סקר אקולוגי

סקר אקולוגי בקלות ומהירות

לא בכל פרויקט פיתוח נדרשים לבצע סקרים אקולוגיים. במידה ונדרשתם להציג סקר אקולוגי לרשויות אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם לפנות אלינו בהקדם האפשרי על מנת שנקבל את הנתונים מהמשרדים השונים ואת הדרישות מהרשויות הרלוונטיות על מנת שנוכל לצאת לדרך.

שאלות ותשובות

ישנם סוגים שונים של סקרים אקולוגיים, באופן עקרוני כל הסקרים האקולוגיים עוסקים בנושא או בכמה נושאים הקשורים לרישום אקולוגי. למשל ישנו יזם המעוניין להוציא פרויקט חדש על מגרש פתוח. היזם קיבל כחלק מרשימת תכניות וסקרים שעליו להגיש לרשויות גם סקר אקולוגי שמציג בפני הרשויות כמה מבלי החיים הנמצאים באזור על פי הגדרת הרשויות ולכמה זמן הסקר צריך להציג את הנתונים. זאת אומרת שהרשות יכולה לבקש מעקב אחר בעלי החיים בשטח כנתונים המתאימים לזמן ההגשה של התכניות והסקרים כנדרש או לחילופין מעקב של מספר שנים וזאת למשל החברה להגנת הטבע עושה באופן שוטף על מנת לסקור את החיים והצמחים ברחבי הארץ.את הסקר האקולוגי חייב לבצע איש מקצוע מוסמך שמכיר את הנהלים ואת הנתונים שצריך להגיש לרשויות המקומיות. אלו הדורשים בסקר מקפידים מאוד על כל הנתונים שיופיעו בצורה ברורה כולל טבלאות והסברים לפי הצורך. מומלץ לפנות לחברה מנוסה ואיכותית שתוכל לפעול עבור הפרויקט שלכם בהקדם האפשרי על מנת שתוכלו להתקדם בו ללא עיכובים. אנחנו בדרך ארץ מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.תפקידו של הסקר האקולוגי לשמור על הטבע שסביבנו, לאפשר לנו לחיות בסביבה יחד עם בעלי החיים והצמחים הקיימים בסביבה. לכן, ישנם סוגים שונים ורבים לסקרים אקולוגיים ואת ההחלטה מקבלות הרשויות המקומיות בהתאם לסוג הפרויקט , השטח המדובר והחיים הקיימים באזור.
פרויקטים רבים ברחבי הארץ נדרשו להגיש סקר אקולוגי לפני שיכלו להוציא תכניות רעיוניות על מנת להתחיל את הפרויקט. כל מקרה נבדק לגופו בהתאם לחוקים והנהלים הקיימים ברשות וכמובן שכפופים לחוקי הבניה. למשל, יזם שמעוניין לבנות מלון בוטיק על חוף הים או בקרבתו של החוף נדרש להגיש סקר אקולוגי בהתאם לאזור שיכלול גם את החיים בים וביבשה, גם הצמחים ביבשה וגם בים כמו האלמוגים, למעשה יהיה עליו להציג בסקר את הכמות ואת הסוגים החיים באזור המדובר, ורק לאחר מכן יתאפשר דיון בנושא הפרויקט שהוא מעוניין להוציא לפועל.במקרה אחר, סקר אקולוגי נדרש על ידי חקלאים רבים, אנשי תעשייה ועוד רבים אחרים. מיקומו של העסק כולל צורת תפעול העסק וההתנהלות בו עיתים רבות מצריכה בהוצאת סקר אקולוגי תקופתי וזאת על מנת להוכיח כי החיים ו/או הצמחים החיים באזור אינם נפגעים בעקבות הפעילות המתקיימת בסביבה.אם אינכם בטוחים אם אתם צריכים ייעוץ אקולוגי, אם נתבקשתם להגיש סקר אקולוגי מהרשויות המטפלות בתיקכם מומלץ לא להמתין רבות וליצור קשר עם אנשי מקצוע איכותיים שיכולים לספק לכם את הסקר המקצועי והאמין ביותר שמכיר את הנהלים והתקנות של הרשויות הבודקות. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים בהגשת סקר אקולוגי וסקרים רבים אחרים על מנת שיתקדמו צעד נוסף בפרויקט שלהם.
עלות סקר אקולוגי משתנה בהתאם לרישומים רבים שיש לכלול בסקר. ישנם סקרים המכסים שטח גאוגרפי קטן יחסית וישנם החולשים על שטחי ענק. ישנם מקרים בהם נדרש שימוש במכשור מיוחד ואילו במקרים אחרים נדרשת מיומנות אחרת כמו צלילה וכדומה. על כל פנים מומלץ לפנות ליועץ אקולוגי מנוסה ואחראי שיספק לכם הצעת מחיר הוגנת ובהתאם לצרכים בסקר שלכם.לפני שחותמים חוזה עם יועץ אקולוגי מומלץ לבקש חוות דעת. לא כל אחד נדרש להגיש סקר אקולוגי, לכן מומלץ לבקש ממליצים, לבקש מכל יועץ אקולוגי לפחות ממליץ אחד או שניים לצורך ההשוואה. אם יועץ אקולוגי אחד זול במיוחד אך לא סיפק ללקוחותיו בעבר את הסקר כנדרש אתם בוודאי תרצו לדעת על כך עוד לפני שתחתמו איתו חוזה ותשלמו לו על חשבון או בכלל על כל העבודה. אם יועץ אקולוגי אחר אמין ואחראי מספק לכם סקר ממצה וטוב בהתאם לדרישת הרשויות אתם בהחלט תשמחו לפנות לאחד כזה כבר בהתחלה.דבר אחרון שחשוב לבחון זה את הצעת המחיר, ערכו השוואה בין לפחות שניים או שלושה יועצים שונים וזאת על מנת להבין מהיא הצעה הוגנת אל מול הצעה זולה במיוחד. במקרה וקיבלתם הצעת מחיר זולה במיוחד הטילו ספק בהצעה ובדקו אם אתם מקבלים את כל מה שאתם צריכים על מנת לקבל סקר אקולוגי תחום ומוכר ברשויות או שיהיה עליכם לשלם לגורמים נוספים ואלמנטים אחרים לאורך הדרך.
הטבע שסביבנו חשוב לנו מאוד וגם עבור הרשויות המקומיות שנמסות לשמור עליו בכל דרך אפשרית. היום עם המודעות שהולכת וגוברת המשרדים השונים משלבים מהלכים יחד ומאלצים יזמים ובעלי עסקים רבים להנפיק סקר אקולוגי לפני ולאורך חיי בית העסק שלהם. לכן, אם נדרשתם בסקר אקולוגי אתם לא לבד, אנחנו בדרך ארץ הנדסה נשמח לשתף אתכם על התהליך ועל אופן הכנתו של הסקר בהתאם לפרויקט שלכם.ראשית בצעו סקר קטן בעצמכם על יועצים אקולוגיים, על ניסיונם והצעת המחיר שלהם. שנית, בקשו לקבל חוות דעת של לקוחות קודמים והם יכלו לספר לכם על החוויה שעברו עם היועץ או החברה ממנה לקחו את השירותים לסקר אקולוגי.היעזרו בשירתי חברה הנדסית מקצועית ואמינה. אנחנו בדרך ארץ מספקים ללקוחותינו ברחבי הארץ שירותים הנדסיים בתחומים רבים ומגוונים תחת קורת גג אחת. צוות המומחים שלנו מונה יועצים אקולוגיים, אגרונומים, אדריכלי נוף ועוד שורה של מהנדסים מקצועיים ומנוסים שילוו את הפרויקט שלכם לכל אורך הדרך מתחילתו ועד סופו. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: