לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
 054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000
073-374-4468

יועץ מתזים

תכנון מערכות ספרינקלרים לצורך קבלת אישור
 כיבוי אש

קבל הצעת מחיר
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

ועץ מתזים

יזמים ובעלי נכסים המעוניינים לבנות בניינים למטרות שונות, מבנייני מגורים ועד מבני תעשיה ומסחר נדרשים לעמוד בשורה של תנאים וחוקים נוקשים בנושא כיבוי אש, שיכוץ מתזים מקצועי שולט בהם. מערכות לכיבוי אש כמו מערכות הספרינקלרים (מתזים) הן מערכות שאת התכנון שלהן יש לבצע בצורה קפדנית ומדויקת. בנוסף לכך, על יועץ מתזים המתכנן את הפרויקט לוודא כי מערכת המתזים אינה מתנגשת עם מערכות שונות במבנה כמו מערכות החשמל, התאורה או מיזוג האוויר וכן הלאה. יועץ מתזים איכותי ומקצועי ידע לספק פתרונות נרחבים לקבלנים השונים בפרויקט כך שגם מערכת המתזים תפעל כראוי וגם תכנונם של היועצים האחרים לא תיפגע.

תכנון מוקדם = חיסכון

יועץ מתזים הינו בעל חשיבות רבה בפרויקט שלכם, משלב בקשה להיתר בניה ועד לקבלת טופס 4. היועץ משלב ומתאים את תכנון המערכות על פי החוקים הרבים וכאשר ישנה התנגשות בין מערכת המתזים למערכת אחרת במבנה עולה הצורך למצוא פתרון בהקדם האפשרי. לכן ככל שתקדימו לתכנן את המתזים בפרויקט כך תחסכו עלויות של שינויים או תיקונים בתכניות של היועצים האחרים.

יועץ מתזים מקצועי שילווה את הפרויקט

חשוב לפנות ליועץ מקצועי ומנוסה עוד בשלבים המוקדמים של התכנון. מומלץ לפנות לחברה המספקת שירותים נרחבים תחת קורת גג אחת כך מאותו המשרד כשכל היועצים נמצאים יחדיו, כך אתם הלקוחות יכולים לקבל שירותים נרחבים בזמן קצר ועם זמינות מיידית ותודעת שירות גבוהה. היות ותכנונו של יועץ מתזים משפיע על תכנונו של האדריכל, של יועץ החשמל וכן הלאה מומלץ לפנות למשרד מהנדסים שכולם יחד מובילים את הפרויקט שלכם במקום אחד.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.

בין לקוחותינו
חברות ויזמים
לקוחות מוסדיים
תעשייה ומסחר
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
chevron-left
chevron-right
רשימת הפרויקטים שלנו

שאלות ותשובות – יועץ מתזים

מהו תפקידו של יועץ מתזים?

על פי חוק במדינת ישראל ישנם מבנים מסוימים המחויבים בהתקנת מתזים לכיבוי אש (ספרינקלרים) ועל מנת שהמבנה יקבל את האישורים הנדרשים כדי להפעילו יש לעבור את כל הביקורות הנדרשות הן מהרשויות המקומיות והן מהרשות הארצית לכיבוי והצלה. תפקידו של יועץ מתזים הוא לתכנן את מערך המתזים במבנה בהתאם להנחיות והחוקים, לדאוג בפועל שהתקנת המתזים מתבצעת בדיוק על פי התכנון ולאחר מכן, לוודא כי הביקורות עוברות בצורה חלקה ובסופן מתקבל אישור חתום.

לכל סוג מבנה ישנן דרישות מעט שונות, אם למשל הפרויקט הוא למבנה תעשיה או מבנה מגורים רב קומתי, לכל סוג מבנה ישנן הנחיות המתאימות לסוגו ועל פי אופן השימוש בו. התייעצות עם יועץ מתזים מנוסה ומקצועי יחסוך לכם זמן יקר וכסף ורב. בליווי של יועץ איכותי אתם תקבלו את התכנון האופטימלי ביותר למבנה שלכם, המתאים לדרישות על פי חוק וכך לא תצטרכו להיכנס לתיקונים יקרים ומורטי עצבים.

יזמים ובעלי נכס הפונים ליועץ מתזים בשלב מתקדם של הפרויקט לעיתים נאלצים להתמודד עם שינויים בתכניות או התאמת התכנון של האדריכל לפי המתזים או לחילופין להוסיף מתזים שהיו יכולים לא להתקיים בשטח אם היה סנכרון בין התכניות השונות עוד בשלב הראשוני ולכן חשוב לפנות ליועץ מתזים מוקדם ככל הניתן כדי שהתכניות שלכם יהיו טובות ותואמות עוד בתחילת הפרויקט.

מהם הדגשים למציאת יועץ מתזים?

תכנון המתזים במבנה, בין אם זה מבנה מגורים רב קומות ובין אם מדובר במבנה מסחרי או עסקי מדובר בתכנון רב המצריך שילוב של תכניות רבות יחד כדי לתכנן את המתזים בצורה הטובה ביותר מבלי שידרשו לבצע שינויים בתכניות ועל אחת כמה וכמה שינויים בשטח לאחר ביצוע העבודות.

יועץ מתזים איכותי ומקצועי צריך להיות גם שירותי. תכנון הספרינקלרים הוא תכנון מדויק ומוקפד המצריך מהיועץ לשבת עם תכניות מיזוג האוויר, תכניות החשמל של המבנה וליצור רשת בטוחה ופריסה מקסימלית (בהתאם להנחיות ודרישות החוק) למיקום המתזים במבנה. המתזים הללו מתחברים למערכת המים של המבנה וכן, מים וחשמל אינם יכולים להיות בקרוב זה לזה אלא אם תוכננו על פי התקנים וחוקי הבניה.

הדגש החשוב ביותר הוא לבצע סקר שוק מעמיק, תכנון מתזים במבנה שלכם הוא נושא לא זול במיוחד ולכן אתם רוצים יועץ איכותי ואמין שאתם יכולים לסמוך עליו. מומלץ לפנות ליועץ בעל ניסיון עשיר המכיר את כל רזי המערכות לגילוי עשן וכיבוי אש, שיכול לתת שירות גם ליועצים נוספים בפרויקט ושנעים לעבוד אתו. העבודה של יועץ מתזים בין היתר היא לתת פתרונות ויעוץ לאדריכל הפרויקט ולספק תכנון אופטימלי ללקוח. מה גם היועץ מלווה את הפרויקט בשלבי הבנייה ומוודא כי העבודות בשטח תואמות לתכנון וזאת על מנת שהביקורות לקראת קבלת טופס 4 יעברו בצורה חלקה ומהירה.

כמה משלמים ליועץ מתזים?

ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על הצע המחיר של היועץ. ראשית גודלו של הפרויקט וסוגו. למשל בניין מגורים המצריך מערכת מתזים רק במרחבים הציבוריים של המבנה הוא תכנון פשוט יותר מאשר בבניין מגורים רב קומות בו ישנה חובה למקם מתזים בכל דירה ודירה ובכל חלל של הדירה. לכן לגודל וסוג המבנה ישנה חשיבות גדולה מאוד על המחיר.

דבר נוסף המשפיע על המחיר שהיועץ יגבה מכם הוא ליווי. ישנם יועצים המלווים את הפרויקט לכל אורך הדרך ומעניקים לאדריכל הפרויקט פתרונות רבים החוסכים בסופו של דבר כסף רב ללקוח. מומלץ לפנות ליועץ המלווה את הפרויקט לכל שלביו ולא ביועץ המספק רק שירותים חלקיים. בנושא מתזים אין חצי עבודה שיכולה לעבוד ונדרש ליווי לכל אורך הדרך.

המלצה חמה, היות והרשויות המקומיות אינן מתפשרות בנושא המתזים והן מציבות את בעלי הנכס במכשולים רבים ובתנאים לא תמיד פשוטים על מנת לקבל טופס 4, מומלץ לבחור ביועץ מתזים בעל ניסיון רב שנים ויתרה מכך בעל ניסיון בתכנון מתזים בסוג המבנה שאתם מתכננים. אם מדובר בבניין רב קומות, מרכז מסחרי, מבנה תעשיה או דיור מוגן בחרו ביועץ מתזים בעל ניסיון בתכנון מבנה זהה.

מתי נכון להזמין יועץ מתזים?

מומלץ לבחור יועץ מתזים לפרויקט עוד בשלבים הראשונים לבחירת אדריכל ויועצים רבים אחרים להגשת בקשה להיתר בנייה. תכנון מתזים לכיבוי אש נדרשים על ידי הרשויות השונות עוד בשלב התכנון הראשוני להגשת בקשה להיתר בניה ולכן אם אתם רוצים תכנון איכותי למבנה ללא צורך בשינויים רבים בעקבות דרישות שלא היו ידועות לאדריכל או ליועץ כזה או אחר חשוב לסגור עם יועץ מתזים עוד בשלבים המוקדמים.

תכנון של יועץ מתזים עלול להשפיע על תכנון האדריכל, תכנונו של יועץ החשמל, יועץ מעליות, יועץ מיזוג אוויר, קבלן הגבס ולמעשה משפיע על התכנון של המבנה באופן כללי. מכיוון שהדרישות למתזים הן מאוד מוקפדות ואינן בעלות גמישות יתרה, הרשויות המקומיות מחמירות ביותר ולכן אם מתקדמים בתכנון ללא יועץ מתזים עלולים להיכנס לשינויים רבים של בעלי מקצוע רבים אחרים במבנה שיובילו לעלויות גבוהות מאוד ולתסכול רב. במידה והתחלתם פרויקט ללא יועץ מתזים, מומלץ לפנות לאחד עוד היום! ככל שיועץ יצטרף לפרויקט בשלב מוקדם יותר כך כמות התיקונים תקטן, הן מול העירייה והרשויות השונות והן בתכניות העבודה לקבלנים השונים.

התחלתם פרויקט ואין לכם יועץ מתזים? רוצים להגיש בקשה להיתר בנייה ומחפשים יועץ מתזים? אנחנו בדרך ארץ הנדסה מספקים שירותים רבים ונרחבים ללקוחותינו השונים ברחבי הארץ. אצלנו תמצאו אדריכלים, יועצי מתזים, יועצי חשמל, קונסטרוקטורים וכולם תחת קורת גג אחת על מנת שאתם תקבלו את התכנון המתאים ביותר עבורכם במקום אחד. אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר או להשאיר פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם.
נשמח לעמוד לרשותך
לשיחת ייעוץ עם המומחים שלנו חייגו עכשיו:
054-569-5559 | 053-606-6000 | 073-374-4468
054-569-5559
053-606-6000 
073-374-4468
השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם

התקשרו

073-374-4468

כתבו לנו

[email protected]

הרוקמים 23

מרכז עזריאלי חולון

כל הזכויות שמורות לדרך ארץ הנדסה בע"מ שנת 2011 ©
envelopephone-handsetmap-markerlist linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram