נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה לתב"ע

כאשר מגישים לרשות ממשלתית או לרשות העירונית תכנון מחודש של דרכי התנועה שבשטחה יש להציג בפני הרשות הרלוונטית נתונים רבים ונתמכים בתכניות, תרשימים, נספחים וטבלאות רבות. דף נפקד ליועץ תנועה לתב"ע הינו קובץ מסמכים המורכב מנתונים רבים כולל אנשי מקצוע מגוונים הרי לכל דרך ישנו הצורך להתייחס גם לתשתיות החשמל בדרך כמו תאורת רחוב או הדרך, תכנון ניקוזים בצורה ראויה על מנת למנוע הצפות בדרך, וגם העומסים הצפויים להיות על אותה הדרך. יש צורך להבין מי הם המשתמשים בדרך, האם אלו רק כלי תחבורה כמו רכבים ומשאיות? האם ישנה גישה גם להולכי רגל? האם צריך להתאים שבילי אופניים? וכן הלאה.

יועץ תנועה ותפקידו

הנוהל של משרד הבינוי והשיכון האחראי בין היתר על הכבישים והדרכים שאנחנו משתמשים בכל יום הוא שעל יועץ התנועה להכין תכניות מפורטות של הסדרי תנועה בהתאם למדיניות ולקריטריונים שנקבעו. מה שאומר למעשה שרק יועץ תנועה מוסמך יכול לתכנן ולהגיש את תכניותיו לרשויות על מנת שאלו יתייחסו לתכנון הרצוי בשטח המדובר. לכן גם במקרה של הגשת מסמכים לתב"ע עליו להיות האחראי לאיחוד הנתונים השונים והרבים שעליו לאסוף מגורמים מקצועיים שונים לכדי תיק מסמכים מסודר ומפורט. כחלק מאוגדן זה עליו גם להציג עלויות שונות כולל שכר טרחה לכל בעלי המקצוע השונים שלוקחים יד בדבר הדרך, הכביש או הרחוב.

הגשת מסמכים לתב"ע

כמו בכל התנהלות מול גופים ממשלתיים יש צורך לעבור בירוקרטיה לא תמיד פשוטה ולכן חשוב להיעזר ביועץ תנועה מוסמך ובעל ניסיון שיכול ללוות את הפרויקט שלכם בצורה הטובה ביותר והבטוחה ביותר, כך אתם חוסכים בזמן ובכסף רבים. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים על מנת ליהנות משירות איכותי מהיר ומקצועי ע"י מיטב המהנדסים תחת קורת גג אחת לקידום הפרויקט שלכם על הצד הטוב ביותר.

שאלות ותשובות

בכל רשות מקומית ישנה תוכנית, זוי התב"ע – תוכנית בניין עיר. כדי לבצע שינויים בתכנית הזו, צריך לפנות לוועדה ייעודית ברשות בה השטח עליו דנים ולהציג בפניהם את השינויים הרצויים על השטח. תב"עות קיימות במדרגים שונים ברחבי הארץ, הכוונה היא שישנן תב"עות מקומיות, ישנן מחוזיות וכמובן גם ארציות. בכל שינוי שרוצים לדון מול הוועדה, חברי הוועדה והיקף המשתתפים בה משתנה בהתאם למדרג התב"ע הנדונה. כך כאשר רוצים לשנות תב"ע ברשות המקומית התהליך יהיה פשוט יותר מאשר שינוי תב"ע מהמדרג המחוזי ועוד יותר אם התב"ע במדרג הארצי. דף נפקד ליועץ תנועה לתב"ע מאפשר לכם להציג בפני הרשויות הרלוונטיות לפרויקט שלכם את השינויים שאתם מעוניינים לבצע על השטח בפרויקט, לפרט במלל את התכנון ואיך הדברים מתוכננים לפעול בשטח. התכנון יכול להיות זמני עבור עבודות הפרויקט לפרק הזמן בו קבלנים שונים יעבדו בשטח וגם תכנית בנפרד המספקת דרכי גישה, תנועה, כבישים, מדרכות ושבילים וכן הלאה לאחר שהפרויקט יסתיים. לא ניתן יהיה לקבל את האישור לתב"ע וכמובן שלא לקבל היתר בניה אם הרשויות בעלות הסמכות לא יאשרו את התכניות והשינויים המוצעים להן על השטח.
כחלת בלתי נפרד מתכנון הבנייה ישנו תכנון הנגישות למבנה. התייעצות עם יועץ תנועה מורשה או עם מהנדס תנועה הכרחית עוד בשלבים הראשונים של התכנון הכולל. ישנם אדריכלים השומרים את התייעצות עם יועץ התנועה לשלבים מאוחרים יותר של התקדמות הפרויקט (כמו בשיפוצים או תמ"א 38) כי למבנה כבר ישנו תכנון חניות וכדומה אך זו פעולה שגויה בהכרח. שכן למשל במצב של תמ"א 38 מתווספים לבניין עוד מספר דירות, משמע ישנם דיירים נוספים על אותו השטח (וגם כאן ישנו סייג שנסביר בהמשך) ואם לפני הבנייה היו 12 חניות שכן עכשיו על האדריכל בשילוב עם יועץ התנועה לתכנן את החניות הנוספות. בנקודה הנוספת שחשוב לזכור, אמנם לכל רשות ההנחיות והחוקים שלה אבל ברגע ששטח דירה גדל כך גם מספר החניות לאותה הדירה משתנה בהתאם ולכן אם לאותו הבניין נוספו 5 דירות אין זה אומר שיתווספו 5 חניות בלבד אלא יותר.קבלת היתר בנייה תוכלו להתחיל בעבודות הבנייה בשטח בהתאם לתכנון שאושר. עכשיו שאתם יודעים מהם שלבי העבודה לקבלת האישורים עבור שינויי התב"ע והיתר הבנייה אתם ודאי מבינים את החשיבות בפנייה ליועץ תנועה בהקדם האפשרי על מנת שיתחיל לעבוד מול הרשויות הרלוונטיות וזאת על מנת לעבור את הבירוקרטיה בצורה האופטימלית והמהירה ביותר כך שאתם תוכלו להתקדם בפרויקט שלכם על פי לוחות הזמנים ולא להמתין לאישורים ושינויים לאורך חודשים ארוכים וישנם מקרים שאפילו שנים. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
שכר הטרחה עבור יועץ תנועה מחושב על ידי מספר פרמטרים עיקריים ביניהם וותק היועץ, מקצועיותו, מיקוד ההתמחות במידה והוא מתמצא בתחום ספציפי שכרו יעלה וכן הלאה. בנוסף לאלו ישנם עלויות הנכללות בחישוב כמו גודל השטח, היקף העבודה הכלולה בפרויקט, אזור גיאוגרפי וטופוגרפי במקרים מסוימים ועוד. חשוב כשמבקשים הצעת מחיר מיועץ תנועה, לבחון את ההצעה להתייחס לכל סעיף וסעיף בהצעה. ככל שהצעת המחיר מפורטת יותר כך יותר קל לכם לעשות השוואות מחירים בין היועצי התנועה השונים מהם ביקשתם הצעות מחיר ובנוסף, יש לכם את כל המידע בצורה שקופה וגלוייה לנגד עיניכם וכך אתם יכולים להיות רגועים יותר כי אתם מקבלים את כל השירותים שאתם צריכים על מנת לצלוח את הפרויקט על כל שלביו. במקרה של הגשת דף נפקד ליועץ תנועה לתב"ע, בפרמטרים והקריטריונים יבדקו באופן פרטני למקרה ולשטח, ותינתן הצעת מחיר ממוקדת בהתאם לצרכים שלכם ולדרישות הרשויות השונות. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו בכל רחבי הארץ בשירותי ייעוץ, תכנון ובקרה ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו מספקים שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת לקהל לקוחותינו הפרטיים והציבוריים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. 
דף נפקד ליועץ תנועה לתב"ע יש להגיש לוועדה המטפלת במקרה. בנושא התב"עות יש מספר דרגות של התייחסות מבחינת היקף הוועדה והדרג הנמצא בה. ישנם 3 היקפים לוועדה: בהיקף המקומי (רשויות מקומיות, עיריות וכד'), בהיקף מחוזי ובהיקף הארצי. חשוב להגיש את כל הניירת, המסמכים, התכנון ועוד נתונים רבים אחרים לפני הוועדה ועוד לפני הדיונים המתוכננים להתקיים על השטח ושינויי התב"ע בו על מנת שחברי הוועדה יוכלו לדון בצורה אופטימלית ומקצועית על הבקשות שאתם מבקשים לקבל על השטח. אי אספקת כל הנתונים והאפשרויות המוצעות לוועדה עלולים לשלוח אתכם לעוד ביקורים אצל יועצים שונים, תכנון מחדש או תיקון התכנון המוצע וכל אלו יחד מעלים כמובן את המחיר וכך אתם מתחילים בבזבוז כספים רבים וכמובן בזבוז זמן יקר הן של היועצים השונים (שהם ידאגו לבקש את שכרם על פגישות נוספות) וכמובן עלויות של עיכוב תחילת בניית הפרויקט. אם עליכם להשתמש בשירותיו של יועץ תנועה מנוסה ומקצועי לפרויקט שלכם אנחנו ממליצים לפנות אלינו בהקדם האפשרי. בדרך ארץ הנדסה תמצאו את צוות המהנדסים והיועצים המקצועיים שילוו אתכם לאורך כל הדרך תחת קורת גג אחת. יועצי תנועה, קונסטרוקטורים, אדריכלים, יועצי אינסטלציה, חשמל ועוד רבים אחרים. לאורך השנים סיפקנו שירותי ייעוץ ללקוחות ציבוריים ופרטיים בפריסה ארצית ואנחנו נשמח להעניק לכם את השירות הטוב ביותר כפי שאנחנו עושים כבר שנים רבות. התקשר  אלינו כבר עכשיו או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם. 

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: