לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

סופרפוזיציה

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

סופרפוזיציה תכנון רב מערכתי

תכנון בסופרפוזיציה זה למעשה לחשוב על תכנון כל המערכות בו זמנית. נכון להיום עדיין מתכננים, אדריכלים ומהנדסים שונים מתכננים את הפרויקט שלהם באמצעות שכבות – שכבות, כאשר הם מבצעים שינוי הם צריכים לחזור לתכניות האחרות על מנת לבצע את השינויים שביצעו בתכנית הראשונה. כשמתכננים ללא סופרפוזיציה קל מאוד לפספס פרטים חשובים ולשכוח לתקן תכנית כזו או אחרת. תכנון בסופרפוזיציה מאפשר לזהות עוד בטרם עת את כל הליקויים שעלולים לקרות בתכנון למשל מערכת אחת שמתנגשת במערכת שנייה. לפעמים ישנו הצורך בתכנון מספר רב של מערכות בו זמנית ובמצבים אלו תכנון בסופרפוזיציה מאפשר זיהוי מהיר ומתן פתרונות עוד לפני שאנשי המקצוע נמצאים בשטח כדי לבצע התקנה.

חשיבות תכנון בסופרפוזיציה

בפרויקטים קטנים ועל אחת כמה וכמה בפרויקטים ענקיים התכנון בסופרפוזיציה חשובה ביותר. אם ניקח לדוגמא דירה בבניין, פרויקט פשוט יחסית, כמה מערכות משולבות בדירה הזו? כמה חשוב לבחון את המערכות השונות שלא יתנגשו זו בזו? הרבה. למשל רק בתכנון מערכת מיזוג אוויר צריך למקם את השקע בהתאם לחוקי הבנייה ובמרחק תקין מצינור הניקוז. אותם דיירים ביקשו להזיז מנורה בתקרה אבל הם לא לקחו בחשבון שיש להם ספרינקלרים בדירה. המיקום של המנורה חייב על פי התקן להיות ממוקם רחוק מספיק. בתכנון סופרפוזיציה אפשר לראות את שילוב המערכות בתכנית אחת וכך לדעת אם השינויים הרצויים לא מפריעים למערכות השונות ואם צריך גם בהם לעשות שינויים וכד'.

סופרפוזיציה בפרויקט שלכם

תכנון בסופרפוזיציה יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף ולא פחות חשוב, עצבים. תהליך בנייה הוא מאוד מלחיץ, מרגיז ולמעשה הוא מעורר בנו הרבה מאוד אמוציות, לכן חשוב לפעול בצורה מחושבת ונכונה ולתכנן כל צעד וצעד בתהליך עוד לפני שהקבלנים נכנסים לשטח לעבוד. דרך ארץ הנדסה מספקת תכנון בסופרפוזיציה, ייעוץ הנדסי בתחומים שונים וליווי צמוד תחת קורת גג אחת ללקוחותיה השונים ברחבי הארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

סופרפוזיציה - שאלות ותשובות

מהי סופרפוזיציה?

סופרפוזיציה זה למעשה תכנון פרויקט על כל רבדיו כשהאלמנטים שמשתלבים בתכנון מופיעים על גבי תכנית אחת. נשמע מסובך? נפשט את זה. לצורך הדוגמא ניקח תכנון של מטבח. ישנם כמה וכמה מערכות שונות, שהתקנתם מתבצעת על ידי בעלי מקצוע שונים וכל אחד מהם צריך לקבל תכנית מדויקת לתחומו וזאת על מנת שלא יתנגשו המערכות זו בזו. למשל האינסטלטור שמגיע למטבח כדי להתקין נקודות מים וניקוז במטבח עובד על פי תכנית לפתע הוא מגלה כי נקודת שקע ממוקמת בצמוד לנקודת המים המופיעה לו בתכנית. למה זה קרה? המצבים הללו מוכרים אצל הרבה מתכננים ואנשי מקצוע שאינם מתכננים בסופרפוזיציה. השינוי בתכנית, השינוי שהלקוח רצה, לחץ של הרגע ואי שימת לב לפרטים יכולה בקלות לגרום לשינוי שמתבצע בתכנית אחת ובתכנית השנייה נשארנו עם התכנון המקורי. זה בדיוק מה שנמנע או לפחות מצטמצם באופן משמעותי למדי בתכנון סופרפוזיציה לפרויקט בנייה. עכשיו כאן נתנו דוגמא רק למטבח, על אחת כמה וכמה בפרויקטים גדולים ומורכבים הצורך בתכנון סופרפוזיציה לפרויקט משמעותי והכרחי עוד יותר.

מתי להזמין סופרפוזיציה?

כנון פרויקט בנייה מורכב מכל כך הרבה בעלי מקצוע שמשלבים את עבודתם יחד על מנת שבסופו של הפרויקט הבעלים יקבלו מבנה איכותי, שעומד בכל דרישות התקן, בטיחותי ותואם לציפיותיו. כדי שכל הדברים הללו יתממשו חייבים לבצע תכנון מוקפד ומסונכרן בין כל המערכות, אנשי המקצוע, הספקים ועוד. לכן תכנון סופרפוזיציה הוא הכרחי כבר בשלבים הראשונים של התכנון. כאשר מתכננים את בניית הקירות, הם צריכים להופיע כבר מההתחלה בסופרפוזיציה עם המערכות שנכנסות למבנה, שיוצאות מהמבנה, עם מערכות נוספות שבקרוב יתחילו את התכנון להן כמו תכנון מערכות חשמל ואינסטלציה, מיזוג אוויר וספרינקלרים, הנמכות תקרה ועוד מערכות שונות.

תחילת תכנון פרויקט ללא סופרפוזיציה מההתחלה מקשה על המתכננים לגלות ליקויים ומפגשים בין מערכות שונות בשלבי התכנון ולכן המושג "תיקונים בשטח" מוכר מאוד בענף הבנייה וזאת משום שלא תכננו את המערכות השונות על גבי אותה התכנית. כך קורה שבעל המקצוע שמתקין חשמל למשל מגלה רק בשטח שעל פי התכנית צריך להיות משהו אחד ובשטח הדבר נראה אחרת. השיבושים הללו גורמים לבזבוז זמן וכסף.

כמה משלמים לסופרפוזיציה?

נתחיל מכך שלא כל מתכנן, אדריכל או מעצב עובדים ומתכננים בסופרפוזיציה ולכן זה חבל מאוד שבשנת 2022 ישנם עדיין אנשי מקצוע בתחום שלא התקדמו לתכנון סופרפוזיציה. כשאתם מזמינים תכנון סופרפוזיציה לפרויקט שלכם אתם למעשה מראש מצמצמים את האפשרות לליקויים תכנוניים וכך אתם חוסכים לאורך הפרויקט והבנייה הרבה מאוד כסף וזמן יקר מאוד.

מחיר לסופרפוזיציה משתנה מחברה לחברה וגם מושפע מגורמים שונים המרכיבים את ההצעה. מומלץ לפנות לחברה המספקת שירותים נרחבים בתחומים שונים, כך שהתכנון לפרויקט שלכם והתנית הסופרפוזיציה שלכם יכללו כמה שיותר מערכות בפרויקט. בתכנון מדויק ושילוב המערכות השונות בסופרפוזיציה אתם מקטינים את הסיכויים להתנגשות מערכתית בפרויקט שלכם.

מחיר סופרפוזיציה משתנה בהתאם למספר המערכות שאתם מבקשים בתכנון, האם מדובר רק במערכות חשמל ומים? האם מדובר במערכות נוספות כמו מיזוג אוויר, ספרינקלרים והנמכות תקרה? המחיר משתנה הן במספר המערכות המשלבות את התכנית והן בגודל ומורכבות הפרויקט שלכם.
אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותי הנדסה בפריסה ארצית ומעניקים ללקוחותינו תכנון סופרפוזיציה בהתאם לצרכי הפרויקט שלהם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

מהם הדגשים לסופרפוזיציה?

כל תכנון פרויקט בנייה כזה או אחר הוא מורכב, בין אם בניית דירה בבניין מגורים ועד לבניית מפעלים ומבני ציבור אחרים. על כל פנים, תכנון פרויקט בנייה הוא מורכב, מצריך מחשבה על הפרטים הגדולים ועד לקטנים ביותר, ראייה מרחבית של הגורמים השונים שמשתלבים בתכנון ובניית הפרויקט ועוד. ככל שתשקיעו יותר בתכנון הפרויקט כך בהכרח תצמצמו עלויות לנזקים וליקויים שמתגלים בהמשך הדרך.

כדי להזמין סופרפוזיציה בהתאם לסוג הפרויקט שלכם מומלץ ראשית לבחון מהם התחומים שהחברה המתמחה בסופרפוזיציה יכולים לספק לכם. האם מדובר במערכות בסיסיות? האם מערכות מורכבות מוכרות להם? האם הם יכולים לספר סופרפוזיציה לפרויקטים מורכבים וגדולים או שהם מתמחים בדירות ובתי מגורים בלבד? כמה שיותר מענה על השאלות הללו יכוונו אתכם לחברה הנכונה עבורכם ליצירת תכנית סופרפוזיציה לפרויקט שלכם.

תבררו את ניסיון החברה לתכנון סופרפוזיציה. זכרו, פרויקט הבנייה שלכם חשוב לכם והשקעתם בו משאבים רבים, כדי שלא יקרו טעויות בשטח בהמשך תהליך הבניה תוודאו כי אתם מקבלים תכנית סופרפוזיציה המשלבת מערכות שונות בפרויקט שלכם.

אנחנו דרך ארץ הנדסה מתמחים בתכנון סופרפוזיציה ללקוחותינו השונים, מבתים פרטיים ועד למבני תעשייה ומסחר. אנחנו מעניקים שירותי ייעוץ הנדסי, תכנון מערכות ותכנון הנדסי, ליווי מקצועי ובירוקרטי מול הרשויות השונות ועוד. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מהשירותים המתקדמים של חברתנו תחת קורת גג אחת, ממהנדסים בתחומים שונים ואדריכלים ועד יועצים מקצועיים בתחומים רבים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram