ClickCease
073-374-4468 [email protected]

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תיק שטח

הכנת תיק שטח

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

דרך ארץ הנדסה – ניסיון עם אחריות

ליווי צמוד עד לקבלת אישור כיבוי אש

 • אנו מתחייבים להכין את התיק בתוך 5 ימי עסקים!

 • התחייבות למחיר הנמוך ביותר, במקצועיות רבה ובהתאם לדרישות שירותי הכבאות.

 • הכנת התיק בהתאם להוראות מכ”ר 503, הוראות הרשות לכבאות.

 • מקצועיות, זמינות ושירות 24/7 מהמהנדסים שלנו.

תהליך העבודה

 • הגעה פיזית לאתר או לבית העסק ותיעוד מערך סידורי בטיחות האש הקיימים במקום

 • בדיקת מערכות כיבוי האש אל מול חוק התכנון והבניה ודרישות הרשות לכבאות והצלה

 • הכנה ועריכת תיק שטח כיבוי אש בהתאם להוראות מכ"ר 503

 • הגשת תיק השטח לרשות הכבאות וליווי צמוד עד לקבלת אישור כיבוי אש סופי

ביקור
בפרויקט

צילום ותיעוד מערכות כיבוי האש בפרויקט

הכנה ועריכת
תיק שטח

הגשתו לרשות
הכבאות והצלה

חייגו עכשיו 

לייעוץ ללא עלות 

עם מומחה להכנת תיק שטח

תהליך העבודה ושלבי הביצוע

התחייבות למחיר הנמוך ביותר

הכנת התיק במקצועיות רבה ובהתאם לדרישות שירותי הכבאות

אנו מתחייבים להכין את התיק בתוך 5 ימי עסקים

סיור בבית העסק לצורך איסוף ותיעוד הנתונים הנדרשים לתיק השטח

דוגמאות לתיקי שטח שביצענו

תיק שטח מלון דן חדש

תיק שטח – מלון דן פנורמה

קויפמן 10, תל אביב

גלזגו-תיק-שטח

תיק שטח – גלזגו מחסני זכוכית

יסמין 10 – א.ת אריאל

תיק שטח מגדל-האופרה

תיק שטח – בית קנדה

נירים 1, תל אביב

תיק-שטח-דותן

תיק שטח – דוד דותן

דוד דותן, ראשון לציון

תיק שטח מגדל האופרה חדש

תיק שטח – מגדל האופרה

שד’ שאול המלך 19, תל אביב

תיק שטח ישראל טאואר

תיק שטח – ישראל טאואר

הירקון 78, תל אביב

תהליך העבודה ושלבי הביצוע

סיור בבית העסק לצורך איסוף ותיעוד הנתונים הנדרשים לתיק השטח

אנו מתחייבים להכין את התיק בתוך 5 ימי עסקים

הכנת התיק במקצועיות רבה ובהתאם לדרישות שירותי הכבאות

התחייבות למחיר הנמוך ביותר

אז מה צריך להיות לכם לפני תחילת התהליך?

4. שילוט לברזי כיבוי חיצוניים
5. ציוד מלא בעמדת הכיבוי
6. פאנל פיקוד כבאים מותקן ומשולט בהתאם

 1. תוכנית בטיחות אש כפי שאושרה בהעתק קשיח
 2. שילוט טכני ושלטי הנגישות וההכוונה
 3. סימון רחבת כיבוי

מה כולל תיק שטח?

 • מידע כללי על המבנה

 • שרטוטים, תוכניות ומפות של המבנה וסביבתו, רישום אמצעי הבטיחות הקיימים במתחם

 • דרכי גישה לרכבי חירום והצלה

 • מידע על דרכי כניסה וחדירה למתחם, כניסות ויציאות

 • דרכי מילוט ורחבת היערכות לרכבי חירום והצלה

 • הוראות ונהלים לשעת חירום

 • כמו כן תיק שטח כיבוי אש צריך לכלול תוכניות ותמונות המפרטות את מערכות גילוי וכיבוי אש, ומערכות חשמל המותקנות במתחם

 • מידע ופרטים על חומרים מסוכנים, מערכות גז ומצבורי דלק

בין לקוחותינו:

וְזָֽכַרְתָּ֙ אֶת-יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֔יךָ כִּ֣י ה֗וּא הַנֹּתֵ֥ן לְךָ֛ כֹּ֖חַ לַעֲשׂ֣וֹת חָ֑יִל

רשימת הפרויקטים שלנו

לצפייה בקובץ

תקנות הג"א - התגוננות אזרחית

לצפייה אונליין

שאלות ותשובות – הכנת תיק שטח

מה זה תיק שטח?

תיק שטח זהו אוגדן המורכב ממסמכים רבים הנדרש על ידי שירותי כיבוי והצלה. האוגדן מורכב מהמערך הארגוני והבטיחותי של המבנה עצמו ומכיל את כל הנהלים הנדרשים לטיפול במצבי חירום. בתיק ניתן יהיה למצוא: תכניות, צילומים, מפות והסברים למיקום יציאות חירום, דלתות, חלונות ופתחים, דרכי גישה, מיקום חדר פיקוד, ציוד כיבוי והצלה ועוד. אחת לתקופה (על פי דרישות שירותי כיבוי והצלה מתקיימים תרגילים שיש לבצע על נמת להיות ערוכים לאירוע אמת בעת הצורך ותרגול השימוש בתיק שטח.

כחלק מהתרגול והשימוש בתיק שטח מאפשר הכירות עם המבנה, התארגנות מהירה מצילת חיים למתן מענה של צוותי החירום המקומיים ובנוסף, הכירות של שירותי כיבוי והצלה שמוזנקים לאירוע חירום כמו שריפה או כל אירוע חריג אחר המצריך את הסיוע שלהם. תיק שטח מאפשר לכוחות כיבוי וההצלה להבין ברגע האמת היכן נמצא כל דבר שיכול לסייע להם להתמודד עם האירוע בהתאם לתנאי השטח הנתונים במבנה ולנהל פינוי והצלה בצורה המהירה ביותר.

על תיק שטח להיות זמין במקום נגיש ועל בעל המבנה לדעת היכן שמור התיק לשעת הצורך. כמו כן באחריות בעל המבנה להזמין תיק שטח על פי הדרישות של שירותי הכיבוי וההצלה והגורמים הרלוונטיים בהתאם לסוג המבנה והדרישות. על פי החוק ודרישות מפקדת כבאות ראשית ובהתאם להוראת נציב 503, מטרת הגשת התיק היא כדי לספק לגורמי הביטחון מידע מקדים על תנאי השטח במתחם המבנה. תיק השטח מהווה תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק, טופס 4 ואישור המבנה בהיבט שירותי הכבאות.

 

 מי צריך תיק שטח?

שירותי כיבוי והצלה מחייבים מספר מבנים באופן אוטומטי להמציא תיק שטח. בין המבנים הנדרשים בתיק שטח הם: אולמות וגני אירועים, בתי מלון, מוזיאונים, קניונים, בתי קולנוע, בתי אבות, אוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר, בתי חולים, כפרי נוער, בנקים, אצטדיונים ואולמי ספורט, מבני תעשייה ועוד רבים אחרים. שירותי כיבוי וההצלה יכולים לדרוש מכל עסק להנפיק תיק שטח למבנה בהתאם לשימוש במבנה ואופיו.

בעל המבנה מחויב בהמצאות כל המסמכים הנדרשים בתיק שטח, כולל תכניות, צילומים ומידע מפורט וכל זה על מנת לאפשר לשירותי כיבוי וההצלה להיערך ביום רגיל, לתרגל ולהכיר את המבנה כדי שחלילה בשעת חירום הם יוכלו לפעול במהירות הבזק וללא עיכובים.

כדי שיהיה לכם תיק שטח מועיל ומעודכן כדי לפנות לגורמים מקצועיים כדי ליצור תיק שטח מפורט ככל הניתן אך יחד עם זאת לא עמוס ומסורבל כדי שברגע האמת יהיה קל לשלוף את התיק ולהוציא ממנו את המידע הרלוונטי ביותר לאירוע.

 

כיצד מכינים תיק שטח?

כדי שיהיה בידכם תיק שטח איכותי ומאושר על ידי שירותי הכיבוי וההצלה עליכם לעקוב אחר הנחיות רבות ומורכבות וכמובן שזה דורש ידע וזמן. מומלץ לפנות לאיש מקצועי, אמין ואיכותי בעל שנים של ניסיון שעביר אתכם את התהליך בקלות ואתם תוכלו להריץ את העסק שלכם בהקדם.

על מנת שהתיק יהיה מוכן כנדרש עליכם להכין: תכניות בטיחות אש, תכניות אדריכליות של המבנה, מערך ספרינקלרים וגלאי עשן במבנה, מערך תרגול תיק שטח, צילומים מהמבנה ומיקומם, ציון דרכי גישה ויציאות חירום (מערך מילוט), תיאור סביבת המבנה ועוד. מכיוון שתיק שטח כולל בתוכו כל כך הרבה מרכיבים שאינכם רוצים לפספס מומלץ לפנות לבעלי מקצוע מנוסים.

את התיק המוכן יש להחתים את שירותי כיבוי והצלה, את היועץ שהכין את התיק את הרשות המקומית ועוד גופים על פי הדרישות לסוג המבנה. רק לאחר אישור כל הגורמים תוכלו לקבל רישיון עסקי או טופס 4 בהתאם למבנה.

 

מתי נכון להזמין תיק שטח?

מכיוון שתיק שטח מכיל בתוכו הרבה מאוד תכניות, צילומים ומידע שיסיע לשירותי כיבוי והצלה לתפעל אירוע בשעת חירום צריך לדאוג להכין את התיק עם שלבי התכנון, אך חשוב לזכור בהרבה מקרים נדרש בעל העסק בתיק שטח מאושר וחתום כדי לקבל רישיון עסקי.  לכן מומלץ לא לחכות רגע האחרון ותוך כדי תהליך הבנייה להרכיב את התיק עם התכניות הסופיות, לאחר הבנייה עם צילומים מהשטח כדי שלכוחות ההצלה יהיה קל להתמצא במבנה ומחוצה לו.

תיק שטח מורכב ביותר ומצריך איש מקצוע שמתמחה בתיקי שטח, שמכיר את התחום ובעל ניסיון. כדי לא לבזבז זמן יקר וחלילה לא להיכנס לעיכוב בקבלת רישיון העסק למבנה מומלץ לפנות כבר בשלבים הראשונים למומחים כדי לקבל חוות דעת, הצעות מחיר ושאתם תוכלו לבחור את איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם.

בחירת איש מקצוע איכותי בשלבים מוקדמים של הפרויקט אתם מגדילים את סיכוי לכך שהתיק יאושר, שישנו מספיק זמן עבורם לאסוף את כל החומר שעליהם לצרף לתיק והגישו בצורה אופטימלית לגופים הרלוונטיים.

 

כמה עולה תיק שטח?

תיק שטח מורכב מהרבה מאוד פרטים בודדים היוצרים את האוגדן כולו. לפני שאתם קופצים על ההצעה הזולה ביותר שתוגש לכם עליכם לבדוק מספר פרמטרים. הראשון, מה הידע של מכין התיק? האם הוא בעל ניסיון או שזו העבודה הראשונה שלו? תיקי שטח הנעשים על ידי חובבנים נדחים במקרים רבים ומקשים על קבלת רישיון העסק. כמו בכל החלטה עסקית אתם לא רוצים להפסיד כסף וזמן יקר בפרט.

תיק שטח צריך להיעשות על ידי גורמים מקצועיים, אמינים ואיכותיים על מנת שתוכלו להגיש את התיק לשירותי כיבוי והצלה ושהם יאשרו את התיק בפעם בצורה מהירה. תיק שטח מחייב להיעשות בצורה מסודרת וברורה משתי סיבות עיקריות: ראשית, שלא ייווצר עיכוב בקבלת רישיונכם ושנית, למנוע אסונות וטרגדיות בשעת חירום.

כל איש מקצוע מתמחר את שירותיו בצורה שונה מעט אך חשוב לפני שאתם סוגרים חוזה עם איש מקצוע תבדקו מה ההסמכה שלו, הידע והניסיון על מנת שלא תהיו מאוכזבים בהמשך הדרך וכדי לערוך השוואת מחירים וודאו כי אתם מקבלים את כל השירותים שאתם צריכים כדי להרכיב את תיק שטח כמו צילומי שטח, ביקור במבנה, איסוף תכניות סופיות, כתיבת תוכן עניינים וכן הלאה.

 

הכנת תיקי שטח למבנים מכל הסוגים

תיק שטח הוא פריט חובה בשורה ארוכה של מבנים ובהם אולמות אירועים, קניונים, אוניברסיטאות, בנקים, מוזיאונים, בתי אבות ועוד. תיק השטח משמש את שירותי הכבאות במקרי חירום, ומהווה מרכיב מרכזי ביכולת שלהם להציל חיים ולמנוע נזקים כבדים לרכוש אם חלילה פורצת שריפה או מתרחש אירוע חריג אחר. בהתאם חשוב מאוד להתייחס בכובד ראש להכנת תיק זה, ולהפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ומנוסות – חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ אמונה על הכנת תיקי שטח למבנים מכל הסוגים, ועושה זאת ברמה גבוהה במיוחד וגם תוך זמן קצר – 5 ימי עבודה בלבד.

על מה חשוב להקפיד כשבונים תיק שטח?

דיוק
תיק השטח כולל תוכניות, מפות, צילומים ומידע אודות המיקום המדויק של יציאות החירום, דרכי הגישה, ציוד הכיבוי וההצלה שנמצא במבנה, חומרים מסוכנים, מערכות חשמליות ועוד. באופן טבעי אסור להתפשר על פחות מדיוק מוחלט.

פירוט
מצד אחד תיקי שטח חייבים להיות מפורטים מאוד, כדי שכל המידע הרלוונטי יהיה נגיש עבור כוחות ההצלה. מצד שני חשוב להבטיח איתור מהיר של כל פריט מידע – וזאת על-מנת שבמצב חירום, שבו כל רגע הוא קריטי, הכוחות בשטח לא יבזבזו זמן יקר על חיפושים בתיק.

היכרות עם הדרישות העדכניות של רשות הכבאות
ובפרט הוראות מכ"ר 503, כך שתיק השטח יאפשר גם קבלת ההיתר הנדרש לטובת רישיון עסק או טופס 4.

תיק שטח – מחויבות מלאה ללקוח וזמינות גבוהה

הניסיון הרב של מהנדסי דרך ארץ הנדסה בע"מ בא לידי ביטוי גם באיכות תיקי השטח שאנחנו מכינים וגם במהירות הביצוע – כאמור תוך 5 ימי עסקים בלבד. היעילות והניסיון מאפשרים לנו להציע גם מחירים משתלמים עבור שירות זה, מבלי לפגוע כמובן באיכותו. בין הלקוחות שעבורם כבר יצרנו תיק שטח מדויק ומפורט בהתאם להנחיות רשות הכבאות ניתן לציין את מלון דן פנורמה בת"א, את מגדל האופרה ואת בית קנדה. עריכת כל תיק עבור כל סוג מבנה מתבצעת באופן מוקפד במיוחד, וזאת מתוך הבנת חשיבותו העצומה של הנושא, גם לצורך קבלת ההיתרים וגם למקרה חירום אם חלילה יתרחש כזה במבנה שבאחריותכם.

תיק שטח כיבוי אש

במצבי חירום כל שנייה יכולה להיות קריטית, ולכן חשוב מאוד להבטיח לכוחות ההצלה שמגיעים למבנה מסוים נגישות מידית לכל המידע הנחוץ להם – כניסות ויציאות, מיקום מערכות כיבוי אש, מערכות גז וחשמל שישנן במבנה, חומרים מסוכנים ועוד. כל המידע החיוני הנ"ל מאוגד במקום אחד שנקרא תיק שטח כיבוי אש. התנהלות אחראית מחייבת הפקדת הכנת תיק שכזה בידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב והבנה מלאה של מהות האוגדן והצרכים של כוחות ההצלה – כך שאם חלילה יתרחש אירוע שמחייב פעילות של כוחות אלה, ובפרט אנשי כיבוי אש, תיק השטח ימלא את ייעודו באופן אופטימלי. למענה מקצועי, ניתן לפנות אל דרך ארץ הנדסה בע"מ.

מה כולל תהליך הכנת תיק שטח כיבוי אש?

ביקור בפרויקט
על-מנת לאסוף את כל המידע הדרוש לטובת תיק השטח, לרבות תמונות של הציוד לכיבוי אש שיש במקום.

עריכת התיק
שכולל הן הסברים מפורטים, הן תמונות והן מפות של כל המרכיבים הרלוונטיים לתפקוד מיטבי של כוחות ההצלה בזמן אמת: דרכי גישה, דרכי מילוט, מערכות חשמליות שמותקנות בפרויקט, מצבורי גז ו/או חומרים מסוכנים אם ישנם כאלה במקום, מיקום המרכיבים השונים של מערכות כיבוי האש, נהלים לשעת חירום ועוד.

הגשת התיק
תיק השטח מוגש לרשות הארצית לכבאות והצלה ונבחן על-ידה בקפידה. תיק שטח שהוכן ע"י אנשי מקצוע מנוסים יעבור את הבדיקה כך שתקבלו את ההיתר הרלוונטי (טופס 4 / רישיון עסק) בהקדם.

בקיאות מעמיקה בתחום ועבודה יעילה בתיק שטח כיבוי אש

הצוות המיומן במיוחד של דרך ארץ הנדסה בע"מ משלים הכנת תיק שטח כיבוי אש תוך 5 ימי עבודה בלבד – וזאת מבלי להתפשר על איכות הביצוע. הניסיון הרב – בין השאר הכנו תיקי שטח למלונות כגון דן פנורמה וישראל טאואר – ולעוד מגוון רחב של פרויקטים מסוגים שונים מהווה בסיס איתן למקצוענות. על בסיס זה מתווספות המחויבות המלאה לכל לקוח והמודעות לאחריות הרבה שבהכנת תיק שטח מדויק, מפורט וקל להבנה, וכן ההיכרות עם כל הנהלים והדרישות של רשות כבאות והצלה (ובפרט הוראות מכ"ר 503). השירות מתאפיין גם בזמינות גבוהה ובאדיבות, כולל ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא מחויבות מצדכם.

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

נשמח לעמוד לרשותך

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:

 054-569-5559 | 053-606-6000

073-374-4468

נשמח לעמוד לרשותך

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:

 054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

הרוקמים 26, מרכז עזריאלי חולון