יועץ אקוסטיקה

לייעוץ ללא עלות השאירו פרטים או חייגו 053-606-6000

מהו תפקידו של יועץ אקוסטיקה והאם חובה להיעזר בו?

כאשר מתכננים בניית בית או קונים דירה אנו מתמקדים בחללים, בגודלם, איזה חדר ישמש איזה ילד או לאיזה מטרה, אנו בוחנים את גודל המטבח ואת נוחות השימוש במקלחת והשירותים ולמעשה אנחנו רוצים איכות חיים מיטבית עבור כל בני המשפחה. כחלק בלתי נפרד מכך, יש לבדוק את הבידוד האקוסטי. בעת בניית הבית יועץ אקוסטיקה יכול לתכנן באילו חומרי בידוד יש להשתמש, להציע עבורכם פתרונות יצירתיים וחלופיים שתוכלו להשתמש בהם ולעמוד בתקציב ובסופו של יום כשתעברו לגור בבית אתם תהנו מסביבה שקטה מרעשים.

תפקידו של יועץ אקוסטי בפרויקט בנייה הוא חשוב ביותר על מנת להעניק לכם בית שקט ונעים. יועץ אקוסטיקה משלב את תכנונו עם תכניות האדריכל, הוא מייעץ וממליץ על הפתרונות האולטימטיביים על מנת למנוע חדירת רעשים מבחוץ לתוך הבית ואף לתת את הדעת לגבי בידוד אקוסטי בין החללים השונים בתוך הבית.

מה בעצם התקן אומר?

תקן בידוד אקוסטי הינו מורכב ומסועף, לכל מבנה ישנן ההנחיות שלו, ישנן דרישות שונות וכדי לאפשר עמידה בכל הדרישות והתקנות יש לבצע לא מעט חישובים על מנת שהמבנה יעמוד בהן. יועץ אקוסטיקה מחשב את הדציבלים המותרים לרעשים המגיעים מחוץ למבנה כמו רעש תחבורה מכבישים, גינות ציבור וכן הלאה, רעשים המגיעים ממערכות המבנה כמו מעליות, פירים וכדומה וכמובן רעשים בין דירות. במבני מסחר ותעשייה ישנן דרישות נוספות כמו בידוד חדרי מכונות וכו'.

התקן אינו עומד בעינו רק במבנים חדשים שנמצאים בשלבי בנייה ברגע זה, גם מבנים ישנים שעוברים שיפוץ יש להתאים את הבידוד האקוסטי לפי הדרישות. יועץ אקוסטיקה יוכל לומר לכם אילו חומרים עליכם להשתמש, איך להגדיל את הבידוד באופן אופטימלי וגם יוכל לספק לכם מחיר שיכלול את כל הבידוד בביתכם.

האם חובה להיעזר ביועץ אקוסטיקה?

מומלץ ביותר להיעזר ביועץ אקוסטיקה על מנת לקבל את האישורים הנדרשים לטופס 4 עבור הפרויקט שלכם. עוד בשלב בקשת היתר בנייה עליכם להגיש לעירייה או לרשות המקומית נספח אקוסטי. אם הנספח אינו עומד בדרישות ובתקנים לא תקבלו היתר. לאחר קבלת היתר בנייה ועם שלבי תכנון הפרויקט יועץ אקוסטי יספק לאדריכל את כל הפתרונות האקוסטיים על מנת לעמוד בתקנים ובדרישת העירייה ולהבטיח איכות חיים למי שיגור במבנה לאחר קבלת טופס 4.

רצוי מאוד לפנות ליועץ אקוסטי עוד בטרם הגשת בקשה להיתר, על מנת שהוא יוכל לסייע לכם בכל הקשור לבידוד המבנה ולספק לכם את הנתונים הנדרשים להצגה במחלקת ההנדסה העירונית לשלב זה ולאחר מכן הוא ילווה את הפרויקט לכל אורכו.

איך אדע באיזה יועץ אקוסטיקה לבחור?

חשוב לפני שחותמים עם יועץ אקוסטי לוודא כי הוא מנוסה בתחומו, מקצועי ושירותי. על יועץ האקוסטיקה לספק פתרונות ללקוחותיו כדי שייהנו משהייה בבית שנבנה וגם לספק שירותי ייעוץ עבור האדריכל של הפרויקט. איש נעים ואדיב בעל ניסיון ומקצועיות זה האדם הנכון ביותר עבורכם שיספק לכם ייעוץ אקוסטי.

אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא יועץ אקוסטיקה מקצועי, אמין ושירותי שיספק לכם את הפתרונות האופטימליים לבידוד אקוסטי למבנה שלכם. אנחנו מעניקים שירותי ייעוץ וליווי לאורך הפרויקטים השונים של לקוחותינו מקונסטרוקטורים ואדריכלים ועד יועצים במגוון תחומים כמו יועצי תנועה, אינסטלציה, חשמל, מיגון, בטיחות ועוד רבים אחרים.

לקבלת הצעת מחיר