תכנון שביל אופניים

הגשת תכנון שביל אופניים לאישור

כל תהליך בנייה עובר שלבים זהים מבקשת היתר הבנייה בו צריך להציג את החומר המתוכנן לבנייה, דרך קבלת האישורים השונים ועד לטופס 4 מאשר את השימוש במבנה בסומו של הפרויקט. בהגשת תכנון שביל אופניים בפרויקט בנייה, מומלץ לפנות לחברת הנדסה מקצועית ומנוסה בעלת ידע רחב כך שאתם תקבלו ייעוץ מקצועי ואיכותי מאנשי מקצוע שונים תחת קורת גג אחת. דרך ארץ הנדסה מספקת שירותי ייעוץ ותכנון ללקוחות רבים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטי ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

בעיריות רבות ברחבי הארץ החלו לתכנן יותר ויותר שבילים המשמשים את רוכבי האופניים. היום, המודעות לאורח חיים בריא יותר, התרבות שהולכת ומשתפרת בכל הקשור לאיכות הסביבה ושמירה על הסביבה וכדו' גורמים לרשויות רבות לאפשר לתושבי העיר והסביבה בכלל ליהנות מרכיבה בטוחה וידידותית לסביבה, נכון להיום בדרכים מרכזיות וראשיות בעיר ויותר בהרחבה כמו מסלולים בין ערים שכנות וכן הלאה.תכנון שבילי אופניים מצריך ממהנדס התנועה המתכנן את השבילים הללו בהנבה עמוקה לצרכי האזור, מהו מספר הרוכבים המשוער בעיר או באזור שעתידים להשתמש בנתיבים המתוכננים, לאן שבילי האופניים מובילים ועד לאן ניתן להגיע איתם. כל אלו רק מאפשרים למתכנן לתכנן את המסלולים השונים בצורה בטוחה יותר וטובה יותר עבור המשתמשים העתידים. בנוסף לאלו על המתכנן להתחשב במשתמשים אחרים בדרך, למשל הולכי הרגל בדרך, רכבים הנוסעים בסמוך וכן משאיות וכל כלי תחבורה אחר המשתמש בדרך או בסמוך לה. כל אלו ישפיעו על התכנון כולו ויבטיחו תכנון איכותי ובטוח למשתמשים השונים.בתכנון שבילי אופניים לעיתים נדרשים שינויים בדרכי תנועה קיימים, לכן חשוב לפנות לחברת הנדסה מומחים ומקצועית בנושא שיכולה להעניק לכם תכנון מקצועי שיעניק לכם את האישורים הנדרשים מול הרשויות המקומיות. דרך ארץ הנדסה הינה חברה המספקת שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת ללקוחותיה השונים ברחבי הארץ. יחד עם הצוות המקצועי והמסור של החברה הפרויקט שלכם בטוח יותר ויאושר מהר יותר מול הבירוקרטיה של מחלקת ההנדסה העירונית.
לכל פרויקט בנייה ישנן הדרישות המותאמות בדיוק לו. הדרישות תלויות בסיבות רבות ושונות ואף מותאמות לאזורים גאוגרפיים שונים ברחבי הארץ. למשל, אם הנכם בעלי שטח הממוקם לצד שביל אופניים פעיל בעיר, ואתם מעוניינים לבנות על השטח שלכם מרכז מסחרי עבור התושבים באזור, העירייה תבקש מכם להציג פתרונות בנושא התחבורה לשטח שלכם. איך מגיעים אל המרכז המסחרי הולכי רגל, רכבים שונים וכמובן גם רוכבי האופניים המשתמשים כבר היום בשביל האופניים הבנוי בסמוך לשטח. אתם כבעלי הנכס או היזמים חייבים להציג את הפתרון לרשות המקומית על מנת לקבל היתר בנייה על השטח.דוגמא נוספת לדרישת העירייה לתכנון שביל אופניים זה במקרה של תכנון רחב ידיים, ניתן לראות זאת באוניברסיטאות, בפארקים או במתחם הספורט בגלילות. בכל המקומות הללו ישנה בקשה לתכנון שבילי אופניים שיאפשרו למשתמשים השונים לרכב באופניים במקום לנסוע ברכב מונע, כך הם גם שומרים על בריאותם, גם רוכבים בצורה בטוחה יותר וגם מזהמים פחות את הסביבה.היות ומדובר בתכנון מוקפד המשתלב בדרכים שונות אחרות, חשוב להתחיל את תכנון שביל האופניים בהקדם האפשרי וזאת על מנת להימנע מתיקונים ושינויים בתכנון בזמן העבודות בשטח. שכן, שינויים ברגע האחרון גובים מחיר יקר מאוד ועלולים להכניס את בעל הנכס לעיכובים מיותרים.
המחיר עבור תכנון שביל אופניים משתנה מפרויקט לפרויקט והוא תלוי משתנים רבים. אחד הגורמים העיקריים ביותר למחיר שתקבלו בהצעת המחיר הינו היקף הפרויקט. מהו גודל השטח אותו המהנדס צריך לתכנן עבור שבילי האופניים? מהם הדרכים המצטלבות באותם שבילים? אילו משתנים עליו לשים את הדעת לאורך התכנון כמו למשל מעבר של פסי רכבת, תכנון מערות או פירים המשמשים את רוכבי האופניים וכן הלאה. בנוסף לתנאי הדרך ישנם גם תנאי השטח הגאוגרפיים בדרך, כמו עליות, ירידות וההתייחסות לניקוז מי גשמים לכל אורך המסלולים. שבילי אופניים בעלי שלוליות או מוצפים בעונת החורף אינם מועילים כלל ואף מסכנים את הציבור המשתמש בשבילים אלו.חשוב לבחור ביועץ תנועה מקצועי, מוסמך ומנוסה בתכנון שבילי אופניים. השוו בין הצעות המחיר השונות שתקבלו. ההשוואה הטובה ביותר היא לערוך על פי סעיפים. תכלו לבקש מכל יועץ ויועץ הצעת מחיר מפורטת וכך להשוות ביניהם. במידה וקיבלתם הצעת מחיר שאינה מפורטת, בקשו מאותו יועץ בהצעה מפורטת יותר או לחילופין היזהרו מהצעות כלליות ולא מפורטות דיין. זהו מקום קל יותר עבור אנשי מקצוע להוסיף במחיר לשירותים שלא צוינו בהצעת המחיר.בנוסף להשוואת המחיר בין היועצים השונים מומלץ לבחון את הביקורות על אותה החברה או היועץ שפניתם. חברות מקצועיות ובכלל יועצים מקצועיים ישמחו להפנות אתכם ללקוחות מרוצים שימליצו עליהם, יפרסמו באתרם המלצות של לקוחות קודמים וכמובן מומלץ ליצור קשר עם החברה ולנהל שיחה קצרה עמם. חברת דרך ארץ הנדסה מספקת שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת. צוות החברה מונה מהנדסים שונים, אדריכלים, קונסטרוקטורים ויועצים מקצועיים בתחומים שונים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בדומה לכל פרויקט בנייה גם בתכנון שביל אופניים ישנה מורכבות גדולה ושילוב בעלי מקצוע שונים. לכן ההמלצה הראשונה היא לפנות לחברה המתמחה בשירותים הנדסיים נרחבים המאפשרת ללקוחותיה ייעוץ ותכנון הנדסי תחת קורת גג אחת. בנוסף, מומלץ לבקש הצעות מחיר ולהשוות ביניהם כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט על מנת שהתכנון יהיה על הנייר ולא כתכנון מאוחר לאחר שהחלו העבודות בשטח. התכנון של שבילי אופניים משתלב תמיד בדרכים של כלי תחבורה שונים או הולכי רגל ולכן ישנה חשיבות גבוהה מאוד מתי אתם פונים ליועץ וכמובן יכולותיו של היועץ למתן פתרונות במצבים שונים בשטח.אנחנו דרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו ברחבי הארץ בתכנון שבילי אופניים, תכנון תנועה ובכלל בפרויקטים שונים אחרים במקצועיות רבה, וביחס אישי. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: