לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

נספח ניהול מי נגר

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

נספח ניהול מי נגר

בכל שנה בעונת החורף גובר הסיכוי להתרחשות הצפות בשטחים שונים ברחבי הארץ. שתי הסיבות העיקריות לכך הן , האחת, ריבוי הבנייה ברחבי המדינה מה שגורם להפחתה משמעותית באדמה מחלחלת בשטחים הפתוחים והשנייה, האקלים המשתנה גלובלית המשפיע כמובן גם על ישראל ומשנה את משטר הגשמים בכל שנה. האגף לתכנון ארצי מקדם את נספח ניהול מי נגר היות והצפות רבות מתרחשות בתדירות גבוהה יחסית בשטחים עירוניים בעונת החורף בשנים האחרונות. הצפות אלו גורמות לנזקים רבים בעיקר נזקים ברכוש, בתשתיות ובפעילות השוטפת בעיר. הנזקים הללו נמדדים במיליוני ואפילו מליארדי שקלים. לצערנו הרב בשנים האחרונות ההצפות גרמו אפילו לאובדן חיי דם.

פתרונות – נספח ניהול מי נגר

הדרך בה רשויות מקומיות ועיריות שונות ברחבי הארץ מתמודדות עם ההצפות שחוזרות ונשנות בשטחן, הוא ניהול מי נגר. בעשור האחרון ישנה עשייה רבה סביב הנושא בארץ ובכלל בעולם המערבי הן בחקר הסוגיה והן במציאת פתרונות למצב הקיים ואיך לשנותו בבנייה חדשה. נספח ניהול מי נגר למעשה מרכז את המידע הכולל ומאפשר תכנון ופתרונות לאיסוף ושימוש במי הנגר כאשר המחשבה שמלווה את כל התהליך הוא שימוש במים כמה שיותר קרוב למקור היווצרותם. כדי להפיק את המקסימום מהנדסים משתמשים בכלים נופיים והנדסיים על מנת לאפשר הולכה, איגום, חלחול והחדרה וכל זה בכדי לצמצם ככל הניתן הוצאת מי נגר מחוץ לשטח התכנית.

הגשת נספח ניהול מי נגר

עם ניהול מי נגר מקצועי וטוב ניתן להעניק לתב"ע יתרונות בסביבתיים, כלכליים וכמובן משמעות נופית ייחודית. כדי להפיק את המיטב יש להתייעץ עם חברה מנוסה ואיכותית שתספק עבורכם את הפתרונות היעילים והאופטימליים ביותר עבורכם. דרך ארץ הנדסה מתמחה בהגשת נספחי ניהול מי נגר ללקוחות רבים ברחבי הארץ.

 

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות –נספח ניהול מי נגר

מה זה נספח ניהול מי נגר?

בשנים האחרונות אנחנו מבחינים ביותר ויותר מצבים בהם מתרחשות הצפות לא רק בשטחים פתוחים (ששנים רבות התקיימו בהם הצפות בשל גשמים רבים בנקודת זמן קצרה) אלא גם בשטחים עירוניים בנויים ומרחבים פתוחים אחרים בשטחי העיר שעשרות שנים אחורנית לא שמענו על היווצרותה של אף הצפה. היות ותנאי האקלים משתנים בכל הגלובוס, ובכל שנה אנחנו חווים שינויים קיצוניים יותר בין עונות השנה בישראל למשל אנחנו חווים ירידות גשמים רבים בפרקי זמן קצרים למדי שלא הכרנו לפני כן בצורה הזו. בנוסף, בשנים האחרונות ישנה תנופה בבנייה מה שגורם באופן ישיר לבינוי על קרקעות שיהוו מצע לחלחול מי גשמים רבים והיום הם אינם מאפשרים את חלחול הטבעי.

נספח ניהול מי נגר מאפשר תכנון בקני מידה שונים על מנת להבטיח תנאים אופטימליים לאגירת מי נגר וניצולם למטרות שונות ויתרה מזאת לצמצום הסכנה ונזקים שעלולים להיגרם בעקבות הצפות בשטחים עירוניים בפרט ומרחבים פתוחים בכלל. נזקי הרכוש שעלולים להיגרם כתוצאה משיטפונות או הצפות עלולים להגיע לסכומים גבוהים למדי ולכן רשויות ועיריות שונות ברחבי הארץ ובכלל בעולם המערבי משקיעים משאבים רבים על מנת לבצע תכנון איכותי ויעיל לאזוריהם. 

למה חשוב לבצע נספח ניהול מי נגר?

נספח ניהול מי נגר מאפשר לבחון לפרטי פרטים את סוג האדמה המוגדרת, מה המאפיינים שלה ואילו פתרונות ניתן ליישם על מנת לנצל כל טיפת מים. ניצול המים מאפשר חיסכון כלכלי משמעותי וכמובן שתורם לסביבה. בנוסף, תכנון איכותי ומקצועי מאפשר צמצום סיכונים ונזקים שעלולים להתרחש בעתיד באזור בו מבוצע המחקר והנפקת הנספח לניהול מי נגר.

נגר מתחלק לשני חלקים, נגר עילי ונגר בסיס.

נגר עילי – בישראל הנגר העילי הוא בעיקר מגשמים או במקומות מסוימים הפשרת שלגים (כמו בהרי ירושלים או ברמת הגולן למשל) ואילו בעולם הוא גם יכול להיווצר מהפשרת קרחונים במדינות קרות מאוד. הגורמים העיקריים למי נגר עיליים הם עודפי מי גשם על קרקע לא רוויה, שזה למעשה ירידת מי גשמים בקצב מהיר יותר מיכולת האדמה לספוג את המים ואגני הניקוז הקיימים מלאים. באזורים אורבניים כאשר הכבישים והמדרכות הסלולים מונעים את ספיגת המים או באזורים צחיחים. במקרים של קרקע רוויה, אגני הניקוז מלאים וגם הקרקע ספגה את המים וכבר לאדמה יכולת חלחול למים מה שנשאר כנגר עילי גם כן. אפשרות נוספת לנגר עילי זהו זרם תת קרקעי, המים זורמים לצדדים ועולים בקרבת אגני ניקוז.

נגר בסיס – אלו למעשה מי מעיינות שקודם לכן חלחלו בקרקע ובנקודת שבר המים פרצו החוצה.

בנספח ניהול מי נגר בודקים את שני סוגי הנגרים ומבצעים חישובים ותכנון בהתאם לכל הממצאים הקיימים בשטח ובתכנון עדיתי לפי התכנית העירונית או האזורית. חשוב לזכור כי ההשפעות של ניהול מי נגר נוגעות גם מבחינה סביבתית והתחשבות אקולוגית, גם בריאותית ומניעת העברת זיהומים למי הקרקע וגם מניעת הצפות בהתאם לתב"ע ולאקלים המשתנה.

כמה עולה נספח ניהול מי נגר?

על מנת להבין את מרכיבי הצעת המחיר מומלץ לפנות למספר יועצים ולבקש הצעת מחיר בהתאם לגודלו ומורכבותו של הפרויקט שלכם. חשוב להעביר כמה שיותר מידע כשאתם מבקשים הצעת מחיר, אם יש לכם נתונים חדשים, מפות מדידה עדכניות ואפילו אם ישנן תכניות ישנות שיכולות לסייע בהבנת הצרכים בפרויקט המבוקש. היועץ יוכל להרכיב עבורכם הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן ומותאמת לצרכים שלכם. חשוב לבקש הצעת מחיר מפורטת ולא מחיר גלובלי ללא חלוקה לסעיפים. לאחר שתקבלו הצעות מחיר מפורטות תוכלו לערוך השוואה ביניהן וכך לבחור את היועץ במחיר המתאים ביותר עבורכם. נספח ניהול מי נגר מתבצע לאחר שניתנו התייחסויות לגורמים שונים הנמצאים בשטח הנדרש ובסביבה ההיקפית לו.

הנושא הסביבתי בעיניי הרשויות השונות הוא נושא חשוב ביותר ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע איכותי ובעל ניסיון רב שנים בהגשת נספח ניהול מי נגר. לכן אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר ולא בהכרח שהיקר ביותר הוא הטוב ביותר, פשוט בצעו השוואה של מחירים ושירותים שאתם מקבלים ואם אתם לא בטוחים לגבי הצעת מחיר כזו או אחרת כדאי להתקשר ולשאול.

חברת דרך ארץ הנדסה בע"מ מוכרת ברשויות המקומיות השונות ברחבי הארץ כחברה איכותית בעלת מהנדסים ויועצים מהשורה הראשונה. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר ונשמח להבין את הצרכים שלכם בפרויקט ולהנפיק עבורכם נספח ניהול מי נגר.

מתי נכון להזמין נספח ניהול מי נגר?

נספח ניהול מי נגר כולל בתוכו נתונים רבים והתייחסויות רבות בעניין הנזקים הסביבתיים שעלולים להתקיים מסיבות שונות ולגרום אף לנזקי רכוש וסכנה ממשית לחיי אדם במצבים קיצוניים יותר ולכן יש להיעזר ביועץ איכותי ומקצועי עוד בשלבי התכנון המוקדמים. מומלץ  לפנות בהקדם האפשרי לחברה מנוסה ומקצועית שתנפיק עבורכם נספח ניהול מי נגר בהתאם לצרכים שלכם.

נספח ניהול מי נגר מתבקש בקני מידה שונים ובתמ"עות שונים, בין אם מדובר בתכנון רחוב, בתכנון שטח חקלאי שמיועד לבנייה בין אם מדובר בתכנון שכונתי או בצורה רחבה יותר תכנון עירוני, יש להזמין יועץ מקצועי ומנוסה שינפיק עבורכם נספח ניהול מי נגר איכותי ותקין.

אנחנו בחברת דרך ארץ הנדסה מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על מנת שהפרויקט שלכם יקבל את האישורים הנדרשים מהמשרד לאיכות הסביבה המקומי, לאישור נספח ניהול מי נגר ולקבלת היתר בניה בהתאם לדרישות וללא עיכובים.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram