שאיבת מי תהום

שאיבת מי תהוםעם מומחים

חשוב לפנות לחברת הנדסה מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם לאורך הפרויקט, גם עבור ביצוע בדיקת מי תהום לפרויקט עוד בטרם החפירות וכמובן להמשך הפרויקט כשיש את הצורך להיעזר באנשי מקצוע רבים. חברת דרך ארץ הנדסה בעלת ניסיון רב שנים בליווי יזמים ובעלי נכסים מהשלבים הראשונים כמו בשאיבת מי תהום, דרך התאמת האמצעים לביצוע העבודות, ליווי בירוקרטי וייעוץ מקצועי ועד לקבלת טופס 4. אנחנו מזמינים אתכם יצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

ישנן סיבות רבות בגינן אנשים מזמינים שאיבת מי תהום. אך לפני שנעסוק בהן ראוי לציין כי בישראל מרבית הבתים ברחבי ארץ למעשה מקבלים את אספקת המים באמצעות שאיבת מי תהום וכך הם מגיעים לברזים במבני מגורים, בטים פרטיים ובמבנים רבים אחרים. מי התהום הם מי שתייה עבור רבים מאתנו, עבור בעלי חיים בענף החקלאות וגם להשקיית ירקות וגידולים חקלאיים אחרים. כדי להצליח לספק את מי התהום עבור כל אחד מאלו צריך לבצע שאיבת מי תהום.ישנה סיבה נוספת ולשם כך התכנסנו כאן, באתרים שונים ברחבי הארץ צריך לבצע שאיבת מי תהום תחילה על מנת לאפשר את הגישה לאתר ולהתחיל את העבודות הנדרשות במקום. אתרי בנייה רבים בישראל מתחילים את העבודות בחפירות לעומק הקרקע על מנת לבצע את ההכנות הנדרשות כדי לאפשר את ביסוס המבנה, יציקת כלונסאות או קירות תמך עבור בניית חללים תת קרקעיים ועוד. כדי שאת העבודות הללו ניתן יהיה לבצע ללא הפרעה חשוב לרוקן את מי התהום באתר מבעוד מועד על מנת שהקרקע תתייבש לחלוטין וכך לקבלנים באתר תהיה גישה טובה ובטוחה לעבודות הבאות. שאיבת מי התהום צריכה להיות עוד לפני שמתחילים את החפירות באתר הפרויקט ויש לדאוג להרחקת המים עד לאחר שהעבודות כולן מסתיימות באתר. התהליך מתחיל מיצירת קשר עם יועץ קרקע מקצועי ומנוסה, הגשת תכניות ראשוניות שמיועדות להיתר בניה על מנת להבין את התכנון הכללי באתר, לאחר מכן יש לבצע קידוח, ליחת דגימות ולאחר מכן להגישן למעבדה. עם קבלת התוצאות ניתן להגיש את הממצאים כולל חוות הדעת ומתן הפתרונות לרשויות המקומיות והן יעניקו לכם את האישור כדי להתחיל בעבודות החפירה באתר.
בקרקעות רבות ברחבי מדינת ישראל ישנה אגירת מי תהום. אותם מי התהום משמשים אותנו בחיי היום יום. בבתים רבים אנחנו מקבלים מים בברזי הבתים ממי תהום ולכן תאגידי מים ברחבי הארץ משתמים במערכות שאיבה שונות בהתאם לסוג הקרקע ולסוג השימוש על מנת לספק את המים בצורה הטובה והבריאה ביותר. גם ענף החקלאות נהנה מטכנולוגיית שאיבת מי התהום הן להשקיית ירקות וגידולים שונים במי התהום והן עבור חיות המשק בענף. אך לאלו לרוב דואגים תאגידי המים המקומיים או אלו שיש בידיהם ההסכם באזור.הענף הבא בתור שמשתמש בשאיבת מי תהום הוא ענף הבנייה. כאן השאיבה היא למעשה פעולה הכרחית על מנת לאפשר לבצע את העבודות השונות באתר שאם היו נשארים מי התהום בקרקע לא ניתן היה לגשת לאזור על מנת לעבוד. לכן, הרבה לפני שאתם מקבלי היתר בניה עליכם להציג לרשויות המקומיות, ליועץ קרקע מוסמך את התכנון הרעיוני, הראשוני של האתר, כך ניתן יהיה לבצע את הבדיקות המתאימות לחשיפת מי תהום במידה וקיימים, להעריך את גובהם אם הם נמוכים או גבוהים (ולכך ישנה משמעות רבה לאופן ביצוע השאיבה ואם היא בכלל נדרשת לביצוע) ועוד.
תפקיד יועץ אינסטלציה לתב"ע בפרויקט שלכם הוא אחד התפקידים העיקריים והחשובים ביותר על מנת שאתם תכלו ליהנות ממבנה שמתוכנן היטב, בנוי תחת עין ביקורת לאורך שלבי העבודה ומלווה אתכם לאורך שלל השלבים הבירוקרטיים עד לקבלת טופס 4. לכן, הצעת המחיר של יועץ אינסטלציה לפרויקט שלכם יתומחר תחילה על מהם השירותים שאתם זקוקים להם בין אם מדובר על תכנון בלבד, האם התכנון כולל ליווי בבנייה ופיקוח וכו'.מחיר עבור יועץ אינסטלציה לתב"ע גם משתנה בעקבות מספר פרמטרים שונים, ראשית גודל ושל המבנה ישפיע רבות על הצעת המחיר אך גם מורכבותו של המבנה תשנה את המספרים מאוד. בנוסף לכך, סוג המערכות הנדרשות לתכנון גם כן ישפיעו על הצעת המחיר, למשל מערכות מים לחימום המבנה או לקירור מערכות טכנולוגיות, תכנון מערכות מתזי כיבוי אש או מערכות השקיה במשק חקלאי כל אלו הן מערכות מורכבות שדורשות מהיועץ תכנון נוסף ועל כן הצעתו תהיה בהתאם.מומלץ לבקש לפחות שניים או שלוש הצעות מחיר ממהנדסי אינסטלציה לתב"ע על מנת לערוך השוואת מחירים. את ההשוואה מומלץ לעשות כאשר ההצעות מפורטות וכל סעיף ברור לכם. במידה ויש לכם שאלות מומלץ לחזור אל המהנדס ולשאול את השאלות, כך אתם גם בוחנים את טיב השירות שהוא מעניק ללקוחותיו. בנוסף לכך בקשו חוות דעת מלקוחות קודמים, אין חכם כבעל ניסיון.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: