נספח פיתוח

נספח פיתוח

נספח פיתוח מאפשר לרשויות המקומיות לראות ולבחון את התכנון עבור מבנה שעתידי להיבנות בשטחיה. הנספח כולל תרשימים סביבתיים, מפות ותכניות מדידה מעודכנות, סימון מבנים, דרכים, מעברים, דרכי גישה ועוד נתונים רבים הנמצאים בשטח היום ושמתוכננים להשתנות בהתאם לתכנון המבנה שעתידים לבנות. כשמגישים בקשה להיתר בניה יש לתאר את הפרויקט בצורה מפורטת ביותר, להציג מהו סוג המבנה ומהם השימושים העתידיים במבנה, היכן יעברו התשתיות בו כולל חישובים והצגת תרשימים במידת הצורך, תכנון חניות כולל דרכי נגישות ועוד. במידה ומדובר במבנה תעשייתי, הדרישות אף רבות יותר ויש לאסוף נתונים נוספים על פי דרישת הרשויות.

הדרישות בנספח פיתוח

נספח פיתוח הינו מסמך המעניק פתרונות ונותן מענה להנחיות רבות ושונות הקשורות לסביבה מהרשויות המקומיות לפני בניית מבנה. הנספח למעשה מציג בפני הרשויות את ההשפעה של המבנה על הסביבה וגם מהצד הנגדי, השפעת הסביבה על המבנה. ההתייחסות הסביבתית מיועדת לצמצם ככל הניתן בעיות ושיבושים סביבתיים הנובעים מהמבנה ומהפעילות השוטפת המתכוננת להתקיים בו. ההתייחסות צריכה להיות תואמת לסוג פועלו של הנכס, במקרים בהם לא הוחלט סופית מה יהיה פועלו של הנכס, למי הוא מיועד ומה יהיה בו אז הרשויות המקומיות ובראשן המשרד לאיכות הסביבה דורשים עמידה בתנאים המחמירים ביותר.

הגשת נספח פיתוח

הנספח פיתוח מעניק אינפורמציה רבה לרשויות הבוחנות את כל הפרמטרים בנושא הסביבתי ולכן חשוב להתייעץ עם יועץ מקצועי, מנוסה ושירותי. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי ייעוץ נרחבים בנושא תכנון סביבתי, ואנשי הצוות שלנו הם בעלי ניסיון רב ממהנדסים, אדריכלים ועד יועצים במגוון תחומים שילוו את פרויקט הבנייה שלכם עם מתן כל השירותים הנדרשים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

כחלק בלתי נפרד מתכנון הפרויקט יש לחשוב גם על כל השיקולים הסביבתיים בפרויקט עוד בשלבים הראשונים של התכנון, מצד היזם או בעל הנכס בתכנון להיתר בניה וגם מצד הרשויות עבור תכנון הסביבה המרחבי ולאישורי תכניות פיתוח אזוריות. כדי שכל האנשים הקשורים בנושא יוכלו לבצע את התכנון בצורה האופטימלית ביותר על מנת לשמור על הסביבה יש להגיש נספח פיתוח העומד בכל הדרישות הנרחבות. על מנת שהגשת הנספח תעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים על ידי המשרד לאיכות הסביבה, כבר בשלבים הראשונים של תכנון פרויקט ועוד לפני הגשת בקשה להיתר בניה האדריכל, היזם או בעלי הנכס והיועצים השונים מגבשים את התכנון של הפרויקט על מנת שניתן יהיה להתאים את הדרישות הסביבתיות גם את רצונותיו של בעל הנכס המשקיע את הונו בעניין.  ראשית יש להגיש את הנספח למשרד לאיכות הסביבה של מכון הרישוי העירוני ולבקש את חוות הדעת הסביבתית להיתר הבניה המבוקש, רק לאחר אישורו של המשרד לאיכות הסביבה יהיה ניתן להגיש לרשות המקומית את הבקשה להיתר הבניה ועם קבלתו של היתר הבניה ניתן יהיה להתחיל את העבודות השטח. בעקבות ההמלצות של המשרד לאיכות הסביבה, יבחנו התנאים וההתניות לקבלת היתר בניה ונקיטת אמצעים למניעת מפגעים סביבתיים. כל פרויקט חייב התייחסות סביבתית על ידי שירותיהם של בעלי מקצוע מומחים שיכינו חוות דעת סביבתית להיתר, ינפיקו נספח פיתוח מפורט ושההמלצות יעוגנו בהיתר הבניה.
בנספח פיתוח ישנם פרמטרים רבים שיש לשים עליהם את הדעת ואי התייחסות לכל הנושאים הנדרשים עלול להוביל לשלילת הנספח ותידרש הגשה חוזרת (הגובלת לעיתים בעלויות נוספות) עם כל התיקונים בנושאים שיסומנו לתיקון. הרשויות המקומיות מציבות בפני מגישי בקשה להיתר בניה בירוקרטיה ארוכה ומסורבל ולכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיכולים להוביל אתכם בנחת לאישורו של נספח זה. הנספח כולל בתוכו נושאים רבים שיש לחשב, להציג ולתת מענה לבעיות שעלולות להופיע עם סיום בנייתו של המבנה ואפילו בזמן בנייתו. נספח פיתוח מאושר הינו אחד מסמכים החשובים ביותר המופיעים ברשימת הדרישות של הרשויות המקומיות לקבלת היתר בניה.המשרד לאיכות הסביבה שם דגש בשנים האחרונות על יותר ויותר פרמטרים שעל בעלי נכסים המעוניינים לקבל היתר בניה לבנייה חדשה צריכים לעמוד בהם ואפילו כאלו המבקשים לקבל היתרי בניה בעניין נכס קיים כמו למשל שינוי ייעוד הנכס או תוספות בנייה למיניהן על בעל הנכס לעמוד בקריטריונים מחמירים בהתאם לחוקים והתקנות לבניה ירוקה.  יש לכלול בנספח פיתוח את כל המפגעים העלולים להתרחש בסביבה עקב בנייתו של מבנה כזה או אחר וגם למבנה עצמו ולמשתמשי המבנה עקב מפגעים סביבתיים. בהתאם לסוג המבנה הרשויות המקומיות מציבות פרמטרים ודרישות על מנת שתקינות וייתכנות המפגעים הסביבתיים יהיו תחת הגדרות החוק והתקנות ולא יחרגו מהם. כאשר כל אלו הושגו ואושרו על ידי המשרד לאיכות הסביבה ניתן יהיה לקבל היתר בניה ולהתחיל את הפרויקט בהתאם לדרישות החוק.
על מנת להבין את מרכיבי הצעת המחיר מומלץ לפנות למספר יועצים ולבקש הצעת מחיר בהתאם לגודלו ומורכבותו של הפרויקט שלכם. חשוב להעביר כמה שיותר מידע כשאתם מבקשים הצעת מחיר, אם יש לכם תכנית רעיונית, אם ישנם תכניות ישנות וכן הלאה. כך היועץ יוכל להרכיב עבורכם הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן ומותאמת לצרכים שלכם. לאחר שתקבלו הצעות מחיר מפורטות תוכלו לערוך השוואה ביניהן וכך לבחור את היועץ במחיר המתאים ביותר עבורכם. זכרו, נספח פיתוח הינו מסמך המכיל בתוכו חישובים רבים, התייחסויות לגורמים שונים הנמצאים בשטח המבנה המתוכנן ובסביבה ההיקפית לו, בנוסף, יש צורך לקחת בחשבון גורמי טבע נוספים כמו מיקום גאוגרפי וכן הלאה. כל אלו בנוסף לייעוד המבנה, גודלו ומורכבותו משפיעים רבות על הצעת המחיר שתשלח אליכם בסופו של יום.חשוב לזכור, הנושא הסביבתי בעיניי הרשויות השונות הוא נושא חשוב ביותר ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע איכותי ובעל ניסיון רב שנים בהגשת נספח פיתוח לבעלי נכסים שונים. לכן אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר ולא בהכרח שהיקר ביותר הוא הטוב ביותר, פשוט בצעו השוואה של מחירים ושירותים שאתם מקבלים ואם אתם לא בטוחים לגבי הצעת מחיר כזו או אחרת כדאי להתקשר ולשאול.חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם נספח פיתוח מדויק ומפורט על מנת שהפרויקט שלכם יעבור את כל האישורים הנדרשים מהרשויות המקומיות.
נספח פיתוח כולל בתוכו נתונים רבים והתייחסויות רבות בעניין הנזקים הסביבתיים שעלולים להתקיים עקב בנייתו של המבנה יש להיעזר ביועץ איכותי ומקצועי עוד בשלבי תכנון הפרויקט המוקדמים ביותר. על מנת לעמוד בכל הדרישות לקבלת היתר בניה יש לפנות בהקדם האפשרי לחברה מנוסה ומקצועית שתנפיק עבורכם נספח פיתוח בהתאם לסוג הנכס שאתם מעוניינים לבנות. חשוב לזכור כי תוצאות החישובים והבדיקות שיבוצעו עלולים להשפיע על תכנון הפרויקט כולו. במידה ובמשרד לאיכות הסביבה ימצאו כי המבנה אינו עומד בדרישות הסביבתיות לא יינתן אישור לנספח ותיגררו לעיכובים.אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי, לאישור נספח פיתוח ולקבלת היתר בניה בהתאם לדרישות וללא עיכובים.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: