לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

תכנון ערים

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תכנון ערים

אחד הדברים שעיריות ורשויות מקומיות שמות עליו את הדגש יותר ויותר בשנים האחרונות הוא תכנון ערים. תכנון ערים הינו שילוב של תחומי הנדסה שונים המרכיבים את התכנון כולו בעיר. אנחנו רואים יותר ויותר שכונות חדשות שעיריות רבות ברחבי הארץ מאשרות את בנייתן, בקיבוצים אנחנו רואים את ההרחבות והשטחים המוקצים לבנים ובנות ממשיכים ועוד הרבה אזורים שונים ברחבי הארץ שתכנון ערים משפיע רבות על עיצובה ואופייה של העיר בעקבות השינויים החדשים שפוקדים את העיר. הדבר משפיע על אדריכלות העירונית, על התנועה בעיר על קווי התחבורה ועל עוד תחומים רבים אחרים.

מה כולל תכנון ערים

תכנון ערים כולל מגוון רחב של תחומים, מתכנון אדריכלי בקנה מידה רחב על ידי אדריכלים, מתכנון תנועה שכולל סלילת כבישים חדשים, מדרכות להולכי רגל, שבילי אופניים ותכנון תחבורה ציבורית שתתאים לשינויים העירוניים החדשים על ידי מהנדסי תנועה, יועצי אינסטלציה שמתכננים את קווי המים העירוניים וגם בריכות הניקוז הפזורות בשטחים הציבוריים, יועצי חשמל לפיזור תאורות רחוב וקווי חשמל שיספקו את החשמל לבתים והבניינים החדשים במתוכננים להיבנות בעתיד ועוד רבים אחרים. תכנון ערים הוא למעשה המבט הרחב יותר שאנחנו מכירים בפרויקטים בענף הבנייה.

תכנון ערים במקצועיות

בתכנון ערים ישנם גורמי מקצוע רבים המשלבים את הידע המקצועי שצברו, את ניסיונם הרב על מנת לאפשר תכנון אופטימלי עבור התושבים שעתידים להתגורר בעיר, במרחב או בכלל באזור. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי הנדסה מקצועיים תחת קורת גג אחת לרשויות מקומיות, עיריות, יזמים וקבלנים שונים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

תכנון ערים – שאלות ותשובות

מהו תכנון ערים?

תכון ערים מצריך שילוב פעולה של מהנדסים, אדריכלים ויועצים רבים מתחומים שונים על מנת שהתכנון יהיה יעיל לתושבים ויבוצע באיכות גבוהה. עיריות ומועצות אזוריות רבות נעזרות במגוון רחב של אנשי מקצוע כדי לבצע את התכנון המתאים ביותר לעירם. התכנון צריך להיות מותאם לאופייה של העיר או המועצה, להתאים לתנאי השטח ולאפשר איכות חיים לאחר סיום העבודות.
כדי לצלוח את המשימה בצורה טובה יש לשלב את מטב המוחות כבר בשלבי התכנון הראשונים. אדריכלים, מהנדסי תנועה, יועצי נוף, קונסטרוקטורים ועוד מגוון רחב של אנשי מקצוע וזאת עוד רק בשלבי התכנון. לאחר התכנון המוקפד והמעמיק ניתן להתחיל את העבודות בשטח עם הקבלנים מקצועיים בתחומים שונים.
אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים ללקוחותינו שירותי הנדסה ותכנון מהמתקדמים ביותר. תחת קורת גג אחת תמצאו את מיטב המהנדסים והיועצים המקצועיים שילוו את הפרויקט שלכם בצורה יסודית ואיכותית. הצוות שלנו מונה אדריכלים, מהנדסים בתחומים שונים יועצים מקצועיים בעלי הסמכה רלוונטית לתחומם ועוד שירותים נרחבים נוספים. כך שתכנון הערים עבור עירכם ילווה עם אנשי המקצוע המובילים ביותר. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מתי צריך תכנון ערים?

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר ערים המרחיבות את אזורי המגורים בהן, מאפשרים ליותר ויותר תושבים לקנות דירות ובתים כדי להמשיך ולגור בעירם. בכל פרויקט שכונה חדשה, כל פרויקט בו מנהל למקרקעי ישראל מאשר להפשרה העירייה או המועצה מעוניינים להתחיל בתכנון הרחבה לצורך מגורים או תעשייה. בשני המקרים, בין אם לצורכי מגורים ובין אם לצורכי תעשייה ומסחר צריך להעלות תכניות רבות הכוללות תכנון מוקפד של אנשי מקצוע רבים וזאת כדי לקבל היתרי בנייה לפרויקט המוצע.
היות ותכנון ערים בסופו של דבר צריך לקבל אישורים רבים מגורמי הסמכה שונים, יש לתכנון את הפרויקט בקנה מידה רחב ומיד לאחר מכן להיכנס יותר ויותר לפרטים. ברמה הרחבה בתכנון יש להחליט על מיקומם של המבנים, להציע דרכי גישה לאותם המבנים ולאפשר לתחבורה ציבורית ולשבילי הגישה לפעול בצורה איכותית בו זמנית. בנוסף צריך לתכנן גם את המתווה הטופוגרפי באופן כללי כדי שיהיה אפשר לאשר את התכנית הכללית ולהתחיל בתכנון היותר מצומצם ופרטני.
לאור העבודה הרבה שיש בתכנון ערים, חשוב לפנות לחברה המספקת שירותי הנדסה נרחבים במקום אחד. שם תוכלו לקבל ייעוץ ותכנון של מהנדסים שונים שעובדים במטרה לספק לכם את הפתרונות האופטימליים לתכנון העיר שלכם ולהתחיל בפרויקט הגדול הבא בראש שקט, כשכל אנשי המקצוע עובדים יחדיו על הפרויקט שלכם במשרד אחד.

כמה עולה תכנון ערים?

המחיר לתכנון ערים משתנה מאחד לשני וזאת מכמה סיבות, הפרמטר הראשון שישפיע על הצעת המחיר בעבור תכנון ערים הוא גודל השטח עליו מתוכנן הפרויקט. גם היקף הפרויקט ומורכבותו בעלי חשיבות רבה ומשפיעים רבות על הצעת המחיר. למשל, תכנון ערים לאזור תעשייה חדש בעיר יהיה בהכרח שונה מתכנון ערים לבנייה תכונת מגורים חדשה. הצרכים בשטח שונים, המיקומים אחרים ונדרשים אישורים שונים לזה ולזה על מנת לקבל בסופו של תהליך אישור אכלוס.
כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם חשוב לפנות לחברת הנדסה המספקת שירותים שונים תחת קורת גג אחת על מנת שתקבלו את השירות הטוב ביותר במחיר הוגן. מומלץ לעשות מכרז ולבחון את ההצעות השונות שמתקבלות. לאו דווקא הצעת המחיר הזולה ביותר תצא לכם המשתלמת ביותר וגם להפך הדבר נכון, ההצעה היקרה ביותר לא תמיד מספקת את המוצר הטוב ביותר. חשוב לבחון את הצעות המחיר השונות ולבחון מה הם הסעיפים הכוללים בהצעה. האם ההצעה כוללת ליווי בירוקרטי? האם השירות כולל ביקורים בשטח? מה עלות השינויים במידה וידרשו לאורך התכנון ועוד.
דרך ארץ הנדסה בעלי ניסיון רב שנים בתכנון ערים ברחבי הארץ, הצוות המקצועי שלנו מלווה את לקוחותינו לאורך הפרויקט מתחילתו ועד קבלת טופס 4. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירות מקצועי ואדיב ומיחס אישי לכל אורך הדרך. צרו אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מה חשוב לדעת על תכנון ערים?

תהליך תכנון ערים הינו תהליך ממושך וארוך. הבירוקרטיה בתהליך ממושכת וכדי לעבור אותה בצורה חלקה חשוב לפנות למיטב המהנדסים בתחום על מנת ללוות את הפרויקט שלכם. כל תכנון עיר שונה משכנתה, חשוב להתאים את התכנון לעיר בה מתכוננים השינויים, להתאים את התכנון לאופייה של העיר ולצרכים שהעיר מעוניינת לעודד. בנית שכונה חדשה על מנת להרחיב את מספר התושבים בעיר, כלל האוכלוסייה או במטרה לעודד זוגות צעירים ומשפחות צעירות לעבור לגור בעיר. לשני אלו צריך להתאים את התכנון בצורה מדויקת, הרי צורכיהם של אנשים מבוגרים שונה מאוד מהצרכים של זוגות ומשפחות צעירות. כנ"ל בעניין תכנון אזור תעשייה חדש בעיר, תכנון של אזור תעשייה להיי – טק שונה לחלוטין מתכנון תעשייה כבדה. הצרכים של בעלי העסקים שונה בתכלית ולכן גם התכנון האזורי חייב להיות בהתאם.
מומלץ לפנות לאנשי מקצוע וותיקים ובעלי ניסיון רב בתחום תכנון ערים על מנת שהעיר שלכם או המועצה שלכם תזכה לבנייה חדשה המתאימה לצרכי המקום. התייעצות מוקדמת חוסכת לכם זמן וכסף רבים ומאפשרת לכם להתקדם על הפרויקט לכל שלביו הרבים ללא עיכובים. דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור קשר או להשאיר פרטים על מנת שכבר תכלו להתחיל בתכנון ערים שמתאים לעירכם. התקשרו עכשיו!
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram