העסק, עמידה בתנאי כבאות והצלה ועוד רבים אחרים. לכן הצעת המחיר שתקבלו על מנת לקבל רישיון עסק לעסק שלכם תלוי במספר משתנים.ראשית האם אתם נמצאים בשלבי תכנון ושיפוץ מבנה קיים או האם אתם בעלי קרקע שבה אתם מעוניינים לבנות את העסק שלכם מהיסודות. בנוסף, האם התב"ע לקרקע תואמת לעסק שלכם או שעליכם לבצע שינוי תב"ע. במקרים של שכירות מבנה למשל או ייעוד מבנה קיים יש לבחון את הנתונים בשטח ובתוך המבנה על מנת לקבל תמונה מלאה שתאפשר הגשת בקשה לרשויות המקומיות.פרמטר נוסף שמשנה את הצעת המחיר לרישוי עסק הוא גודל המבנה ומורכבות המערכות בו. מומלץ לפנות לחברה איכותית ומקצועית שיכולה לספק לכם שירותים נרחבים בתחומים שונים על מנת לעמוד בכל הדרישות שהרשויות המקומיות מציבות בפניכם. דרך ארץ הנדסה הינה חברה מובילה ומוכרת ברשויות לליווי לקוחותיהם בקבלת רישיון עסק לעסקים שונים בישראל. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
על מנת שתוכלו לקבל רישיון עסק לעסק שלכם עליכם לעמוד בתנאים מחמירים ודרישות רבות שהרשויות בישראל מציבות בפניכם. כדי לבור את התהליך באופן מהיר וחלק חשוב לבחון את נתוני השטח טרם רכישה או השכרת מבנה או שטח. לפני שאתם חותמים חוזה שכירות או רוכשים חלקת אדמה לעסק שלכם חשוב לבדוק את הנתונים במחלקת ההנדסה העירונית. הם יספקו לכם דו"ח מפורט המאפשר לכם ראשית לדעת האם השטח בו אתם רוצים את העסק שלכם מיועד לסוג עסק זה או שעליכם להתחיל בתהליך שינוי תב"ע למשל. אם מדובר בהשכרת מבנה לא תמיד משתלם לעבור את התהליך כולו או שבעל הנכס אינו מאשר שינויים אלו ולכן רצוי לבחון את הנושא מבעוד מועד.לאחר שיש בידכם את הדו"ח מומלץ לפנות לחברה מנוסה ומוכרת שתלווה אתכם לאורך התהליך היות וברישוי עסקים הרשויות השונות מציבות תנאים מחמירים ביותר על מנת לקבל את אותו רישיון מיוחל. חשוב לזכור כי פתיחת עסק הנדרש בצו רישוי עסק ללא רישיון מאושר זו עבירה על החוק. לכן לא תעגלו פינות ופנו למומחים עוד בתחילת הדרך על מנת שתעברו את התהליך בצורה מהירה ופשוטה.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: