ClickCease
073-374-4468 info@de-eng.co.il

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אדריכלות והיתר בניה

אדריכלות והיתר בניה

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

אדריכלות והיתר בניה

מלווים אתכם לאורך כל הפרויקט – החל מהתכנון הראשוני ועד לביצוע

אדריכל הפרויקט הוא בעל ההכשרה והמומחיות להבנת הפרויקט על בוריו ולתיאום בין כל מרכיבי הפרויקט הרבים. מעורבותו מתחילה משלב כתיבת הפרוגרמה וממשיכה דרך כל שלבי התכנון, הרישוי והביצוע וכל זאת תוך הבנה טכנית ובירוקרטית נרחבת.

תכנון מקצועי ומהיר

בבואנו לתכנן מבנה חדש יש לקבל היתר בניה מסודר מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. אדריכל אשר וותיק ומנוסה בתחום ידאג לעשות זאת מבעוד מועד היות והוא יודע שזהו תהליך ארוך שעלול להתארך אף לשנה במקרים מסוימים. היתר הבניה מעביר את הפרויקט משלב התכנון לשלב הביצוע והוא רישיון שניתן לאדריכל המעניק לו אישור לבצע שינויים בקרקע בכל הנוגע להריסה ובניה. יש להבין כי בניה או שימוש ללא היתר או בניגוד להיתר הינה עבירה פלילית.

בקשה להיתר בניה

שינוי תב"ע

רישוי עסקים

חייגו עכשיו

לייעוץ ללא עלות

עם אדריכל מומחה

אדריכלות והיתר בניה

תהליך תכנון ובניית מבנים כולל ביורוקרטיה לא מעטה ומצריך אישורים ממגוון רשויות ממשלתיות ומקומיות. אחד ההיתרים המרכזיים הוא היתר בנייה, שבלעדיו לא ניתן להתחיל לבנות. במדריך זה נעבור על כל מה שאתם צריכים לדעת על היתרי בנייה, המצבים בהם נדרש להוציא היתר בנייה וכיצד מוציאים אותו.

אז קודם כל, מהו היתר בנייה ?

היתר בנייה כשמו כן הוא – המסמך המתיר לכם לבנות את הבניין המתוכנן. ההיתר למעשה מהווה רישיון לבנייה, המוענק בהתאם לעמידה בקריטריונים של חוק התכנון והבנייה והתקנות הרלוונטיות, וכן לפי זכויות הבנייה במקום.

להיתר הבנייה מצורפים תוכניות המבנה, מפת מדידה ואישור רשויות שונות וכן פרטי המתכננים והגורמים המפקחים על התכנון והבנייה. בנייה ללא היתר מהווה עבירה פלילית.

באיזה מקרים יש להוציא היתר בנייה ?

חשוב להבין כי היתר בנייה לא נדרש רק במקרה של בניין בניין חדש, אלא גם בתוספת לבניין קיים כולל תוספות קטנות כגון חנייה מקורה, הוספת חלון חיצוני, סגירת מרפסת ועוד – אפילו במקרה והקירוי בסגירת המרפסת או הוספת הקיר עשוי מחומרים קלים.

באופן כללי – כל שינוי חיצוני דורש היתר בנייה. לעומת זאת, שינוי פנימי במבנה לא דורש היתר, אלא אם השינוי משפיע על שטח הדירה או פוגע בשלד הבניין.

השלבים לקבלת היתר בנייה

ישנם ארבעה שלבים עיקריים בתהליך קבלת היתר הבנייה:

  1. הגשת הבקשה לוועדה מקומית: הגשת הבקשה להיתר בנייה צריכה להיערך על ידי אדריכל או מהנדס בניין. הבקשה כוללת פרטים רבים ונספחים שונים, וכמובן אישור בעלות על הנכס.
  2. בדיקה טכנית: הוועדה בודקת אם הבקשה כוללת את כל המסמכים הנדרשים ואת תקינותם. אם חסרים מסמכים הוועדה מבקשת השלמות ואם הכל נמצא כנדרש נקבעת מקדמה שעל מבקש ההיתר לשלם.
  3. בדיקת מהנדס: בדיקה הנעשית על ידי מהנדס מטעם הוועדה הבודק אם הבקשה עומדת בדרישות החוק. במידה והבקשה לא עומדת בדרישות, המהנדס מחזיר את הבקשה למבקש לתיקונים ובמידה והבקשה כן עומדת בדרישות היא עוברת לוועדה המקומית.
  4. דיון בוועדה המקומית: לכל רשות מקומית יש תנאים משלה לקבלת היתר, ועל בא כוחכם להיות בקיא בדרישות של הרשות המקומית אליה אתם פונים. הוועדה מאשרת את הבקשה, דוחה אותה או מתנה אותה בתנאים מסוימים.

דרך ארץ הנדסה בע"מ – הדרך המהירה לקבלת היתר בנייה

דרך ארץ הנדסה בע"מ תסייע לכם להתמודד עם הביורוקרטיה ללא עיכובים מיותרים. היועצים והמהנדסים של דרך ארץ בקיאים בחוקים ובתקנות הנדרשות, וידאגו לאישור מהיר והתחלת בנייה חלקה.

דרך ארץ מעסיקה סט שלם של בעלי מקצוע המתמחים בכלל התחומים הרלוונטיים לתכנון מבנים העובדים יחד בתיאום וסנכרון מלאים, תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר והשגת תוצאות לשביעות רצונכם.

בין לקוחותינו:

וְזָֽכַרְתָּ֙ אֶת-יְהוָ֣ה אֱלֹהֶ֔יךָ כִּ֣י ה֗וּא הַנֹּתֵ֥ן לְךָ֛ כֹּ֖חַ לַעֲשׂ֣וֹת חָ֑יִל

רשימת הפרויקטים שלנו

לצפייה בקובץ

תקנות הג"א - התגוננות אזרחית

לצפייה אונליין

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

נשמח לעמוד לרשותך

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:

054-569-5559 | 053-606-6000

073-374-4468

נשמח לעמוד לרשותך

לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:

054-569-5559

053-606-6000

073-374-4468

השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

דרך ארץ הנדסה בע"מ

info@de-eng.co.il

הרוקמים 26, מרכז עזריאלי חולון