סקר חי צומח

הגשת סקר חי צומח

לא בכל פרויקט צריך להגיש סקר חי צומח אך יחד עם זאת, רצוי לבחון מראש אם אתם נדרשים לו בפרויקט שלכם. במידה ונמצא כי עליכם להגיש סקר חי צומח מומלץ לפנות ליועץ סביבתי מקצועי ומוסמך שיספק עבורכם את כל המידע הנדרש ויספק את הפתרונות הנדרשים לעניינכם.

שאלות ותשובות

המשרד להגנת הסביבה והמשרד להגנת הטבע בשנים האחרונות מתמקדים יותר ויותר להעלאת המודעות ברחבי הארץ ובנקיטת אמצעים על מנת להבטיח את שמירתו של הטבע והסביבה בכלל. באופן כללי אנחנו יותר ויותר מתמקדים בבנייה ברחבי הארץ, בניינים שמתנוססים לשחקים, בבניית שכונות רבות, סלילת כבישים, מסילות לרכבות ועוד ועוד כשבקלות ניתן להזניח את עולם החי והצומח שסביבנו. לכן ישנה חשיבות גבוהה ביותר מצד המשרדים הללו להעלות את המודעות וגם להציב תנאים ודרישות לפני שתכנית עיר או אזור יוצאים לפועל.סקר חי צומח מאפשר לנו לגלות על הסביבה שאינה קשורה לאדם באזור המבוקש. סקירת השטח, סוג האדמה, הבנת הטופוגרפיה באזור וחקר הצמחייה הקיימת בשטח. באותה הנשימה בוחנים את החיים בו, אילו בעלי חיים מתקיימים בשטח, אילו זוחלים נמצאים בו, ציפורים ופרפרים שמגיעים אם בעונה מסוימת או שהם חיים שם על בסיס יום יומי ועוד.התקופה שסוקרים את החי והצומח היא רחבה, כל פרק זמן מצריך חקר נקודתי על מנת להבין את התנהלות החי בה, בין אם מדובר בתקופות הקינון או הנדידה, בין אם מדובר בעונות הרבייה והחיזור וכו'. לטבע פנים רבות ולכן נדרש איש מקצוע מומחה ומנוסה שינפיק את סקר חי צומח בצורה הטובה ביותר וכך ניתן יהיה לשמור על הסביבה והטבע כולו.
באופן די ברור כדי להפיק סקר חי צומח איכותי יש לבחון לאורך ההיסטוריה איך היו חיי בעלי החיים שהיו באזור ומה הצמחייה שצמחה בו. יש לבחון מקורות שונים ורבים על מנת להגיע לכל המידע הנדרש ולאחר מכן לבחון את התנאים הקיימים היום. רק כלך ניתן להציג בפני הרשויות את המידע הנדרש וכך לקבל את האישורים לפרויקט שאנחנו מתכננים.ישנה נישה נוספת בגינה מגישים סקר חי צומח והיא על מנת לשלב תכניות חינוכיות של מועצות אזוריות שונות ברחבי הארץ. כמו לדוגמא, שתילת חורשות וגינות טבעיות על מנת לפתח את החי והצומח האזורי, כדי לאפשר לילדים ומבוגרים לטייל בטבע כשהתנאים הטבעיים ככל הניתן מאפיינים את האזור. ניתן לראות זאת באזורים שונים ורבים בארץ מצפון ועד דרום.כפי שציינו לפני כן, הטבע הוא חלק בלתי נפרד מחיינו ואם הרשויות לא ידאגו לשמר ולטפח אותו אנחנו עם השנים נגרום נזק שלא ניתן יהיה לתקנו לעולם. עם החשיבה הזו המשרד להגנת הסביבה והמשרד להגנת הטבע עורכים באופן מאוד מוקפד הנחיות ודרישות על מנת להשיב את הטבע לחיינו גם אם אנחנו ממשיכים בבניית בתים, מגדלים מרקיעי שחקים וסלילת כבישים רחבים.בנוסף, סקר חי צומח מאפשר לכל הצדדים להבין טוב יותר את הסביבה. הסקר כולל גם תמונות להמחשה של בעלי החיים, של הצמחייה וגם מקורות טבע נוספים. כך באופן ממוקד ניתן להתאים את התכנון שיתאים לחי והצומח בו וגם עבור האדם והפרויקט בכלל. ההמחשה מתבצעת לא רק בעזרת תמונות אלא גם על ידי צילומי מפות והגדרות אזוריות בתוך השטח עצמו וכך התמונה המתקבלת ברורה אף יותר.
חשוב להבין כאשר נדרשים לסקור את החי והצומח העבודה אינה רק של אדם אחד וישנם לא מעט אנשי מקצוע שמביעים את עמדותיהם בנושא. למשל, אם מדובר באזור ובו מתקיימת תנועה רבה של ציפורים אזי צפר מקצועי נדרש בין היתר להביע את עמדתו וכך הסקר ילווה בנתונים איכותיים שישכנעו את הוועדה או הרשות שדרשה את הנתונים. כך בכל תחום, כמו כן, יערן או אגרונום שיביע את עמדתו בעניין הצמחייה בשטח.האחראי על הסקר הינו יועץ מוסמך ומקצועי שיודע את תחומו בצורה נרחבת וכמובן בעל קשרים טובים עם אנשי מקצוע נוספים שחוברים יחדיו להגשת הסקר. בנוסף, מהנדסים, אדריכלים ועוד יועצים נוספים יכולים להביע את עמדותיהם וזאת בהתאם לדרישות מהמשרדים הרלוונטיים.לכן עלותו של סקר חי צומח משתנה בהתאם לגודל השטח הנדרש בסקירה, כמות הנתונים שנדרשים להציג בפני הרשויות וכמובן מורכבות הפרויקט בכללותו. לכן, רצוי לפנות לחברה מקצועית ואחראית בעלת ניסיון מוכח שתאפשר לכם לקבל את כל השירותים הנדרשים לכם תחת קורת גג אחת וכך להגדיל את סיכוייכם לקבלת סקר חי צומח בפעם אחת ללא שינויים ודרישות נוספות שעלולים להוביל לעלויות רבות וכן עיכובים בלוחות הזמנים.
כדי לעמוד בלוחות הזמנים שהציבו לכם מומלץ להזמין סקר חי צומח בהקדם האפשרי. לפני כל פרויקט הרשות המקומית מעדכנת מהם כל הדרישות שהיא מבקשת לבחון ואם סקר חי צומח מופיע ברשימתכם הזמינו אותו במעוד מועד. על מקיים הסקר לבחון את החי והצומח על אותו השטח לאורך זמן משנים רבות קודם לכן ועד היום. כדי שיהיה אפשר לסקור את כל הפרמטרים הנדרשים על היועץ לעבור בתיקי מידע רבים ולבחון מקורות שונים כדי להשיג את כל המידע הנדרש בעבור סקר חי צומח.אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים מזה שנים בהגשת סקר חי צומח ללקוחות רבים שלנו ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם על מנת שנוכל לעזור לכם בעניינכם. הצוות שלנו מונה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מהנדסים, חוקרים, יועצים, אדריכלים ועוד. אצנו תוכלו לקבל את כל השירותים הנדרשים לפרויקט שלכם במקצועיות רבה ובשקיפות מלאה. לאורך השנים סיפקנו שירותים ללקוחות ברחבי הארץ וכך הרשויות השונות מכירות בשמנו הטוב שהולך לפנינו. אל תהססו ופנו אלינו עוד היום כדי שנוכל לקדם את הפרויקט שלכם וללוות אתכם מול הבירוקרטיה עם הרשויות השונות.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: