לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח אשפה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח אשפה

עם השנים התכנון העירוני מציב בפני המעוניינים לבנות בשטחם בית פרטי, בניין מגורים או כל מבנה אחר סעיפים, נספחים ותנאים שעל בעל הנכס לעמוד בהם על מנת לקבל היתר בנייה ובסופה של הבנייה טופס אכלוס (טופס 4). אחד הנספחים הנדרשים על ידי הרשויות המקומיות הוא נספח אשפה המכיל בתוכו את כל החישובים בהתאם לסוגו של המבנה ולכמות האנשים המשתמשים בו.

מה נדרש להציג בנספח אשפה

באופן עקרוני לכל רשות ישנן הדרישות שלה אך ברובן הרעיון הכללי זהה. חשוב לבדוק היטב את ההנחיות של הרשות המקומית בה אתם מתכננים לבנות את ביתכם ובכלל על מנת להתחיל את פרויקט הבנייה שלכם. לצורך קבלת היתר תידרשו להגיש נספח אצירת אשפה. הנספח כולל: בחירת סוג וכמות כלי אצירת האשפה, אופי הפעילות במבנה וסוגו, היכן ימוקם חדר האשפה וגודלו, פתחים לחדר האשפה, ציון דרכי הגישה הן עבור המשתמשים להשלכת האשפה והן עבור משאית פינוי האשפה המקומית. במקרים מסוימים נדרש מהרשויות המקומיות להציג גם ניתוח הנדסי.

הגשת נספח אשפה להיתר בניה

בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות דוגלות ומקפידות על בנייה ירוקה בשטחם. הדבר מציב את המעוניינים לבנות בשטח הרשות בירוקרטיה מסועפת ולעיתים להתמודד עם דרישות שאינם מכירים. על מנת לעבור את התהליך בצורה בטוחה ומסודרת וללא עיכובים ותיקונים בתכניות אנחנו ממליצים לפנות למומחים המכירים את התחום ועוסקים בו באופן יום יומי.
אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מתמחים בייעוץ לקהל לקוחותינו בפריסה ארצית למתן פתרונות לתכנון חדרי אשפה, ליווי בקבלת היתר בנייה מהרשויות המקומיות השונות ומעקב אחר התקדמות הבנייה עד לקבלת טופס 4. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים במגוון תחומים שילוו אתכם לאורך כל הדרך.
אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – נספח אשפה

מה זה נספח אשפה?

כחלק בלתי נפרד מהיתר בנייה לכל מבנה באשר הוא חשוב להנפיק נספח אשפה על מנת לקבל את ההיתר הדרוש לבנייה חוקית במדינת ישראל. בנספח אשפה הרשויות בוחנות את תכנון איסוף ופינוי האשפה מהמבנה, מבקשות להציג את ההתאמה בין סוג המבנה, כמות המשתמשים בו ואופי המבנה על מנת לאפשר את ריכוז האשפה במכלים מתאימים בגודלם ובסוגם ויחד עם זאת גם את נגישות משאיות פינוי הזבל המגיעות על מנת לפנות את אותם המכלים הממוקמים בשטח.

בנוסף לחישוב האשפה במבנה ושימוש המבנה, יש להציג על גבי תכניות את התכנון של חדרי האשפה, ציון גודלם ואת המכלים הנדרשים לאיסוף האשפה. כל אלו חייבים להיות תואמים לתקנים המחמירים הן של משרד הברואה והן של הרשויות המקומיות.

מומלץ לפנות ליועץ מומחה המכיר את חוקי הבנייה ואת התקנות האזוריות על מנת שיהיה לכם נספח אשפה תקין ומאושר על ידי הרשויות. היועץ ייבחן את הסוגים השונים למכלי האשפה, יתאים אותם עבורכם בהתאם לסוג המבנה ולכמות המשתמשים וימליץ לאדריכל על מיקום חדר האשפה וגודלו. תכנון מוקדם ואיכותי יחסוך לכם זמן רב והתדיינות מול הרשויות בתהליך קבלת היתר בנייה לפרויקט הבנייה שלכם. נספח אשפה נדרש בין אם מדובר בבניין מגורים ובין אם מדובר במבנה מסחרי או מפעל ולכן מומלץ לפנות למומחה שילווה אתכם לאורך כל הדרך.

למה חשוב לבצע נספח אשפה?

כחלק מהתקנות של בנייה ירוקה ישנה חשיבות רבה לאופן פינוי האשפה ממבנים שונים וגם לאפשר מחזור בצורה יעילה. בנספח אשפה מוצגים סוגי הפחים הנדרשים על פי התקנות ועל היועץ להתאים את הכמות וסוג הפחים בהתאם לדרישות. נספח אשפה בעל חשיבות רבה לקבלת היתר בנייה וללא נספח מאושר לא יינתן היתר בנייה והפרויקט יכנס לעיכובים מיותרים. לכן כשאתם מתכננים להגיש בקשה להיתר בנייה למבנה שלכם מומלץ כבר בהתחלה לפנות ליועץ שילווה את התכנון וימליץ לכם על פתרונות לאיסוף ופינוי האשפה מהמבנה בצורה האופטימלית ביותר ולקבלת היתר בנייה בהקדם.

כדי להתאים את המכלים לאיסוף האשפה כדאי שתכירו את המושגים הבאים:
מכלי אשפה – אלו פחי האשפה המוכרים בבתים פרטיים, לרוב מגיעים בנפח 240 ליטר או 360 ליטר. הפחים הללו עשויים פלסטיק, בעלי זוג גלגלים ומכסה צמוד. אלי מכלי אשפה המיוצרים על פי תקן אירופי.
עגלת אשפה – אלו פחים גדולים יותר המגיעים בנפח 770 ליטר או 1100 ליטר עשויים מפלסטיק או פח מגלוון, בעלי 4 גלגלים עם מכסה צמוד.
מכולת אשפה – המכולה בעלת נפח 6-20 מ"ק ועל המכולה לעמוד בדרישות משרד התחבורה, מכון התקנים או הטכניון והיא חייבת להיות מותאמת לשינוע באמצעות רכבי הפינוי העירוניים.
מכולת דחס – זו מכולה בעלת כלי קיבול דחסן אינטגרלי.
מיכל ייעודי למחזור – כלי קיבול ממתכת או פלסטיק המאפשרים הפרדה של אשפה לפי סוגי המחזור. כלי קיבול אלו צריכים להיות תואמים להנחיות משרד התברואה.

כמה עולה נספח אשפה?

מחיר לנספח אשפה משתנה בהתאם לסוג המבנה, גודלו וייעודו. בכל מבנה הרשות המקומית מעניקה למגיש הבקשה תיק מידע בו כוללים כל הדרישות של הרשות על מנת לתת לבעל הנכס או היזם היתר בנייה. על מגיש הבקשה לאסוף את כל הנספחים והאישורים השונים כשלסופו של תהליך בקשה להיתר בניה הוא מגיש את כולם יחד.

היות ותיק המידע המתקבל מהרשות המקומית מותאם לסוג המבנה ולייעודו אזי הדרישות לפינוי האשפה משתנות בהתאם לסוג המבנה ולצרכים של משתמשי המבנה. יועץ מומחה יספק לכם את כל הפתרונות הנדרשים, יחשב עבורכם את כמויות האשפה הצפויות במבנה בזמן פעילות שוטפת וימקם בצורה האופטימלית את מיקום חדר האשפה כדי שיהיה נגיש הן עבור הדיירים והמשתמשים השונים במבנה והן עבור משאיות פינוי האשפה העירוניות.

חברת דרך ארץ הנדסה בעלת ניסיון רב בהנפקת נספחי אשפה ללקוחותיה השונים ברחבי הארץ ומללוה פרויקטים רבים משלב התכנון הראשוני לקבלת היתר בנייה ועד לאישור הסופי, טופס 4. נשמח ללוות גם אתכם בתהליך הבנייה שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מתי נכון להזמין נספח אשפה?

מכיוון שנספח אשפה נדרש על מנת לקבל היתר בנייה לכל פרויקט באשר הוא מומלץ לפנות ליועץ מומחה בשלבים הראשונים של התכנון לבקשת היתר בניה. החישובים של היועץ והעמידה בדרישות הרשויות המקומיות השונות מצריכות מהיועץ לתכנן בקפידה את אזור איסוף האשפה וכן פינוייה מהשטח. התכנון גובל בכמה מישורים בו זמנית ולכן תכנון מוקדם מאפשר התאמה אופטימלית בין תכנון האדריכל, תכנון חדרי האשפה וכן תכנונו של אדריכל הנוף בפרויקט.

מומלץ לפנות ליועץ איכותי, מקצועי ושירותי, היות ועליו לעבוד בשיתוף פעולה עם יועצים נוספים, קבלנים, אדריכל ועוד בשטח הפרויקט. יועץ מומחה ושירותי ילווה את הפרויקט שלכם לאורך כל הדרך ובסופו של תהליך יאשר את ביצוע העבודות בשטח בהתאם לתכנון וכך לקבל טופס 4.

התחלתם פרויקט ואינכם מרוצים מהיועץ שליווה את הפרויקט שלכם עד כה? פנו אלינו ואנחנו נשמח לתת לכם את המענה לשאלותיכם וללוות אתכם בצורה בטוחה ויעילה להמשך הפרויקט ועד לקבלת טופס 4. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מתמחים מעל 20 שנים בליווי ומתן שירותים הנדסיים ללקוחותינו בפריסה ארצית. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים בתחומים שונים כשולם יחד מעניקים את השירות הטוב ביותר ללקוח תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram