אישור משרד הבריאות

לעבור את הבירוקרטיה בקלות

תכנון, בנייה וקבלת רישיון לעסק זה לא פשוט וכדי לעמוד בכל הדרישות שהמשרדים השונים מציבים לפנינו עלינו להיות מוכנים עם כל האישורים, התכניות, המסמכים והדו"חות שעלינו להעביר להן כדי לקבל את רישיון יצרן משרד הבריאות או רישיון עסק מזון בהתאם לעסק שלכם. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מובילים עסקים רבים לקבלת הרישיונות הנדרשים להם כדי להריץ את העסק שלהם בהצלחה עם כל האישורים הנדרשים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

הרשויות השונות מציבות בפני יזמים ובעלי עסקים מכשולים לא מעטים בדרך לקבלת רישיון עסק בכלל ולקבלת רישיון עסק מזון בפרט. אך לא רק לאלו הרשויות מקשות את התהליך אלא גם למפעלים ויצרנים הנדרשים באישור יצרן משרד הבריאות בתחומים שונים מתחום הקוסמטיקה ועד ענף התרופות כשבניהם עוד תחומים ועסקים רבים אחרים.אישור משרד הבריאות הוא למעשה תעודה ה מאשרת כי המפעל או העסק עברו את הביקורות השונות של משרד הבריאות ולאחר שבית העסק עמד בכל הדרישות ועבר את כל הבדיקות המחמירות הוא קיבל את האישור שמוכיח כי הוא עומד בתנאים המחמירים ושמוצריו נבדקו באיכותם מבחינה בריאותית ככשירים לשימוש בישראל.חשיבות האישור מבחינת עסקים רבים הוא תחילה לעבוד בצורה חוקית במדינת ישראל, למשל, עסקים בענף המזון אינם יכולים למכור את מוצרי המזון שלהם ללא אישור משרד הבריאות. בענף הטיפוח למשל, אם העסק מיצר תמרוק כזה או אחר ברגע שיש לו את החותמת של משרד הבריאות משמע שהוא נבדק והוא תחת השגחה ואינו מוצר שלא יודעים מהו מכיל.אישור משרד הבריאות עובר גלגולים רבים עד שהוא ניתן לבעל העסק. השלב הראשון אפילו עוד לפני שישנו עסק בכלל, אם אתם לקראת בקשת היתר בנייה לבניית העסק שתמיד חלמתם לפתוח ואתם נדרשים לקבל את אישור משרד הבריאות כדי לקבל רישיון עסק או רישיון יצרן עליכם להתחיל את ההתנהלות הבירוקרטית מול משרד הבריאות עוד בשלבי בקשת הבקשה להיתר בנייה.
היות וישנם כל כך הרבה עסקים שונים שנדרשים באישור משרד הבריאות על מנת שיוכלו לפעול על פי החוק במדינת ישראל ולהעניק לאוכלוסייה מוצרים איכותיים בעלי תווית מאשרת כי מוצריהם נבדקו ואושרו על ידי משרד הבריאות. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים:תעשיית המזון – על כל עסק מתעשיית המזון חייב באישור משרד הבריאות על מנת לעבוד עם רישיון עסק. מסעדות, בתי קפה, קיוסקים, מעדניות, מבשלות בירה, יקבים, מחלבות, מאפיות, קונדיטוריות, קצביות לולי תרנגולים, מגדלי חקלאות מזון ועוד. בנוסף לכל אלו ישנם המפעלי המזון כמו מפעלי קמח, מחסני מזון, יצרני מזון שונים כמו מפעלי קופסאות שימורי ועד למארזים קפואים, מפעלי רטבים ועוד הרשימה ארוכה. גם אלו העוסקים בהובלת מזון נדרשים להחזיק באישור משרד הבריאות על מנת לעבוד כחוק.רישיון יצרן – אם רשימת העסקים בתעשיית המזון הייתה ארוכה, כאן הרשימה ארוכה אף יותר ומתייחסת לענפים שונים בתעשייה. למשל: יצרני תרופות, יצרני תכשירים בריאותיים, ענף ההומאופתיה, שימוש במכשירים פולטי קרינה, פיקוח על אמבולנסים פרטיים, מוצרי תינוקות, יצרני תמרוקים ומוצרי טיפוח שונים ועוד רבים אחרים.כדי לעמוד בכל הדרישות של משרד הבריאות עליכם להוכיח כי המבנה עומד בכל התקנים, המערכות המבנה עומדות על פי כל הדרישות, הבדיקות שבוצעו בשטח עברו את כל הסעיפים וכאשר הבודק מאשר כי כל התנאים מתקיימים על פי הנהלים יינתן אישור יצרן משרד הבריאות.
אישור משרד הבריאות כולל בתוכו כל כך הרבה סעיפים ובדיקות כאשר כל מקרה נבדק לגופו וכמו כן גם הדרישות משתנות בהתאם לסוג העסק, מיקומו, גודלו ועוד. חשיבות אישור משרד הבריאות גבוה ביותר וזאת משום שהציבור יכול להיות בטוח כי המוצרים הללו נבדקו על ידי גוף אחראי ומוסמך שנתן את חתימתו כי המוצרים נבדקו והם עומדים בתנאים הבריאותיים המחמירים של משרד הבריאות.הצעת המחיר תהיה מורכבת ממספר פרמטרים שונים ולכן לא ניתן להציע שירות במחיר גלובלי. המחיר משתנה בהתאם לסוג המפעל או בית העסק, למשל מפעל ליצור מוצרי תינוקות בעל דרישות מחמירות הרבה יותר ממפעל לתמרוקים, בנוסף יבחן לגודל המפעל או בית העסק, מורכבות המערכות הפועלות בו, כמות המוצרים הנדרשים לבדיקה גודל אזור האחסון ושיטת האחסון במפעל או בבית העסק, גודל צוות העובדים ואופי העבודה וכמו כן מורכבות המבנה ותכנונו.מומלץ לערוך סקר שוק לפני שסוגרים עם יועץ שילווה את התהליך עבורכם. בסקר חשוב לבחון את ניסיונו של היועץ, תחום התמחותו ומומלץ לבדוק המלצות. היות וישנה אחריות מאוד גדולה על היועץ חשוב לבחור באיש מקצוע מיומן, אחראי, שמכיר את כל הנהלים והדרישות על פי משרד הבריאות.אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו השונים ברחבי לאורך התהליך עד לקבלת אישור משרד הבריאות בין אם עבור רישיון עסק מזון / חידושו או לרישיון יצרן. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם עם כל הפרטים בהתאם לצרכים שלכם.
רצוי לפנות ליועץ במעוד מועד על מנת ללוות את העסק שלכם בתהליך רישיון עסק מזון או רישיון יצרן. אם אתם בעלי עסק שיים ונדרשתם לחדש את רישיון העסק עליכם לפנות ליועץ מנוסה בהקדם האפשרי על מנת שאישור הרישיון החדש בעל התוקף החדש ימשיך את הרישיון הנוכחי ואתם תוכלו להמשיך לנהל את העסק ללא כל מפריע. אם אתם מתכננים בניית עסק חדש מומלץ להיעזר ביועץ מבעוד מועד עוד בשלב חיפוש השטח עליו ייבנה העסק.תהליך קבלת רישיון מלווה בכמה שלבים כאשר הראשון הוא זיהוי המקום הטוב ביותר, לאחר מכן תכנון המבנה לקראת בקשה להיתר בנייה ואלו צריכים להיות מגובים באישורים רבים בין היתר של משרד הבריאות. לאחר שיינתן היתר הבנייה היועץ ילווה את הפרויקט לכל הדרך על מנת להתאים את התכנון לביצוע. בסופה של הבנייה יבוצעו ביקורות שיאשרו כל התכנון בוצע בהצלחה ובסופו של התהליך יינתן אישור משרד הבריאות לבית העסק.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: