יועץ בטיחות

יועץ בטיחות להכנת תוכנית בטיחות אש להיתרי בנייה ורישוי עסקים, ליווי עד טופס 4

הכנת תיק שטח לפי הורת מכ"ר 503

ייעוץ בטיחות מקיף לאדריכל

ליווי וייצוג מול שירותי כבאות 

תוכנית בטיחות אש לרישיון עסק לפי מכ"ר 503

יועץ בטיחות – תהליך עבודה

כאשר תפנה אלינו לקבלת ייעוץ בטיחות אש, אנו נבקש להעריך את גודל הפרויקט באמצעות שליחת תכניות אדריכליות במייל או תיאור הפרויקט בטלפון. מהנדסי ויועצי הבטיחות שלנו יבדקו את התוכניות שלך ויאמדו את היקף העבודה הדרושה לתכנון הפרויקט בצורה היעילה והמקצועית ביותר.
בשלב זה נשלח לך הצעת מחיר מפורטת ומותאמת לפרויקט שלך ולך. לאחר שנקבל הצעת מחיר חתומה אנו נתנהל מול אדריכל הפרויקט/ מנהל הפרויקט לצורך עבודה משותפת ותכנון איכותי ומקצועי בהתאם לדרישות כיבוי אש והוראות מכ"ר.
מהנדסי הבטיחות שלנו יתכננו את הפרויקט תוך עמידה באילוצי לוח זמנים ובשיתוף פעולה עם המתכננים האחרים – יועץ פיתוח, יועץ נגישות, יועץ אינסטלציה, קונסטרוקטור ועוד.
לאחר גיבוש התכנית שתהיה מקובלת על כל הצדדים וכמובן עליך, אנו נגיש אותה לרשות הכבאות וההצלה לצורך אישור סופי.
בשלב הביצוע והפיקוח העליון אנו נלווה את הפרויקט ונבדוק שהקבלן מבצע הלכה למעשה את התכנון שלנו ונלווה אתכם עד לקבלת טופס 4.

יועץ בטיחות

תפקידו של יועץ בטיחות בעלת חשיבות עליונה ומצילת חיים, על היועץ למצוא את הפתרונות עבור הפרויקט המתוכנן ולהגיש את אותן הפתרונות למתכננים, האדריכלים ויתר בעלי המקצוע המבצעים את העבודות בשטח על מנת שיוכלו להתבצע על פי הדרישות השונות. יועץ בטיחות אחראי על סקירת סיכוני אש ובטיחות במקום, לתכנן ולחשב את הפתרונות המתאימים למקום ולערוך חישוב כמויות על מנת להמיר את כל זה לתקציב בפרויקט. בנוסף לכך על יועץ בטיחות לצמצם ולמנוע ככל הניתן נזק הן ברכוש והן בפגיעת חיי אדם העלולים להתרחש בעת שריפה מתוך המבנה ומחוצה לו.

מי צריך יועץ בטיחות?

כפי שציינו לפני כן, חשיבותו של יועץ בטיחות היא גבוהה ביותר. במידה ואתם מתכננים מבנים חדשים כמו מבני מסחר, בנייני מגורים, מוסדות חינוך, מבני תעשייה וכן הלאה, על פי חוק אתם נדרשים בייעוץ של מומחה לבטיחות אש על מנת לקבל טופס 4 או רישיון עסקי. במידה ומדובר במבנה קיים שאתם מתכננים לשנות לו את הייעוד, גם כאן עליכם להיעזר ביועץ בטיחות אש מקצועי על מנת לקבל את כל האישורים הנדרשים כדי שיהיה בשימוש בהקדם האפשרי. ישנם מקרים נוספים אחרים בהם הרשויות המקומיות דורשות התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש וגם לדרישות אלו יש להתייעץ עם יועץ בטיחות מקצועי.

מתי מומלץ לפנות ליועץ בטיחות?

מכיוון שעבודתו של יועץ בטיחות היא חשובה וגובלת עם בעלי מקצוע נוספים מהאדריכל ועד פועלים בשטח המתקינים את המערכות השונות מומלץ לפנות ליועץ בטיחות עוד בשלבי התכנון של הפרויקט על מנת שכל הנתונים הנדרשים יימסרו בשלבי התכנון הראשוני ויילקחו בחשבון בתכנונו של האדריכל ועד לשלב הכמעט סופי של הבנייה בו מותקנות המערכות השונות במבנה על ידי הפועלים השונים שעובדים בו. יועץ בטיחות מקצועי ואיכותי ילווה את הפרויקט שלכם מתחילתו, ילווה ייצג אתכם מול הבירוקרטיה מול הרשויות השונות ויבצע עבורכם בדק שיאשר את המבנה שלכם לפני קבלת טופס 4.

 

למה כל כך חשוב להיעזר ביועץ בטיחות?

ישנם מבנים המחייבים בהגשת תכניות מאושרות על ידי מערך כיבוי אש והצלה על מנת לקבל את טופס 4 למגורים או רישיון עסק לעסקים. ללא קבלת אישור זה על ידי הגורמים הרלוונטיים אתם למעשה מבזבזים הרבה מאוד כסף, משאבים וזמן יקר כי מבנים אלו ללא אישור כיבוי אש לא יימסרו לבעליהם (לא יינתן טופס 4 או רישיון עסקי). לכן מומלץ מתחילת הפרויקט לפנות ליועץ בטיחות מקצועי ואיכותי.

שאלות ותשובות

תחילתו של פרויקט בנייה הוא מורכב וארוך, אחד אנשי המקצוע שיש לקחת בחשבון הוא יועץ בטיחות אש. לא בכדי מרבית האדריכלים, מהנדסים ואנשי מקצוע נוספים מענף הבנייה פונים ליועץ בטיחות באש שמלווה אותם לאורך התהליך. עבודתו של היועץ כוללת בתוכה רבדים רבים כדי לאבטיח כי המבנה מאפשר חילוץ והצלה מהירים בשעת הצורך ושיש בו את כל האלמנטים שיכולים לסייע לכוחות החילוץ בשעת הצורך.שירותיו של יועץ בטיחות אש הינם רבים כמו לתת פתרונות בטיחות לאדריכל בשלבים השונים בתכנון הפרויקט, התאמת מערכות בטיחות בהתאם לשימוש המבנה וכמות האנשים בו בהתאם לאוכלוסייה שבו, תכנון תכנית בטיחות ואישורה ברשויות המקומיות ועד הגשת תיק בטיחות הן לכוחות ההצלה האזורי ולבעל המבנה או אחראי מטעמו.עם ליווי של יועץ בטיחות אש מקצועי ובעל ניסיון אתם למעשה מגדילים את סיכוייכם לקבל טופס 4 או רישיון עסקי (בהתאם לסוג המבנה) מהר יותר וללא עכבות, היות והוא מכיר את הדרישות ויודע איך לקבל את ההנחיות משירותי כיבוי והצלה המקומיים וכך לשלב את דרישותיהם בהתאם להנחיות הקבועות בחוק על מנת לאפשר לכם לקבל את האישורים הנדרשים למבנה שלכם.
בחירתו של יועץ בטיחות אש שילווה את הפרויקט מומלץ לעשות עוד בשלבים הראשוניים (בערך עם בחירתו של אדריכל לפרויקט שלכם). ליווי מההתחלה יכול להניב תוצאות טובות יותר עם כמה שפחות בלת"מים ותיקונים בהמשך הדרך. החלק מהמקרים נדרש היועץ לקבל בתחילה את הנחיות מכוחות כיבוי וההצלה האזורי ולאחר מכן לשבת עם האדריכל כדי להשתית את המערכות הנדרשות בתכניות השונות. וזאת על מנת לבצע עבודה טובה פעם אחת ולא לתקן טעויות או להשלים נתונים שיתגלו כי חסרים.בנוסף לתוכנית בטיחות אש ניתן להזמין מהיועץ הנפקה של תיק שטח במקרים בהם צריך אחד (לא כל מבנה נדרש בתיק שטח ). תיק שטח הוא למעשה אוגדן שמכיל בתוכו את כל דרכי החילוץ מהמבנה, מיקומם של דלתות ופתחי חירום ויציאה וגם ציון מיקום המתזים, מטפי כיבוי אש, גלגלוני כיבוי אש ועוד. חשוב לדעת, אמנם לא כל מבנה נדרש בתיק שטח אך אלו הנדרשים לאחד כזה מחויבים להחתים את כוחות ההצלה לקבלת טופס 4 או רישיון עסקי.אחריותו של יועץ בטיחות אש היא רבה מאוד, הוא אחראי על השמירה של הדיירים או העובדים במבנה מפני אירועי שריפה ואירועי חירום אחרים. בקיום כל החוקים והדרישות ניתן לעובדים והדיירים של המבנה לשהות בו בבטחה וללא חשש. על כן שמדובר בנושא של חיים ומוות התייעצות עם יועץ בטיחות אש אינה בגדר המלצה בלבד אלא נדרשת על פי חוק.
יועצי בטיחות אש מציעים את שירותיהם במחירים שונים ומגוונים זה מזה וזאת מכמה סיבות. הראשונה, הינה הניסיון שכל אחד מיועצי בטיחות באש מגיע אתו. ישנם אלו החדשים בתחום יחסים והם מנסים לצבור את ניסיונם על גבי הלקוחות הראשונים שיוכלו להשיג ויהיו מוכנים שתשלמו להם מחיר נמוך יחסית. זכרו, אחריותו של יועץ בטיחות הינה אחריות כבדה מאוד ועליכם לבחור ביועץ בטיחות באש מנוסה ומקצועי שיצמא למבנה שלכם את כל הפתרונות הנדרשים להתנהלות יום יומית תקינה ושגרתית במבנה.הסיבה השנייה שבגללה המחירים שונים היא התמחות. ישנם יועצי בטיחות אש שהחליטו בתחילת דרכם שהם פונים לנישה העסקית, מבנה תעשיה, בתי מסחר וכן הלאה. אם הם שנים עוסקים בתחום והם צברו ניסיון מוכח בעבודה משותפת עם אדריכלים שמתעסקים רק בתכנון מבנים עסקיים, בתעשייה וכו' אם יפנה אליהם מישהו המעוניין בשירותי יועץ מומחה לנישה מחירו עלול להיות גבוה משל יועץ אחר.הדרך הטובה ביותר להשיג מחיר משתלם ומקצועיות מעל הכול היא לבחור במשרד המספק שירותים שונים של יועצים בענף הבנייה ואצלם תוכלו לקבל גם הצעת מחיר אטרקטיבית וגם מקצועיות של כמה וכמה יועצים בו זמנית, גם אם אינכם רואים זאת ויזואלית הם יכולים להתייעץ זה עם זה במשרדיהם – מאחורי הקלעים על מנת להתייעץ עם עוד מומחים כדי לתת לכם את הפתרונות הטובים ביותר עבורכם.
בחירתו של יועץ בטיחות באש היא בחירה בעלת אחריות גדולה ביותר. הבחירה יכולה להשפיע על התקדמות לוחות הזמנים של הפרויקט שלכם, ביצוע של עבודות בשטח ועד לקבלת אישור אכלוס או רישיון עסק. לכן מומלץ לפנות זמן ולא לעשות בחירות פזיזות בבחירתו של יועץ בטיחות אש לפרויקט שלכם.אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לבדוק לפני שאתם סוגרים חוזה עם יועץ בטיחות אש לפרויקט שלכם הוא המקצועיות היועץ. תהליך הבנייה גם ככה ארוך ומורכב ואתם רוצים שביצוע השלבים החשובים כל כך בבנייה ילוו על ידי איש מקצועי ואיכותי שיוכל לתת לכם את המענה בשעת הצורך או הפתרונות הנדרשים במצבים השונים.יועץ בטיחות אש שילווה את הפרויקט שלכם בן היתר יעבוד גם בצמוד לאדריכל הפרויקט. חשוב לוודא כי מערכת היחסים בין היועצים השונים המתכננים, האדריכלים וכו' תתנהל בצורה טובה ומפרגנת כך שבסופו של תהליך אתם תהיו מרוצים הן מהתוצאה והן מהתהליך.טיפ חשוב, יועץ בטיחות אש המגיע ממשרד מקצועי שיש בו יועצים בתחומים שונים בענף הבנייה יכול להיות הפתרון המושם עבורכם. תחת קורת גג אחת אתם יכולים למצוא את כל השירותים אותם אתם צריכים לפרויקט שלכם. אם אתם מעוניינים ביועץ בטיחות באש לפרויקט שלכם אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

מה כולל השירות של יועץ בטיחות?

עריכת תוכנית בטיחות אש
על בסיס הדרישות העדכניות של הרשות הארצית לכבאות והצלה ובפרט הוראות מפקד כבאות ראשי 503.

הכנת תיק שטח
במבנים שעבורם נדרשת הגשת תיק שטח כתנאי הכרחי לקבלת ההיתרים הרלוונטיים, יועץ הבטיחות מכין גם אותו. תיק שטח כולל תיאור מפורט, מדויק וקל להבנה של פריסת אמצעי כיבוי האש, דרכי הגישה למבנה, כניסות, יציאות, מיקומי מערכות רגישות (חשמל, גז, חומרי מסוכנים) ועוד.

ייעוץ מקיף
בנוגע לכל היבטי הבטיחות בפרויקט.

ליווי הפרויקט
כדי לוודא יישום נכון של התוכניות בהיבט הבטיחותי.

התנהלות מול הרשות הארצית לכבאות והצלה
על-מנת לקבל את האישורים הרלוונטיים (רישיון עסק / טופס 4) בהקדם האפשרי.

יועץ בטיחות  – ניסיון יקר ערך ועמידה בכל לוח זמנים

על-מנת לספק את כל השירותים הנ"ל ברמה הגבוהה ביותר, יועץ בטיחות חייב להיות בעל ניסיון רחב היקף בסוגים שונים של פרויקטים – בנייני דירות רבי קומות, תמ"א 38 ופינוי בינוי, הקמת מוסדות ציבור, מבנים לתעשייה וכו'. חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירותי תכנון הנדסי כבר למעלה מ-20 שנה, ובין הלקוחות שלה ניתן למצוא גופים מהמובילים בארץ – רמי לוי, חברת חשמל, איקאה, רכבת ישראל, עיריית כפר סבא, מדעטק וכן שלל חברות בנייה גדולות. השירות מתאפיין ביעילות גבוהה כך שמובטחת לכם עמידה בכל לוח זמנים, צפוף ככל שיהיה, כמובן לא על חשבון הבטיחות. מהנדסי דרך ארץ הנדסה בע"מ אמונים גם על עבודת צוות ושיתופי פעולה פוריים עם נשות ואנשי המקצוע האחרים שאחראים על הפרויקט.

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: