לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

פרשה טכנית

פרשה טכנית לקבלת היתר בניה 
קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

מהי פרשה טכנית להיתר בניה?

מקצועיות וזמינות

כדי לקבל היתר בניה יש לעבור מספר שלבים על מנת להתחיל בעבודות הבניה בשטח. יזמים, בעלי עסקים וגם פרטיים מתקשים לפעמים להוציא היתר בניה בשל הטפסים והתכניות הרבות שיש להציג בפני הרשויות המקומיות כשבסופם ניתן להתחיל בעבודות הבניה. אחד המסמכים שיש להמציא בעת הגשת בקשה להיתר בניה הינו פרשה טכנית. פרשה טכנית להיתר בניה זהו מסמך המפרט לפרטי פרטים מה יהיו המערכות שיפעלו במבנה לאספקת המים וניקוזם. את המסמך יש להציג בפני הרשות המקומית ולתאגיד המים. לעיתים ישנו צורך גם לאשר את המסמך מול גורמים אחרים בהתאם לסוג הפעילות שתתקיים במבנה.

מה צריך להציג בפרשה טכנית להיתר בניה?

מהנדס אינסטלציה מקצועי ומוסמך בעל נסיון רב

פרשה טכנית להיתר בניה מורכב מנונים רבים, ציון מערכות המים וחיבורן למערכות העירוניות, ציון נקודות הניקוז והתווי של צינורות הביוב לחיבורי הבריכות ביוב הן של המבנה והן לבריכות המרכזיות ברחוב. הפרדת צמ"גים ממערכות הביוב, פירוט בשימוש החומרים למערכות האינסטלציה, הצגת תכניות מפורטות ופרטי חתך להבהרת החיבורים השונים. את החישובים לגודל הצנרת והשיפועים גם הם יוצגו על גבי התכניות על מנת שהרשויות השונות יאשרו את תקינותן.

מי יכול להגיש בקשה להיתר בניה?

מהנדס אינסטלציה מקצועי ומוסמך בעל נסיון רב

מהנדס אינסטלציה מקצועי ומוסמך יוכל להגיש עבורכם פרשה טכנית להיתר בניה. הוא יאסוף את כל המידע שניתן להציג בפני הרשויות השונות על מנת שהרשות תאשר לבסוף את היתר הבניה. חברת דרך ארץ הנדסה מתמחה בהגשת מסמכים שונים לקבלת היתר בניה ליזמים, אדריכלים ופרטיים המעוניינים להתחיל פרויקט בניה. הדרישות לפרשה טכנית תלוי בסוג המבנה, השימושים העתידיים במבנה ובנוסף להבטיח עמידה בתקנים וחוקי הבניה. בליווי מהנדסים ויועצים מוסמכים אנחנו יכולים להעניק ללקוחותינו שירותים נרחבים על מנת לזרז את מתן אישור היתר בניה לפרויקט שלהם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –פרשה טכנית

מהי פרשה טכנית להיתר בניה?

הגשת בקשה להיתר בניה היא נושא לא פשוט אם לא יודעים מה צריך לעשות. ישנם לא מעט טפסים שצריך להגיש, צריך לשבת ולתכנן לפרטים ולהציג תכניות מפורטות על מנת לקבל את ההיתר ולמעשה להתחיל בבנייה. לכל סוג מבנה יש דרישות שונות שהרשות המקומית דורשת להציג, ישנם מבנים שכדי להתחיל להשתמש בהם נדרש לקבל רישיון עסקי ומבנים המיועדים למגורים נדרש לקבל טופס 4. בשני המקרים ובכלל בכל סוג מבנה מקבלים מהרשות המקומית תיק מידע הכולל בתוכו מידע על השטח וההנחיות המרחביות וגם את כל הנתונים שהרשות מבקשת להציג על מנת לקבל את האישור הרלוונטי לאותו מבנה.

פרשה טכנית להיתר בניה זהו מסמך סניטארי המפרט לפרטי פרטים מהן המערכות המתוכננות במבנה, מהיכן יסופקו המים למבנה ולאן הם ינוקזו מתוך המבנה ומחוצה לו למשל ניקוז מי הגשמים. את המסמך יש להעביר מספר אישורים ברשויות שונות כמו ברשות המקומית ותאגיד המים. במקרים ספציפיים יהיה עליכם לאשר גם מול גורמים אחרים כמו כיבוי אש וכן הלאה. את כל המידע תוכלו לקבל בתיק המידע שיינתן למגיש הבקשה (אדריכל) בבקשת המידע מהרשות המקומית. היום ניתן לקבל את התיק המידע ולהגיש לא מסמכים בצורה מקוונת באתר הרשות.

מי צריך פרשה טכנית להיתר בניה?

מרבית המקרים בהם נדרש להציג פרשה טכנית סניטארית להיתר בניה הם לבתי עסק שונים. אם אתם פותחים מסעדה, בית קפה, מפעל או מבנה תעשייה יהיה עליכם להגיש פרשה טכנית. ישנם מקרים חריגים אחרים בהם הרשות המקומית מחייבת את הבעלים או היזמים להגיש פרשה טכנית למרות שלא מדובר במבנה עסקי כלשהו. למשל בעלי בתים פרטיים שרוצים לבנות בריכה בחצר ביתם גם הם יידרשו להגיש פרשה טכנית המציגה לפרוטרוט את מערכות המים ומערכות הסינון לבריכה.

הכנת פרשה טכנית והגשה מתבצעת אך ורק על ידי גורם מוסמך. מהנדס אינסטלציה, הנדסאי אינסטלציה(בהתאם למגבלות רישיונו) ויועץ אינסטלציה מוסמך יכולים להגיש עבורכם פרשה טכנית ולהתנהל מול המשרדים השונים כמו תאגיד המים והרשות המקומית. חשוב, לא להתחיל את התהליך לפני שמוצאים מהנדס אינסטלציה איכותי ואמין שידע לזרז הליכים ולענות על כל הדרישות של הרשויות השונות וזאת על מנת למנוע עיכובים מיותרים.

מגיש פרשה טכנית איכותי, מקצועי ואמין ייצג אתכם בצורה אופטימלית מול הרשויות השונות וישים את האינטרס שלכם לפני הכול. בנוסף, מהנדס אינסטלציה שמכיר את ההתנהלות מול הרשויות השונות יכול להעביר את הבקשה שלכם על הצד הטוב ביותר.

כמה עולה פרשה טכנית?

מחירי פרשה טכנית בהחלט מגוונים, כל מהנדס אינסטלציה או חברה המספקת שירותי הנדסה להגשת פרשה טכנית גובים מחירים שונים המתבססים לרוב על 3 פרמטרים עיקריים: גודל הפרויקט, מורכבות הפרויקט, מוניטין.

גודל הפרויקט – ככל שהמבנה המתוכנן גדול יותר כך גם העלות בגין העבודה תהיה גבוהה יותר. תכנון פרשה טכנית דורש לא מעט מחשבה ונתונים מהרשויות על מנת להביא את כל הפתרונות למערכות המים השונות במבנה כולו. מה גם ישנם היבטים של תנאי השטח המוכרחים להיות כחלק בלתי נפרד מהתכנון. למשל: האם לחבר את הניקוז של המבנה לבריכה קיימת או שיש לתכנן בריכת ביוב חדשה לניקוז? האם לחץ אספקת המים למבנה מספיקה או שיש צורך במשאבות? היכן למקם את הניקוזים בהתאם לשיפועי השטח? וכן הלאה. גודל הפרויקט מצריך תכנון גדול יותר ולכן המחיר יושפע בראש ובראשונה מגודלו.

מורכבות הפרויקט – מבנים פשוטים שתכנון מערכות האינסטלציה בהם פשוטה יהיו בעלות נמוכה יותר ממבנים הדורשים פתרונות למצבים מורכבים ומסובכים יותר. בפרשה טכנית יש לציין את סוגי המערכות ואת אופי השימוש בהן על מנת לקבל את האישור מהרשות להיתר בניה.

מוניטין – בין אם מדובר בחברת הנדסה מוכרת וידועה ובין אם מדובר במהנדס פרטי שעובד עצמאית לכל אחד מהם ישנו מוניטין ולכן הוא או הם רשאים להציע מחיר שונה עבור שכר הטרחה.

מומלץ לבקש 3 הצעות מחיר לצורך השוואה על מנת למצוא את המחיר הטוב ביותר עבורכם. חשוב לא להתפזר ולהעמיס על עצמכם כדי לא להיכנס לבלבול. תדרשו הצעות מחיר מפורטות כדי שיהיה לכם קל לעשות השוואה בין אחד לשני בקלות.

מתי נכון להזמין פרשה טכנית?

תכנון פרשה טכנית עלול לקחת לא מעט זמן וזאת בהתאם לגודל ומורכבות המבנה שלכם. מומלץ לפנות למהנדס אינסטלציה או ליועץ אינסטלציה מוסמך בהקדם האפשרי על מנת לחסוך זמן יקר. העבודה של מהנדס האינסטלציה בשיתוף פעולה עם אדריכל הפרויקט הכרחיים על מנת לספק לכם את התוצאה הטובה ביותר ולקבל היתר בניה מהר ככל הניתן.

ישנם מקרים בהם יזמים ובעלי נכסים המשאירים את בחירת יועץ אינסטלציה לשלב מאוחר יותר בהגשת הבקשה להיתר בנייה וזו טעות, שכן מערכות האינסטלציה הן חלק בלתי נפרד מתכנונו של האדריכל ועל מנת לא לבצע שינויים או התאמות בהתאם לדרישות השונות חשוב לפנות למהנדס אינסטלציה בהקדם האפשרי.

חברת דרך ארץ הנדסה מעניקים שירותי יעוץ נרחבים. אם אתם צריכים פרשה טכנית להיתר בניה לנכס שלכם, אתם לא יודעים היכן להתחיל או למי לפנות אנחנו נשמח להעניק לכם את השירותים האמינים והמקצועיים שלנו. אצלנו תמצאו מהנדסי אינסטלציה, קנסטרוקטורים ויועצים רבים אחרים כשכולם תחת קורת גג אחת. כך אתם מקבלים את הייעוץ הטוב ביותר מבית אחד במהירות האפשרית. כשכל היועצים יושבים במקום אחד קל יותר לתאם פגישות ולהשלים מידע בין אחד לשני על מנת לקדם את הפרויקט שלכם בצורה הטובה ביותר מול הרשויות השונות. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram