לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סקר עצים להיתר

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

סקר עצים

במקרים רבים לפני שמגישים בקשה להיתר בניה צריך להגיש סקר עצים לעירייה ולרשויות המקומיות השונות. כחלק בלתי נפרד משמירה על הסביבה כשאנחנו מעוניינים להתחיל פרויקט בנייה ועל גבי השטח עליו אנחנו רוצים לבנות קיימים עצים אנחנו צריכים גם להגיש סקר עצים להיתר. הסקר מכיל נתונים רבים על העצים השונים, הערך של כל עץ ועץ ומה שאנחנו יכולים לעשות במקרה שאנחנו רוצים לשנות את מיקומם או לשמר את מקימומם. ישנם מקרים שאין באפשרותנו הרבה לעשות וישנם מקרים שיש פתרונות סבירים על מנת שנתחיל בפרויקט הבנייה.

חשיבותו של סקר עצים להיתר

סקר עצים להיתר בניה הוא בעל חשיבות רבה בכדי שנקבל אישור להיתר בניה. לכן, חשוב לפנות לאגרונום בהקדם האפשרי על מנת להבין ולדעת מהן ההשלכות של העצים בשטח עוד לפני שאנחנו מתחילים לתכנן את הפרויקט. הרשויות המקומיות מעניקות חשיבות רבה על מנת לשמור על העצים הקיימים במדינתנו ולכן אם יש בשטח עץ עתיק או בכלל עצים בריאים אחרים חשוב לפנות בהקדם האפשרי על מנת לדעת האם כל השינויים שאתם מעוניינים לעשות בשטח יאושרו ויוכלו להתקיים בו. ישנם מקרים שבעלי הנכס מעוניינים לבנות במקום בו ישנו עץ עתיק והרשויות לא מאפשרות לשנות את מיקומו, עד למצב שבו הפרויקט כולו נגנז כי הרשויות אינן מקלות ראש בנושא. לכן מומלץ לפנות לאגרונום מקצועי אפילו עוד בטרם רכישת הנכס.

הגשת סקר עצים להיתר

סקר עצים הינו מסמך די פשוט אך בעל משמעות גדולה מאוד עבור הנכס שלכם. העתקת עצים, עקירה ושינוע יכולים להיות יקרים ביותר ולא תמיד משתלמים עבור בעלי הנכס לבצע את כל הפרוצדורה. לכן מומלץ להגיש סקר עצים בהקדם האפשרי עוד בשלבים המוקדמים על מנת להבין בכמה כסף מדובר. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים לקוחות רבים בפריסה ארצית להגשת סקר עצים לרשויות השונות ומעניקים פתרונות למקרים פשוטים ומורכבים כאחד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

 

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

סקר עצים – שאלות ותשובות

מהו סקר עצים להיתר?

חלקות רבות בישראל מוצעות למכירה, על גבי אותן חלקות במרבית המקרים ישנם עצים בגילים שונים. לכל עץ ישנו ערך, ערך סביבתי שנעמד בערך כלכלי. סקר עצים להיתר הוא למעשה מסמך המפרט את כל אותם העצים הנמצאים על גבי השטח, כל עץ ועץ מקבל מספר נקודות בהתאם לגילו, גודלו, בריאות העץ וסוגו. לפי מספר הנקודות שכל עץ מקבל, מקבלים גם פירוט על ערכו הן לסביבה והן ערכו הכספי. למה זה כל כך חשוב לכם לדעת? כאשר מתכננים פרויקט בניה על שטח ובו ישנם עצים קיימים צריך להציג בפני העירייה וגם פקיד היערות במשרד החקלאות את הנתונים של כל עץ ועץ בשטח. אגרונום או אדריכל נוף רשומים ומוסמכים מגישים את המסמך המפורט כולל תמונות מהשטח ותכנית מפורטת לפקיד היערות והוא יכול לאשר או לשלול שינויים בהתאם לממצאי הסקר.
מרבית המקרים ישנם פתרונות שניתן להציע לבעלי הנכס על מנת לקיים את התכנון של פרויקט הבניה שלהם כפי שהם רוצים או שינוי בתכנון האדריכלי יכול לספק פתרון למצב הנתון. אך ישנם מקרים שבהם אין אישור להזיז עץ ולא נמצא פתרון לתכנון פרויקט בהתאם לתנאי השטח המוגבלים ובמקרים אלו אף ניתן להגיע למצב בו בעלי הנכס מעדיפים למכור את הנכס כולו. סקר עצים מומלץ לבצע עוד לפני שרוכשים נכס על מנת להיות בטוחים כי מקרה כזה לא קורה לכם, אך אם יש ברשותכם נכס, מומלץ לפנות לאגרונום בהקדם האפשרי על מנת להעריך את המצב בשטח מוקדם ככל הניתן.

מתי צריך להזמין סקר עצים?

נחלק את התשובה לשניים, במידה ואתם בעלי נכס ואתם רוצים לבנות על גבי השטח בית או כל מבנה אחר, מומלץ לפנות לאגרונום או אדריכל נוף בהקדם האפשרי על מנת שהוא יוציא עבורכם סקר עצים. ידיעה מוקדמת של מצב העצים על גבי השטח יכול לחסוך לכם עלויות רבות בשלבי התכנון והבניה של הפרויקט. היות והאדריכל יכול לתכנן את המבנה בהתייחסות מלאה לעצים בשטח וכך להוזיל לכם עלויות של עקירת עצים, שינועם ושתילתם במקום מאושר לכך על פי פקיד היערות. או לחילופין, אם העלויות הללו עומדות בתקציב שלכם, ניתן יהיה לתכנן על השטח באופן חופשי יותר כך שאולי תרצו להוסיף חלל בתכנון או לתכנן אדריכלית באופן שונה ורחב יותר.
המקרה השני מתייחס למי שאין בבעלותו חלקה והוא במשא ומתן לרכישת שטח לבנייה. אתם רוצים לקנות את השטח על מנת לבנות עליו אך על השטח ישנם עצים קיימים חשוב להבין מהן העלויות שתידרשו להשקיע על מנת לשנות את מיקומם או לעקור ולהעתיקם במקום אחר. לכל עץ יש מחירון, המחירון משתנה בהתאם לגיל העץ, סוג העץ, מיקומו בשטח ומצב בריאותו. לכן ישנם מקרים שגילוי מוקדם יכול לחסוך לכם כספים רבים מאוד רק על מנת לפנות את השטח מעצים שמפריעים לתכנון האדריכלי או במקרים אף קיצוניים בהם לא ניתן לבצע בניה כלל.

כמה עולה סקר עצים?

המחיר עבור סקר עצים משתנה ממקרה למקרה, היות ומדובר בסקר המתאים את עצמו לנתונים בשטח. לכן, גודלו של הנכס, מורכבות השטח, מספר העצים הקיימים על השטח הם רק חלק ממחיר סקר עצים. חשוב לפנות לאגרונום או אדריכל נוף בהקדם האפשרי על מנת שהוא יוכל לספק לכם את הנתונים בשלבים המוקדמים ביותר של הפרויקט ואתם תוכלו לתכנן תקציבית את הפרויקט והמשכו.
העלויות הגבוהות אינן בהכרח עבור הסקר עצמו, העלויות הגבוהות יותר עלולות להגיע דווקא מפקיד היערות ששם מחליטים מהם העלויות לעקירת עצים והעתקם בשטח אחר, השינוע של העצים ולפעמים אף הצורך בלהזמין משאית עם מנוף המתאימה לנושא וכן הלאה. מומלץ לפנות לאגרונום או אדריכל נוף מוסמך ורשום במאגר בעלי המקצוע המוסמכים על ידי פקיד היערות במשרד החקלאות, כך אתם יכולים להיות רגועים ובטוחים כי אתם משלמים לבעל מקצוע לא רק עבור התייעצות אלא עבור כל השירותים הכלולים מסביב.

בדרך ארץ הנדסה תוכלו למצוא את בעלי המקצוע המוסמכים והרשומים במאגר פקיד היערות במשרד החקלאות. יחד עם הצוות המנוסה שלנו אתם יכולים לקבל ליווי מלא וחוות דעת מקצועיות בהתאם למקרה הספציפי שלכם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

מה כדאי לבדוק לפני שמזמינים סקר עצים?

הצעד הראשון שחשוב לעשות הוא לבצע השוואות בין אנשי מקצוע שונים. ציינו בפני בעל המקצוע את המקרה שלכם, בין אם זה לקראת רכישת נכס לבנייה ובין אם זה עבור נכס שברשותכם. בהתאם לכך יוכל האגרונום או אדריכל הנוף לספק לכם את השירות המתאים ביותר עבורכם. אם אתם בעלי נכס והתחלתם בתהליך להגשת בקשה להיתר בניה, העבירו לאדריכל הנוף או האגרונום תכנית מדידה שבוצעה בחצי השנה האחרונה על מנת שהוא יוכל להגיש עבורכם סקר עצים להיתר.

מומלץ לפנות לחברת הנדסה שמספקת פתרונות הנדסיים כוללים. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מלווים לקוחות רבים בפריסה ארצית בתהליך בקשה להיתר בניה, לאורך עבודות הבניה ועד לקבלת טופס 4. הצוות שלנו מונה אדריכלי נוף, מהנדסים שונים, אדריכלים, קונסטרוקטורים ועוד יועצים מקצועיים נוספים. הלקוחות שלנו נהנים ממגוון פתרונות הנדסיים תחת קורת גג אחת בשילוב מקצועי של הצוות המגוון שלנו. אנחנו מזמינים אתכם ליצור תאנו קשר או להשאיר פרטים כדי שגם אתם תכלו ליהנות מהשירותים המתקדמים ביותר ולקדם את הפרויקט שלכם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram