ClickCease
073-374-4468 info@de-eng.co.il

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

הוספת מרפסות

הוספת מרפסות

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

הוספת מרפסות

מלווים אתכם לאורך כל הפרויקט

כאשר אתה רוצה לשתות קפה בבוקר במרפסת ומגלה שאין לך מרפסת, הצעד הראשון הוא לדבר איתנו. אנחנו נבקש ממך פרטים לגבי הבנין בו אתה גר, ונשאל שאלות מנחות בכדי להבין על מיקום הבניין וצורת הבניה.

בשלב הבא נשלח לך הצעת מחיר מפורטת ומותאמת אליך לצורך בחינת התכנות – האם בפועל ניתן לבצע הוספת מרפסות בבנין מגוריך.

לאחר אישור ההצעה, האדריכל שלנו ימשוך תיק מידע מהעיריה ויבחן את הזכויות ברשות המקומית. במידה וניתן להתקדם נעביר אליך הצעת מחיר מסודרת ליעוץ אדריכלי ויעוץ קונסטרוקטיבי. אנו נבטיח כי התכנון עומד בכל הסטנדרטים הנהוגים בענף.

רישיון קבלן בתוקף

ניסיון רב בבניית מספר
פרויקטים של תוספת מרפסת

ליווי על ידי מפקח בניה מקצועי

חייגו עכשיו

לייעוץ ללא עלות

עם מומחה להוספת מרפסות

בניית מרפסת תלויה בבניין משותף

הדירה שלכם מרגישה סגורה וחנוקה? תמיד חלמתם על מרפסת שמש? עכשיו זה אפשרי. הוספת מרפסת תלויה אמנם נראית כמו תהליך מורכב, אך בעזרת מספר שלבים פשוטים תוכלו גם אתם לעשות זאת. הנה כל הפרטים והצעדים שעליכם לעבור בדרך למרפסת תלויה.

חשיבותם של אנשי המקצוע


מעבר לעזרה בקבלת האישורים, אדריכל או מהנדס הכרחיים להבטחת בטיחות המרפסת שלכם. לא תרצו לעגל פינות ולקחת את הסיכון הגדול שבבנייה ללא אדריכל, אפילו אם נראה לכם שזו בנייה קטנה ולא שיפוץ רציני. גם אם המשמעות היא עיכוב התהליכים או הוצאה כספית נוספת, אין לוותר על בחירה באנשי מקצוע מקצועיים ואחראיים. כמו כן, אנשי המקצוע יוכלו לסייע לכם מאוד בתקשורת מול דיירי הבניין. לעיתים בניסיון לגייס את הדיירים לבניית המרפסות, תתקלו בהתנגדות ואף באטימות מצידם. תוכלו למנוע את כאב הראש והוויכוחים על ידי פנייה לחברה מקצועית ולא לקבלן פרטי, שלרוב תוכל לנהל את העניינים מולם.

מרפסת תלויה – הפתרון המושלם לבניין דירות

רבים מאיתנו מתגוררים בדירה ללא גינה או מרפסת, שלעיתים עשויה לתת תחושה צפופה וחנוקה. אין אחד מאיתנו שלא חושק באוויר צח ובשמש נעימה ומלטפת, אך אנו נאלצים לעיתים לעשות ויתורים ולהתפשר על דירה ללא אזור חיצוני. אם שקלתם לעבור דירה בשל החוסר במרפסת, אל תמהרו – ייתכן ותוכלו להוסיף מרפסת תלויה לדירה שלכם.

שלבים מקדימים לבנייה – בחירת קבלן


לאחר שקיבלתם את הסכמת הדיירים, תוכלו להתחיל בתהליך בניית המרפסות. בשלב הראשון, יהיה עליכם לבחור קבלן לביצוע העבודה. לא כל אחד יכול לבנות מרפסת תלויה ועל כן תצטרכו לפנות לקבלן מומחה בתחום של עבודה בגובה. לא כדאי לחפף בשלב זה ויש לבחור בקבלן מקצועי, עם ניסיון רב בתחום בניית מרפסות תלויות ובעל המלצות. עשו עבודת שטח מקדימה ומצאו פרויקטים קודמים שהקבלן או החברה ביצעו. בדקו מול הדיירים האם הם היו מרוצים מהשירות, מהתקשורת עמם ומהתוצאה הסופית. אל תתביישו לשאול כל מה שעולה על דעתכם על מנת לקבל תמונה מלאה ומדויקת. גם אם אתם להוטים כבר להתחיל בתהליך, דעו להקדיש זמן ומחשבה לבחירת הקבלן המתאים. בסופו של דבר – מדובר בבטיחות שלכם.

שלבים מקדימים לבנייה – בחירת אדריכל או מהנדס


בנוסף לבחירת הקבלן, תצטרכו ליצור קשר גם עם אדריכל או מהנדס אשר יאשרו את תוכנית הקבלן מבחינה בטיחותית. תחילה הם יציגו בפניכם את כל האופציות הרלוונטיות והמומלצות לבניית המרפסות בבניין שלכם, מתוכן תצטרכו לבחור באחת. בנוסף, הם ידאגו עבורכם לכלל האישורים הנדרשים לבנייה עבור הרשויות. לאחר שתחליטו יחד על סוג המרפסת, אנשי המקצוע יגישו תוכנית בנייה מפורטת לוועדת תכנון ובניה ויקבלו אישור לכך שהיא עומדת בכל התקנים. ככל שתקדימו לעשות את הצעדים הללו, כך הפרויקט יוכל לצאת לפועל מהר יותר.

שאלות ותשובות

אז מאיפה מתחילים?

הצעד הראשון בדרך להוספת מרפסת תלויה היא ההחלטה האם לבנות מרפסת בודדת עבור הדירה שלכם בלבד, או להחליט על בנייה משותפת של מרפסות לכל הבניין יחד. לרוב, הצעד החכם והחסכוני ביותר יהיה בנייה משותפת לכל הבניין. מעבר לכך שהעלות תהיה זולה יותר, בערים מסוימות ייתכן שלא תקבלו בכלל אישור להוספת מרפסת בודדת. לכן, כדאי לא למהר ועדיף ולבדוק ראשית עם דיירי הבניין את האופציה לבנייה משותפת.

מה הן מרפסות תלויות?

מרפסת תלויה הינה כזאת שנתמכת בקיר הבניין ללא עמודים נוספים. זוהי תוספת בנייה נפוצה שרבים בוחרים בה על מנת לשפר את איכות חייהם או בכדי להעלות את שווי הנכס. הוספת מרפסת תלויה לא הייתה אפשרית מאז ומתמיד, ובעקבות השינוי בחוק שמאפשר את בנייתה רבים רואים בה פתרון נוח וחסכוני. בניית מרפסת תלויה הינה הליך מהיר ופשוט יחסית שחוסך הרבה בלגן.

למה דווקא מרפסת תלויה?

בעבר הוספת מרפסות לבניין הייתה תהליך יקר, ארוך ומסובך. אם רציתם להוסיף מרפסת לדירה שלכם הייתם נאלצים לעבור דרך שורה ארוכה של בירוקרטיה ולבסוף לסבול מתהליך שיפוצים מייגע, מלכלך ורועש. כיום, בזכות השינוי בחוק, הוספת מרפסת תלויה היא תהליך מהיר וקל. חלקי המרפסות התלויות עשויים ברזל ופלדה, מה שתורם ליציבותן, להליך בנייה פשוט ונקי ואפילו מוזיל את העלויות. המודעות האסתטית היום גבוהה משהייתה בעבר ואנשי המקצוע נותנים דגש רב לעיצוב המרפסת, תוך התחשבות בצרכים וברצונות שלכם. אין ספק כי הוספתה של מרפסת תלויה תשפר את איכות חייכם, תסייע לתחושת מרחב ופתיחות בביתכם ואף תעלה את ערכה של הדירה. היתרונות רבים והתהליך פשוט – כך שבעצם השאלה היא למה לא?

מה עושים אם עולים חילוקי דעות?

כמובן שאם החלטתם לנסות ולגייס את דיירי הבניין לבנייה משותפת של מרפסות, יהיו גם כאלה שלא ישתפו עמכם פעולה. אמנם למרפסת יתרונות רבים, אך ייתכן שדיירים מסוימים יראו בכך "כאב ראש" מיותר או יתנגדו משיקולים כלכליים ולכן יגישו ערעורים. אף על פי כן, אם אתם נתקלים בהתנגדות לא עניינית ולא מנומקת מצד חלק מהדיירים, תוכלו לפנות לעורך דין שיחווה את דעתו. אם אכן ההתנגדות אינה עניינית, ייתכן כי ועדת התכנון והבניה לא תקבל אותה ועדיין תתיר את בניית המרפסת.

הצלחתם להשיג רוב, אך לא את כלל הדיירים?

לא נורא! לשמחתכם, על מנת לקבל היתר בנייה לא תצטרכו לקבל הסכמה מכלל הדיירים, אלא מ- 75 אחוזים מהם בלבד. כך, זה נראה כבר הרבה יותר אפשרי, וייתכן שרוב הדיירים ירצו להנות מהיתרונות של מרפסת בדירתם. כמו כן, אם תקבלו הסכמה רק מחלק מהדיירים, תוכלו אף לבנות מרפסת גדולה יותר בדירתכם על חשבון השטח הנוסף. לכן, אל תמהרו לצאת למסע שכנועים ודעו כי יש יתרונות גם אם אין הסכמה מלאה של כלל הדיירים.

 

מה כולל תהליך הבנייה?

לאחר קבלת כלל האישורים לבניית המרפסת וחתימת חוזה עם קבלן ומהנדס, אתם יכולים לצאת לדרך. אז איך זה עובד? במפעלים מיועדים מיוצרים כל חלקי המרפסת באיכות הגבוהה ביותר. הם עוברים תהליך של בדיקה קפדנית על מנת לוודא שהם בטיחותיים ועומדים בתקנים, לכן שלב זה הוא מעט ארוך וייקח לרוב כשלושה שבועות. הרכבת חלקי המרפסת יכולה להיעשות בשטח עצמו או במפעל. יחוברו לבניין שלכם עוגנים מיוחדים עליהם תתלה המרפסת המורכבת. שלב זה ייעשה תוך מספר שעות בלבד, כך שביום עבודה בודד ניתן אף להרכיב מספר מרפסות. קצב הבנייה כמובן תלוי גם בכם הדיירים, הקובעים מהן שעות העבודה על פי נוחיותכם. שימו לב כי ככל שתגבילו את שעות העבודה כך יתארך תהליך הבנייה, לכן נסו לגלות גמישות בעניין זה.

האם מרפסת תלויה בטיחותית?

מרפסת תלויה עלולה להישמע לרבים מאיתנו כפתרון מרושל ולא בטיחותי. אף על פי כן, מרפסות תלויות הנבנות כיום הן בטיחותיות מאי פעם. אמנם הן אינן נתמכות על ידי עמודים אך הן עשויות מברזל ופלדה – חומרים חזקים ובטוחים יותר מבטון. משקל החומרים הללו קל בהרבה מבטון ולכן לא המרפסת אינה מוסיפה משקל רב לבניין. המרפסת התלויה בנויה לעמוד בעומסים ויכולה להחזיק כחמישה טון, משקל השווה ערך ל- 75 אנשים. לכן, אם בחרתם באנשי מקצוע מומחים שיעשו את עבודתם כמו שצריך ועל פי התקנים – אתם יכולים להיות לחלוטין רגועים.

כמה תעלה לכם הוספה של מרפסת תלויה?

הוספת מרפסת תלויה כרוכה בהוצאה כספית לא קטנה. עם זאת, ביחס למחיר ולבלגן של מעבר דירה או של שיפוץ שלם, היא לגמרי שווה את זה. מחירה של המרפסת כמובן משתנה והוא פונקציה של מספר גורמים. לגודלה של המרפסת כמובן יש השפעה, כמו גם סוג הבנייה והעיצוב שנבחר. כמו כן, התוספות והגימורים השונים הם בעלי עלות נוספת. אלה כמובן ייעשו בהתאם לבקשתכם, ואם אין לכם צורך בנקודת גז למשל, תוכלו לחסוך בעלויות. בניית מרפסת יחידה היא עניין יקר כשלעצמה, אך בנייה משותפת של מרפסות עבור כל הבניין עשויה להוזיל משמעותית את הסיפור. יתר על כן, תוכלו לפרוס את התשלום למשך כל זמן הבניה, אם תציינו זאת בחוזה כמובן. פריסה לתשלומים עשויה להקל מעט על ההוצאה וכך גם תוודאו שעד שלא נגמרה הבנייה – לא שולם כל הסכום. אל תתעצלו ותעשו בירורים מקדימים, השוו מחירים עם מספר גורמי מקצוע וערכו סקר עם דיירי הבניין טרם קבלת ההחלטה. בכל אופן, אם החלטתם על הוספה של מרפסת תלויה, תראו זאת כהשקעה ולא כהוצאה שכן איכות חייכם תשתפר וערכו של הנכס שלכם ימריא.

הדמיה ממוחשבת של המרפסות


אם גם אתם מרגישים שאינכם מבינים דבר בבנייה ובבניית מרפסות בפרט, הדמיה ממוחשבת תוכל לסייע לכם מאוד. אנשי המקצוע לעיתים ידברו איתכם במונחים מקצועיים ויציגו לכם שרטוטים מעורפלים, כך שייתכן ותרגישו שאינכם מבינים איך תיראה המרפסת בסופו של תהליך. לכן, תוכלו לקבל מהאדריכל שלכם הדמיה ממוחשבת טרם הבניה. שימו לב שלא כל אדריכל עובד עם כלי זה ולכן בדקו זאת מולו כבר בשיחה הראשונית. ההדמיה תעזור לכם להבין במדויק איך תיראה המרפסת ולהרגיש יותר מעורבים בתהליך. בימנו, כאשר אפשרויות בניית המרפסות הן כמעט אינסופיות ורבים מאיתנו מתקשים לקבל החלטה, הדמיה ממוחשת נעשית פופולרית מאוד ומקלה על רבים מאיתנו. אל תוותרו על שלב זה והבטיחו לעצמכם מרפסת איכותית ואסתטית בדיוק כמו זו שחלמתם עליה.

הגימורים הסופיים


כמו לכל פרויקט בנייה, גם לבניית מרפסת יש גימורים ותיקונים אחרונים שיש לבצע בסוף התהליך. לאחר תליית המרפסת, יש לבדוק שהיא תואמת לחלוטין לשימושים שייעשו בה. ראשית יש צורך לוודא שקיימת מערכת לניקוז של מים וכן פיזור נכון של נקודות חשמל. כמו כן, אם אתם מתכננים לעשות על האש במרפסת, תרצו לוודא כי קיימת נקודה לחיבור של גריל גז. כל התוספות הללו נעשות רק בסופה של התקנת המרפסת ועשויות לקחת עוד מספר ימים. לא כדאי לעשות רק חצי עבודה ולכן יש לוודא שכל הגימורים הסופיים נעשים.

יתרונות בתהליך הבנייה של מרפסת תלויה


היתרון הראשון והבולט ביותר הוא המהירות בה מתבצעת הבנייה. השלבים המקדימים והוצאת האישורים אמנם עשויים לקחת זמן, אך הרכבת המרפסת בפועל הינה תהליך פשוט ומהיר. בנוסף, הרכבת המרפסת שקטה במיוחד כך שהשכנים אפילו לא ירגישו שאתם עורכים שיפוץ. כמו כן, תהליך הבניה הוא נקי ואינו כולל כמעט לכלוך ואבק ולכן הוא אפילו ידידותי לסביבה. יתר על כן, מרפסת תלויה נבנית על ידי קורות דקות של פלדה ולא על ידי בטון, מה שמסייע להגדלת השטח שלה. ללא לכלוך, רעש ובלגן תוכלו להנות גם אתם ממרפסת מפנקת משלכם.

לסיכום


אם בעבר הוספת מרפסת תלויה הייתה עניין רציני ומסובך, כיום תוכלו לעשות זאת בקלות, במהירות וללא בלגן. ראשית, נסו לגייס לתהליך את דיירי הבניין על מנת להשיג אישור לבנייה של מספר מרפסות יחד ולהוזיל את העלויות. שנית, בחרו בחברה מקצועית ובעלת ניסיון בבנייה בגובה, אשר תבצע עבורכם את כלל השלבים, החל מתכנון המרפסת, השגת האישורים הדרושים ועד לבניית המרפסת עצמה. כמו כן, אל תוותרו על מהנדס או אדריכל שידאגו לכך שהמרפסת תעמוד בכל תקני הבטיחות. הדמיה ממוחשבת הוא כלי שימושי שיעזור לכם להבין את התוצאה הסופית ולעשות שינויים במידת הצורך. לבסוף, תהליך הבנייה הוא פשוט, בטיחותי ומהיר ובסופו תקבלו את המרפסת שתמיד חלמתם עליה. אם אתם  עדיין מתלבטים, תוכלו תמיד לפנות לבעל מקצוע שיעזור לכם בהחלטה.

בין לקוחותינו:

וְזָֽכַרְתָּ֙ אֶת-יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֔יךָ כִּ֣י ה֗וּא הַנֹּתֵ֥ן לְךָ֛ כֹּ֖חַ לַעֲשׂ֣וֹת חָ֑יִל

ברקת 38
פאר בילדינג
אפגד
נוף צמרת
ירוק בדרך אחזקות
מנופי אבי
גולדן ישראל
מגישימים נכסים בע"מ
קבוצת גבאי
YBOX
מרכז העיר נדל"ן
פרץ בוני הנגב
כרם יזמות
ADIOR
קבוצת עשהאל
מועצה מקומית פרדס חנה כרכור
קבוצת אנרום
URBAN נדל"ן
ראשון לציון
חולון
תל אביב
עפולה

רשימת הפרויקטים שלנו

לצפייה בקובץ

תקנות הג"א - התגוננות אזרחית

לצפייה אונליין

בין לקוחותינו:

וְזָֽכַרְתָּ֙ אֶת-יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֔יךָ כִּ֣י ה֗וּא הַנֹּתֵ֥ן לְךָ֛ כֹּ֖חַ לַעֲשׂ֣וֹת חָ֑יִל

רשימת הפרויקטים שלנו

לצפייה בקובץ

תקנות הג"א - התגוננות אזרחית

לצפייה אונליין

מאמרים ועדכונים

יועץ אקוסטיקה

יועץ אקוסטיקה

מהו תפקידו של יועץ אקוסטיקה והאם חובה להיעזר בו? כשמתכננים בניית בית או קונים דירה אנחנו מתמקדים בחללים, בגודלם, איזה חדר ישמש איזה ילד או לאיזה מטרה, אנחנו בוחנים את גודל המטבח ואת נוחות השימוש במלחת והשירותים ובעצם ניתן להגדיר זאת במשפט אחד, אנחנו רוצים את הטוב...

יועץ חשמל

יועץ חשמל

כל מה שרציתם לדעת על יועץ חשמל בניית בית או בכלל כל פרויקט בנייה הינו מורכב משלבים רבים, תחילה יש לקבל את תיק המידע מהרשויות המקומיות כדי להוציא היתר בנייה, אחר כך מתחילים להיכנס לתכנון הפרויקט יותר לעומק, לשים לב לפרטים קטנים יותר, להיעזר ביועצים רבים ומגוונים כדי...

3 התפקידים של יועץ בטיחות שחייבים להכיר

3 התפקידים של יועץ בטיחות שחייבים להכיר

מיהו יועץ בטיחות ומה תפקידו? לא כולם יודעים אבל ישנם מספר נתיבים בתוכם יכול לפעול יועץ בטיחות שלמעשה ובכל אחד מהתפקידים הללו הוא אחראי על תחומים שונים זה מזה (למרות שהם תחת אותה הגדרה). יועץ בטיחות אינו הגדרת מקצוע או תפקיד שמוגדרים בחוק או בתקנות השייכים לתחום...

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

נשמח לעמוד לרשותך

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:

054-569-5559 | 053-606-6000

073-374-4468

נשמח לעמוד לרשותך

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:

054-569-5559

053-606-6000

073-374-4468

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

דרך ארץ הנדסה בע"מ

info@de-eng.co.il

הרוקמים 26, מרכז עזריאלי חולון