בדיקת זכויות בניה

ליווי בבדיקת זכויות בניה

חשוב לפנות לחברת הנדסה המתמחה בבדיקת זכויות בניה שתלווה אתכם לכל אורך הדרך. כך אתם תכלו להכיר טוב יותר את הזכויות המגיעות לכם לבנייה על השטח ובזכות הידע המקצועי של צוות החברה תכלו לבקש תוספות ושינויים שמתאימים לצרכים ולרצונות שלכם וזאת מתוך מחשבה מנחה שאתם תרוויחו את המקסימום בפרויקט. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים את לקוחותינו בשלבים שונים לאורך תהליך הבנייה בפרויקט שלהם. עם ניסיון רב שנים ועם הצוות המסור והמקצועי שלנו אנחנו מספקים תחת קורת גג אחת שירותי הנדסה נרחבים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

שאלות ותשובות

החלטתם שאתם רוצים לבנות בית על השטח שירשתם, מצאתם שטח למכירה שאתם מעוניינים לרכוש ולבנות עליו מבנה מסחרי, אתם רוצים להשקיע מהונכם ובחרתם לבנות מבנה שתשכירו או תמכרו בהמשך ולמעשה ישנן עוד הרבה דוגמאות נוספות אחרות. על כל פנים, לא משנה הסיבה שהחלטתם לצאת עם פרויקט בנייה חדש וגם אם טרם החלטתם סופית ואתם רק רוצים לבחון את השטח לפני שתעשו בחירה סופית חשוב שתעשו זאת בצורה אחראית ונכונה. לפני שיורים את יריית הפתיחה בפרויקט בנייה חשוב לאסוף את כל הפרטים שניתן להשיג על השטח, אחד הנתונים החשובים ביותר על מנת שהתהליך יהיה משתלם ועומד בכל הדרישות והתקנות היא בדיקת זכויות בניה.בבדיקת זכויות בניה או בשפה התכנונית – בדיקת אחוזי הבנייה, בבדיקה ניתן לבחון מהן הזכויות שבעל הנכס יכול לנצל ולבנות על השטח, אילו סוגי מבני וזאת בהתאם לתב"ע וכן הלאה. כמו כן הבדיקה מעלה נתונים רבים אחרים שחשוב מאוד להכיר לפני שמתחילים פרויקט בנייה. זכויות הבנייה ברחבי הארץ תלויים במשתנים רבים ולכן חשוב שבעל מקצוע אחראי ואמין ילווה אתכם בתהליך ויסביר את הנתונים מהבדיקה. היות וזכויות הבניה ניתנים בהתאם לגודל השטח, לייעודו ולעוד משתנים אחרים בכל רשות ורשות. חשיבותה של בדיקת זכויות בניה היא משמעותית היות ובאמצעותה ניתן למקסם את הבנייה בשטח ולתכנן באופן אופטימלי את הפרויקט על מנת שבעלי הנכס יוכלו להרוויח את המקסימום מהשטח ובהתאם לצרכים שלהם.
בדיקת זכויות בניה חשוב לעשות תמיד לפני שמתחילים בנייה של פרויקט ואפילו תחילה של שיפוץ ולו הקטן בשיפוצים וכמובן במקרה של שיפוץ גדול הכולל תוספות בנייה והריסת קירות במבנה קיים. גם חשוב לבצע זאת עוד לפני שמתחילים כל דבר אחר כמו תחילת תכנון עם אדריכל או אדריכלית או התייעצות עם אנשי מקצוע שונים אחרים וזאת על מנת שלא תשלמו כספים רבים לתכנון שאינו עומד בנתוני השטח ובזכויות המותרות לכם. במקרים שאנשים אינם בודקים את זכויות הבנייה בשטחם והם פונים לאנשי מקצוע שיתכננו עבורם הם יכולים להפסיד אפילו כפול. מצד אחד את העלות שהם שלמו למתכנן, לאדריכלית או לאדריכל ואם הפרויקט התחיל להתקדם ועבודות הבנייה בשיאן ואפילו אם הסתיימו, בעלי הנכס מסתכנים בכך שחרגו מזכויות הבנייה שניתנים בשטח והם עלולים לשלם כנסות ואף להגיע לתביעות משפטיות עד כדי צו הריסה חלילה. לכן ישנה חשיבות עליונה לבדיקת זכויות בניה עוד בטרם תכנון הפרויקט.מהצד השני בעלי נכסים שאינם מבצעים בדיקה לזכויות בניה לפני שהם מתכננים את הפרויקט שלהם זהו שימוש באחוזי בניה נמוכים ממה שמגיע להם. אחוזי הבניה ניתנים לכל שטח ושטח בהתאם לרישומי התב"ע בגוש והחלקה וגם בהתאם לגודל של השטח. לכן ישנם בעלי שטחים שזכאים לבניה רבה יותר מאשר לאחרים ולכן הם אינם מנצלים את זכותם לבניה בשטח.
באופן עקרוני האגרה שעליכם לשלם בעבור בדיקת זכויות בניה בעירייה היא עד כמה עשרות שקלים בודדים. אך הבדיקה שניתן לקבל באופן מקוון מהעירייה לוקה בנתונים חסרים והרבה מהם. חלק מהנתונים המתקבלים מהמערכת המקוונת הינם הנחיות כלליות שאינם מוכרות למי שאינו עוסק בתחום, חלק מהנתונים אינם מפורשים וברורים ואנשי מקצוע המתמחים בבדיקות אלו יכולים להשיג את המידע ולדעת למי לפנות בעירייה על מנת לקבל את התשובות לנתונים החסרים שמקבלים באופן אוטומטי מהמערכת.את הבדיקה לזכויות בניה חשוב שיבצע איש מקצוע מנוסה בתחום שיכול ללוות אתכם לאורך התהליך ולספק לכם את כל המידע שאתם צריכים על מנת שתרוויחו את המקסימום מהשטח שלכם ולנצל את השטח בהתאם לרצונות שלכם ולצרכים שלכם. הצעת המחיר עבור הבדיקה תהיה בהתאם לסוג הנכס, גודלו ומורכבותו. ישנם בעלי נכסים שמעוניינים בבדיקה על מנת לעשות שינוי בנכס קיים, כמו להרחיב את הנכס או לבנות מבנה נוסף על השטח הקיים ובו כבר בנוי מבנה אחר, ישנם בעלי נכסים המעוניינים לבנות על שטח חקלאי וישנם בעלי נכס ללא מבנים כלל ואצלם אין צורך להתחשב בשטחי נכס קיים. כל מקרה ייבדק לגופו וכך אתם תקבלו הצעת מחיר המתאימה למקרה שלכם.חשוב לבחון מספר הצעות מחיר מפורטות על מנת שיהיה לכם את האפשרות לבצע השוואה הוגנת ונכונה בין ההצעות השונות. חברת דרך ארץ הנדסה הינה חברה המספקת שירותי הנדסה בפריסה ארצית כבר יותר מעשרים שנה עם מטב אנשי המקצוע, אדריכלים, מהנדסים, יועצים מקצועיים שונים תחת קורת גג אחת. אם גם אתם לקראת פרויקט בנייה אם גם אתם רוצים לדעת מהם זכויות הבניה שלכם על השטח, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
הזכרנו קודם לכן סיבות רבות למה כל כך חשוב לעשות בדיקת זכויות בניה לפני שאתם מתחילים לתכנן ובפרט מתחילים לבנות בשטח. חשוב להבין בישראל כל פרויקט בניה באשר הוא חייב לקבל היתר בניה על מנת שיהיה ניתן להתחיל את העבודות בשטח. בין אם זהו פרויקט חדש לגמרי ובין אם מדובר בפרויקט מצומצם של הרחבת סלון בבית פרטי. לכן אם אתם רק רוצים לעשות הרחבה בביתכם, אתם רק חושבים על בניית יחידת דיור לבן או הבת מאחורי הבית, חשוב לבחון את הזכויות המגיעות לכם. אם תבצעו את הבדיקה אולי אפילו תופתעו לגלות שנותרו לכם אחוזים שלא נוצלו עד היום ואם תכנון נכון מההתחלה אינכם מסתכנים בשום תביעה או כנס מצד העירייה.

השאירו פרטים

תחומים נוספים

מהנדס אינסטלציה

מהנדס מים

נספח סניטרי

יועץ מיגון

פרשה טכנית

הידרולוג

תוספת בניה

נספח ניהול מי נגר

יועץ תשתיות

יועץ בטיחות

יועץ בטיחות אש

יועץ חשמל

יועץ אקוסטיקה

הנדסת כבישים

יועץ אינסטלציה מומלץ

מפות מילוט

תיק מפעל

נספח נוף

יועצי בטיחות

יועץ אבן

יועץ בנייה ירוקה

הסדרי תנועה

מתכנן אינסטלציה

תוכנית חשמל

מהנדסי תנועה

מהנדס קונסטרוקציה

יועצי בטיחות אש

מהנדסי בטיחות אש

הסדרי תנועה זמניים

נספח לניהול מי נגר

יועץ בטיחות לבריכה

פרשה טכניתלבריכה

רוחות והצללות

דו"ח מיקרו אקלים

צריכים אישור בטיחות לבריכה ?

אישור יועץ בטיחות

אישור כיבוי אש

אישור לפרגולה

אישור לפרגולה

אישור מחיצות למשרד הבריאות

אישור משרד הבריאות

הפחתת חיובי ארנונה ומיסים עירוניים

הצהרת רוחב בדרך גישה

השפלת מי תהום

זיהום מי תהום

חישוב כמויות בטון

חישוב כמויות להגשת חשבונית לקבלן

יועץ חניונים תת קרקעיים

נפקד ליועץ תנועה לתב"ע

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

יועץ כיבוי אש

ייעוץ בטיחות אש בראשון לציון

יעוץ פרוגרמה לבניה

מהנדס מיזוג

סקר חי צומח

סקר אקולוגי

סקר סביבה לבניה ירוקה

סקר סיכונים

סקר עצים להיתר

פגיעה באיכות מי התהום

תכנון כבישים מהנדס כבישים

תכנון מעגלי תנועה

תכנון מערכות אוויר דחוס

תכנון מערכת סולארית

תכנון ערים

תיק פק"מ אבטחה

סקר אקוסטי לבריכה

תכנון כבישים ותנועה

יועץ בניה ירוקה

תכנון מתזים

תוכנית בטיחות

יועץ תנועה

יועץ כיבוי אש

תכנון חשמל

נספח תרמי

תכנון חניה

יועץ בטיחות בבניה

מהנדס תנועה

יועץ בריכה

תכנון חניון תת קרקעי

לקבלת הצעת מחיר

רוצה לקבל הצעת מחיר משתלמת?

קבל הצעת מחיר אונליין במהירות ונוחות
תפקיד מבקש ההצעה:
סוג הבניה:
העלאת קובץ תכניות/ גרמושקה:
תחום הייעוץ המבוקש: