לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

רוחות והצללות

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח רוחות והצללות

הבנייה הירוקה תופסת תאוצה ובכל שנה הרשויות המקומיות מציבות בפני המתעניינים לבנות מבנים בשטחה בירוקרטיה ארוכה ועמידה בתקנים וחוקים רבים. כחלק מהדרישות הרבות יש להציג בפני הרשויות מסמכים רבים, תרשימים, תכניות, גרפים וחישובים שונים על מנת לקבל היתר בנייה ולהתחיל בעבודות הבנייה. נספח רוחות והצללות הינו מסמך המציג בפני הרשות המקומית את המצב הנתון בשטח ואת התכנון העתידי והשפעותיו על השטח בהתאם לכך.

הנתונים הנדרשים בנספח רוחות והצללות

הדרישות המתבקשות על ידי הרשויות השונות בנספח רוחות והצללות משתנה אחת לכמה זמן. על עורך הבקשה ויועצים נוספים הפועלים יחדיו להגשת כל המסמכים, הנספחים והדו"חות להציג בפני הרשויות עוד בשלב התכנון הראשוני להגשת בקשה להיתר בניה (בטרם ביצוע תכניות העבודה) כי הדרישות הנדרשות על פי התקנים והחוקים כולן מתוכננות בשטח. התעלמות מתקנות וחוקים אלו עלולה ליצור דחייה בקבלת היתר הבניה ובעלויות רבות נוספות.

הגשת נספח רוחות והצללות

שירותי ייעוץ שונים תחת קורת גג אחת

בשנת 2011 בוצע עדכון לתקן הישראלי לבנייה ירוקה ת"י 5281 הכולל הגשת נספח רוחות והצללות, מה שגרם באופן ישיר להצבת קריטריונים אחידים עוד בשלב התב"ע, העיצוב האדריכלי והיתר הבנייה בקרב הרשויות השונות ברחבי הארץ. נספח רוחות והצללות בודק שני פרמטרים עיקריים: האחד, השפעת תכנון הבנייה על אקלים הרוחות במפלס הרחוב, השני, הצללות בעקבות הבנייה המתוכננת. רוצים לעבור את הבירוקרטיה בקלות ומהירות? אנחנו בדרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם על מנת שגם אתם תוכלו להגיש נספח רוחות והצללות שיאושר במהירות מול הרשויות המקומיות וגם לכם יהיה פרויקט בנייה ירוקה שיעניק לכם איכות חיים לאורך שנים והתמוך בשמירה על הסביבה העירונית.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –נספח רוחות והצללות

מה זה נספח רוחות והצללות?

הדרישות לבניה ירוקה הולכות ומשתנות כל הזמן, הרשויות המקומיות והעיריות ברחבי הארץ מציבים יותר ויותר דרישות על מנת לעמוד בתקנים המחמירים של בניה ירוקה. למשל בתקן 5281 לבניה ירוקה כול מבנה בעל 6 יח' דיור ומעלה מחויב לעמוד בדרישות התקן כדי לקבל את טופס האכלוס. מעבר לחובת התקן, ישנם בעלי נכסים פרטיים המעוניינים להיחשב כבניה ירוקה וזאת משום שבניה ירוקה מאפשרת איכות חיים טובה יותר, ניצול אנרגיה טבעית והתייחסות לחומרים ופתרונות תכנוניים המאפשרים בצורה טבעית מהמבנה המתוכנן ובחיסכון אנרגטי.

מאז שנת 2017 ישנה עליה חדה בדרישות לבניה ירוקה הן ע"י הרשויות השונות והן ע"י בעלי נכסים פרטיים. כחלק בלתי נפרד מבנייה ירוקה ואישורה מול הרשויות המקומיות יש להציג בפניהם נספח רוחות והצללות. זהו נספח המורכב משתי קטגוריות עיקריות הבודקות את השפעת המבנה על האקלים שייווצר בעקבות בנייתו. הקטגוריה הראשונה שתיבדק היא השפעת המבנה על אקלים הרוחות בסביבה. למעשה המבנה חוסם ומשנה את הרוח המגיעה מכיוונים שונים ועל מנת לבדוק את ההשלכות לכך יש לפנות ליועץ מוסמך שינפיק נספח רוחות והצללות הכולל את הנתונים הנדרשים על ידי הרשויות המקומיות. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לצל שהמבנה יוצר בשעות שונות של היום ועל מנת שהבנייה תחשב לבנייה ירוקה ותקבל את האישורים הרלוונטיים יש להציג גם תרשימים ומודל תלת ממדי המלווים את נספח רוחות והצללות.

הכנת נספח רוחות והצללות מבוצע על ידי גורם מוסמך המכיר את החוקים, את השימוש במכשור הנדרש לביצוע הבדיקות ויכולת להנפיק נספח ברור ומפורט לרשויות על מנת לקבל את האישור הנדרש להמשך תהליך הפרויקט.

למה חשוב לבצע נספח רוחות והצללות?

לא כולם מכירים את המונח, זכויות שמש. למעשה, מבנים, בניינים ואפילו בתים פרטיים משפיעים על חשיפת השמש ויוצרים שינוי במשטר הרוחות המקומי. היות והמבנים הללו משפיעים באופן ישיר על נוחות האדם ועל בריאותו יש צורך להתחשב בשינויים הנגרמים בעקבות שינויים עירוניים ובתכנון מבנים. במרחב העירוני הנוחות האקלימית בעלת חשיבות גדולה מאוד ובאה לידי ביטוי בשני גורמים עיקריים:

רוחות – כיווני רוחות ועוצמתן משתנים בהתאם למרחב האזורי. במילים אחרות, כל מבנה משפיע בצורה כזו או אחרת על משטר הרוחות המתקיים באזור ועלולים ליצור שני מקרים, האחד חסימת אוויר שמשפיע על אוורור טבעי של מבנים באזור בשימת דגש על חודשי הקיץ החמים. במקרה השני התעלמות ממצב של האצת רוחות עלול אף ליצור טורבולנטיות בגובה פני הרחוב כך שיגרמו שינויים קיצוניים בטמפרטורות ויתקיימו תנאים בלתי סבירים ואף מסוכנים להולכי הרגל ברחוב.

הצללות – גבהים שונים של מבנים ברחוב יוצרים הסתרת קרני השמש על הרחוב לשימוש הולכי הרגל ועל מבנים אחרים הקיימים בו, התייחסות בעיקר בחודשי החורף לצל הנוצר בעקבות בנייתו של מבנה יכול למנוע מצבים המפריעים למשתמשי הרחוב ויש לבחון תחילה את ההצללות שייווצרו לאחר בניית הפרויקט.

מטרתה של הבניה הירוקה היא להעלות לתושבים באזור את איכות החיים. חשוב לבחור ביועץ מוסמך ומקצועי שיוכל להציג את פני הדברים בצורה הטובה ביותר הנתמכת בתרשימים ומודלים תלת ממדיים על מנת שתוכלו לקבל את האישורים הנדרשים להמשך תהליך הבנייה ולשמור על הסביבה.

כמה עולה נספח רוחות והצללות?

הצעות המחיר שאתם יכולים לקבל בעבור הנפקת נספח רוחות והצללות הן מגוונות ושונות האחת מהשנייה. ישנן לכך מספר סיבות – גודל הפרויקט ומורכבותו ישפיעו רבות על הצעת המחיר, אם מדובר בפרויקט בעל 4 קומות או מבנה בעל 20 קומות ההתייחסות כמובן תהיה שונה בין זה לזה. ככל שהסביבה מורכבת יותר הצעת המחיר תשתנה בהתאם שכן חייבת להיות התייחסות בנספח עבור כל החזיתות וכיווני האוויר הקיימים בהתחשב לכל המבנים בסביבה.

בנוסף לכך, הצעת המחיר עבור נספח רוחות והצללות תשתנה בהתאם לניסיונו של היועץ והמוניטין שלו. חשוב לפנות ליועץ אקלים איכותי ומנוסה שיבצע עבורכם את הבדיקה בצורה הטובה ביותר על מנת שאתם תוכלו לצאת לפרויקט בראש שקט ובהתאם לתקנות. מה גם בעזרת יועץ מנוסה ומוכר, אתם תוכלו לקבל פתרונות מקצועיים על מנת שתקבלו את האישורים הנדרשים לנספח ללא עיכובים.

דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת יועצים מהשורה הראשונה. נתבקשתם מהרשויות בנספח רוחות והצללות? אנחנו בדרך ארץ נשמח לתת לכם את המענה לדרישות השונות שהרשויות המקומיות מציבות בפניכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מתי נכון להזמין דו"ח מיקרו אקלים?

מומלץ לפנות ליועץ אקלים בשלביו הראשונים של תכנון פרויקט בנייה עוד לפני הגשת בקשה להיתר. נספח רוחות והצללות הינו אחד הפרמטרים להגשת בקשה להיתר בניה ולכן חשוב לפנות ליועץ עוד בטרם עת. הכנת נספח רוחות והצללות לוקח זמן וכדאי להזמין מראש יועץ שיבצע את הבדיקות הנדרשות על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר כולל בחינת מצבים שונים, בשעות שונות לאורך היום ובהתאם לעונות השנה הנדרשות על ידי הרשויות המקומיות להגיש בנספח. היות ותוצאות החישובים והבדיקות שהבודק יבצע עלולים להשפיע על התכנון כולו (במידה ונמצא כי המבנה המתוכנן משפיע לרעה על הסביבה) חשוב לפנות מוקדם ככל הניתן. לכן כדי לחסוך בהוצאות רבות, חוזרות ונשנות על תיקוני תכניות, שינויים או בדיקות נוספות מומלץ לפנות ליועץ אקלים מוקדם ככל הניתן והוא יוכל להציע פתרונות שונים על מנת שהפרויקט שלכם יעמוד בקריטריונים הנדרשים וכך לקבל את האישורים הנדרשים בזמן.  

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים לבנייה ירוקה ולהגשת נספח רוחות והצללות איכותי שיאושר בהתאם לתקנות.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram