לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח תרמי

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח תרמי

בפעם הראשונה שניתנה התייחסות לתחום הבידוד התרמי במבנים במדינת ישראל הייתה בשנת 1979. התקן שפורסם לראשונה בתחום (תקן 1045) עבר שינויים וחידושים לאורך השנים. היום, על פי תקנות התכנון והבנייה, נספח תרמי הינו מסמך המתאר את ההתנהגות האנרגטית של הבניין לפרטיו ומהווה את אחד הנושאים החשובים בתחום הבנייה בכל רחבי הארץ וחובה לקיימו על פי חוק.

הנתונים הנדרשים בנספח תרמי

יועץ תרמי מקצועי לצורך איפיון בידוד התרמי במבנה

בנספח תרמי יש להציג לא מעט נתונים ויועץ תרמי מוסמך ומקצועי יוכל לדלות את כל הנתונים הנדרשים להנפקת הנספח בצורה יעילה ומהירה. כחלק מרשימת הנתונים שיש להציג בנספח יש לספק נתוני סביבה, לחשב את ההתנגדות התרמית בהתאם לאלמנטים השונים במעטפת המבנה, לחשב את ההפסדים התרמיים דרך אותה מעטפת, להציג את צריכת האנרגיה העונתית בהשוואה ליחידות ייחוס ועוד רבים אחרים. בנוסף לכל אלו יש להציג את החישובים בהתאם לחלוקת הארץ לאזורי אקלים (ת"י 1045 חלק 10 (ולהמחיש זאת בנוסחאות חישוב ובחתכים של פרטי הבניין.

הגשת נספח תרמי

בהתאם לכלל הדרישות של הרשויות המקומיות

הגשת נספח תרמי לרשויות המקומיות תבוצע על ידי יועץ תרמי מוסמך שלמד והשלים את לימודיו. בנוסף לכך על היועץ לדעת ולהכיר את כל הדרישות שהרשויות המקומיות יבקשו בהגשת הנספח על מנת לעמוד בתקנים המחמירים. החישובים התרמיים דורשים דיוק והבנה נרחבת בתחום, בשינויים אקלימיים על פי האזורים השונים ברחבי הארץ והכרת החומרים השונים המשמשים לבניית המבנה. יועץ תרמי מקצועי ואמין ילווה את הפרויקט שלכם ויוודא כי העבודות בשטח מתבצעות על פי התקנים המחמירים ואתם תקבלו מבנה איכותי שיהיה נעים לשהות בו בימי הקיץ החמים וגם החורף הקרים מבלי לצרוך באנרגיה בזבזנית. אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מספקים שירותי ייעוץ נרחבים בתחומים רבים, כמו יועץ תרמי, יועץ אקוסטי, מהנדסים, קונסטרוקטורים וכולם תחת קורת גג אחת. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

 

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –נספח תרמי

מה זה נספח תרמי?

כשמגישים בקשה לרשות המקומית לקבלת היתר בניה, הרשות המקומית רשאית להחליט בהתאם לחוקים והתקנות, באילו מקרים נדרש להגיש כחלק מדרישות לקבלת היתר הבניה נספח תרמי. מרבית המקרים בהם אין שאלות והדרישה לנספח תרמי היא די גורפת אלו מקרים בהם ההיתר מיועד לבנייה חדשה או לחילופין במקרים של תוספת בנייה למבנה הקיים כמו בהוספת שטח למגורים.

התקנות הנדרשות בנספח תרמי הינן מחייבות על פי חוק והרשויות המקומיות מתייחסות לנושא בחומרה רבה. מעבר לכך שעל פי חוק יש לעמוד בתקנות גם אתם, כבעלי הנכס רוצים שביצוע עבודות הבידוד התרמי יהיו בהתאם לאזור האקלימי שבו מתוכנן הפרויקט ובעל פתרונות איכותיים לניצול האנרגיה כבר בשלבי תכנון הפרויקט. חישוב מדויק, תכנון פתרונות תרמים איכותיים וליווי של יועץ תרמי מקצועי לפרויקט שלכם יביא עבורכם את התוצאה הטובה ביותר ויחסוך לכם כסף רב.

שלב נוסף בו נדרש להגיש לרשויות המקומיות נספח תרמי זה הוא לקבלת טופס 4. לאחר שיועץ תרמי תכנון את הבידוד התרמי למבנה על פי הדרישות בחוק ובהתחשבות רצון הלקוח היועץ ילווה את הפרויקט ויוודא כי עבודות הבידוד יתקיימו בשטח. לאחר מכן היועץ ימלא אחר הוראות הנספח ודרישות הרשות המקומית לקבלת טופס 4.

נספח תרמי מכיל בתוכו נתונים רבים, חישובים ותרשימים. את כל אלו לשכלל היועץ ומרכיב עבורכם את הנספח בהתאם לתקנים כך שאתם תרוויחו במבנה שנעים לשהות בו ושלא צריך להפעיל את המזגן על מנת ליהנות משהייה בתוכו.

למה חשוב לבצע נספח תרמי?

הנספח התרמי הוא אחד מיני נספחים, מסמכים ודו"חות שיש להגיש לרשויות המקומיות במטרה לקבל היתר בנייה והן על מנת לקבל טופס 4 בסיום הבנייה. ההתייחסות לתחום הביסוס התרמי בישראל הינו בעל חשיבות רבה ועיריות ורשויות מקומיות רבות לא מקלות ראש ודורשות בהנפקת הנספח על מנת לאשר הם היתר בנייה והן טופס 4 לבעלי נכסים רבים ברחבי הארץ.
היות והנספח מסתמך על נתונים רבים, חישובים שונים, התאמת חומרי הבנייה למבנה בהתאם לשימוש המבנה, צורתו, מיקומו ועוד משתנים רבים אחרים, יש להיעזר ביועץ תרמי מוסמך המכיר את כל התקנות ומתעדכן בכל החומרים השונים הקיימים בענף הבנייה על מנת שיוכל להציע עבורכם את הפתרונות הטובים ביותר עבורכם.
מעבר לכך שנספח תרמי אמין שבוצע על ידי יועץ מוסמך מאפשר לכם לקבל את האישורים מהרשויות המקומיות בקלות וללא עיכובים, יש לנספח ערך חשוב ביותר בעת השימוש במבנה. מבנים שתוכננו בצורה אופטימלית והתחשבות מרבית לתחום הבידוד התרמי במבנה צורכים הרבה פחות אנרגיה מאשר מבנים ישנים (טרם התקן) או מבנים שבהם תכננו הבידוד התרמי על פי ההנחיות המינימליות ביותר הנדרשות לקבלת אישורים מהרשויות המקומיות.

כמה עולה נספח תרמי?

הצעת המחיר בעבור נספח תרמי אינו מחיר קבוע, על מנת לקבל הצעת מחיר בעבור נספח תרמי יש להעביר ליועץ התרמי תכנית אדריכלית כדי שיוכל לראות מהו גודל הפרויקט, בשיחה טלפונית (או במייל) יוכל לקבל מכם מידע על מורכבות הפרויקט בהתאם לשאלות מנחות שישאל – במרבית המקרים השיחה הזו מתנהלת מול מגיש הבקשה (האדריכל של הפרויקט) שיש בידו את כל האינפורמציה הנדרשת ליועץ תרמי על מנת להבין מהו היקף הפרויקט ומה נדרש ממנו על מנת להנפיק עבורכם נספח תרמי בהתאם לתקנות וחוקי הבנייה.

מומלץ לבחור ביועצים תרמיים מוסמכים ובעלי ניסיון לסוג המבנה שאתם מתכננים. אם אתם מתכננים מבנה מגורים, בקשו הצעת מחיר מיועץ תרמי שמתמחה במבני מגורים, אם מדובר במבנה מסחרי מומלץ להיעזר ביועץ תרמי שזה מרכז התמחותו. ניסיונו של היועץ התרמי להנפקת והגשת נספח תרמי, לחישוב הבידוד הנדרש בהתאם לסוג המבנה, התאמת הבידוד במבנה בהתאם לאזור האקלימי בו הפרויקט ייבנה ועוד משתנים רבים מחייבים התייעצות עם יועץ תרמי מקצועי שיכול להביא לכם פתרונות אופטימליים הן בשלבי התכנון והן בעת השימוש השוטף במבנה.

ערכו השוואת מחירים בין היועצים, וודאו כי אתם מקבלים את השירות שאתם הייתם רוצים לקבל כמו: ליווי בשלבי הבנייה, התאמת האלמנטים שישמשו לבידוד בהתאם לצרכים של המבנה והן לצרכים שלכם כמו שימוש באנרגיה טבעית, מה קורה במידה וישנם שינויים בתכנון וכן הלאה.

מתי נכון להזמין נספח תרמי?

כפי שהזכרנו קודם לכן, נספח תרמי נדרש בשני מקרים עיקריים, האחד לקבלת היתר בנייה והשני לקבלת טופס 4. אם אתם נמצאים בשלבי תכנון מוקדמים של פרויקט בנייה מומלץ לפנות ליועץ תרמי עוד היום על מנת שיוכל ללוות את הפרויקט עוד בשלבי התכנון ובצמוד לאדריכל הפרויקט יוכל לספק פתרונות יעילים עוד בשלבים הללו. תכנון מוקדם של כל האלמנטים המרכיבים את שלבי הבנייה השונים בפרויקט יכולים לחסוך לכם כסף רב עבור שינויים הן שינויים בתכניות ועל אחת כמה וכמה בשינויים באתר לאחר ביצוען בשטח.

אם אתם נמצאים בשלב ביצוע עבודות הבנייה בפרויקט שלכם ואין לכם יועץ תרמי שמלווה את הפרויקט, מומלץ לפנות לאחד מנוסה ומקצועי שיוכל לוודא עבורכם כי עבודות הבידוד בשטח מתאימות לתכנון המקורי. פתרונות הבידוד הם חלק בלתי נפרד מתהליך הבנייה ועל מנת לקבל תוצאות איכותיות מומלץ שאיש מקצוע איכותי יפקח על ביצועם. כך יסופק לכם מוצר מוגמר איכותי על פי התכנון.

אם אתם לקראת סיום עבודות הגימור בפרויקט כנראה שבקרוב המבנה יתאפשר לאכלוס. על מנת שזה יינתן, עליכם להנפיק בהקדם נספח תרמי על מנת לקבל טופס 4 שיאשר את אכלוס המבנה. אצלנו בחברת דרך ארץ הנדסה תמצאו יועצים תרמיים מוסמכים, מקצועיים ובעלי ניסיון רב בליווי פרויקטים שונים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram