לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

מהו תכנון נוף

תהליך בנייה הוא תהליך מורכב וארוך המצריך מגורמים מקצועיים שונים ורבים להיות חלק כבר בשלבי התכנון של הפרויקט. בפרויקטים רבים ברחבי הארץ נדרשים להציג לא רק את התכנון של המבנה אותו עתידים לבנות אלא גם את השטח מסביב למבנה יש לתכנן, להציג בפני הרשויות וכמובן לבצע בשטח. כבר בשלבי התכנון של חצר הפרויקט, תכנון המעברים אל ומחוץ למבנה וחניות במקרה ונדרש, יש לשלב את העבודה יחד עם גורמים מקצועיים נוספים על מנת שכל המערכות יפעלו כנדרש. כך יועץ נוף יחד עם האדריכל מתכננים את השתלבות הנוף, החצר או הגינה יחד עם תכנון המבנה עצמו, יחד עם יועץ חשמל שיכול לתכנן את נקודות החשמל בחצר ואת התאורה שיתאימו לתכנון הנוף וכן הלאה.

היקף עבודתו של יועץ נוף

יועץ נוף הוא הגורם העיקרי שאחראי על התכנון הסביבתי בפרויקט הבנייה. יחד עם התכנון האדריכלי בפרויקט, עם התייחסות לתנאי השטח והסתכלות מרחבים על הסביבה הרחבה יותר כמו מבנים שכנים, מורדות הרחוב המתפרסות סביב שטח הבנייה והנוף הכללי בסביבה כולה, יכול יועץ הנוף לתכנן מערך שלם המתמזג יחד עם המבנה ויוצר עיצוב ייחודי בהתאם לרצון הלקוח. בנוסף, יועץ נוף מתכנן את הניקוזים ואת המורדות והגבעות שיאפיינו את השטח מסביב לפרויקט כך שיפעלו לאורך שנים בצורה הטובה ביותר וישמרו על המבנה איכותי שנים רבות. במקרים בהם נדרש למקם חניות ואזורי תפעול יועץ הנוף יאסוף את כל המידע על השטח ויתאם את התכניות בהתאם לדרישות של הרשויות.

היכן ניתן למצוא יועץ נוף?

אצלנו בדרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא שירותי הנדסה נרחבים לפרויקט שלכם כולל יועץ נוף מקצועי ואיכותי. הצוות שלנו מורכב ממהנדסים, אדריכלים ויועצים מקצועיים רבים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

יועץ נוף - שאלות ותשובות

מהו תפקידו של יועץ נוף?

תכנון פרויקט בנייה הוא תהליך ארוך ומורכב. הרשויות המקומיות אינן מסתפקות בהצגת התכנון של המבנה עצמו ויהיה עליכם להגיש להיתר הבנייה גם את התכנון המרחבי של השטח. אם למשל מדובר בבית פרטי יש להציג לרשויות את מיקום פחי האשפה של הבית, מיקום החנייה, היכן ממוקם שביל הגישה למבנה וכן הלאה. במקרים של מבנים ציבוריים, בנייני מגורים או מבני תעשייה הדרישות אף יותר מחמירות ויש להציג לרשויות רשימה ארוכה של פתרונות ודרכי יישום בשטח. יועץ נוף הוא האחראי למה שקורה מחוץ לקירות המבנה והוא זה שמתכנן כבר בשלבים של תכניות להיתר בנייה את התכנון של חוץ המבנה בתוך השטח (הגוש והחלקה) המדוברים.

כחלק מתפקידו של יועץ נוף, עליו לקחת בחשבון גורמים שונים שעלולים להשפיע על התכנון של השטח. למשל שיפועים נכונים של הקרקע על מנת שלא יוצרו מאגרי מים בצמוד לקירות המבנה או באזורים נמוכים אחרים. שיפועי הקרקע שמרחיקים את המים מקירות מבטיחים כי המבנה מוגן מחדירת מים לקירות וכך לא תהיה רטיבות על הקירות של המבנה. בנוסף, עליו לדאוג לתכנון של ניקוזים שינקזו את מי הגשם ולדאוג שיפונו למאגרים ייעודיים. בנוסף לכך, יועץ נוף ידאג לתכנן עבורכם על פי דרישות העירייה את מספר החניות הנדרשות לכם וזאת בהתאם לסוג המבנה המתוכנן וכך לעצב את השטח החיצוני שיאפשר לכם חזית יפה ונעימה וגם שעומדת בכל הדרישות של הרשות המקומית.

מתי להזמין יועץ נוף?

כחלק בלתי נפרד מהתכנון של הפרויקט והגשת הבקשה להיתר בניה, יש להגיש גם תכנון של השטח מסביב למבנה ולכן חשוב לפנות ליועץ נוף כבר בשלבי התכנון הראשונים. יועץ נוף מתכנן את הסביבה המקיפה למבנה מתוך התחשבות והסתכלות גם על התכנון של המבנה וגם לרחוב או הרחובות הסובבים את המבנה. כבר מתכנון ראשוני של המבנה מומלץ שיועץ הנוף יחד עם האדריכל או האדריכלית של הפרויקט יבצעו התאמות בכל המערכות של המבנה. כאשר הכל מופיע על גבי הניר, בתכניות מסודרות קל יותר לבצע שינויים במקרה הצורך מאשר במהלך עבודות הבנייה ששם כבר השינויים בלתי אפשריים, יקרים להפליא ולעיתים נדרש גם לערב את הרשויות המקומיות מה שמוסיף לקשיים בירוקרטיים. לכן מומלץ כבר בשלבים הראשונים ועוד לפני בקשת היתר בנייה לפנות ליועץ נוף.

רצוי לפנות ליועץ נוף מוסמך ומקצועי בעל ניסיון עשיר בתכנון נוף. כל תכנון דורש את הייחודיות שלו, התייחסות לפרטים הנדרשים בשטח והתאמת הצרכים של הלקוח במקום. רק עם יועץ נוף מקצועי ומנוסה תוכלו להשיג את כל אלו כחבילה אחת כוללת. לאור ניסיונו של יועץ הנוף תוכלו לקבל תכנון מקצועי שישמור על המבנה שלכם ויתאים לחזיתותיו בהתאמה אופטימלית.

כמה משלמים ליועץ נוף?

הצעת המחיר של יועץ נוף משתנה בין פרויקט לפרויקט, זאת משום שלכל פרויקט ישנם תנאי שטח המאפיינים את אותו המקום, סוג האדמה בשטח, גודל הפרויקט תנאי הרשויות המקומיות, האזור הגאוגרפי ועוד. על מנת לקבל ייעוץ מקצועי במחיר טוב רצוי לערוך סקר בין יועצי נוף שונים. כדי שזה יהיה סקר אמין וממצא רצוי לבחון לפחות שלוש הצעות מחיר שונות.

לפני שאתם מבקשים הצעת מחיר, אגדו את כל החומר שיש לכם על הפרויקט, מיהו האדריכל או האדריכלית שמלווים את הפרויקט, גודל הפרויקט והתכנון הרצוי וכן הלאה. אם יש לכם חזון לתכנון הנוף ציינו זאת בפני היועץ כבר בבקשת הצעת המחיר על מנת שלא תופתעו בהמשך הדרך כשתרצו להוסיף אלמנטים בשטח הפרויקט. בצורה הזאת תוכלו גם להעריך את ניסיונו של היועץ, למשל אם ברצונכם לתכנן בריכה בחצר או מדרונות לגינון ונוי בקשו הצעת מחיר לאלו על מנת לדעת למה להיערך וגם כדי לבחון את ניסיונו של היועץ בהתאמתו לפרויקט שלכם.

לאחר שהעברתם את כל הנתונים על הפרויקט המתוכנן, ישלח לכם היועץ הצעת מחיר ואותה תוכלו להשוות להצעות המחיר האחרות. מומלץ לבחור את היועץ לא רק על פי המחיר, מה שנראה זול בהתחלה עלול להימצא יקר בהמשך הדרך, אלא על פי הסעיפים שמרכיבים את ההצעה. ככל שההצעה מפורטת יותר כך תוכלו להשוות בין הצעות המחיר בצורה אמינה וטובה יותר.

מהם הדגשים בבחירת יועץ נוף?

כל פרויקט בנייה באשר הוא דורש תכנון מדוקדק וארוך וזאת על מנת שכל הפרמטרים והאלמנטים המתוכננים בו ישמשו את הלקוח בסופו של דבר. פנו ליועץ נוף כבר בתחילת הפרויקט עוד בטרם הגשת בקשה להיתר בנייה, הדבר יחסוך לכם הרבה כאב ראש והרבה כסף. בחנו את מקצועיות ואמינות היועץ כבר בשלב בקשת הצעת המחיר וודאו כי הוא איש שירותי בעל יחס אדיב, היותר והוא צריך לעבוד גם מול גורמים אחרים שפועלים בפרויקט שלכם.

יועץ נוף בעל ראייה מרחבית יכול לספק לכם פתרונות יצירתיים התואמים לצרכים שלכם ויתאים את חזות הפרויקט שלכם כפי שאתם רואים זאת בדמיונכם עוד בשלבי התכנון. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל השאלות ולשלוח לכם הצעת מחיר מותאמת למידות הפרויקט שלכם ובהתחשבות לרצון שלכם לחזות הפרויקט. אצלנו תוכלו למצוא מגוון שירותים של היועצים המובילים ביותר בישראל, מהנדסים, אדריכלים, יועצי נוף ועוד יועצים רבים אחרים שילוו אתכם לאורך כל הדרך תחת קורת גג אחת.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram