לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סכמת מים

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

סכמת מים

בכל תכנית שאנחנו מגישים להיתר בניה בעבור הרשויות המקומיות אנחנו צריכים להראות להם את סכמת המים במבנה. ישנן סכמות מים שונות שיש להציג וזאת בתאם לסוג המבנה ולמערכות המתוכננות בו. למשל סכמת מים או במילים אחרות תכנית מערך מים לכלים הסניטריים היא רק סכמה אחת מיני רבות. סכמה אחרת יכולה להיות סכמה למערכות כיבוי אש במבנה, כמו תכניות ספרינקלרים או סכמות גלגלוני מים וכדו' שמופיעים גם בתכנית בטיחות של המבנה. סכמת מים היא למעשה תכנית מערך מפורטת המציגה את החלוקה והפריסה של מערכת המים שהתכנית מציגה.

הגשת סכמת מים

את התכניות יש להציג לרשויות כדב בשלבים הראשונים של תכנון הפרויקט לקבלת היתר בניה. הרשויות המקומיות כולל תאגיד המים וכן הלאה ידרשו להציג תכניות מפורטות על מנת לאשר אותן לפני היתר הבניה שיינתן ליזם או לבעלי הנכס. ישנם מקרים שצריך להציג לרשויות מספר סכמות מים שונות ולכן מומלץ לבחון את הנושא בהקדם האפשרי מול מגיש הבקשה שידריך אתכם בנושא.

סכמת מים בקלות ומהירות

כדי להתחיל את פרויקט הבניה שלכם עליכם להציג בפני הרשויות השונות מגוון רחב של תכניות שעליכם להגיש לאישור עקרוני תחילה ולאחר מכן ברמת היישום הגשת תכניות רבות. בין התכניות והמסמכים הרבים יהיה עליכם להגיש גם סכמות מים ולכן מומלץ לפנות ליועץ אינסטלציה מקצועי ואמין בהקדם האפשרי על מנת שיבחן את התנאים בשטח ויתאים אותם לתכניות וסכמות מים שיפעלו בפועל במבנה. אנחנו דרך ארץ הנדסה מעניקים ללקוחותינו הרבים ברחבי הארץ שירותי ייעוץ ותכנון לסכמות מים שונות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

סכמת מים – שאלות ותשובות

מהי סכמת מים?

סכמת מים היא תכנית מערך המים, אין סכמת מים אחת ולמעשה ישנן סכמות מים שונות ומגוונות שצריך את חלקן כמעט תמיד להגיש לרשויות להיתר בניה וישנם מקרים בהם חלקן אינו נדרש כלל במבנה. את הנתונים על דרישות הסכמות השונות תוכלו לדעת באמצעות הנתונים שמופיעים בתיק המידע של הפרויקט שלכם שקיבלתם מהעירייה או לחילופין להתייעץ עם יועץ מקצועי שידריך וילווה אתכם לאורך הדרך.

הסכמות המוכרות והנפוצות ביותר הן למשל סכמת מים לכלים סניטריים, בכל במבנה שיש בו כיור, אסלה או מקלחת ישנו הצורך להציג את המערך של הכלים הסניטריים שמתכנונים במבנה. ובאיזה מבנה אין אסלה או כיור אחד לפחות? כמעט ובכל המבנים הם קיימים ולכן באלו ישנה חובה בהצגת סכמת מים לכלים הסניטריים שתציג את החלוקות, את הפריסות ואת החתכים של הכלים והצנרת שמשמשת אותם. סכמת מים נוספת שמאוד מוכרת היא סכמת ביוב, זו להבדיל מהראשונה שהזכרנו, מראה את המערך שבו הביוב מתוכנן בפרויקט, היכן הצנרת עוברת, אילו קטרים ישמשו את המערכת וכל אלו גם כן על כל קומות המבנה בחתך.

כמובן ישנן סכמות מים הנדרשות במקרים אחרים כמו סכמות מים למערכות הספרינקלרים או מערכות כיבוי אש, סכמות למערכות חימום באמצעות מים ועוד סכמות נוספות והן בהתאם לרצונות הלקוח והדרישות מהרשויות המקומיות בהתאם לסוג המבנה.

מתי צריך להגיש סכמת מים?

את סכמות המים השונות צריך להעביר אישורים רבים עוד לפני שמגישים אותם לעירייה לאישור סופי ושמירה כסכמה לביצוע. לכן, אם אתם רוצים להתקדם עם הפרויקט שלכם ואתם רוצים שהתכנון בפרויקט לא יתנגש עם מערכות אחרות במבנה חשוב לפנות ליועץ מקצועי ואיכותי שילווה אתכם לאורך הדרך בהתאם לרצונותיכם, בהתאם לתקנים והחוקים הקבועים בחוק וכמובן שיתאים לתכנון האדריכלי בפרויקט.

באופן עקרוני את הסכמות צריך להציג לרשויות בעת הגשת הבקשה להיתר הבניה, אך בגלל שיש לקבל על הסכמות אישורים קודמים מתאגיד המים למשל ורשויות מקומיות אחרות וזאת תלוי רשות, אזור, סוג מבנה וכן הלאה, חשוב לפנות ליועץ בהקדם האפשרי על מנת שכל אלו לא יעכבו את התקדמות הפרויקט. דבר נוסף שחשוב לדעת זה במידה וישנם שינויים שהפרויקט עובר לאורך הדרך, גם סכמות המים השונות יצטרכו לעבור שינויים ואישורים מחדש ולכן חשוב לבצע את התכניות והשינויים עוד על הנייר, כך שהעלויות נמוכות בהרבה מאשר עלויות שינויים ותיקונים בשטח.

אנחנו בדרך ארץ הנדסה מעניקים שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת עבור לקוחותינו השונים. אנחנו מספקים שירותים בפריסה ארצית ומלווים יזמים, קבלנים ולקוחות פרטיים משלבי התכנון ועד קבלת טופס 4. צוות החברה מונה אדריכלים, מהנדסים ויועצים רבים מתחומים שונים וזאת במטרה להקל על לקוחותינו ולספק להם את השירותים הנרחבים ביותר כשכולם פועלים באותו המשרד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

כמה עולה סכמת מים?

מחיריהן של סכמות מים שונות זו מזו מכמה סיבות, ראשית, גודל הפרויקט ומורכבותו זה המשתנה העיקרי והגדול ביותר, בנוסף לכך יש לקחת בחשבון בכמה סכמות מים מדובר בעבור הפרויקט, ריבוי סכמות מעלה את המחיר בהתאם. כדי להיות מוכנים לכך חשוב להבין מהן הסכמות שאתם נדרשים להציג בפני הרשויות השונות ואת המידע לכך תוכלו לקבל בתיק המידע של הפרויקט שלכם. בנוסף לעלויות סכמת המים או מספר הסכמות שעליכם להגיש עליכם לקחת בחשבון גם את תשלומי האגרה שיהיה עליכם לשלם בנפרד לתאגיד המים למשל ובכל לרשויות המקומיות האחרות ועל כל חתימה של אלו.

איך לקבל הצעת מחיר הוגנת? חשוב לפנות למספר חברות או יועצים המתמחים בהגשת סכמות מים מסוגים שונים, רצוי לפנות לאנשי מקצוע וחברות בעלי ניסיון רב שמבצעים על בסיס יום יומי סכמות מים שונות ותכנון מערכות מים רבות. לאחר שתקבלו הצעות מחיר שונות תוכלו לערוך השוואה בין הצעות המחיר ולהשוות גם את השירותים שאתם מקבלים תוך כדי. אם ישנם שירותים נפרדים חשוב להיערך לכך כלכלית וזאת כדי שלא תופתעו בהמשך. למשל, מרבית הצעות המחיר לא כוללות את האגרה שיש לשלם, וחלקן כן. ישנם יועצים שמפרידים את הצעות המחיר מסכמה לסכמה וישנם שמציעים מחיר חבילה עבור מספר סכמות. מומלץ לשבת ולבחון כל הצעה והצעה לסעיפיה וכך לעשות החלטה משתלמת על פי השירותים שאתם מקבלים ולא על פי המחיר הזול ביותר שניתן לכם. אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים או ליצור אתנו קשר על מנת שנציג יחזור אליכם עם הצעת מחיר בהקדם.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים סכמת מים?

בראש ובראשונה חשוב שתבחנו את הצרכים של הפרויקט בדבר סכמות מים. ישנם פרויקטים שנדרשים בסכמה אחת או שתיים וישנם פרויקטים שנדרשים ביותר סכמות מים לקבלת היתר בניה ולאחר מכן לטופס 4. לכן מומלץ להכיר את הדרישות לפרויקט שלכם עוד לפני שאתם יוצרים קשר עם יועץ מקצועי. אם אין לכם כל מידע על הנושא, חשוב לפנות בהקדם האפשרי ליועץ לכוון אתכם וידריך אתכם לאורך הדרך.

בקשו מספר הצעות מחיר לייעוץ ותכנון סכמות מים בפרויקט שלכם. ישנם מקרים בהם נדרשות סכמות רבות ועל היועץ לשלב את המערכות או להגיש מספר סכמות נפרדות. לכן אתם צריכים לוודא כי ניסיונו של היועץ או המתכנן מטעם חברת ההנדסה אליה אתם פונים הוא רב. בנוסף, ערכו השוואה בין הסעיפים השונים ולא רק על פי השורה התחתונה של הסכום, יועצים שונים מעניקים שירותים שונים ואתם רוצים לדעת מה ההבדל בין זה לבין האחר.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram