לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סקר אקוסטי לבריכה

כל מה שרציתם לדעת על סקר אקוסטי לבריכה

הדרישה לבריכות שחיה פרטיות הולכת וגדלה, יותר ויותר בעלי נכסים רוצים להעשיר את הנכס שלהם, להעניק לדיירי הבית איכות חיים טובה יותר. על מנת לבנות בריכה בנייה יש צורך לקבל אישור מהעירייה או מהרשות המקומית באזור על מנת להתחיל את הפרויקט כחוק. חשוב לציין כי מי שמתחיל את בניית הבריכה ללא היתר בנייה מסתכן בקנסות גבוהים למדי ואפילו בצו הריסה.

כחלק בלתי נפרד לקבלת היתר בנייה לבניית בריכה יש לבצע סקר אקוסטי לבריכה ולהגישו לרשויות על מנת לקבל את האישורים הנדרשים להיתר. האישורים הנדרשים אינם רק על ידי הרשות המקומית או מחלקת ההנדסה העירונית אלא יש לקבל אישורים גם מהמשרד לאיכות הסביבה ותאגיד המים האזורי. הרעיון המרכזי שעומד מאחורי סקר אקוסטי לבריכה הוא לוודא כי הבריכה אינה מהווה מפגע סביבתי הן בשלבי הבנייה והן בעת השימוש בה לאחר סיום עבודות הבנייה.

מה בודקים בסקר אקוסטי לבריכה?

מבצע הבדיקה וממלא הסקר הינו יועץ מוסמך, חשוב לפנות לאיש מקצוע איכותי ואמין שילווה את הפרויקט שלכם לאורך כל הדרך על מנת לעבור את כל התהליך בצורה קלה ונעימה. הרשויות המקומיות מעמידות לא מעט דרישות וישנם לא מעט תקנים שיש לעמוד בהם על מנת להבטיח את בניית הבריכה שתמיד חלמתם.

תחילה יש לבדוק מה הם הרעשים שילווה את הפרויקט לאורך הבנייה. משאיות וטרקטורים או בובקטים שיכנסו לשטח על מנת לחפור ולפנות אדמה, אנשי מקצוע אחרים שיעבדו בשטח עם כלים כבדים אחרים וכן הלאה. בנוסף לכך, הרשויות המקומיות יבקשו לראות מפרט של המכונות, משאבות והמערכות שונות שבעל הנכס ישתמש על מנת להפעיל את הבריכה באופן שוטף, היכן הן ימוקמו והאם הפעלת אותן מערכות, משאבות ומכונות מרעישות ויפריעו את מנוחתם של השכנים.

למי כדאי לפנות על מנת לקבל סקר אקוסטי לבריכה איכותי?

חשוב לא להתפשר על מיומנותו ומקצועיותו של היועץ. יועץ מוסמך, מקצועי ובעל ניסיון בהכנת סקר אקוסטי לבריכה והגשתו ברשויות השונות יעניק לכם תהליך נעים וקל. יועץ מקצועי ואיכותי ילווה את אדריכל הפרויקט מהשלבים הראשונים להגשת היתר בניה, ימליץ על פתרונות איכותיים שיעניקו לכם ולסביבה ליהנות מבריכה ללא גורמים מרעישים או מפריעים וכך תקבלו את ההיתר ללא עיכובים מיותרים או תיקונים יקרים.

היות והרשויות המקומיות מעמידות בפני בעלי נכסים הרוצים בבניית בריכה פרטית בחצר ביתם בירוקרטיה ארוכה ומסובכת, ישנם כאלו המתחילים את בניית הבריכה שלא כחוק. מצב זה מביא ברוב המקרים לתלונות מצד השכנים על בעל הנכס המפר את החוק ולאחר מכן בצו הריסה כולל קנסות גבוהים מאוד. כאשר ניגשים לפרויקט בניית בריכה או תוספת בריכה למבנה קיים על פי החוק הכולל את כל האישורים הנדרשים אתם יכולים לישון בראש שקט כי גם אם השכנים יתלוננו אתם פעלתם על פי כל הכללים והחוקים ואתם מכוסים מבחינה משפטית.

לא רק בנושא המשפטי, גם המשרד לאיכות הסביבה אינו מתפשר על מפגעים סביבתיים כולל מפגעים אקוסטיים. סקר אקוסטי לבריכה בעל חשיבות רבה בקרב נציגי המשרד לאיכות הסביבה ברשויות המקומיות ולכן חשוב להיעזר ביועץ אקוסטי המתמחה בבריכות שחייה על מנת שתעברו את הבירוקרטיה בקלות.

חושבים לבנות בריכה בחצר ביתכם? אל תהססו ופנו אלינו עוד היום לקבלת הייעוץ הטוב ביותר עבור בריכת חלומותיכם. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו לאורך כל הדרך עם שירותים רחבים ומגוונים בפרויקט הבנייה, עם צוות מהנדסים ויועצים מקצועיים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות – סקר אקוסטי לבריכה

מהו סקר אקוסטי לבריכה?

בניית בריכה פרטית או ציבורית דורשת מבעלי הנכס להציג בפני רשויות מקומיות רבות ומגוונות אישורים רבים, תכניות מפורטות, חישובים ועוד מסמכים רבים נוספים. הרשויות המקומיות מצדן לא חוסכות בניירת, בירוקרטיה, תשאול מפורט על התכנון ועוד. על מנת לאשר את בניית הבריכה על בעל הנכס שמעוניין לבנות בריכת שחיה בשטח שלו (בין אם בריכה פרטית ועל אחת כמה וכמה בריכה ציבורית) עליו להציג בפני הרשויות תכניות ואישורים רבים וביניהם סקר אקוסטי לבריכה. סקר זה הוא למעשה אחד האישורים שהרשויות מבקשות כתנאי לקבלת היתר בניה וללא אישורו לא ניתן להתחיל את עבודות הבנייה בשטח.

בסקר אקוסטי לבריכה הרשויות המקומיות בודקות כמה פרמטרים לפני שהן מאשרות אותו. ראשית הן בודקות מה רמת נזקי הרעש שיגרמו לסביבה בעת בניית הבריכה. המשאיות שיכנסו לשטח, עבודות החפירה כהכנה ליסודות הבריכה, עבודות יציקת הבטון בבניית הבריכה וכן הלאה. שנית הן יבדקו את המערכות המתוכננות בבריכה אם הן בעלות רעש סביר או שהן עלולות להוות מטרד סביבתי לשכנים. בשני המקרים הרשויות המקומיות תבקשנה מיועץ אקוסטי מוסמך ובעל הכלים מקצועיים לערוך את הבדיקות ולהציג את הנתונים עם כל הפרטים הנדרשים לפי הסקר. רק לאחר אישורו של סקר אקוסטי לבריכה על ידי הרשויות ובנוסף לשאר האישורים הרבים שיתבקשו יהיה ניתן לקבל היתר בנייה מהרשות המקומית ולהתחיל בעבודות הבנייה.

אילו רשויות מקומיות אחראיות לאישור סקר אקוסטי לבריכה?

היתר בנייה ניתן לנו בסופו של דבר על ידי העירייה או הרשות המקומית האזורית (במקרה ולא מדובר בעיר). על כל פנים, כשניגשים לעירייה לקבל היתר בניה עבור בניית בריכה, העירייה תעניק לכם רשימת מטלות שעליכם להציג בפניה על מנת לקבל היתר בניה וכך להתחיל את עבודות הבנייה בהתאם לחוקים והתקנות. חלק מהתכניות, האישורים, הדו”חות והסקרים שעליכם להגיש בסופו של דבר למחלקת ההנדסה העירונית עליכם תחילה להעביר לאישורן של רשויות מקומיות אחרות שיבחנו את הנושא בעין מקצועית בתחומן  ורק עם אישורן הסופי של כל רשות ורשות תוכלו לאגד את הניירת ולהגישה בצורה מסודרת לעירייה לקבלת היתר בניה.

סקר אקוסטי לבריכה, חייב לעבור את אישור המשרד לאיכות הסביבה המקומי או האזורי. הבירוקרטיה של המשרד לאיכות הסביבה לעיתים אינה פשוטה ומצריכה מכם, בעלי הנכס להמציא עבורם דו”חות, טבלאות, בדיקות ומדדים רבים שרק בעל מקצוע מנוסה שעובד עם הציוד הנדרש יכול להפיק עבורכם את הנתונים הנדרשים.

על פי תקנות התכנון והבניה, כל אדם המעוניין לבנות בריכת שחיה פרטית בשטחו הפרטי חייב להגיש כחלק בלתי נפרד להיתר בניה סקר אקוסטי לבריכה שמאפשר לרשות המקומית להבין כמה רעש ייווצר ממכונות ההפעלה והתחזוקה של הבריכה כמו משאבות מים, משאבות סינון, בקרים, מפוחים, גנרטורים בעת השימוש בבריכה ואף בזמן בנייתה כמו רעש המשאיות, העבודות בשטח ועוד.

מה מחירו של סקר אקוסטי לבריכה?

ישנם לא מעט גורמים שישפיעו על מחיר הצעת המחיר שתקבלו כמו גודל הבריכה, מורכבות המערכות שאתם מתכננים להפעיל בה ועוד, לכן מומלץ לבקש הצעות מחיר מפורטות המסבירות מה מרכיב את ההצעה ולא הצעה גלובלית ולא ברורה. הצעות המחיר המפורטות מאפשרות לכם לבצע שני דברים חשובים:

השוואה בין הצעות המחיר –  כאשר אתם מקבלים הצעות מחיר מפורטות אתם יכולים בקלות לבצע השוואות הן מבחינת המחירים של כל סעיף וסעיף והן מבחינת ההשוואה בין הסעיפים עצמם. למשל קיבלתם הצעה הכוללת 5 סעיפים והצעה שנייה 7 סעיפים, אם כך מהם שני הסעיפים החסרים בהצעה הראשונה או האם ההצעה השנייה מנופחת ללא סיבה. כאשר עוברים על כל סעיף קל יותר לשוות במחירי היועצים השונים.

השוואה בין הסעיפים – חשוב להבחין כמו שהזכרנו קודם לכן, מהם המרכיבים הכוללים את ההצעה. בנוסף, הצעות מחיר הינן מסמכים מחייבים וכאשר אתם מקבלים הצעה מפורטת אתם יודעים בדיוק מה אתם מקבלים, נותן השירות מתחייב מולכם בשירותים 1,2,,3 וכן הלאה כך אתם יודעים בדיוק על מה אתם משלמים ועל מה לא משלמים (מה שלא מופיע בהצעה). בצורה הזו הרבה יותר קל לעקוב אחר התמורה שאתם מקבלים בעבור הסכום ששילמתם ליועץ. 

חשוב! רק יועץ אקוסטיקה מוסמך בעל תעודה המאשרת את הסמכתו בתחום האקוסטי יכול להנפיק עבורכם סקר אקוסטי לבריכה. בחברת דרך ארץ הנדסה תמצאו את כל היועצים, המהנדסים ואנשי התכנון המובילים ביותר בתחומם תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם עם כל הפרטים לקראת קבלת היתר בנייה לבריכת חלומותיכם.

מתי נכון להזמין סקר אקוסטי לבריכה?

היות וסקר אקוסטי לבריכה נדרש כחלק בלתי נפרד לקבלת היתר בנייה, חשוב לפנות ליועץ אקוסטי בהקדם האפשרי. חשוב לזכור, הסקר אינו מוגש רק לעירייה והיות נדרשים הסתכלות של גוף נוסף ואישורו (המשרד לאיכות הסביבה), אנחנו ממליצים בחום לפנות ליועץ במעוד מועד כדי ליצור עיכובים מיותרים.

בנוסף לאישורים מהמשרדים השונים, התייעצות עם יועץ מקצועי ומנוסה עוד בשלבי התכנון הראשוניים מאפשר שילוב פעולה שיניב לכם פתרונות יצירתיים ואיכותיים, שימושים בטכנולוגיה מתקדמת למערכות הבריכה השונות וכל זה בפעם אחת כאשר אדריכל הפרויקט מתכנן את הבריכה בהתאם להנחיות היועץ והמלצותיו.

כדי לייעל את העבודה ולהרוויח את כל היתרונות בתכנון מוקדם ומקצועי עבור בריכת חלומותיכם, אנחנו דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים ועם כל השירותים שניתנים ללקוחותינו ברחבי הארץ תחת קורת גג אחת. אנחנו מאמינים כאשר אנשי המקצוע השונים כמו האדריכל, יועץ אקוסטי, קונסטרוקטור ועוד רבים אחרים הנדרשים לבניית בריכות שחיה עובדים ממשרד אחד הלקוח מרוויח יותר ונהנה משירותים מקצועיים ברמה גבוהה ובו בזמן משירות מהיר שמקדם את הפרויקט שלו ביעילות רבה.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram