לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

אדריכלות והיתר בניה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
בקשה להיתר בניה
שינוי תב"ע
קבלת אישור פיקוד העורף לטופס 4 או לרישוי עסק

אדריכלות והיתר בניה

מלווים אתכם לאורך כל הפרויקט – החל מהתכנון הראשוני ועד לביצוע

אדריכל הפרויקט הוא בעל ההכשרה והמומחיות להבנת הפרויקט על בוריו ולתיאום בין כל מרכיבי הפרויקט הרבים. מעורבותו מתחילה משלב כתיבת הפרוגרמה וממשיכה דרך כל שלבי התכנון, הרישוי והביצוע וכל זאת תוך הבנה טכנית ובירוקרטית נרחבת.

אדריכלות והיתר בניה

בבואנו לתכנן מבנה חדש יש לקבל היתר בניה מסודר מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. אדריכל אשר וותיק ומנוסה בתחום ידאג לעשות זאת מבעוד מועד היות והוא יודע שזהו תהליך ארוך שעלול להתארך אף לשנה במקרים מסוימים. היתר הבניה מעביר את הפרויקט משלב התכנון לשלב הביצוע והוא רישיון שניתן לאדריכל המעניק לו אישור לבצע שינויים בקרקע בכל הנוגע להריסה ובניה. יש להבין כי בניה או שימוש ללא היתר או בניגוד להיתר הינה עבירה פלילית.

לייעוץ ללא עלות

עם אדריכלות והיתר בניה

חייגו עכשיו

053-606-6000
אדריכלות והיתר בניה

תהליך תכנון ובניית מבנים כולל ביורוקרטיה לא מעטה ומצריך אישורים ממגוון רשויות ממשלתיות ומקומיות. אחד ההיתרים המרכזיים הוא היתר בנייה, שבלעדיו לא ניתן להתחיל לבנות. במדריך זה נעבור על כל מה שאתם צריכים לדעת על היתרי בנייה, המצבים בהם נדרש להוציא היתר בנייה וכיצד מוציאים אותו.

אז קודם כל, מהו היתר בנייה ?
היתר בנייה כשמו כן הוא – המסמך המתיר לכם לבנות את הבניין המתוכנן. ההיתר למעשה מהווה רישיון לבנייה, המוענק בהתאם לעמידה בקריטריונים של חוק התכנון והבנייה והתקנות הרלוונטיות, וכן לפי זכויות הבנייה במקום.

להיתר הבנייה מצורפים תוכניות המבנה, מפת מדידה ואישור רשויות שונות וכן פרטי המתכננים והגורמים המפקחים על התכנון והבנייה. בנייה ללא היתר מהווה עבירה פלילית.
באיזה מקרים יש להוציא היתר בנייה ?
חשוב להבין כי היתר בנייה לא נדרש רק במקרה של בניין בניין חדש, אלא גם בתוספת לבניין קיים כולל תוספות קטנות כגון חנייה מקורה, הוספת חלון חיצוני, סגירת מרפסת ועוד – אפילו במקרה והקירוי בסגירת המרפסת או הוספת הקיר עשוי מחומרים קלים.

באופן כללי – כל שינוי חיצוני דורש היתר בנייה. לעומת זאת, שינוי פנימי במבנה לא דורש היתר, אלא אם השינוי משפיע על שטח הדירה או פוגע בשלד הבניין.

השלבים לקבלת היתר בנייה
ישנם ארבעה שלבים עיקריים בתהליך קבלת היתר הבנייה:

הגשת הבקשה לוועדה מקומית: הגשת הבקשה להיתר בנייה צריכה להיערך על ידי אדריכל או מהנדס בניין. הבקשה כוללת פרטים רבים ונספחים שונים, וכמובן אישור בעלות על הנכס.

בדיקה טכנית: הוועדה בודקת אם הבקשה כוללת את כל המסמכים הנדרשים ואת תקינותם. אם חסרים מסמכים הוועדה מבקשת השלמות ואם הכל נמצא כנדרש נקבעת מקדמה שעל מבקש ההיתר לשלם.

בדיקת מהנדס: בדיקה הנעשית על ידי מהנדס מטעם הוועדה הבודק אם הבקשה עומדת בדרישות החוק. במידה והבקשה לא עומדת בדרישות, המהנדס מחזיר את הבקשה למבקש לתיקונים ובמידה והבקשה כן עומדת בדרישות היא עוברת לוועדה המקומית.

דיון בוועדה המקומית: לכל רשות מקומית יש תנאים משלה לקבלת היתר, ועל בא כוחכם להיות בקיא בדרישות של הרשות המקומית אליה אתם פונים. הוועדה מאשרת את הבקשה, דוחה אותה או מתנה אותה בתנאים מסוימים.
דרך ארץ הנדסה בע"מ – הדרך המהירה לקבלת היתר בנייה
דרך ארץ הנדסה בע"מ תסייע לכם להתמודד עם הביורוקרטיה ללא עיכובים מיותרים. היועצים והמהנדסים של דרך ארץ בקיאים בחוקים ובתקנות הנדרשות, וידאגו לאישור מהיר והתחלת בנייה חלקה.

דרך ארץ מעסיקה סט שלם של בעלי מקצוע המתמחים בכלל התחומים הרלוונטיים לתכנון מבנים העובדים יחד בתיאום וסנכרון מלאים, תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר והשגת תוצאות לשביעות רצונכם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – יועץ מיגון

מהו תפקידו של יועץ מיגון?

הפניה ליועץ מיגון צריכה להיות בשלבים הראשונים של תכנון המבנה, עליו לקבל את ההנחיות של פיקוד העורף, כדאי שעוד לפני שהאדריכל מתחיל את תכניותיו על מנת לחסוך לכם כסף רב. כדי להיות מוגנים בעת התקפה קונבנציונאלית או בלתי קונבנציונאלית פיקוד העורף חילק את הארץ לשלושה אזורי מיגון שונים בהתאם למיקומם מול האזורים המאיימים ביותר. לכן פנייה ליועץ מיגון מקצועי שמכיר את ההנחיות והתקנות יוכל לסייע בתכנון הפרויקט מהצעד הראשון.

פועלו של יועץ מיגון לאורך הפרויקט חשובים ביותר עד לקבלת טופס 4 בסיומו של הפרויקט. השלב הראשוני הוא מוציא תכנון עקרוני למרחבים המוגנים בין אם זה ממ"ד, ממ"ק, מקלט או כל מרחב מוגן אחר בהתאם לדרישות. השלב השני שהוא שלב קריטי ביותר, הוא ילווה אתכם לפגישה עם פיקוד העורף על מנת לקבל מהם את האישור העקרוני להמשך התהליך. עם קבלת האישורים מפיקוד העורף יש לבצע את השינויים הנדרשים ללקויים הקיימים ולמעשה להתאים את המבנה לכל הדרישות בהתאם להנחיות הברורות והבלתי מתפשרות של פיקוד העורף.

פיקוד העורף משנה את הנחיותיו לא מעט ולכן גם אם ישנם עדכונים או שינויים בהנחיות, יועץ מיגון מקצועי ואיכותי יוכל למצוא עבורכם את הפתרון עם כמה שפחות שינויים על מנת לעמוד בכל הדרישות. לכן מומלץ עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט לבחור ביועץ מיגון איכותי ומקצועי.

כמה משלמים ליועץ מיגון?

יועצי מיגון ברחבי הארץ גובים מלקוחותיהם מחירים שונים וזאת משום שלכל פרויקט הצרכים שלו. אם אתם רוצים להוסיף חדר מוגן בבית קיים או שאתם רוצים להפוך חדר קיים לחדר מוגן אלו עלויות שונות זה מזה ולכן מומלץ לבקש מספר הצעות מחיר על מנת לקבל תמונה ברורה יותר.

בפרויקטים חדשים כמו בנייני מגורים או מבני משרדים או תעשיה המחירים גם כאן מאוד מגוונים. לכל אחד מהמבנים יש צורך שונה והנחיות שונות מפיקוד העורף. למשל אם במפעל מסוים מחזיקים חומרים מסוכנים אזי התכנון של המרחב המוגן הוא הרבה יותר מפורט ומורכב מאשר דירות מגורים וגם בבנייני מגורים עולה השאלה כמה דירות יש בבניין. ולכן אין מספר מדויק שניתן לתת על מנת לבין כמה גובה יועץ מיגון על פרויקט.

חשוב לשים לב בהצעת המחיר של היועץ האם זה כולל את הליווי שלו לכל הפגישות הבירוקרטיות או שהן מתומחרות בנפרד, האם זה כולל הגשת מסמכים או רק הנפקתם ואתם צריכים לגשת לפיקוד העורך ולהילחם אתם על האישורים. מומלץ לבחור ביועץ מיגון שילווה אתכם לאורך כל הדרך על מנת שאתם תרגישו בטוחים יותר מול הרשויות השונות ותוכלו להמשיך את בניית הפרויקט ללא עיכובים או שינויים רבים שיגבו מכם הרבה מאוד משאבים.

מהם הדגשים בבחירת יועץ מיגון?

בבחירת יועץ מיגון עליכם לשים לב לפרמטרים הבאים:

מקצועיות היועץ – יועץ מיגון מקצועי ואיכותי יוכל לספק לכם את כל הפתרונות בהתאם למבנה שלכם עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט. יועץ מקצועי לא ישאיר אתכם לבדכם כדי להתמודד עם הבירוקרטיה מול הרשויות וייצג אתכם על הצד הטוב ביותר. וודאו לפני שאתם חותמים עם היועץ על חוזה כי הוא מכיר את ההנחיות המשתנות והוא יעמוד לצדכם גם אם בפיקוד העורף יוציאו הנחיות חדשות.

יחס אישי – יועץ מיגון עובד לאורך התהליך עם הארבה מאוד אנשי מקצוע שונים בפרויקט שלכם. אתם רוצים לבחור באיש מקצוע אדיב ונעים בעל אמביציה שיוכל לקדם את הפרויקט שלכם הן מול הרשויות הנדרשות והן מול אנשי הביצוע בשטח, כך תוכלו להיות רגועים כי אתם בידיים טובות.

הצעת מחיר – לפני שאתם חותמים עם חוזה עם יועץ, וודאו כי הצעת המחיר שלו כוללת את כל הפרמטרים הנדרשים לכם בפרויקט. פרויקט בנייה גם ככה עולה לא מעט כסף ואם הצעת מחיר שכוללת בתוכה את כל האפשרויות אתם יכולים להיות בטוחים שלא יהיו לכם הפתעות בדרך כמו שינויים בתכניות, תיקונים בשטח וכדומה שעלולים להביא להוצאות גדולות למדי.

תזמון – אם התחלתם פרויקט ועדיין אין לכם יועץ מיגון פנו עוד היום ליועץ מקצועי ואמין. בחירתו של יועץ בשלבים מוקדמים ככל הניתן לפרויקט שלכם יכול לחסוך לכם כסף רב, זמן יקר ואפשרות לעמוד בכל הדרישות.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

יועץ מיגון – לביטחון מלא בעמידות המבנה

ישראל כידוע נמצאת תחת איומים ביטחוניים באופן מתמיד. אין אזור בארץ שלא חשוף למתקפות טילים, ועל כן בכל המבנים החדשים ישנה חובה לכלול מרחב מוגן בכל דירה – הלא הוא הממ"ד. גם במבנים הקיימים בוחרים בעלי הנכס ביותר ויותר מקרים להתקין ממ"ד, ובמקומות שבהם אין לכך היתכנות הנדסית או כלכלית מומלץ בחום לוודא שהמקלט תקין, נקי, פנוי מחפצים מיותרים ועומד בכל הדרישות העדכניות של פיקוד העורף – שכן אף פעם אי אפשר לדעת מתי תתרחש הסלמה ובעקבותיה התקפות טילים גם על המקום שבו אתם חיים. בהתאם יועץ מיגון הוא איש מקצוע מבוקש, וחשוב לבחור אותו נכון. דרך ארץ הנדסה בע"מ מספקת שירותי ייעוץ גם לקבלנים שבונים בניינים חדשים וגם לפרויקטים שמתמקדים בשדרוג הקיים, ועושה זאת על בסיס ניסיון עשיר וידע רחב היקף.

למה חשוב להיעזר בשירות של יועץ מיגון?

קבלת ההיתרים הנדרשים
על-מנת לקבל טופס 4 לפרויקט בנייה חדש נדרש בין השאר אישור הג"א. בהתאם כדאי מן הסתם לבנות ממ"ד שיעמוד בכל התקנים העדכניים, ולשם כך נדרשים שירותיו של יועץ מומחה למיגון.

ביטחון מלא לכל צרה שלא תבוא
מעבר לצורך באישור הפורמלי, כל אדם אחראי עושה כל מה שהוא יכול כדי להבטיח את שלומו ושלום משפחתו בכל תרחיש אפשרי, לרבות מלחמה או עימות צבאי בעצימות נמוכה שגם הוא כולל סכנות רבות. רק ממ"ד ומקלט שתוכננו בעזרת יועצי מיגון מיומנים מספקים את רמת ההגנה המרבית האפשרית.

בנייה יעילה של הממ"ד וחיסכון כספי
יועץ המיגון משתף פעולה עם עוד אנשי מקצוע רבים ובראשם האדריכל, ומצליח לתרום גם בהיבט הכלכלי בזכות מניעת טעויות שעלולות לעלות ביוקר ותכנון חכם שמייעל את העבודה בפועל.

יועץ מיגון מקצועיות, מחויבות, זמינות ואחריות

יועץ מיגון של חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ הוא איש מקצוע בעל בקיאות מקצועית גבוהה ויושרה מוחלטת. בנוסף הוא מתנהל מתוך מחויבות מלאה אליכם ובזמינות מרבית. כל אלה, ובתוספת היכולת לשתף פעולה באופן מיטבי עם יועצים, מתכננים וקבלנים, מובילים לחיסכון ניכר בזמן ולקבלת אישורים במהירות. השירות כולל גם פיקוח על יישום התוכניות כך שתוכלו לדעת בוודאות שהנכס שלכם ואתם מוגנים באופן מקסימלי.

ייה בכל רחבי הארץ.

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram