לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

בחינת השלכה תחבורתית (בה"ת)

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

בחינת השלכה תחבורתית (בה"ת)

כאשר מתחילים בתכנון פרויקט חדש צריך גם לתת מענה לכל הקשור בתשתיות התחבורה בסביבת הפרויקט. זוהי בדיוק אותה בחינת השלכה תחבורתית (בה"ת) שיש לבחון. עיקרי הבחינה זו ההתייחסות לרכבים פרטיים שיתווספו לכביש בעקבות הבנייה החדשה אך בנוסף לזה יש התייחסות ליתר כלי הרכב המשתמשים בדרכים. כמעט ולכל תכנית המוצעת למחלקת הנדסה עירונית משליכה על התכנון התחבורתי באזור כולו ועל כן ישנו הצורך לערוך בדיקות מקדימות ברמה המקומית ואפילו האזורית כדי להגיע לידי החלטה האם הכבישים מאפשרים התנהלות תקינה של כלי הרכב בהתאם לכמות המשתמשים החדשים שתיווספו לכבישים.

הגשת בחינת השלכה תחבורתית

את בחינת ההשלכה התחבורתית יש להגיש למשרדי התכנון המקומיים, כאשר הבחינה נערכת באמצעות מדידות, חישובים, סימולציות עתידיות, התחשבות בכל מי שעתיד להשתמש בדרך כולל רכבים, הולכי רגל, רוכבי אופניים וכן הלאה. בנוסף, ישנה התייחסות לתכנון רמזורים, מספר נתיבים והאופן שבו תשמש הדרך את המשתמשים בה. כל אלו הרשויות בוחנות על מנת לאשר או לצמצם פרויקטים ברחבי הארץ וזאת במחשבה תחילה על שחרור הפקקים בכבישים ושימוש נוח בדרכים ככל שניתן.

מי מגיש בחינת השלכה תחבורתית?

משרד התחבורה והרשויות המקומיות יחד מציבים בפני יזמים רבים תנאים לא פשוטים לפני שהם מקבלים היתר בניה ו'אור ירוק' להתחיל בעבודות הבניה בפרויקט. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים קבלנים, יזמים וחברות בניה בתהליך קבלת אישור להיתר בניה בבניית פרויקטים ברחבי הארץ. אם גם אתם נדרשתם להגיש בחינת השלכה תחבורתית לאישור הפרויקט שלכם אנחנו נשמח להגיש אותו עבורכם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

בחינת השלכה תחבורתית (בה"ת) - שאלות ותשובות

מהי בחינת השלכה תחבורתית (בה"ת)?

התכנון הכבישים והדרכים שישראל עולים בחשיבותם בכל שנה. כמעט בכל בית אב יש לפחות שתי מכוניות כל מכונית צריכה מקום חנייה וכמובן שבשעות מסוימות לאורך היום אנחנו מרבית האנשים יוצאים מביתם כדי להגיע למקום העבודה ולחזור ממנו בשלום הביתה. כמובן שישנם אלו המשתמשים בדרכים באמצעות רכיבה על אופניים, חלקם הולכים ברגל אם מדובר במרחקים קצרים יחסית אך לכל אלו חייבים למצוא מקום בטוח ומתאים על מנת שלכל אחד יהיה את המקום המסודר לו. אם הנושא כל כך מוכר וידוע, למה צריך בחינת השלכה תחבורתית?

התקופה שסוקרים את החי והצומח היא רחבה, כל פרק זמן מצריך חקר נקודתי על מנת להבין את התנהלות החי בה, בין אם מדובר בתקופות הקינון או הנדידה, בין אם מדובר בעונות הרבייה והחיזור וכו'. לטבע פנים רבות ולכן נדרש איש מקצוע מומחה ומנוסה שינפיק את סקר חי צומח בצורה הטובה ביותר וכך ניתן יהיה לשמור על הסביבה והטבע כולו.

מתי צריך להזמין בחינת השלכה תחבורתית?

כאשר ניגשים למחלקת ההנדסה העירונית או האזורית עוד בטרם תכנון פרויקט בניה יש לבקש תיק מידע של השטח. בתיק המידע מופיעים כל הדרישות אותן העירייה מבקשת לבחון לקראת היתר בניה. אם נדרשתם ממחלקת הנדסה שבעירייה, זו שמנהלת את הוועדה בפרויקט שלכם לבחינת השלכה תחבורתית, אזי אין מנוס ולפנות ליועץ תנועה מוסמך שיעשה זאת עבורכם.

היות והתהליך נדרש עוד בטרם הגשת הבקשה להיתר בניה רצוי לפנות ליועץ מקצועי בהקדם האפשרי על מנת שיהיה לו מספיק זמן לאסוף את המידע הנתון נכון להיות ועליו לבנות את ההשלכות העתידיות להיות באזור בעקבות הבנייה החדשה. השלכות אלו עלולות להשפיע על תכנון פרויקט שלם ולעיתים אף לצמצם את היקפי הפרויקט היות והעירייה או הרשות המקומית אינם מאשרים את התכנון אל מול הדרכים לתנועה המוצעים. זאת אומרת שכמות המשתמשים בדרכים העתידיות גדולה בהרבה מאפשרויות הכבישים, המסלולים כמו מסלולי אופניים, המדרכות להולכי רגל וכו' לתת מענה יעיל, בטיחותי וזורם.

כדי לא להיכנס לתכנון שיישלל או יצומצם על ידי הרשויות מומלץ להתחיל מבעוד מועד את התכנון בשילוב עם האדריכל, עם יועץ התנועה ובאופן כללי עם עוד לא מעט יועצים ומהנדסים שכל אחד תורם מהידע שלו לתכנון הפרויקט כבר בשלבים ההתחלתיים. אם התחלתם בתכנון הפרויקט שלכם וטרם חתמתם חוזה עם יועץ תחבורה מוסמך, אל תחכו עם הבחירה יותר וצרו קשר עמו בהקדם האפשרי.

כמה משלמים על בחינת השלכה תחבורתית?

אחת השאלות שמסקרנות כל יזם או חברת בניה היא העלות עבור בחינת השלכה תחבורתית. המענה לשאלה הזו מורכב יותר מאשר שליפת מספר מהשרוול. ישנם הרבה מאוד משתנים שכלולים בהצעת המחיר של יועץ תחבורה ותליו גם כן בבקשותיכם. למשל האם מדובר בתכנון הכבישים, המדרכות ודרכי הגישה השונים לאורך הציר או שאתם מעוניינים בתכנון חניות לדירות החדשות? האם החניות הן בחניון רגיל או שהחניות כוללות מערכות חניה בקומות? כמה חניות נדרשות לתכנון? מה גודל הפרויקט? מהו הרדיוס שבו צריך לתכנן את הכבישים החדשים או להרחיב את הכבישים הקיימים? ישנם הרבה מאוד נתונים המשנים את הצעת המחיר ולכן חשוב לפנות ליועץ מוסמך מההתחלה שיוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך מהתכנון ועד לקבלת טופס 4.

איך בכל זאת תבחרו יועץ איכותי לפרויקט שלכם? בקשו ממהנדס התנועה שאליו אתם פונים הצעת מחיר מפורטת, הכוללת את כל הנקודות בהם הוא נותן לכם שירות. האם זה כולל הדמיה סימולטנית? האם זה כולל שרטוטים והדפסות? האם כולל חניות ומה הכמות? וכן הלאה. רק עם הצעת מחיר מפורטת סעיף – סעיף תוכלו לערוך השוואה בין הצעות המחיר וכך לבחור בצורה נבונה.

בדרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא מהנדסים ויועצים מקצועיים מהשורה הראשונה שילוו את הפרויקט שלכם לכל הדרך תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מה עליכם להכין לקראת בחינת השלכה תחבורתית?

ראשית עליכם לבחור ביועץ תנועה מוסמך שמכיר את החוקים והתקנות על פי החוק. אל תהססו אם אינכם מכירים את היועץ לבקש תעודות שמוכיחות את הסמכתו. אך חשוב מכך הוא לבקש חוות דעת על היועץ, יועץ תחבורה צריך מצד אחד לספק שירותים מקצועיים ומצד שני לא פעם, עליו לתקשר עם גורמים נוספים בפרויקט כמו האדריכל, הרשויות המקומיות, משרד התחבורה ובטיחות בדרכים ועוד.

שנית, התזמון. פנו ליועץ תנועה בהקדם האפשרי על מנת שיוכל לקדם יחד אתכם את הפרויקט שלכם לקבלת היתר בניה. העבודה על פרויקט בנייה יכול להמשך חודשים ארוכים ואף שנים וכדי לא להיכנס לעיכובים מיותרים שעלולים לגרור אתכם להוצאות גבוהות ולא מתוכננות רצוי להתייעץ עם מהנדס בהקדם האפשרי.

לפני שאתם חותמים חוזה עם יועץ התנועה וודאו כי יש בידיו את כל המכשירים והאמצעים על מנת לספק לכם בחינת השלכה תחבורתית איכותית וטובה שתעבור את הוועדה המקומית וכך תקבלו אישור לפרויקט שלכם.

בדרך ארץ הנדסה תכלו למצוא מהנדסים, יועצים שונים, אדריכלים ועוד שילוו אתכם לאורך התהליך תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram