לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

יועץ תנועה וחניה לתב"ע

ריבוי מספר הרכבים שעולים על הכביש מידי שנה הביאו את הרשויות המקומיות והעיריות השונות לידי החלטה. היום כמעט ובכל מבנה ללא יוצא דופן על בעלי הנכס להציג פתרונות חניה למי שיגור במבנה המתוכנן. כמובן שהדבר עוד יותר מוקפד ותחת זכוכית מגדלת כשמדובר במבנים ציבוריים או מסחריים שם, העיריות והרשויות המקומיות היו מאלצים כל יזם לתכנן מספר חניות בהתאם למספר המבקרים המשוער. יועץ תנועה וחניה לתב"ע מתכנן את החניות לפי סוג המבנה וכמובן גם את דרכי הגישה לחנייה, כולל מעבר להולכי רגל או חישוב מרחבי גישה נוחים ועוד.

תפקידו של יועץ תנועה וחניה לתב"ע

תפקידו של יועץ תנועה וחניה לתב"ע מתחלק למעשה לשני חלקים נפרדים אך למעשה משולבים זה בזה. כל חניון שמתוכנן צריך לעמוד בקריטריונים רבים, בין אם מדובר בחנייה פרטית למגרש עליו מתוכנן בית פרטי ועל אחת כמה וכמה למבנים ציבוריים שם המתונים מקומות חניה רבים בהרבה. תחילה יועץ תנועה לתב"ע בוחן את התנאים על פי התכנון לכניסה ויציאה מהחניה ואת דרכי הגישה אליה ולאחר מכן, עליו לספק מספר חניות על פי הנחיות העירייה או הרשות המקומית, למקם חניות לנכים וחניות עבור עגלות תינוקות וילדים. כל אלו צריכים להיות בהתאם לכל החוקים וההנחיות על מנת לקבל טופס 4.

שירותיו של יועץ תנועה וחניה לתב"ע

תכנון חניות ודרכים בכלל מצריך זמן תכנון, פיקוח בשטח ועמידה בתקנים רבים לכן, אם אתם נמצאים בתחילתו של פרויקט בניה בכל סדר גודל ונדרשתם להציג חניות בפרויקט, חשוב לפנות ל יועץ תנועה וחניה לתב"ע כבר עכשיו. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים פתרונות הנדסיים שונים לקוחותינו ברחבי הארץ וכולם תחת קורת גג אחת. הצוות שלנו מונה מהנדסים, אדריכלים ויועצים מקצועיים שונים. אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים כדי שאנחנו נמצא עבורכם את כל הפתרונות ההנדסיים לפרויקט שלכם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

יועץ תנועה וחניה לתב"ע - שאלות ותשובות

מהו תפקידו של יועץ תנועה וחניה לתב"ע?

כל מבנה חדש חייב בתכנון חניות, בעקבות ריבוי מספר הרכבים שעולים על הכביר בכל שנה, העיריות ברחבי הארץ והרשויות המקומיות מחייבות כל בעל נכס שמעוניין לבנות מבנה חדש על המגרש שלו בתכנון חניות גם כן. בעבר, יכלו להחנות את הרכב ברחוב, היום האפשרות הזו הולכת ונעלמת היות וישנה עליה חדה ומתמדת במספר כלי הרכב על הכביש שגם צריך למצוא להם מקומות חניה. תפקידו של יועץ תנועה וחניה לתב"ע הוא לתכנן מקום חניות מספיק לפי דרישות הרשות המקומית והעירייה ובנוסף לדאוג לדרכים ונתיבים בטוחים שיאפשרו את הגישה לאותן חניות.

תפקידו של יועץ חניה לתב"ע אינו מסתיים רק בזה, כאשר יזם למשל ניגש לעירייה ומבקש לקבל היתר בניה לפרויקט חדש, לצורך הדוגמא הפרויקט הוא מרכז מסחרי חדש. כחלק מרשימת הדרישות שעליו לעמוד בהן ולהגיש לעירייה ולרשויות המקומיות הוא נדרש גם בתכנון ומתן פתרון לחניות עבור לקוחות במרכז וגם דרכי גישה נוחים ובטוחים עבור רכבי תפעול כמו משאיות פינוי אשפה, אספקה וטעינת סחורה עבור בעלי החנויות במרכז וכן הלאה. לאלו עדיפה גישה נפרדת שאינה משותפת ללקוחות המרכז בשל האסתטיקה וגם בשל הבטיחות.

בהמשך לדוגמא של אותו היזם, יועץ תנועה לתב"ע מתכנן בנוסף לכל מה שהוזכר קודם לכן גם את דרכי הגישה עבור תחבורה ציבורית באזור אם נדרש, מעברים להולכי הרגל, מדרכות ומעברי חציה וגם מסלולים עבור רוכבי אופניים. כל אלו יחד צריכים להיות מתוכננים בקפידה כשכולם נעים בבטחה.


מתי צריך יועץ תנועה וחניה לתב"ע?

כל פרויקט חדש צריך לבדוק את רשימת הדרישות של העירייה והרשויות המקומיות בעבור החניות. במרבית המקרים גם אם מדובר בבית פרטי תידרשו להגיש תכנית חניות ודרכי גישה לחניה וממנה אל הרחוב. לכן, כדי לבצע תכנון חסכוני ככל הניתן חשוב לפנות ליועץ חניה לתב"ע כבר בשלבים הראשונים.

הפניה המוקדמת תחסוך לכם הרבה מאוד כסף משתי סיבות, ראשית במקרה של שינויים בתב"ע בהם אתם מעוניינים לשנות הנחיות קבועות בטאבו, למשל קניתם מגרש והבעלים הקודמים הגישו בעירייה תכנון שמאפשר רק חניות חשמליות רכב אחד יחנה מעל לרכב השני. אתם, תהיו חייבים לעמוד בדרישה הזו אלא אם תבקשו לעשות שינויים בתב"ע (מה שלא תמיד מאושר) ולשנות את החניות לחניות תת קרקעיות למשל. במקרה הזה החיסכון נובע מתכנון מוקדם והכנה תקציבית מראש בהתאם לדרישות או כדי לשנות אותן. הסיבה השנייה נעוצה בתכנון של גורמים רבים בפרויקט והתכנון המשותף של כולם יחד מאפשר לבצע שינויים על הנייר, שזה הרבה יותר זול מאשר שינויים בשטח בשלב עבודות באתר.

במקרה של מבני ציבור או מבנים מסחריים שונים יש צורך לעמוד בתקני בטיחות מחמירים. במקרה זה יועץ חניה לתב"ע יצטרך להעביר את התכניות השונות לאישורים וחתימות של גופים שונים כמו משטרת ישראל, כוחות כיבוי ואש והצלה ועוד. יועץ תנועה וחניה לתב"ע מקצועי ילווה את הפרויקט שלכם משלבי השינויים בתב"ע דרך בקשה להיתר בניה ועד לקבלת האישורים השונים מהמשרדים השונים לקבלת טופס 4.

כמה משלמים ליועץ תנועה וחניה לתב"ע?

הצעת המחיר שתקבלו מיועץ תנועה וחניה לתב"ע יהיה בהתאם לסוג הפרויקט שאתם מתכננים לבנות, מורכבות המבנה, גודלו ועוד פרמטרים רבים אחרים כמו, מספר מקומות החניה שיש לתכנן, כמה זמן שרטוט עליו להשקיע, שכן ככל שהפרויקט גדול יותר כך עליו לשרטוט יותר מקומות חניה וזה לוקח זמן. כאשר אתם מקבלים את תיק המידע של הפרויקט שלכם, מומלץ לפנות כבר בשלב זה ליועץ חניה לתב"ע כדי שזה יוכל להעביר לכם הצעת מחיר הוגנת בהתאם לצרכים שלכם כדי לקבל את האישורים הנדרשים בהקדם האפשרי.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שכר שהיועץ יבקש במקרים של ליווי, בקרה ופיקוח. אלו צריך לשים לב כי מופיעים בהצעת המחיר, למשל שורה כי על כל ביקור באתר יגבה מהלקוח בנפרד במידה ויש צורך. יזמים ובעלי נכסים רבים לא שמים לב לשורה שכזו בהצעת המחיר ובשעת אמת הם לא מבינים למה חויבו. לכן, מומלץ לבקש הצעות מחיר מפורטות על מנת שאתם תדעו בדיוק על מה אתם משלמים ועל מה לא ותידרשו בתשלום לאחר מכן.

ערכו השוואת מחירים מול מספר יועצים שונים. תהליך הבניה רק מתחיל ומדובר בהצעות מחיר רבות שעליכם לעבור ולהוות, אך בנושא החניות הדבר יכול לעלות לכם הרבה מאוד כסף, גם מעבור התכנון וגם בעבור המערכות שתידרשו להתקין או לסלול את הדרכים. לכן, השקיעו מאמץ וערכו השוואה איכותית ולאו דווקא רק על פי הסכום הסופי שיכול להימצא בעייתי בהמשך הדרך.

מהם הטיפים לבחירת יועץ תנועה וחניה לתב"ע?

חשוב לזכור כי נושא החניות והדרכים השונות למבנים חדשים הם בעלי חשיבות רבה מול הרשויות המקומיות והעיריות השונות. במשרדים הללו לא מקלים ראש בשום נושא והתקנות מחמירות ביותר. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ תנועה וחניה לתב"ע מקצועי ובעל ניסיון שיכול ללוות את הפרויקט שלכם לכל אורך הדרך.

פנו ליועץ או לחברת הנדסה המספקת שירותי תכנון וייעוץ בנושא תנועה וחניה בהקדם האפשרי, תכנון מוקדם של הפרויקט שלכם יחסוך לכם הרבה מאוד כסף וגם יסיר מליבכם דאגות יקרות. אנחנו דרך ארץ הנדסה, מספקים ללקוחותינו בפריסה ארצית שירותי תכנון הנדסיים נרחבים, תכנון וייעוץ חניות ודרכי תנועה ועוד נושאים רבים אחרים. הצוות שלנו מונה מהנדסים תנועה, יועץ תנועה וחניה לתב"ע אדריכלים ומהנדסי נוף ופיתוח. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים על מנת שנוכל למצוא עבורכם את הפתרונות הטובים והחסכוניים ביותר עבור הפרויקט שלכם. התקשרו עכשיו

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram