לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

ספירת תנועה

ספירת תנועה לצורך תכנון נכון של הסדרי
תנועה ושיפור הבטיחות
קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

ספירת תנועה

ספירת תנועה מאפשרת להבין אילו כלי רכב משתמשים בדרך, כמות כלי הרכב וכך ניתן לתכנן צמתים, כבישים, מעגלי תנועה וכן הלאה. ישנן ספירות תנועה המאפשרות לנו לקבל מידע על הולכי רגל או רוכבי אופניים המשתמשים בדרכים וכך לתכנן מערכי תנועה יעילים וטובים יותר על מנת להקטין את העומסים בשימוש הדרכים השונות. למעשה ספירת תנועה מהווה בסיס לתכנון הנדסי של דרכים שונות וכבישים רבים ברחבי הארץ. הספירה מתבצעת בחלוקה לאזורים כשלמעשה לכל קטע דרך מתבצעת ספירה נפרדת. שך שניתן לקבל את המידע הרלוונטי על השימוש בדרך, לשקול את כדאיות הרחבת הכביש ותכנון מערך כבישים חדש על מנת להקל בעומסים. בספירת תנועה ניתן לחשוב על פתרונות יעילים לפתיחת כבישים חדשים, יצירת מדרכות להולכי רגל ורוחב המדרכה, מסלולי אופניים וכך מאפשרת יצירת מודלים תחבורתיים זורמים יותר.

מדידה תנועה בזמנים שונים

בספירת תנועה מודדים בזמנים שונים לאורך היום. על מנת לקבל תמונת מצב איכותית יותר יש צורך להבין מה הם הזמנים העמוסים יותר בהם אנשים נמצאים על קטעי הדרך בשעות העומס ואיך ניתן ליעל את השימוש בקטעים אלו. היום מרבית הדרישות לספירת תנועה נדרשות עם תיעוד מצולם, אם בעבר היה הצורך להציב סוקרים לאורך הדרך בצמתים או רמזורים שיספרו את התנועה היום הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לבצע ספירת תנעה בצורה פשוטה יותר ומדויקת יותר.

דרך ארץ הנדסה – ניסיון מעל 20 שנה

בתכנון הסביבתי של השטח בו אתם רוצים לבנות סקר עצים יעניק לכם את המידע אם אתם יכולים להזיז עץ, לקרות עץ ולשתול אחר במקומו או שרק לעקור עץ מת. לכל אלו ישנן השלכות כלכליות שכן ככל שדירוג העץ גבוה יותר העלויות בגין השינויים גבוהות יותר. צריכים סקר עצים להיתר בניה? חברת דרך ארץ הנדסה מזמינה אתכם ליצור קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

 

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –ספירת תנועה

מה זה ספירת תנועה?

הכלי המרכזי בתכנון תחבורה ובהנדסת תנועה הינו ספירת תנועה. גורמים שונים נעזרים בנתוני הספירות על מנת לתכנן הסדרי תנועה, עדכון פעולות הרמזורים, לערוך בדיקות תחבורתיות, לשפר את הבטיחות בדרכים כשמטרת כל אלו יחד לשפר את השירות הניתן למשתמשי הדרך. ספירת תנועה מתבצעת למטרות שונות ונדרשת על ידי גורמים שונים כמו תאגידי משרדים, צוותי תכניות אב וכמובן רשויות מקומיות ברחבי הארץ. את ספירת התנועה יש להתאים לכל מטרה לשמה היא מוזמנת. הספירה הינה כלי גמיש המאפשר לדלות מידע רב המשתנה בהתאם לזמנים וצרכים נוספים על מנת לקבל תמונה שלמה.

את ספירת התנועה יש להגיש על פי ההנחיות הנדרשות ממשרד התחבורה ובטיחות בדרכים על מנת שהנתונים יהיו נגישים לכל גורמי התכנון השונים. נתוני ספירת תנועה נאספים על ידי גורמים שונים על מנת לתכנן הסדרי תנועה ושיפור הבטיחות, קידום ותכנון פרויקטים שונים ועוד. ספירות וסקרי תנועה מתמקדות לרוב בתנועת כלי רכב שונים בכבישים אולם נדרשות גם לצרכי תכנון שונים ועל כן ישנם גם ספירות תנועה הסופרות תנועת הולכי רגל או רוכבי אופניים. השוני בין הספירות השונות מצריך גישה נוחה לנתונים המוצגים ובהירותם, זאת על מנת לאפשר שימוש בנתונים אלו לכל גורם הזקוק להם.

מהם ההגדרות והמושגים לספירת תנועה?

קיימים מספר סוגים של ספירות וסקרי תנועה שנועדו למדוד פעילות בדרך.

 • ספירת תנועה מודדת את נפח התנועה על הכביש. למעשה בספירה זו נמדדים כמות כלי הרכב המשתמשים בקטע דרך מסוימת בזמן מוגדר מראש. ספירת תנועה מתבצעת באמצעים שונים מספירה ידנית בה ניצבים סוקרים והם סופרים את כלי הרכב העוברים במקטע הדרך ועד שימוש טכנולוגי המבוסס על חיישנים או תיעוד במצלמות.
 • ספירה נקודתית אלו ספירות המתייחסות לזרימת התנועה בנקודה מסוימת. כמו ספירות צומת או ספירות חתך.
 • ספירה מרחבית בשמה המוכר יותר סקר תנועה ולא ספירת תנועה מקרה זה הספירה מתייחסת לתנועה שעוברת במספר נקודות, למשל סקר חגורה.
 • ספירת צומת בספירה זו נמדד נפח התנועה לפי פנייה בצומת. כל פנייה מוגדרת מזרוע נכנסת ומזרוע יציאה. הכוונה להיכן התנועה נכנסת לצומת לאן היא יוצאת מהצומת. ישנם קרים שנדרשת גם ספירת פניות הפרסה בצומת.
 • ספירת חתך ספירת חתך הוזכרה בספירה נקודתית, זו ספירה המודדת את התנועה החוצה חתך דמיוני המחלק את הדרך בנקודה מסוימת. בספירת חתך מודדים לפי כיוון הנסיעה.
 • ספירה אד – הוק במקרים בהם נדרשת ספירת תנועה לצורך מסוים ובדרך כלל באופן חד פעמי. הספירות הללו לרוב קצרות מ 24 שעות ושמן הוויראלי הוא "ספירות קצרות".
 • ספירה רציפה להבדיל מספירת אד – הוק כאן מדובר על ספירה הנמשכת לפרק זמן ממושך לא יותר משנה. במידה ופרק הזמן לשנה שלמה זו תהיה מדידה שנתית.
 • ספירה מסווגת זו ספירה הבוחנת את סוגי הרכבים השונים העוברים בדרך.
 • סקר מהירות ישנם כמה סקרי מהירויות שונים: מהירות נקודתית, מהירות במרחב או רכב נע. 3 סקרים אלו בוחנים את מהירות התנועה.
 • סקר אורך תור בסקר זה נמדד אורך התור הנגרם בשל רמזורים ומתייחסת להצטברות כלי הרכב לפני שינוי האור לירוק.
 • סקר חגורה הסקר מאפשר איסוף נתונים לאורך "חגורה". הכוונה לקו דמיוני סגור המכסה אזור מסוים. בסקר נמדד נפח התנועה שחוצה את החגורה ואוסף נתונים ממספר ספירות תנועה נקודתיות.

חשוב לציין שנתוני הרכבים הנעים בדרך לאורך הספירה אינם נשמרים במערכת אלא רק נתונים כמותיים של מספר הרכבים. ישנם עוד סוגים לספירות תנועה ומושגים רבים נוספים אך ריכזנו כאן עבורכם את העיקריים ביותר הנדרשים ממשרדים, תאגידים וגופים שונים ברחבי הארץ.

כמה עולה ספירת תנועה?

במרבית המקרים ספירת תנועה מתבצעת בהגשת הצעה למכרז. החברה המבקשת עורכת מכרז ואוספת הצעות שונות ומפורטות. גובה ההצעה מורכבת מחישובים רבים המרכיבים את ההצעה לאחת. מיקום ספירת התנועה, דרישות הספירה עצמה, העם גוללת סקרים נוספים, כמה שעות נדרש לסקירת הכבישים או הדרכים, בכמה מקטעים מדובר וכן הלאה. בנוסף לכל אלו ישנו תמחור בגין פיענוח הנתונים והטמעתם בקובץ אקסל מסודר וכמובן תמחור בעבור שעות עבודתו של הסוקר.

במקרה וגם אתם צריכים ספירת תנועה או סקרי תנועה ספציפיים, חברת דרך ארץ הנדסה מתמחה בשירותים הנדסיים כולל ספירת תנועה וסקרי תנועה שונים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. 

ספירת תנועה הינה עבודה מדויקת שמטרתה לשפר וליעל את השימוש בדרכים עירוניות ובין – עירוניות, לעיתים נמשכת מספר שבועות ולעיתים מספר חודשים. על מנת להשיג ספירת תנועה טובה ואיכותית יש לפנות לאנשי מקצוע מיומנים ואמינים.

כמה עולה סקר עצים?

ישנם מספר אנשי מקצוע שיכולים להגיש סקר עצים. אגרונום, אדריכל נוף, אקולוג או הנדסאי נוף הרשומים במאגר מומחים תקף של פקיד היערות במשרד החקלאות או מאושר על ידי פקיד היערות הרלוונטי הם אלו היכולים להגיש סקר עצים. שכר הטרחה משתנה מסוקר לסוקר, המחיר משתנה בהתאם לניסיונו של הסוקר (אגרונום, אדריכל נוף וכן הלאה) במוניטין של אותו סוקר, בנוסף במרחק שעל הסוקר לעשות על מנת לבקר בשטח ועוד.

התשלום לסוקר יכולה להיות העלות הקטנה שעליכם לדאוג ממנה. ישנם מצבים שבהם העצים הנמצאים בשטח הם יקרי ערך הן מבחינה סביבתית והן מבחינת ערכם הכספי וכאן ניתן להגיע לעלויות גבוהות. ככל שעץ בריא יותר גדול יותר ובוגר יותר ערכו עולה וכמובן שגם סוגו של העץ משפיע על העלויות במקרים של כריתת עצים או העתקת מיקומם.

על תוצאות הסקר יש לכם פחות שליטה, על מה כן יש לכם? על מחיר הסוקר. מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר מסוקרים שונים, על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר עבורכם. חשוב לזכור הזול ביותר לא בהכרח יעניק לכם את התוצאה הרצויה והיא קבלת היתר בניה ללא עיכובים. ערכו השוואה בין הסוקרים השונים וודאו כי הצעת המחיר כוללת את כל הפרמטרים הנדרשים כמו הגשת שרטוטים המציינים את מיקומי העצים ומספורם על תכנית מדידה ממודד, הגשת מסמכים וטבלת סקר עצים מפורטת כמובן לרשות השונות.

מתי נכון להזמין ספירת תנועה?

היות וספירת תנועה יכולה להימשך זמן רב מומלץ לפנות לסוקרים בשלב מוקדם ככל הניתן. את הנתונים שהצטברו יש לאגד בקובץ מסודר ובנוסף לכך להציג צילומים ועזרים נוספים באמצעותם התבצעה הספירה. על מנת שלא יגרמו עיכובים מיותרים מומלץ להגיש בקשה עם קבלת הידיעה בדרישת ספירת תנועה.

זכרו, ישנן ספירות הנמשכות חודשים רבים ועל כן מומלץ להיערך לכך בהתאם. מציאת גורם מוסמך לביצוע ספירת תנועה לצרכים שלכם יכולה להימשך זמן מה שכן אם אתם מפנים למכרז עד שתתקבל החלטה יעבור זמן ובנוסף זמן ביצוע הספירות בהתאם לדרישות.

חברת דרך ארץ הנדסה בעלי ניסיון רב בספירות תנועה לגופים שונים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם עם הצעה מפורטת לספירת תנועה בהתאם לדרישות ולצרכים שלכם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram