לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

תכנון מעגלי תנועה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

תכנון מעגלי תנועה

ברחבי העולם משתמשים בפתרונות פשוטים וזולים ככל הניתן על מנת שהתנועה במקום תזרום ותתנהל בבטחה. אחד הפתרונות היעילים ביותר והפשוטים ביותר שנמצאו בעשורים האחרונים הוא השימוש במעגלי תנועה. יותר ויותר עיריות ורשויות מקומיות ארץ ובכלל בעולם כולו נעזרות בתכנון מעגלי תנועה על מנת לאפשר לכלי הרכב השונים המשתמשים בדרך תנועה זורמת, חלקה ובטוחה. את התכנון צריך לבצע יועץ תנועה מנוסה ומקצועי שמבין לעומקו של עניין את התחום וכן את הצרכים של משתמשי הדרך בהווה וכן בעתיד וזאת על מנת שהוא יוכל לבצע תכנון יעיל ואופטימלי למקום בפרט ולסביבה בכלל.

יתרונות בתכנון מעגלי תנועה

בעשורים האחרונים אנחנו יכולים לראות מעגלי תנועה רבים בערים שונות ובישובים רבים. לאורך השנים שמו לב יועצי תנועה רבים המייעצים לעיריות ולרשויות מקומיות רבות כי התנועה בסביבת מעגלי תנועה זורמת יותר ובזכות אותם מעגלי התנועה ישנם פחות מפגעים בדרך ונמנעות תאונות רבות. מעגלי התנועה מצד אחד מכריחים את הנהגים להאט את הנסיעה ברכב, להשתלב בתנועה באופן חופשי ובטוח ולא בהכרח לבצע עצירה מלאה. כך כל נהג בתורו משתלב בתנועה באופן רציף ללא כל הפרעה.

הגשת תכנון מעגלי תנועה

בתכנון פרויקטים שונים ברחבי הארץ נתקלנו ביזמים ובעלי נכסים שמתבקשים על ידי הרשות המקומית לתכנן מעגלי תנועה בסביבת הפרויקט וזאת על מנת לאפשר לכלי הרכב בסביבה תנאי דרך אופטימיים ובטוחים. אנחנו בדרך ארץ הנדסה מייעצים ומתכננים עבור לקוחותינו ברחבי הארץ מעגלי תנועה שונים ובכלל פתרונות תנועה רבים בהתאם לפרויקט שלהם ולדרישות הרשות המקומית. אם גם אתם לקראת פרויקט חדש או בשלבי בנייה בפרויקט מתקדם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

תכנון מעגלי תנועה - שאלות ותשובות

מהו תכנון מעגלי תנועה?

בעשורים האחרונים אנחנו רואים יותר ויותר מעגלי תנועה בערים שונות ברחבי הארץ. מעגלי התנועה או בשמם היותר עממי ומוכר, כיכרות תנועה מאפשרים לכלי הרכב להשתלב בתנועה ללא עצירה מלאה (במקרה והיא אינה נדרשת), ללא המתנה לרמזור שיתחלף לאור ירוק ובצורה בטוחה עבור כל משתמשי הדרך. מעגלי התנועה מצריכים ממתכנן התנועה היכרות מלאה עם הסביבה, בהסתכלות מצומצמת על המקום במיקרו וגם בהתייחסות רחבה יותר מהדרכים הסמוכות המצטלבות לאותו מעגל התנועה.

את תכנון מעגלי התנועה מבצע יועץ תנועה מוסמך או מהנדס תנועה מורשה. מומלץ לפנות ליועץ תנועה או מהנדס תנועה בעל ניסיון רב שנים בתחום, המכיר את פעילותן של הרשויות המקומיות והעיריות השונות על מנת לספק ללקוחותיו את הישורת הטוב והמהיר ביותר מול הבירוקרטיה המסועפת שבדרך. עיריות רבות ורשויות מקומיות שונות מבקשות הצגת תכנון מעגלי תנועה במקרים רבים, בין אם מתוכנן בשטחיהן מבנה חדש למגורים, לתעשייה או מסחר ובין אם כמובן מתוכננת שכונה חדשה בעיר. שבמקרה זה אף תכנון התנועה הוא אף רחב יותר ומורכב יותר היות ומדובר בשכונה חדשה כולל הרחובות הרבים המתוכננים בה.

על מנת לעבור את התהליך בצורה פשוטה ומהירה מומלץ לפנות ליועץ תנועה בהקדם האפשרי, הוא יוכל להמליץ, לתכנן וללוות את הפרויקט בכל שלביו כך שהתכנון יבוצע על הצד הטוב ביותר וכך האישורים הנדרשים בפרויקט יתקבלו ללא ערעורים או עיכובים.

מתי צריך תכנון מעגלי תנועה?

ישנם לא מעט מקרים בהם נדרש מיזם, קבלן או בעל נכס לתכנן את התנועה באזור ובחלק מן המקרים הפתרון האופטימלי לתכנון הוא תכנון מעגל תנועה. מעגלי התנועה מאפשרים למתכנן להציע דרך זורמת לתנועה במקום, השתלבות של כלי רכב, הולכי רגל ואפילו רוכבי אופניים בדרכים בטוחות יותר וזהירות יותר. את התכנון מומלץ לבצע עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט, כאשר מגישים בקשה להיתר בנייה. בעת בקשת תיק המידע של השטח ניתן לזהות כבר בהתחלה את הדרישות השונות המתאימות לאותו אזור ולסביבה הבנויה בסמוך לו. בתיק המידע ימצא חומר ומידע יקר ערך עבור המתכננים השונים בפרויקט שיחדיו יוכלו לשלב במקצועיות רבה את הידע של כל אחד ואחד מהם ולספק פתרונות טובים שישרתו את המבנה ואת המשתמשים בו.

כאשר תכנון הפרויקט מצריך שינויים בתנאי הדרך, שינויים בנתיבים קיימים או בנייתם של נתיבים חדשים בדרך, חשוב להיעזר באיש מקצוע אמין ומנוסה שיספק עבורכם את המידע הטוב ביותר שיחסוך לכם בעלויות לתכנון התנועה בפרויקט שלכם וכן ימקסם עבורכם את התועלות. לכן, כבר ברגע בו אתם מבינים כי עליכם להיעזר ביועץ תנועה לפרויקט שלכם מומלץ להתחיל בחיפושיו של יועץ תנועה מנוסה ומוכר בעל וותק וניסיון.

אם אתם לקראת תחילתו של פרויקט חדש, אם אתם התחלתם פרויקט וגיליתם כי אתם צריכים לתכנן את התנועה באזור כדי לאפשר גישה למבנה או החוצה ממנו, אנחנו בדרך ארץ הנדסה נשמח לעזור לכם ולספק לכם את הפתרונות היעילים ביותר והמשתלמים ביותר עבורכם. עם צוות מהנדסים ויועצי תנועה מנוסים ומקצועיים אנחנו נעניק לכם פתרונות תנועה בטיחותיים וחסכוניים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם.

כמה משלמים עבור תכנון מעגלי תנועה?

תכנון תנועה ובכלל כבישים הוא נושא מורכב מאוד המצריך מהיועץ מיומנות, ניסיון רב והקפדה על פרטים רבים בו זמנית. הצעת המחיר של יועץ תנועה מושפעת מגורמים שונים כגון היקף הפרויקט, מספר הדרכים שעליו לתכנן, מורכבות השטח ובכלל מורכבותו של הפרויקט וכן פרמטרים רבים אחרים המצריכים את התייחסותו של היועץ בתכנון הדרך.

למשל, יועץ תנועה או מהנדס תנועה מוסמך משלב בתכנונו לא פעם שבילים שונים המשמשים עוברים ושבים שונים וכן תכנונם של נתיבים מיוחדים או תכנון מעגלי תנועה או רמזורים. כדי שתכנונו של יועץ תנועה יבוצע על הצד הטוב ביותר עליו להכיר את חוקי התנועה בצורה מעמיקה, עליו להכיר את החישובים השונים של הדרך כגון עיקולי דרכים, מומנטים של כלי רכב שונים ממשאיות ועד אופנועים, היכרות עם הסביבה ועם משתמשי הדרך השונים כמו הולכי רגל או רוכבי אופניים, לדעת מהן הדרכים המובילות לאזור אותו הוא מתכנן, לאילו רשויות הדרך שייכת ועוד פרטים רבים נוספים אחרים שכולם יחד משפיעים על התכנון הסופי של הדרך ועל הצעת המחיר אותה הוא מגיש ללקוח.

אם גם אתם נמצאים לקראת פרויקט חדש, אם אתם התבקשתם לחדש דרך קיימת או בכלל לתכנן דרך חדשה לגמרי לאזור בנייה חדש, אנחנו בדרך ארץ נשמח לספק לכם את הפתרונות היעילים, הבטוחים והמשתלמים ביותר עבורכם. צוות המהנדסים והיועצים המוסמכים שלנו יספקו לכם את השירותים המקצועיים והטובים ביותר תחת קורת גג אחת. הצוות שלנו מונה מהנדסי תנועה, יועצי ניקוזים, קונסטרוקטורים, אדריכלים ועוד אנשי מקצוע מוסמכים רבים מהשורה הראשונה.

מהם הדגשים לתכנון מעגלי תנועה?

כמו בכל פרויקט בנייה חשוב לתכנן את השלבים בפרויקט מבעוד מועד ובקפידה. תכנון מקצועי וטוב חוסך ליזם או לבעלי הנכס הון רב וגם מאפשר את התקדמותו של הפרויקט ללא כל גורם מפריע. לכן, אם גם אתם התבקשתם להציג תכנית תנועה מעודכנת לרשות המקומית, אם גם אתם מתכננים פרויקט בהיקף גדול כמו שכונת מגורים חדשה, או שאתם יזמים של מבנה מסחרי אנחנו ממליצים לכם לפנות ליועץ תנועה בהקדם האפשרי.

תכנונו של יועץ תנועה בשלבים הראשונים של פרויקט בנייה מאפשרים לאנשי מקצוע רבים גמישות עוד בשלבי התכנון והם אינם נאלצים להתמודד עם אילוצים של אנשי מקצוע אחרים בשטח. יתרה מזאת מומלץ לפנות לחברת הנדסה המספקת שירותי הנדסה נרחבים תחת קורת גג אחת כך שבמקום אחד יכולים אנשי מקצוע רבים לשלב את הידע שלהם ולספק לכם פתרונות הנדסיים שיחסכו לכם בזמן יקר ובהרבה מאוד כסף מתקציב הפרויקט. אם גם אתם צריכים ייעוץ, אם גם אתם זקוקים לפתרונות תנועה בפרויקט שלכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram