לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח תנועה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח תנועה

לא בכל הפרויקטים המתוכננים דורשים נספח תנועה, אם אתם לקראת תכנון פרויקט גדול למגורים או מבנה מסחרי כנראה שלא תהיה לכם ברירה ותאלצו להגיש כחלק בלתי נפרד מהבקשה להיתר בניה נספח תנועה. נספח התנועה למעשה מציין את כל הדרכים שיתוכננו על גבי התכנית המוצעת, היכן יהיו נתיבי הנגישות בעבור כלי רכב, היכן הולכי הדרך הולכים, נתיבי אופניים המשולבים בדרכים ואיזו תחבורה ציבורית משמשת את האנשים באזור. למעשה בנספח תנועה מציגים בפני הרשויות את כל הצירים עבור כל משתמשי הדרך ולא רק כלי הרכב הפרטיים. לנספח צריך להיערך נכונה ובצורה מקצועית על מנת להציג לרשויות פתרונות שיאושרו בוועדה בה מגישים את התכניות השונות לקבלת היתר בניה.

פתרונות תנועה המצריכים התייחסות

כל פרויקט נבחן באופן פרטני וקפדני בהתאם לאזור, בהתאם לתקנות הרשות המקומית וכמובן לחוקי התנועה. על מנת לקבל אישורים רלוונטיים להשגת היתר בניה עליכם בין היתר להגיש נספח תנועה במידה ונדרשתם לו. הנספח צריך לכלול פתרונות אופטימליים עבור כל מי שעתיד להשתמש בדרך. נתיבי תנועת רכבים, אפשרות למספר נתיבים או נתיב לכל כיוון, אול בכלל הדרך הינה בכיוון אחד בלבד או שבסופה מגיעים לאין מוצא. היכן המדרכות להולכי הרגל, האם משני צדי הדרך או רק בצד אחד, היכן תחנות התחבורה הציבורית ואיך היא משתלבת במסלולים, האם ישנם מסלולי אופניים והיכן ועוד פתרונות רבים אחרים שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

הגשת נספח תנועה

את נספח התנועה יש להגיש עוד בוועדה במחלקת ההנדסה העירונית על מנת שתבחן את האפשרויות המוצעות עוד בטרם קבלת היתר בניה. עיריות המבקשות בנספח תנועה לא יאשרו את הפרויקט עד שלא יוצע להן פתרונות המשרתים את האוכלוסייה שעתידה להשתמש באזור. דרך ארץ הנדסה הינה חברת הנדסה מוכרת ברשויות שונות בישראל, אם גם אתם צריכים להגיש נספח תנועה אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם יועצי תנועה שלנו.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

נספח תנועה – שאלות ותשובות

מהו נספח תנועה?

כאשר מגישים בקשה להיתר בניה יש לעבור בירוקרטיה ארוכה ולהגיש הרבה מאוד מסמכים, תכניות ודו"חות. בין כל הניירת שהיזם או הקבלן נדרשים להציג בפני העירייה לא פעם נדרשים הם להציג גם נספח תנועה. לא בכל פרויקט נדרש להגיש נספח תנועה, אך בפרויקט שלכם נדרשתם בכזה עליכם להציגו עוד בתחילת התכנון על מנת לקבל היתר בניה. תהליך קבלת היתר בניה הינו ארוך וקושר בין אנשי מקצוע רבים ושונים ולא תמיד מסתכמים רק בתכנון הבניין והאדריכלות שבו. לכן כאשר אתם מתחילים בתכנון רצוי להתייעץ עם כל גורמי המקצוע השונים שישלבו את רעיונותיהם יחד ובכך יאפשרו לכם לקבל תמונה מפורטת ומתאימה בין כל היועצים.

למה הכוונה, במקרה של נספח תנועה, רצוי שמהנדס התנועה יבצע את תכנונו במקביל לאדריכל הנוף למשל המתכנן את הפיתוח בשטח. במקרה של תכנון חניות, כני ויציאה מחניון ושילוב הדרכים מהרחוב לשטח המתוכנן, יכלו השניים לנהל שיח ותכנון אופטימלי מבלי להיכנס לתיקוני תכניות ושינויים ברגע האחרון. במקרים של תכנון איכותי של אני מקצוע שונים סביב אותו השולחן, אתם מרוויחים תכנון אופטימלי מההתחלה.

מתי צריך להזמין נספח תנועה?

היות ונספח תנועה הוא חלק בלתי נפרד מהיתר הבניה חשוב לפנות למהנדס תנועה עוד בדיונים לתכניות רעיוניות וראשוניות. בתהליך המצאת הנספח על המהנדס גם לבחון את הבעיות שעלולות להימצא בשטח, גם להציג פתרונות ראויים וגם להמחיש את כל אלו בתכניות מסודרות ומשורטטות. בנוסף עליו להתאים את דרישות הרשות המקומית, העירייה וחוקי התנועה לכדי תכנית ממשית. כאשר התכנון מתבצע מההתחלה בשיתוף פעולה בין הגורמים השונים ניתן להימנע מתיקונים או שינויים בהמשך וחלילה לא להימצא בבעיות תכנוניות בעת ביצוע העבודות בשטח.

על כן, חשוב לפנות ליועץ תנועה מוסמך עוד בשלבים הראשוניים ביותר של הפרויקט. אם התחלתם בתכנון הפרויקט שלכם וטרם חתמתם חוזה עם יועץ תנועה, מומלץ למצוא אחד אמין, מקצועי ואיכותי שיספק לכם את הפתרונות הטובים ביותר בעבור הפרויקט שלכם ובהתאם להנחיות והדרישות המקומיות.

דרך ארץ הנדסה בעלת וותק וניסיון רב בהגשת פתרונות הנדסיים ללקוחותיה הרבים ברחבי הארץ. אם גם אתם נדרשתם להגיש נספח תנועה, אנחנו נשמח לעמוד לשירותכם. צרו אתנו קשר עוד היום או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

כמה משלמים על נספח תנועה?

עלות נספח תנועה משתנה מפרויקט לפרויקט בשל מספר קריטריונים. ראשית, גודל הפרויקט והיקפו משפיעים רבות על המחיר הסופי. שנית, דרישות הנספח בין אם מדובר בתכנון נתיבי נסיעה של כלי רכב או תכנון של נתיבים ודרכים שונות אחרות כמו מדרכות ומסלולי אופניים. בנוסף, גודל האזור שיש לטפל ישפיע רבות על העלויות, למשל המחיר עבור תכנון של רחוב אחד שונה ממחירו של תכנון מספר רב של רחובות כמו למשל בתכנון שכונה חדשה.

כדי למצוא את הצעת המחיר הטובה ביותר עבורכם, חשוב לערוך סקר שוק וכך למצוא את המהנדס המתאים ביותר עבור הפרויקט שלכם. רצוי לקבל לפחות שלוש הצעות מחיר מפורטות, בקשו שהיועץ יפרט את הצעתו בסעיפים נפרדים וכך תוכלו לערוך השוואה בין היועצים השונים. שימו לב האם הצעת המחיר כוללת גם תכניות, שרטוטים והדפסות או שמשהו מבין אלו לא כלול במחיר וזה לשיקול דעתכם אם מקובל עליכם או יועץ אחר ציין זאת על ידי סעיף נפרד בהצעת המחיר שלו.

בנוסף, חשוב לבקש חוות דעת של לקוחות קודמים. אל תתביישו ובקשו חוות דעת. פרויקט הבנייה שלכם גם ככה עולה הון, לכן שווה להשקיע עוד מספר דקות בודדות כדי באמת להיות בטוחים שהיועץ תנועה שבפרויקט שלכם אכן מקצועי ובעל חוות דעת טובות וחיוביות.

מה עליכם להכין לקראת נספח תנועה?

אז לגדילו ראש מראש והזמינו נספח תנועה! ישנם פרויקטים שכלל לא נדרשים בנספח תנועה עבור העירייה ולכן חבל על הכסף שלכם. אם כבר גיליתם כי אתם כן צריכים להגיש נספח תנועה ואתם מחויבים להגיש אותו כדי לקבל היתר בניה פנו עוד היום לחברת הנדסה מקצועית ומוכרת על מנת שילוו אתכם לאורך התהליך וכך תקבלו היתר בניה ללא עיכובים.

גשו אך ורק ליועץ תנועה מוסמך רק כך תוכלו להתקדם בתכנון הפרויקט וללא עיכובים מיותרים או בזבוז כספים לשווא. ערכו סקר שוק איכותי ותבקשו חוות דעת מלקוחות קודמים, כך תהיו בטוחים כי אתם עושים את הבחירה המתאימה והטובה ביותר עבורכם.

מהנדס תנועה עובד בין לבין מול אדריכל הפרויקט, ניגש לייצג אתכם בוועדה בעירייה במידת הצורך ולמעשה הוא נפגש עם לא מעט גורמים אחרים לאורך הפרויקט שלכם. לכן, מומלץ לפנות ליועץ תנועה מקצועי ובעל יחסי אנוש טובים כך אתם יכולים להיות רגועים כי לאורך כל תהליך הפרויקט אנשי המקצוע יעבדו זה לצד זה בשלום.

אצלנו בדרך ארץ הנדסה תמצאו מהנדסים ויועצים מהשורה הראשונה, אנחנו מספקים שירותי הנדסה ללקוחותינו בפריסה ארצית ומאפשרים להם ליהנות משירותים נרחבים תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram